Szerző Téma: Nap, amely megváltoztatta az életem!  (Megtekintve 6329 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #15 Dátum: 2011 Január 10, 17:58:31 »
Kicsivel több, mint 4 évvel ezelőtt.
Ennek a rövid története az, hogy egyedül voltam mikor kijöttem Angliába és ezért virtuális közösséget építettem.
Előtte voltam más fórumon, de ott nem találtam meg Isten szeretetét...
Igen, én is voltam más fórumon, kb. 4 éve, úgyhogy tudok különbséget tenni. Az Úr áldjon meg a jövőben is ebben a szolgálatodban!
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #16 Dátum: 2011 Január 10, 18:11:05 »
Köszönöm szépen! :2smitten:

A többi keresztyén fórumról:
Jó dolognak tartom, hogy több keresztyén fórum is létezik! Mert ki ezt a lelkületet, ki azt a szellemiséget szereti.
Ítélkezők pedig mindenütt vannak. Ami pedig a legszomorúbb, hogy nem csak a felekezetek, hanem a vizuális keresztyén közösségek sem tudnak együtt működni. Miért? Mert ott a verseny szelleme és a "mitől vagyunk mi különbek" hozzáállás.

Igaz eddig csak két fórum tulajdonossal próbáltam meg az együttműködést, de lehetetlenné vált mivel elutasítottak. Egy fórumot pedig meg sem próbáltam, mert nyilvánvaló az együttműködés reménytelensége.



"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #17 Dátum: 2011 Január 10, 18:13:24 »
Kiegészítésként pedig:
Próbálok egy olyan keresztyén közösséget "vezetni" és "létrehozni", amely nem csak elmondásilag felekezettől független, hanem a valóságban is.
Ehhez pedig a szeretet, alázat és szelídség kell. Egymást különbnek tartván...

Nos, ez a dolgok nehezebbik része!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #18 Dátum: 2011 Január 10, 19:52:33 »
Kiegészítésként pedig:
Próbálok egy olyan keresztyén közösséget "vezetni" és "létrehozni", amely nem csak elmondásilag felekezettől független, hanem a valóságban is.
Ehhez pedig a szeretet, alázat és szelídség kell. Egymást különbnek tartván...

Nos, ez a dolgok nehezebbik része!
Nehéz feladat. Azért ha nézem az éveidet, nagyon fiatalon kezdted, ( kb ha jól gondolom l8-l9 évesen?) és azóta tudsz egy kiegyensúlyozott szinvonalat biztositani.Az összetétel nagyon változatos, ki milyen felekezetbeli tanitásokból jön, ki milyen alapokat rakott le, mit, mennyit épitett rá, a Szent Szellemmel közösségben, ki mekkora világosságban van jelenleg,  stb. ahány fórumtag, annyiféle. Egy a közös bennünk: Jézus Krisztus iránti elkötelezettségünk. A különbözőségeket pedig csak szeretettel, elfogadással, türelemmel tudjuk áthidalni, ha belátjuk, hogy nem mi, hanem Isten adja a növekedést mindenkinek. Felelősség is van, mert az igével ellenkező hsz-eket nem lehet eltűrni. Tény, hogy egy ilyen fórumon, ahol tényleg szabadon irhatunk be,  sokat tudunk egymástól tanulni, épülni, olykor  még a negativumokból is, mert az is tükröt tart elénk, amiben felismerhetjük saját hibáinkat is, hogy ezt igy azért ne, vagy épp önmérsékletet, vagy konfliktuskezelést vagy alkalmazkodást, egymás tiszteletét stb. stb.  tanuljuk.....szóval sok szempontból  jó a  fórum. Persze amellett, hogy vltozatos, jó tanitások, vélemények olvashatók itt, dicséretek, és minden egyéb téma, ami bennünket érdekel.:2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #19 Dátum: 2011 Január 10, 20:08:18 »
:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #20 Dátum: 2011 Január 10, 20:17:50 »
Zsuzsa sok  tekintetben jó amit írsz, mondhatom azt is, hogy minden tekintetben, hogy miért maradok inkább az elsőnél, az talán kiderül számodra, ha kicsit átfogalmazom a mit írtál, ha nem értesz vele egyet kérlek írd meg.

Tény, hogy egy ilyen fórumon, ahol tényleg szabadon írhatunk be,  sokat

tud a Szent Szellem tanítani, mert tükröt tart elénk, és ha mi is akarjuk, sőt kérjük, akkor abban a tükörben magunkat látjuk


tudunk egymástól tanulni, épülni, olykor  még a negatívumokból is, mert az is tükröt tart elénk, amiben felismerhetjük saját hibáinkat is,

ebből elindulva a Szent Szellem belülről kifelé alakítja a lényünket, hogy megteremhessük a gyümölcsét, különféle próbákba helyez bennünket, hogy ott ízletessé váljon a gyümölcs. A szeretetet, a kevésbé szerető közegben, az örömöt, a borús napokon, a békességet, a békétlen hatások között,  ebben a békességes tűrést; a szívességet, ha épp ez nehéz, és ekkor a jóságot is; hűséget, amikor legszívesebben kilépnék a helyzetből; szelídséget, amikor visszakarmolnék; mértékletességet, amikor előttem sok lehetőség van,

hogy ezt így azért ne, vagy épp ön mérsékletet, vagy konfliktuskezelést vagy alkalmazkodást, egymás tiszteletét stb. stb.  tanuljuk.....szóval sok szempontból  jó a  fórum

ezeket itt a gyakorlatban alkalmazhatjuk, és a mindennapokban mindenhol a hitetlen világban is láthatóvá tudjuk tenni.

