Szerző Téma: Ha ott lehettél volna...  (Megtekintve 8401 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #30 Dátum: 2011 Április 27, 16:05:11 »
Drága Ági!

Jézus nagyon szerette úgy Máriát, mint Mártát, a Bibliában vannak utalások arra, hogy többször vendégeskedett ott az Úr Jézus, csak arra hívta fel Márta figyelmét, hogy Mária bölcsebb volt, amikor félretette a földi dolgokat és Őreá összpontosított. És ha tényleg "Márta"-ként éled meg az életed, jusson eszedbe azt a részt választani, amely az Úr Jézussal köt össze, és Rá figyelhetsz.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #31 Dátum: 2011 November 05, 10:41:22 »
Hogy én hol lettem volna legszívesebben?

Én az első pünkösdkor Jeruzsálemben a tanítványokkal amikor először árad ki a Szent Szellem.
Az olyan jó lenne!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #32 Dátum: 2011 November 05, 11:21:55 »
:afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #33 Dátum: 2011 November 05, 15:57:02 »
Kedves Testvéreim!

Elgondolkoztam a kérdésen: Ha ott lehettél volna... Igen, ha ott lettem volna, másképp reagáltam volna?....

Nem, a mi Urunk ma is ugyanaz.... Ugyanazon módon szól és cselekszik... Ma is munkálja bennünk az akarást...
Ma is megszánja a megrepedt nádat... Ma is azt mondja: Ne félj, csak higgy! Ma is a házunkban akar megszállni, mint akkor Zakeusnál...

Nem Ö nem változott, ma is ugyanolyan dinamikusan szól hozzánk, ma is ugyanolyan a szeretete, ma is vezet és oltalmaz...

Erejét ma is erötlenségünk által nyilatkoztatja ki....

Magasztallak URam, hogy Te soha sem változol, és örökké ugyanaz maradsz!

Shabbat Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Harang

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
    • Isten szeret
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #34 Dátum: 2011 November 05, 16:00:52 »
Ámen!  :pasztor05: Hallelujah!  Dicsőség Istennek!

"Jézus az út, az igazság és az élet." János 14:6.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #35 Dátum: 2013 Április 08, 10:16:07 »
A Páska vacsoráját ünnepelte tanítványaival Jézus, amit ma ÚRvacsorának nevezünk. A Páskát a zsidóknak mai napig úgy kell megünnepelni, mintha ott lettek volna és személyesen átélték volna a szabadulást. A Széder este minden mozzanata emlékeztet részleteiben is az akkor történtekre. Mintha ott lettek volna…

Jézus nem véletlen mondja: „Ezt cselekdjétek az én emlékezetemre.“

Amikor eljött az óra, asztalhoz telepedett az apostolokkal együtt, 15. és ezt mondta nekik: "Vágyva vágytam arra, hogy szenvedésem előtt megegyem veletek ezt a húsvéti vacsorát. 16. Mert mondom nektek, hogy többé nem eszem ebből a Páska húsvéti vacsorából, amíg csak be nem teljesedik ez az Isten országában." 17. Azután vette a poharat, hálát adott, és ezt mondta: "Vegyétek, és osszátok el magatok között. 18. Mert mondom nektek, hogy nem iszom mostantól fogva a szőlőtő terméséből, amíg el nem jön az Isten országa." 19. És vette a kenyeret, hálát adott, megtörte és e szavakkal adta nekik: "Ez az én testem, amely tiérettetek adatik: ezt cselekedjétek az én emlékezetemre." 20. Hasonlóképpen vette a poharat is, miután megvacsoráztak, és ezt mondta: "E pohár az új szövetség az én vérem által, amely tiérettetek ontatik ki.
Lk 22,14-20

Pál apostol pontosan utal arra, hogy mit cselekedjünk:

Mert valamennyiszer eszitek e kenyeret, és isszátok e poharat, az Úrnak halálát hirdessétek, amíg eljön.
1Kor 11,26

Ha úgy tennénk ezt, mintha személyesen ott lettünk volna, akkor éreznénk a felelősséget is, ami az ÚRvacsorával jár:

Azért, aki méltatlanul eszi az Úr kenyerét, vagy issza az Úr poharát, vétkezik az Úr teste és vére ellen.
1Kor 11,27

Mintha, ott lettél volna… Nem ártana néha elolvasni Jézus szenvedésének és halálálnak történetét az ÚRvacsora alkalmával. Legyen a mi megmelékezésünk részleteiben is élő és személyes.

Mintha ott lettünk volna.

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #36 Dátum: 2013 Április 10, 14:47:02 »
Ha ott lehettem volna.....Szerettem volna ott lenni,amikor Jézus imádságban küzdött a Gecsemánéban,vért izzadva...
De Ő MA is,MOST is itt van velem és bennem.Milyen csodálatos!!!Egyszer pedig majd szinröl szinre fogom látni!DICSÖSÉG AZ URNAK!!!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #37 Dátum: 2013 Április 18, 07:35:26 »
Ha ott lettem volna Jézus mellett, az ő közelében, mint tanitványa csodálatos élmény lett volna. Megérteni őt, azonosulni gondolataival, vágyaival, tanulni tőle és épülni könyvek nélkül.
Nem váltottam volna meg a világot, mert ezt a faladatot ő vállalta magára, és amit vállalt az be is teljeítette. Nekünk most az a feldadtunk, hogy teljesítsük azt a részt amit ránk hagyott.

"Menjetek el szerte az egész világba, hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. 16. Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik. 17. Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek ki, új nyelveken szólnak, 18. kígyókat vesznek kezükbe, és ha valami halálosat isznak, nem árt nekik, betegre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak."
Márk 16, 15-18

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #38 Dátum: 2013 Április 18, 09:18:26 »
Idézet
Nem váltottam volna meg a világot, mert ezt a faladatot ő vállalta magára, és amit vállalt az be is teljeítette. Nekünk most az a feldadtunk, hogy teljesítsük azt a részt amit ránk hagyott.

Nagyon fontos gondolatot érintettél, kedves Testvérem. Hányan akarják, talán nem is tudatosan, megváltani embereket. Jézus sohasem kényszerítette tanítását senkire. De megadta a csodálatos lehetöséget elfogadni és megtartani az Ö beszédeit, ami által újjászül bennünket.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10