Szerző Téma: Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben  (Megtekintve 8057 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Dátum: 2011 Január 02, 13:27:50 »
Kaptunk-e útmutatást az igéből, hogy milyen a Biblikus Istentisztelet?

Istentisztelet módja, rendje, kinézete, stb...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január 02, 14:02:39 »
Az ISTENTISZTELET vezeto lelkész személye fedhetetlen kell, hogy legyen!

Így a Szent Szellem kiárad.

A lelkész kell, hogy értse az IGÉT!

Nagy eroben es hitben jaró gyulekezeti tagok, akik erot adnak, es tamogatjak ISTENT!

Bizonysagokkal teli eletu emberek, akik ezt megvallják!!!

És mindenkinek tudnia kell, es sziveben hinni a RÓMAI LEVÉL  8 , 28 - 30 ! ! !   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Mielott belepnek, a kételyt kivetik szivukbol, hogy tiszta egeszseges erzeseket adjanak egymasnak az emberek......ISTENTOL !
=======================================================================================  :2smitten:

Egyébként, ha en lennék a lelkész el sem kezdenem a szervizt, amig minden egyes ember ra nem hangolodott az ÚRRA!
Nem ilyenek, hogy az orrát fujja, piszmog....sutit eszik...ilyen is van!!! Mobiljan potyog....errol szo nem lenne!

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 02, 14:08:50 »

 Szia Antee!   :044:

 Bibliai minta:

 Apostolok cselekedetei 2:

 42.  És foglalatosok valának az apostolok tudományában és a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.
43.  Támada pedig minden lélekben félelem, és az apostolok sok csudát és jelt tesznek vala.
44.  Mindnyájan pedig, a kik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;
45.  És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, a mint kinek-kinek szüksége vala.
46.  És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.
47.  Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel
.


    :2smitten:   :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 02, 15:03:19 »
Ez egy nagyon jó kérdés Antikám!

Valóban van az Istentiszteletnek egy Biblikus mintája amelyet rekonstruálni lehet a Bibliából!
Talán kezdhetném a "kűlsőségekkel", amelyről Pál apostol beszél a korinthusi levélben:
"Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten.
Minden férfiú, aki befedett fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét.
Minden asszony, pedig, aki befedetlen fővel imádkozik avagy prófétál, megcsúfolja az ő fejét, mert egy és ugyanaz, mintha megnyíretett volna.
Mert ha az asszony nem fedi be fejét, nyiretkezzék is meg, hogy ha pedig éktelen dolog asszonynak megnyiretkezni, vagy megberetváltatni, fedezze be az ő fejét...
Avagy maga a természet is nem arra tanít-é titeket, hogy ha a férfiú nagy hajat visel,  csúfsága az néki?
Az asszonynak pedig, ha nagy haja van, ékesség az néki; mert a haj fátyol gyanánt adatott néki."
1Kor. 11:3-6,14-15
Aztán beszélhetnénk még az Istentisztelet elemeiről (igehírdetés-tanítás, dícsőítés) a karizmák biblikus alkalmazásáról az Istentisztelet alatt.
Az Úrvacsoráról, mint az Istentisztelet eleméről. Meg hát az olyan "tabú témákról", hogy miként lehet egy nő a gyülekezet előljárója, vagy mi az aminek nincs helye a "szellemben és igazságban" történő imádat alapelvében...
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 18, 13:48:07 »
Itt van feketén-fehéren:

1Kor 14,26
Összefoglalva tehát ezeket javasolom, testvéreim: amikor összejöttök, mindegyikõtök hozzon valamit. Az egyik énekeljen egy zsoltárt, a másik tanítson, a harmadik mondja el, amit Isten kijelentett neki, más valaki szolgáljon a nyelvek ajándékával, a másik magyarázza meg – de mindenkinek az legyen a célja, hogy szellemileg erõsítse és építse a gyülekezetet! 

1Kor 14,27
Ha a nyelvek ajándékával akarnak szólni a testvérek, ketten vagy legfeljebb hárman beszéljenek. De csak egyik a másik után, valaki pedig magyarázza meg! 

1Kor 14,28
Ha nincs senki, aki meg tudná magyarázni, akkor a nyelveken szóló ne beszéljen a gyülekezet elõtt, hanem hallgasson: csak magában és Istennek mondja el! 

1Kor 14,29
Két, vagy három testvér beszélhet a prófétálás ajándékával. De amit egyikük mond, azt a többi vizsgálja és ítélje meg! 

1Kor 14,30
Lehet, hogy miközben az egyikük beszél, valaki más is kap Istentõl üzenetet. Ekkor az, aki éppen beszél, hallgasson el, és engedje szólni a másikat! 

1Kor 14,31
Mert valamennyien prófétálhattok, de csak egyik a másik után. Így mindenki tanulhat, és bátorítást kaphat belõle. 

1Kor 14,32
A próféták szellemei ugyanis engedelmeskednek a prófétáknak. 

1Kor 14,33
Hiszen Isten nem a rendetlenség, hanem a békesség Istene. 

1Kor 14,34
Mint Isten népének minden gyülekezetében, úgy nálatok is, az összejöveteleken az asszonyok maradjanak csendben, és ne beszéljenek! Maradjanak meg az engedelmességben, amint azt a Mózes Törvénye is mondja. 

1Kor 14,35
Ha pedig valamit meg akarnak érteni, azt otthon kérdezzék meg a férjüktõl, mert szégyenletes dolog, ha az asszony a gyülekezet összejövetelén beszél. 

1Kor 14,36
Vajon, Isten üzenete tõletek eredt, vagy egyedül csak hozzátok jutott el? 

1Kor 14,37
Ha valaki azt gondolja magáról, hogy õ próféta, vagy szellemi ember, akkor fel kell ismernie, hogy amit nektek írok, az az Úr parancsa! 

1Kor 14,38
Ha ezt nem ismeri el, akkor õt sem fogja az Úr elismerni. 

1Kor 14,39
Tehát, testvéreim, teljes szívvel kívánjátok, hogy a prófétálás ajándéka mûködjön bennetek, de ne tiltsátok el a nyelveken szólás ajándékát se! 

1Kor 14,40
Azonban minden a megfelelõ módon és szép rendben történjen közöttetek! 

(Egyszerű fordítás)


 
Attil

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január 18, 13:53:32 »
 :088:

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 18, 21:45:29 »
Ha van meglátásotok a "szellemben és igazságban" imádásról,
örömmel veszem.
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 18, 23:01:48 »
 :angel2: :angel2: :angel2:


Idézet
1Kor 14,26 Hogy van hát atyámfiai? Mikor egybegyűltök, mindeniteknek van zsoltára, tanítása, nyelve, kijelentése, magyarázata. Mindenek épülésre legyenek.

Ahogy kellet legyen valakinél hal és kenyér, hogy fel tudja használni azt az Úr Jézus Krisztus, így mindenkinek a szívének tele kell legyen a Megváltó Jézus Krisztussal, ebből aztán a Szent Szellem építkezik.

Nekem rendszeres tapasztalatom, hogy az Isten tiszteletek előtt a témával kapcsolatban foglalkozik velem a Szent Szellem.
 :love:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 19, 04:02:17 »
Kaptunk-e útmutatást az igéből, hogy milyen a Biblikus Istentisztelet?

Istentisztelet módja, rendje, kinézete, stb...

Vannak dolgok, ahogy Csaba beidézte amire igen, de úgy mint az Ószövetségi időben a Templomra vonatkozót nem, még a "rézkígyóból" is bálványt lehetett csinálni, akkor az emberi szokáscselekvések tökéletes bálvánnyá válnak.

Mert mi is a bálvány  :059: magam gyártotta olyan dolog, amire azt gondolom, hogy a Teremtőnek kedves.

Mostanában elméleteket, "tanokat" gyártunk, kiszűrjük az Írott Írásból ami alátámasztja a gondolatunkat, és hátra hagyjuk ami ellent mond neki.

Egyretöbb van   :pityereg:

DE:
Ez a jele, hogy jön, jön, jön  :2angel:
itt van már az ajtó előtt
 :angel2:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #9 Dátum: 2011 Január 19, 17:06:02 »

A biblikus Istentisztelet egyik alapját az ApCsel. 2r 42-47 látom

Apcs 2:42  És foglalatosok valának az apostolok tudományában és a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.
Apcs 2:43  Támada pedig minden lélekben félelem, és az apostolok sok csudát és jelt tesznek vala.
Apcs 2:44  Mindnyájan pedig, a kik hivének, együtt valának, és mindenük köz vala;
Apcs 2:45  És jószágukat és marháikat eladogaták, és szétosztogaták azokat mindenkinek, a mint kinek-kinek szüksége vala.
Apcs 2:46  És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.
Apcs 2:47  Dícsérve az Istent, és az egész nép előtt kedvességet találva. Az Úr pedig minden napon szaporítja vala a gyülekezetet az idvezülőkkel.


1.   Isten igéjének a tanulmányozása
2.   Imádkozás
3.   Az Úr vacsorája
4.   Közösség egymással
5.   A szeretett gyakorlása
6.   Isten dicsőítése.


Tehát szerintem ez az alap ami meg kell jelenjen egy gyülekezetben.

Egymásik ige.

1Kor 14:40  Mindenek ékesen és jó renddel legyenek.
Kol 2:5  Mert jóllehet testben távol vagyok tőletek, mindazáltal lélekben veletek vagyok, örülvén és látván ti köztetek a jó rendet és Krisztusba vetett hiteteknek erősségét.


A gyülekezeti Istentiszteletet, nem lehet kaptafára húzni, vagy valamiféle szabályt szabni rá. Így megakadályozhatjuk a Szent Szellem munkáját.

Mégis egy nagyon fontos szabály, hogy minden jó rendben menjen, mint amit a Szent Szellem vezet. Az Úr a rendnek, a szépségnek az Istene. Tehát Istentiszteleteink ne olyanok legyenek, hogy ha be lép egy ilyen alkalomra egy idegen, hitetlen, azt gondolja rólunk, hogy őrjöngünk, megzavarodtunk, vagy éppen valamilyen bajunk van.
Hanem Istentiszteleteink olyanok kéne legyenek, hogy amikor egy hitetlen belép három dolog kéne történjen (1Kor 14.24-25):

1.   Szívének rejtett dolgai napvilágra jönnek – tehát a belső ember állapota világosságra jön – a bűnök, a bűnös élet megítéltetik.
2.   Találkozik Istennel – és Isten iránti imádat, tisztelet indul meg a szívében
3.   Bizonyságot tesz arról, hogy Isten lakik bennünk – meglátja isten jelenlétét bennünk, köztünk.


Sokszor nagy erőt fektetünk az evangelizációkba, pedig csak Istentiszteleti alkalmainkat kéne rendbe rakni, és még ennél is fontosabb – az életünket, hogy a kívűlállók amikor belépnek közénk, egy tiszta szívből, Isten iránti szeretetből, Isten iránti vágyból, gyönyörűségből fakadó Istentiszteleten kéne találja magát, ahol találkoznak Istennel, Isten szentségével, az igazi Istentisztelettel, és ez által megtérésre jusson.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #10 Dátum: 2011 Július 15, 08:03:22 »
Sziasztok,

LÁtom elmélyült a téma. (PONT)

De bár nem csak emiatt de rosszul aludtam....(alapesetben, az ami miatt rosszul aludtam - tudom az okát . azt sokkal szivesebben kitárgyalnám, hogy segítséget kapjak...) Az Atyával már "beszélgetek" róla egy ideje, de nem tiszta....

Komolyan Istennel, az atyával szembeni engedetlenség, ha nadrágban járok (szoknyát is szoktam hordani, s Igehirdetésre törekszem abban járni - ezt hiszem a Szentszellem moondta nekem) s nem növesztem meg a hajam?
Nem érzem engedetlenségnek ezt, s nagyon nagyon remélem - tudjátok mit "kimondom" tiszta szívből hiszem, az Atya és Jézus Krisztus nevében, hogy nem üdvösségem kérdése, hogy nadrágot hordok s rövid hajat...

Ez most itt nagyon ijesztő, mert olvasgatva a topikot lehet erre is az a válasz, hogy "Máté 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?" s életemnek a gyümölcseit, nézzem, amik esetleg azért nem jók, Istennek nem tetszők mert nadrágot hordok s rövid hajat???
Egyébként ez "Máté 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?" egy gyakran felhozott ige minden olyan esetben mikor "kifogással" él egy keresztyény a másik keresztyén "keresztyéni működésével" szemben

T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #11 Dátum: 2011 Július 15, 08:38:22 »
Sziasztok,

LÁtom elmélyült a téma. (PONT)

De bár nem csak emiatt de rosszul aludtam....(alapesetben, az ami miatt rosszul aludtam - tudom az okát . azt sokkal szivesebben kitárgyalnám, hogy segítséget kapjak...) Az Atyával már "beszélgetek" róla egy ideje, de nem tiszta....

Komolyan Istennel, az atyával szembeni engedetlenség, ha nadrágban járok (szoknyát is szoktam hordani, s Igehirdetésre törekszem abban járni - ezt hiszem a Szentszellem moondta nekem) s nem növesztem meg a hajam?
Nem érzem engedetlenségnek ezt, s nagyon nagyon remélem - tudjátok mit "kimondom" tiszta szívből hiszem, az Atya és Jézus Krisztus nevében, hogy nem üdvösségem kérdése, hogy nadrágot hordok s rövid hajat...

Ez most itt nagyon ijesztő, mert olvasgatva a topikot lehet erre is az a válasz, hogy "Máté 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?" s életemnek a gyümölcseit, nézzem, amik esetleg azért nem jók, Istennek nem tetszők mert nadrágot hordok s rövid hajat???
Egyébként ez "Máté 7:22  Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?" egy gyakran felhozott ige minden olyan esetben mikor "kifogással" él egy keresztyény a másik keresztyén "keresztyéni működésével" szemben

T
Ide át lettem helyezve, módosítanám, mert nekem az jött le nem csak az Istentiszteleten helytelen nadrágot viselni....
A haj hossz esetáben a módosítás felesleges, hiszen nem lehet a haj 5-6 naponta hol hosszú hol rövid
Engedetlenség, ha nadrágot viselek? Engedetlenség ha rövid a frizurám?
Engedetlenség ha nem fedem be a fejem Istentiszteleten, vagy tán mindíg be kell fednem?

TTT
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #12 Dátum: 2011 Július 15, 08:52:28 »
Kedves Tünde !

Azt nem értem, hogy te miért itt ragadtál le, mert nem ezek a legfontosabbak! Lehet, hogy most úgy gondolod, hogy ez aztán megújításra vár nálad. Mint írtam a nadrág szóba sem kerül az Igében, merthogy a Biblia irása idején ezt a ruhadarabot még csak nem is ismerték. Nagyon sokkal később jelent meg a ruházkodás történetében. Ami meg a rövid vagy hosszú hajat illeti, erre én azért azt mondanám: bárcsak ez lenne a legnagyobb problémája Isten népének. Aki úgy veszi, hogy be kell fedezni magát úgyis, hogy a haját elfedi, ám tegye. Neked egyébként nem kell, mert nincs férjed. A tisztaság és a szentség belülről kifele haladva tesz minket tisztává, lehet bármilyen tiszteletreméltó a külsőnk, ha a szívünk telve van Istennek nem tetsző dolgokkal. Hagy az Úrra a te útaidat, bizzál Benne majd Ő teljesíti! Ezt a kérdést meg nem kell súlyánál nagyobb helyen kezelni. Én akkor bátorodtam fel a nadrág viselésére, amikor meghallottam, hogy Isten egész másról beszél amikor a férfi viseletről ír. Sajnos konkrétan már nem emlékszem, de tudom, hogy a nadrág csak sok-sok évszázaddal később került elő, mint a ruházkodás darabja, tehát Isten nem erre gondolt, amikor tiltotta a férfi viselt hordását.

Talán megnyugtattalak, és bátorítalak, hogy bátran tedd fel azt a kérdést, ami inkább foglalkoztat, és reméljük tudunk abban is segíteni neked, ezek igazán nem kell, hogy megzavarjanak téged.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #13 Dátum: 2011 Július 15, 09:16:59 »
Kedves Irma

KKöszönöm a válaszod, megnyugtattál

Az alábbi a másik topikban kapott válasz miatt ragadtam le itt
"Idézet

" Hát igen, ige alapján pl nadrágban sem járhatnánk, illetve rövid frizurát sem viselhetnénk mi nők, sőt a hajunkat be kéne takarni a gyüliben"

Hát igen Tünde, ez is oda tartozik a női engedetlenséghez. Ezen már csavart a gonosz, és odatette " hát ez nem számit, csak külső, csak szokás, csak kultúra" - és szépen átlépjük Isten igéjét.
És mind ez fakad abból, hogy a nők olyanok akarnak lenni mint a férfiak, sőt feljebb akarnak kerülni, sőt uralkodni akarnak a férfin. Pedig az Úr megmondta Évának, ott lesz ez a vágy a nő szívében, de a férfi alá lesz rendelve - persze ameddig engedelmes akar maradni ... ami ezen felül van engedetlenség."

