Szerző Téma: Nap, amely megváltoztatta az életem!  (Megtekintve 3144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Dátum: 2011 Január 08, 15:22:35 »
Sziasztok!

Ide elsősorban a megtéréseteket írjátok le (attól függetlenül, hogy már más topicba leírtátok).
De ide tartoznak a többi bizonyságok is, amely például a szabadulásokról is szól! :05:

Dicsőítse Istent és váljék áldásunkra!

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január 09, 08:16:53 »
Egy nap, amikor elmentünk a nagynénémékhez, eljövetelkor ezt mondta: ha nem tértek meg, a pokolba fogtok kerülni. Ő már akkor évek óta az Urat szolgálta, két lányával. Akkor kinevettem, de elgondolkodtam azon, mi van, ha tényleg igaza van?

Hazamentünk, és a húgommal elkezdtük olvasni a Bibliát, ott aznap befogadtuk az Úr Jézust a szívünkbe. Az Ige egyszerűen megnyílt, elhittük, hogy az Úr Jézus a Megváltó. Olyan mély béke, öröm, és szeretet költözött a szívünkbe, amit addig soha nem tapasztaltunk. Azóta egy gyülekezetben szolgáljuk az Urat.

A húgom ekkor 15 éves volt, én 17. Anyukám,  bár akkor még nem volt hívő, soha nem tiltott a gyülekezetből, sőt örült, hogy megyünk, mert látta rajtunk a változást. Szüleim is megismerték a testvéreket, és megszerették őket.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 09, 08:18:20 »
 :2funny:
Jó kérdéseket tudsz feltenni

Karácsony és Pünkösd   :2angel:

Amikor felismertem:
ez tegnap volt

János evangéliuma:

Az
Idézet
Ige Testé lett, és lakozott. . . . . . .

és   :2angel:

Idézet
akit Jézus szeret

Azért lett testté, és azért lakozik itt, hogy elfogadjam, hogy  :2angel: engem szeret :2angel:

:165:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 09, 09:27:16 »
Egy nap, amikor elmentünk a nagynénémékhez, eljövetelkor ezt mondta: ha nem tértek meg, a pokolba fogtok kerülni. Ő már akkor évek óta az Urat szolgálta, két lányával. Akkor kinevettem, de elgondolkodtam azon, mi van, ha tényleg igaza van?

Hazamentünk, és a húgommal elkezdtük olvasni a Bibliát, ott aznap befogadtuk az Úr Jézust a szívünkbe. Az Ige egyszerűen megnyílt, elhittük, hogy az Úr Jézus a Megváltó. Olyan mély béke, öröm, és szeretet költözött a szívünkbe, amit addig soha nem tapasztaltunk. Azóta egy gyülekezetben szolgáljuk az Urat.

A húgom ekkor 15 éves volt, én 17. Anyukám,  bár akkor még nem volt hívő, soha nem tiltott a gyülekezetből, sőt örült, hogy megyünk, mert látta rajtunk a változást. Szüleim is megismerték a testvéreket, és megszerették őket.

Ez csodálatos, nagyon szépen koszonom, hogy olvashattam! Te egy áldott kedves kis Lélek vagy, Gyongyike  :088:
 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 09, 16:17:55 »
Drága Ani! :2smitten:

Egyedül az Úré minden dicsőség! Kegyelem, hogy megismerhettem Őt!

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január 10, 13:37:57 »
A pontos idejere mar nem emlekszem, kb: 8-9 eve lehetett.
Egyik jobaratom elcsalt ping-pongoznI, de azt nem mondta, hogy hol van a ping-pong asztal: Baptista imahaz.

A baratom szokas szerint kesett ( :hehe: ) es megeloztek ot a tovabbi ping-pongozasra erkezettek.
Bar ok is csak az ifjusagi osszejovetel utan estek neki az asztalnak. :05:

Amikor beertunk a hazba, akkor esett csak le, hogy hol is vagyok.
Mindenesetre nem volt semmilyen tartozkodasom vagyeloiteletem.
A fiatalok szeretete kulonleges es eddig nem ismert volt a szamomra.

Nagyon jol ereztem magam es emlekezetes volt a szamomra.

Kb: 1 hettel kesobb be kellett fekudnom 3 napra a korhazba kivizsgalas celjabol.
Ha jol emlekszem, a masodik napon csorgott a telefon es az a baratom volt az, aki elhivott ping-pongozni.
Mondta, hogy bejon hozzam a korhazba, a Baptista fiatalokkal.

Kicsit kenyelmetlenul ereztem magamat, ugyanis szokatlan volt szamomra ez a torodes.
De nagyon megorultem, de igazandibol nem hittem el, hogy be fognak jonni.

Vegul bejottek, hoztak uditot, sutit, sok sok finomsagot, de megvalamit: Nagy szeretetet!
Ez az a pont volt, mikor elhataroztam, hogy en is ilyen akarok lenni. Aznap este konnyek kozott adtam at az eletemet Istennek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 10, 14:14:25 »
Kedves Anti!

Milyen csodálatos, ahogy Isten Rád talált, megkeresett! Az Ő szeretetének kötelével vont magához.

Mert azért jött az embernek Fia, hogy megkeresse és megtartsa, ami elveszett.  Lukács 19:10

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 10, 14:23:29 »

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 10, 15:28:47 »
"A fiatalok szeretete kulonleges es eddig nem ismert volt a szamomra."

"Kicsit kenyelmetlenul ereztem magamat, ugyanis szokatlan volt szamomra ez a torodes."

Igen, Antee, nagyon sok embert az a szeretet és törődés fog meg, ami igazán odafigyelő, gondoskodó. Ez az, amikor fontos az az egyetlen, aki elkóborolt a nyájtól... (Vagy még köztük sem volt.  :05:)
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #9 Dátum: 2011 Január 10, 16:23:43 »
Köszi hogy elmondtad a megtérésed Anti. És mikor  kezdted el a Alfa-Omegát?
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #10 Dátum: 2011 Január 10, 16:53:47 »
Kicsivel több, mint 4 évvel ezelőtt.
Ennek a rövid története az, hogy egyedül voltam mikor kijöttem Angliába és ezért virtuális közösséget építettem.
Előtte voltam más fórumon, de ott nem találtam meg Isten szeretetét...

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #11 Dátum: 2011 Január 10, 17:05:23 »
Jó ötlet volt, mert hányan hivatkoznak arra, hogy nincs közösség, és szépen csak csúsznak lefelé, eltávolodva Istentől és Igétől egyaránt... :062:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #12 Dátum: 2011 Január 10, 17:14:50 »
Ez is igaz. Bár egy virtuális közösség nem pótolja a valódi Testvéri közösséget.
Viszont jó kapcsolatépítésre, áldásra és épülésre.

Bár már sok virtuális közösség van.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #13 Dátum: 2011 Január 10, 17:17:05 »
Hát engem az vitt el a közösségbe, hogy kimentsem a lányom ebből a vallási fanatizmusból.
Mert ugye én hittem Istenben, és néha-néha a templomba is betévedtem, meg még imádkoztam is Máriához, szóval az én hitemmel minden rendben volt.

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #14 Dátum: 2011 Január 10, 17:20:41 »

:2funny:     :hehe: