Szerző Téma: A beszéd  (Megtekintve 8272 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:A beszéd
« Válasz #45 Dátum: 2011 Március 06, 20:01:40 »
Rossz szavak

Aki megőrzi száját és nyelvét, megtartja életét a nyomorúságtól. —PÉLDABESZÉDEK 21,23.

Amikor bajban van, a legtöbb ember Istent akarja hibáztatni. “Miért engedte meg ezt Isten?” — kérdik.
Miután megsokasodtak Jób bajai, azt mondta: “Mert amitől remegve remegtem, az jöve reám, és amitől rettegtem, az esék rajtam.” (Jób 3,25) Ő nyitott ajtót, és engedte be az ördögöt!

Sokszor mi okozzuk saját magunknak a nehézségeket. Sok drága keresztény nem tudja megfékezni a száját és a nyelvét. Mindig a rossz szavakat mondják ki. Arról beszélnek, hogy milyen harcokat vívnak az ördöggel. Ne szóljuk a vereség szavait. Ne szóljuk a kudarc szavait. Ne beszéljünk arról, hogy mennyire akadályoz minket az ördög, hogyan tart minket vissza a sikertől, hogy betegít meg és tart minket betegségben, ezek a szavak rossz szavak. Az ilyen szavak adnak rést amin bejöhet és vehet uralmat a sátán, és az ilyen szavak okozzák a nehézségeket.

De ha Isten Igéje a szívedben van, mondd ki a száddal!  — annak ellenére, hogy a körülmények látszólag mást mutatnak, annak ellenére, hogy fájdalmaid vannak, annak ellenére, hogy vészjósló tünetek jelentkeznek, annak ellenére, hogy szörnyen kilátástalannak tűnik minden.

Megvallás: Én megfékezem a számat, megfékezem a nyelvemet. Így távol tartom lelkemet a bajoktól. A szívemben hiszem Isten Igéjét. Eldöntöttem, hogy az Ige a számban lesz és a nyelvemen, és csak azt fogom kimondani, ami megegyezik Isten Igéjével! Ámen. (Hagin)
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2011 Március 08, 16:17:35 »
Nemrég egy orvosi váróteremben üldögéltem soromra várván. Egy kedves idős hölgy ült mellettem, beszédbe elegyedtünk, és ahogy az manapság már szokás, szinte azonnal a jelenlegi nehéz helyzetre terelődött a szó. A hölgy elmondta, hogy mennyire fel tud dühödni a sok rossz híren amit a neten olvas. Én elmondtam neki, hogy én nem dühöngök, mert bár én is látom, hogy milyen rossz irányba mennek a dolgok, és mennyire megnehezedett az élet. Dehát én rólam eddig is Isten viselt gondot, azután is Ő fog, és tudom, hogy minden helyzetből Isten győztesen hoz ki. / ekkor még éppen el voltam tiltva a munkától, igy ez a reménységem megvallása volt /. A hölgy gondolkodott és azt mondta, hogy irigyli, hogy nekem ilyen szilárd hitem van. Csak ennyit tudtunk beszélni, mert megjött a férje akit várt. Néhány szót mondhattam csupán, de hiszem, hogy Istenbe vetett élő hit beszéde megérintette a hölgyet. Valóban a sziv teljességéből szól a száj, bennem akkor is ott volt az Istenbe vetett reménység, és ez tudott a hölgy felé bizonyságot tenni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #47 Dátum: 2011 Március 08, 16:37:47 »
 :169:
Dicsőség az Úrnak, Irma!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Clio

• Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #48 Dátum: 2011 Március 08, 19:22:45 »
Úgy gondolom sokszor a kevés több. a világ minket figyel vajon amit mondunk azt megéljük -e . Vajon az az Isten akiben hiszünk nekik is tud segíteni?
Legelőször minket látnak meg és ki is jelentik Milyen jó neked hogy tudsz hinni..stb
Legfontosabb hogy bizonyságtevői vagyunk ennek a világnak. a világ pedig várja az "isten fiainak megjelenését"  :05: :2smitten:

Van amikor egy mondat egy cselekedet egy mosoly hamarabb szíven talál egy hitetlent mint egy órás prédikáció.
A világ akkor is figyel amikor mi észre sem vesszük. Számonkérve rajtunk a reménységünket. :089:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2011 Május 03, 18:53:22 »
http://www.youtube.com/watch?v=aaoM4pHaCk4#ws

A          h i t               b e s z é d e       
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2011 Május 04, 07:52:23 »
Szia Zsuzsa  :2angel: , tetszett nekem a lendülete, meg a figyelmes hallgatóság.

Érdekes, ez a kijelentés, hogy a Héberben múlt és jelen idő van, ezt megkérdezzük a nyelvet ismerőktől, mert nem hiszékenységre hívott el bennünket a Mindenható - gondolom ezzel más is egyet ért.
A végén amikor imádkozásra hív, akkor megint előkerül "meg lesz néki", gondolom ez fordítási hiba, ha nem akkor ...

Az biztos, hogy a hitem a Teremtő Istenben csak a próbákban növekszik, próbába pedig, csak hitből tudok bele menni.  :hehe:

Köszönöm, hogy felraktad.

:2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2011 Május 04, 08:31:41 »
Szia Zsuzsa  :2angel: , tetszett nekem a lendülete, meg a figyelmes hallgatóság.

Érdekes, ez a kijelentés, hogy a Héberben múlt és jelen idő van, ezt megkérdezzük a nyelvet ismerőktől, mert nem hiszékenységre hívott el bennünket a Mindenható - gondolom ezzel más is egyet ért.
A végén amikor imádkozásra hív, akkor megint előkerül "meg lesz néki", gondolom ez fordítási hiba, ha nem akkor ...

Az biztos, hogy a hitem a Teremtő Istenben csak a próbákban növekszik, próbába pedig, csak hitből tudok bele menni.  :hehe:

Köszönöm, hogy felraktad.

Magduskám, köszönöm értékes hozzászólásod, szerintem is vizsgáljuk meg, és kérdezzük meg Somer Ajint - mint héberül beszélőt - a tanitó állitásáról a két idővel kapcsolatban.
Igazad van egyébként, mert tudom, hogy ez a fajta bibliai látás nem mindenki számára elfogadható. Én is azt vallom, hogy nem csak a vallásos szenvelgés, és nem  is az abszolut sikerevangélium, hanem a két pólus közötti látás az igei, amikor a hivő eljut arra a pontra, hogy hittel, meggyőződéssel képes alárendelni magát Isten akaratának. Ennek a konkrét tanitásnak nagyon jó a logikai felépitése, és amit mond, alá is támasztja igékkel. A hit beszéde egy alapállás, amire szerintem előbb-utóbb minden hivő eljut: elhiszi Isten igéjében számunkra kijelentett   m i n d e n     i g é r e t é t    saját személyes életére vonatkozóan, és kijelentést vesz Istentől a saját beszédének az életére kifejtett pozitiv vagy negativ hatásáról, ezért nagyon megtisztitja a beszédét, és azt mindenkor összhangba igyekszik hozni Isten Beszédével.
És ez természetesen   nem zárja ki a próbákat, ebben a tanitásban a tanitó erre a témára azért nem tér ki, mert másról beszél, de biztos vagyok benne, hogy nincs olyan hivő ember, aki ne élné át a próbákat, esetenként a szenvedéseket  saját életében, konkrétan ez az  ember is!   
Próbák nélkül nincs megszentelődés.  Isten mindnyájunkat megvizsgál, megpróbál, úgy mint az aranyat szokás a tűzben, hogy kiégjen belőlünk  minden szenny, még a legapróbb is...hogy a próbákban olyanokká váljunk mi is, mint a tűzben megpróbált arany....
"Vizsgálj meg engem, oh Isten, és ismerd meg szívemet! Próbálj meg engem, és ismerd meg gondolataimat!
És lásd meg, ha van-e nálam a gonoszságnak valamilyen útja? és vezérelj engem az örökkévalóság útján!"139.zsolt.23-24:

Áldott napot neked,
Zsuzsa  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2011 Május 04, 09:13:42 »
Gondolom kedves Zsuzsa nagyon fontos "lenne" nem majd, hanem most  :hehe:

Az üres beszédről, esetleg tanítást, de inkább gondolatokat cserélni.

Ahogy én látom ez a korszak rákfekélye.  :pirul:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2011 Május 04, 10:47:31 »
Egyszer a drága Gyökössy Bandi bácsi / református lelkész professzor volt, azoknak akik nem ismerik véletlenül / mondta el hogy hogyan járt azt elmondott prédikációjával. Az történt, hogy az egyik fia baleset következtében meghalt, és ő mint minden édesapa összetört, nagyon kemény volt számára ez a helyzet és úgy érezte, hogy nem tudja folytatni a szolgálatát. Mig nem kapott egy levelet Egyiptomból egy testvérnőtől. Aki elküldött neki egy legépelt prédikációt a következőkkel: Tisztelt Lelkész Úr! Mélyen együttérzek Önnel abban a mély fajdalomban, amin most átmegy. Nemrégen én is átestem egy hasonlón, amikor két kis unokámat ért baleset a Nilus partján, és akkor Isten engem ezzel a prédikácóval vigasztalt meg, amit most vigasztalásul elküldök Önnek. És akkor döbbent rá Bandi bácsi, hogy azt a prédikációt ő mondta el valahol, és mélyen elszégyelte magát Isten előtt, mert ugye felmerült a kérdés: hiszek-e abban, amiről prédikáltam. És könnyek között mondta el Bandi bácsi, hogy akkor megfogadta az Úrnak, hogy sokkal alázatosabb lesz, amikor másoknak prédikál, mert a szavaknak sokkal nagyobb az ereje, mintsem azt fel tudjuk mérni.

Én is úgy gondolom, hogy a beszédünkre nagyon-nagyon kell vigyáznunk, mert lehet vele építeni, de ölni is.

Ámen :05: 

A hozzászólásodról Jézus jutott eszembe. Az életében ott volt az integritás. Élete megegyezett azzal amit beszélt, tanított.
Azt hiszem Ő a legtökéletesebb példa arra, hogy mi se mondjunk többet, mint amiről meg vagyunk győződve.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2011 Május 04, 12:27:17 »
Szia Feri!
Érdekes dolog ez a "megvagyok győződve"  :hehe:
Van  egy tudománynak mondott "ág", ahol kísérlettel igazolták, hogy az ember meggyőződését alakítja, ha másnak beszél dolgokról és azt más elfogadja, akkor ő is jobban elfogadja azt, jobban meggyőződött lesz arról amit más tőle elfogadott.

A valamiről meggyőződés még nem valószínű, hogy elég, mert az Úr Jézus Krisztusnak ezt mondják:
Idézet
Mt 7,22   
Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

Ezek, még cselekedtek is.  :pirul:

Nem elérhető m.ági

• Testvérünk
  • *
  • gyermek
« Válasz #55 Dátum: 2011 Május 04, 12:52:13 »
Zsuzsa!
Köszönöm  a videót.
Meghallgattam, és nekem nagyon tetszett.
Nagyon jó tanításnak tartom a hitről.
Amiket mondott, én jónak tartom. Hiszen
tényleg láthatatan dolgok felöl lehet hitünk,
ha már látjuk, akkor az már nem hit, hanem hálaadás.
-hát legalábbis én így érzem :03:-
köszi Ági
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2011 Május 04, 14:18:51 »
Idézet
Idézet
A valamiről meggyőződés még nem valószínű, hogy elég, mert az Úr Jézus Krisztusnak ezt mondják:
Idézet
Mt 7,22   
Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?

Én úgy tudom, egy pásztortól hallottam, hogy ez az igerész inkáb a "hiperszellemi" emberekre vonatkozik. Főleg ha hozzá tesszük a Máté 7,21-et

Idézet
21. Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Tehát azzal összegezte, hogy nem minden az ha valaki ördögöket űz és prófétál Jézus nevében, hanem az aki alázatosan tudja követni őt, cselekedve az Ő akaratát.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2011 Május 04, 14:47:35 »
Szia Feri!
Érdekes dolog ez a "megvagyok győződve"  :hehe:
Van  egy tudománynak mondott "ág", ahol kísérlettel igazolták, hogy az ember meggyőződését alakítja, ha másnak beszél dolgokról és azt más elfogadja, akkor ő is jobban elfogadja azt, jobban meggyőződött lesz arról amit más tőle elfogadott.

Ha most nem a tudományt nézzük, akkor ilyen az evangélizáció is majdnem.  :2smitten: Azaz csak fordítva. Meg vagyok győződve Isten létéről és mást is igyekszek meggyőzni vele.

Csak ott nem számít, hogy hiszi e amit mondok vagy nem, mert a valóság az, hogy Isten létezik. Az egyet értés vagy egyet nem értés nem tesz hozzá vagy vesz el a valóságból.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2011 Május 04, 15:09:00 »
Cselekedve az Ő akaratát

Ha a legnagyobb tekintélytől hallottad, akkor jó  :hehe:

Idézet
Jn 20,21   
Ismét monda azért nékik Jézus: Békesség néktek! A miként engem küldött vala az Atya, én is akképen küldelek titeket.

Cselekedte az ATYA akaratát, aztán kezdte meg a szolgálatát, amikor már megállt 3 területen.
Mi azt osztjuk meg amink van, ha mi túl vagyunk a pusztai időn akkor minket is visszahoz, - a szolgálat megkezdésére.

Ezt hol, és ki veszi komolyan, kiit érdekel az IGAZSÁG és főleg hol hallani a JOGOSSÁGRÓL, 1988-óta erről még nem hallottam.

Pedig Dávid a  JOGOSSÁG bemutatója is.
Ő ebben is gyakorlati példát adott.
Még Sémei cselekedetét is erről az oldalról tekintette.

Idézet
1Kor 4,20   
Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.

Adja nekünk a Mindenható Isten, hogy mindég ezen az úton maradjunk.

:pasztor05:

:ima02:

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2011 Május 04, 23:59:07 »
A sok beszédről nekem is eszembe jutott egy gondolat. Azt hiszem ezt még nem írta senki eddig, (csak, hogy valami újat írjak).

Két füled van és egy szád. Hallj többet, beszélj kevesebbet.  :hehe:

Jak 1,19   Azért, szeretett atyámfiai, legyen minden ember gyors a hallásra, késedelmes a szólásra, késedelmes a haragra.