S bár én is ugy gondolom az Atya nem azt nézi milyne ruhában vagyunk, s legkevésbé sem érzem engedetlenségnek, pláne nem "jezabeli szellemiségnek", egy Jézus megváltásást elfogadott, az Atya szeretetében élő nőre ez nem érvényes, pláne ne a férfin való uralkodni akarás - hanem a szívünket.
S pl van kinek esetleg nincs is lehetősége még tiszta ruha felvételére sem, nemhogy jó, szép, új ruha felvételére

Soha nem akarnék olyan lenni mint a férfiak, se világi életemben, se most hogy Jézussal járok.

 A másik témával meg ugy gondolom nem "terhelek" itt inkább senkit...majd megsegít az Atya, meg ma házicsoporton lesz kivel megbeszélni

Szeretettel
Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben
« Válasz #14 Dátum: 2011 Július 15, 10:17:47 »
Békés jó reggelt mindenkinek!

Mielőtt félresiklana ez a topic... Szeretném megkérdezni:
  • Hány centi a Biblia által megengedett szoknyahossz?
  • Férfiak viselhetnek-e nadrágot?
  • Hány db ékszer viselése megengedett a Biblia szerint?
  • Hány centis haj számít izlésesnek a Biblia szerint?

Ugye értitek?

Olyan dolgokat citáltok itt be a Biblikus istentisztelet témába, ami még csak nem is árnyéka a valóságnak. Komolyan sírni lenne kedvem. Pontosan így éreztem magam, amikor ellátogattam bizonyos gyülekezetbe. Ezeket találtam, s komolyan borzasztó volt átélni.

Jól indultunk, ne hagyjuk, hogy az ördög a lényegtelen részletek felé elvigyen. Ha szubjektív dolgokat kezdünk el vitatni, akkor itt csata lesz, mint a másik topicban.

A kedves férfi atyafiakat Pál idejében nadrágban kipenderítették volna a gyülekezetből, mert szokatlan, s mint szokatlanon a gyülekezet megbotránkozott volna. Ma ugyanez a helyzet: ha szoknyába mennél be, akkor az lenne megbotránkoztató, mert ma a nadrág a kordivat, ami esetleg még praktikus is lehet. Vagy esetleg szoknyában szeretnél járni kedves férfi testvér? Próbáld ki.
Hogy komolyan erről van szó, olvassuk el az Efézus 6-ból a szellemi fegyverzet ruhadarabjait. Mi volt a szerepe, mint ruhadarabnak az övnek? A római kor öltözetéről van szó, a hosszú ruhadarabnak, mi szoknyának mondanánk, a megfelelő hosszbeállítását szolgálta, hogy a harcost ne akadályozza a ruhadarab....

Nem akarok a többi kérdésen végigmenni. Mindegyiknek meg van a korhű magyarázata.

Biblikus Istentisztelet a gyülekezetben

Nagyon tetszik, ahogy Zoltán összefoglalta az Ige alapján.  S ebben a milliőben volt elképzelhető, hogy a Szent Szellem meg tudta őket szólítani pl.: egy , vagy több ember missziói munkára történő kirendelésére. Miért? Mert egy akaraton voltak, s kapcsolatban Istennel. S az egy akarat azt jelentette, hogy az Isten akaratát keresték, s nem önös akaratot.
Ez az egy akarat tette lehetővé, hogy pünkösdkor a Szent Szellem kiáradjon közöttük.

Idézet
Csel 2:46 És minden nap egyakarattal kitartva a templomban, és megtörve házanként a kenyeret, részesednek vala eledelben örömmel és tiszta szívvel.

A mai istentiszteleti gyakorlathoz én ilyen kérdéseket teszek fel:
  • Amikor a vezető készít egy programtervet az istentiszteletre, azt felül tudja-e írni a Szent Szellem, Akiről szólna az egész összejövetel?
  • Érvényesül-e annyira az egyakarat, hogy ott egy betévedő ember valóban bűnbánatra jusson, s kimondjon olyan dolgokat, mint az Úr Jézus jelenlétében anno Zákeus?
  • Képesek vagyunk-e az Isten jelenlétében próféták engedni a prófétalelkeknek, vagy ragaszkodunk a sajátunk igazához? (Ez a kérdés jogos itt a fórumon is...)
  • Mennyire válnak szokássá az istentiszteleti elemek (s talán bálvánnyá)? Gondolkodnak-e legalább a vezetők az egyes istentiszteleti mozzanatok szellemi tartalmán, értelmén?

Tovább is van, de most ennyi elég egyszerre...
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu