Szerző Téma: Ha ott lehettél volna...  (Megtekintve 8406 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Ha ott lehettél volna...
« Dátum: 2011 Január 07, 15:52:32 »
Sziasztok!

Ha valaszthatnal, melyik tortenetet nezned meg ott akkor a sajat szemeddel amelyet Jezus tett?
Ami meg fontosabb: miert?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január 07, 16:00:37 »
 :pirul:
Itt állok a kérdés előtt, és sorba vonulnak el az események, és nem tudok választani.
Miért?
Mert nem tudok egyet is kirekeszteni a többi közül, még ilyen érzésem soha nem volt.
Nagyon jó, hogy felvetetted.
Köszönöm
 :2angel:

Lehet, hogy később tudok, de most a döbbenet van bennem, nekem mind kell!
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 07, 16:43:23 »
Én is úgy vagyok vele, hogy sok csodálatos pillanat lehetett abban a 3,5 évben. De próbáljunk választani és megindokolni. :05:
Amúgy a legjobb hír, hogy a Jézussal való járás folytonos és véget nem érő! De tény ami tény, a tanítványoknak különleges kiváltságban volt részük.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 07, 16:46:36 »
De, jó téma, már tudom, hogy mit néznék meg, élnék át.......csak szépen felkészulok belole, és majd úgy írom meg  :044:   :088:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 07, 17:01:34 »
Rendben, várjuk! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január 07, 18:17:48 »
Shalom. nekem volna egy ilyen eset.: Jézus a kereszten,amikor végbe megy az engesztelő áldozat. Hogy miért?
Nos azért, hogy ott az elsők között lehettem volna, Aki térdre esve mondhatja az egész világ előtt: akkor amikor még nem sokan hittek benne, és én mégis ott a jelenlévők előtt mondtam volna: JÉZUS... gyűlölöm az elkövetett bűneim,a hiába való életem... bocsáss meg nekem megváltóm....Szeretlek...követlek.
Persze tudom hogy nem maradtam le semmiről, és ezt 21-éve nap mint nap meg is teszem... de akkor is. Annyira jó lett volna...ott.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 07, 18:24:52 »
Igen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 07, 18:26:12 »
Shalom. nekem volna egy ilyen eset.: Jézus a kereszten,amikor végbe megy az engesztelő áldozat. Hogy miért?
Nos azért, hogy ott az elsők között lehettem volna, Aki térdre esve mondhatja az egész világ előtt: akkor amikor még nem sokan hittek benne, és én mégis ott a jelenlévők előtt mondtam volna: JÉZUS... gyűlölöm az elkövetett bűneim,a hiába való életem... bocsáss meg nekem megváltóm....Szeretlek...követlek.
Persze tudom hogy nem maradtam le semmiről, és ezt 21-éve nap mint nap meg is teszem... de akkor is. Annyira jó lett volna...ott.

....én is ott állnék, ill. térdreesnék, és könnyeznék a bűneim felett, és az Ő végtelen szeretete, kegyelme szivemig hatolna...mint 21 éve, nap mint nap. 
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 07, 18:28:15 »

  ámen, ámen   :169:


     :2smitten:

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #9 Dátum: 2011 Január 07, 18:32:31 »
Ámen! :2smitten:


Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #10 Dátum: 2011 Január 07, 19:00:05 »

 Én is úgy vagyok ezzel a kérdéssel, mint Magda: jó lett volna mindvégig az Úr mellett, követni mindenhová, bárhová ment és látni, átélni azokat a fantasztikus dolgokat, eseményeket, amiket tett, amik történtek, végig, végig... igen, egészen a keresztig....

 de valamiért - és persze, mert választani kell egyet  :01: - én a megdicsőülés hegyén szerettem volna ott lenni, de nagyon....nagyon...

  még várom, hogy kiderüljön, miért, de ez van a szívemben erősen!  :169:

    :2smitten:    :2smitten:   :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #11 Dátum: 2011 Január 07, 19:29:20 »

 Én is úgy vagyok ezzel a kérdéssel, mint Magda: jó lett volna mindvégig az Úr mellett, követni mindenhová, bárhová ment és látni, átélni azokat a fantasztikus dolgokat, eseményeket, amiket tett, amik történtek, végig, végig... igen, egészen a keresztig....

 de valamiért - és persze, mert választani kell egyet  :01: - én a megdicsőülés hegyén szerettem volna ott lenni, de nagyon....nagyon...

  még várom, hogy kiderüljön, miért, de ez van a szívemben erősen!  :169:

    :2smitten:    :2smitten:   :2smitten:

Képzeld én is pont ezen filóztam
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #12 Dátum: 2011 Január 07, 19:32:01 »
Különben hallottam egy tanítást, hogy az első evangélium hírdetője Pilátus volt, én erre az első megtérő a Lator.

Nagyon elfogadhatónak tartom
 :2smitten:

Hát a lator helyében hmmmmmmmmmmm nem is tudom azért mégsem.
 :pirul:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #13 Dátum: 2011 Január 07, 21:22:08 »
Tehát mit neznek meg, élnek át.

Én a kereszthalált vállalnám át, úgy erzem ISTEN határozottan ezt szánná Nekem, hogy átvegyem Jézustól ezt.
Bátran állnék oda, és vállalnám. Miért? Mert ISTEN engem arra teremtett, hogy kozosseget vállaljak a bun eltakarításában, ebben engem
ember tobbet nem akadalyoz meg. Csak most már csendben tevekenykedem magamban az ÚRRAL.
Én a HIT nagy harcosa vagyok, ISTEN Rendíthetetlen Embere, engem rajta kivul semmi nem érdekel.

A tobbi cselekedetet illetoen, nincs semmi, hogy megnézném, a hitben gyenge teremtmények ámuldozását. Pál szerepét vállalnám még,
az is szép és nehéz út volt: de a gyilkosságait nem vállalnám.
Péter szerepét soha, az kizárt, én bátran ma is akármikor adom az életem azért akit ISTENNEK ismerek, ezt o jól tudja.
Az az idoben hiressé vált noi személyek kozul pedig senkit nem vállalnék.

http://www.morethings.com/god_and_country/jesus/jesus-crucifixion-wallpaper-105.jpg
http://www.media.desicolours.com/2009/may/jesus-on-cross-01.jpg
http://dbostrom.files.wordpress.com/2010/04/empty_tomb1.jpg


Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Ha ott lehettél volna...
« Válasz #14 Dátum: 2011 Január 07, 21:45:35 »
 :pirul:
sokáig még a keresztre feszítési részt el sem tudtam olvasni, szépen kihagytam, meg sem értettem miért, de olyan lettem mint ha összemarcangoltak volna.
A Jób könyvében van egy rész,- Elihu _ hogy az álnok szívűek haragot táplálnak, nem kiáltanak, ha megkötözi őket, most kezdem megérteni.
Nekem nem probléma, ha a hitével baj van, csak az, ha magáról azt gondolja, hogy nincs, nekem attól borsódzik a hátam.
 :pirul:
Nem bírom nézni, ha szenved valaki, de ha mellettem történik baleset, akkor nincsenek problémáim.
Egyszer egy villamos alá került nő fölé tartottam az ernyőt, és hangosan imádkoztam, a villamosból kiszálltak az emberek én meg ott az esőben ernyővel imádkoztam, aztán megjött a mentő én elmentem, és eltévedtem, vissza értem arra a helyre, és zsákkal letakarva ott feküdt a nő.
Azt nem tudom, hogy amikor az ernyővel ott álltam élt e még, hallotta e az imát.
Aztán haza jöttem , kinyitottam az írást, és ott nyílt ki: egyetlen járó kelőnek sincs hatalmában az ő útja.
Jeremiás 10;23Jer 10,23 Tudom Uram, hogy az embernek nincs hatalmában az ő útja, és egyetlen járókelő sem teheti, hogy irányozza a maga lépését!
Ez most jutott eszembe újra, most kerestem meg a pontos igehelyet.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)