Persze amellett, hogy változatos, jó tanitások, vélemények olvashatók itt, dicséretek, és minden egyéb téma, ami bennünket érdeke

megőrizhetjük az egységet a különbözőségben és nem lesz uniformizálás.


Bocsánat lehet, hogy túl sokat írtam, nem akartam ennyit.
 :pirul:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #21 Dátum: 2013 Április 12, 21:51:32 »
Ez egy nagyon jó cím: Egy nap amely megváloztatta az életemet. De írhatnánk úgy is, hogy "Az a nap, mely ..."

Az a nap amikor találkoztam Jézussal emlékezetes maradt a számomra.
Evangélizációs alkalom volt a Havanna lakótelepen 1996-ban, és felállítottak egy hatalmas sátrat.  Nem lehetett belátni, csak a hangok szűrődtek ki. A vidámság hangjai, zene és énekhangok, imádságok szavai.
Akkoriban mindennapos programom volt egy borozó meglátogatása ahol összejöttünk a haverokkal és eltöltöttük az időt, többnyire érdektelen beszélgetésekkel. Útban hazafelé a sátornál szálltam le a buszról.
Esténként megütötte egy dal a fülemet, amely fülbemászóan, de nem kellemetlenül hazakísért és ismétlődött bennem: "Uram, tehozzád futok .."
Egyik este győzött a kíváncsiság, és beléptem a sátorba megnézni, hogy ki az aki ilyen gyönyörűen énekel. Elképzeltem magamban egy gyönyörű,karcsú szőke lányt és szerettem volna elmondani neki, hogy mennyire megigézett a hangja.
Hát meglepődtem amikor beléptem, mert nem volt sem szőke, sem karcsú sem ... , de a hangja a szívemig hatolt.
Leültem és hallgattam.
Volt egy igehirdetés is, amelyre nem emlékeztem vissza,  később sem amikor kijöttem a sátorból. Talán mert több ital volt bennem, mint kellett volna, de a dal a mai napig megmaradt bennem.
"Uram, tehozzád futok, élő vízre szomjazom."
Az igehirdetés ideje alatt körbevettek a bentlévők, majd az igehirdetés után beszélgettünk, imádkoztak értem. Abban az állapotban elmondtam a befogadó imát. Igaz nem értettem, hogy miért, és mi hasznom lesz belőle, de rábeszéltek, hogy ezt így kell tenni, ha azt akarom, hogy Isten meghallgasson engem.
Kérdezték, hogy van-e probléma az életembem, mert imádkoznának értem.
Akkoriban szinte csak problémák voltak körülöttem és a környzetemben. Az ital miatt, a családom miatt. Ráadásul velem volt 12 éves fiam, este fél 11-kor és neki már rég otthon kellett volna lennie. Kértem, imádkozzatok mert amit én kapni fogok a feleségemtől a kései hazaérkezésért azt nem fogom zsebre tenni.
Imádkoztak és azt mondták, menjek haza bátran nem lesz probléma.
Kikacagtam őket, mondván nem ismeritek ti az én feleségem.
Hazaérkeztem fiammal. Félve dugtam be a fejem az ajtón, krákogva erősítettem a torkom, hogy meg tudjam védeni magam.
És láss csodát, az én feleségem akivel az utóbbi hetekben egy kedves szavunk nem volt egymáshoz, halkan finoman mondta, de jó, hogy haza jöttetek. Üljetek le és adok vacsorát. (Ez nem volt szokásban közöttünk, hogy ki legyek szolgálva.)
Veszekedés nélkül megkérdezte, hogy hol voltunk ilyen sokáig. Mondtam, hogy az evangélizációs sátorban.
Lefeküdtem, (ki is józadtam rögtön) és mondtam, hogy van Isten! Meghallgatta azokat akik imádkoztak értem.

Ez volt az első bizonyosságom Istenről. Ezt követte a  későbbiekben  még több, de akkor az még kevés volt nekem, hogy Isten útján tudjak maradni. Kb másfél hónapig égtem Istenért, majd visszahívott a világ.
Kilenc évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy újra megszólítson a dal: "Uram, tehozzád futok, élő vízre szomjazom."
Akkor megéreztem az Úr közelségét és azóta folyamatosan szomjazom az élő vízre.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Nap, amely megváltoztatta az életem!
« Válasz #22 Dátum: 2013 Április 12, 22:27:20 »
Köszönöm, kedves Pista Testvérem a bizonyságtételedet! Dicsöség legyen az ÚRnak!

A messzeségben is megjelent az ÚR: Örök szeretettel szerettelek, azért vontalak magamhoz hűségesen.
Jer 31,3    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10