Szerző Téma: Téged mire hívott el az Úr?  (Megtekintve 12487 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Október 01, 13:15:27 »
>>" Némely  embernek az a  "szolgálata",hogy -rajta  keresztül - Isten  a  többi  embert  hosszútűrésre  tanítsa. "<<

(Iványi Gábor, a Magyar  Evangéliumi  Testvérközösség  vezető  lelkésze)

Lehet,hogy  ez  az  én "Utam"....  :019: :083:
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Október 01, 14:29:42 »
Köszönöm Zsoca, hogy megosztottad! :2smitten:
És pontosan mit értesz alatta?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Október 01, 15:58:18 »
Ezen a kérdésen már skszor gondolkodtam el.
Hát mindig arra jutok, hogy eslősorban gyermekének hívótt el.
Hogy ezen kívül még milyen szolgálatott fogok kapni?
Még nem tudom, de ha eljönn az ideje, majd elárulja az Atya!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Október 01, 19:23:32 »
Köszönöm Zsoca, hogy megosztottad! :2smitten:
És pontosan mit értesz alatta?

Általam is  tanít  az  Úr...  -hosszútűrésre! [;-<))
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Október 01, 20:32:34 »
"Uramnak, az ÚRnak lelke nyugszik rajtam, mert felkent engem az ÚR. Elküldött, hogy örömhírt vigyek az alázatosaknak, bekötözzem a megtört szíveket, szabadulást hirdessek a foglyoknak, és szabadon bocsátást a megkötözötteknek.
Hirdetem az ÚR kegyelmének esztendejét, Istenünk bosszúállása napját, vigasztalok minden gyászolót." Ézsaiás 61,1-2


Öt évvel ezelőtt megszólított ez az ige a Biblia tanulmányozása közben. Következő nap egy konferencián a kihúzott igekártyán ez az ige volt található, és ugyanezt az igehelyet pár napon belül megkaptam egy kavicsra írva. Majd felhívott egy testvérnő és telefonon Ézsaiás ugyanezt a sorait  ajánlotta nekem.

Ennyi véletlen nem eshet egybe, és beálltam a szolgálatba. Gyülekezetünk Havanna missziós csoportjának első gyümölcse lettem és egyben a szolgálója is. Öt éve látogatjuk börtönmissziós testvéreimmel a magyarországi börtönöket és hirdetjük a lelki szabadulást a fogvatartottaknak. Harmadik éve vezetem missziós csoportunk ( www.havannacsoport.hu ) honlapját elérve vele az embereket, hogy az örömhir hozzájuk is eljusson.

Isten tanít engem megértésre, szelídségre, alázatra és szeretetre. Nem tudom hányadik osztályos vagyok az iskolájában, de azt felismertem, hogy még mindig sok tanulnivalóm van.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Október 01, 20:53:45 »
Dicsőség az Úrnak! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Október 02, 13:21:14 »


Isten tanít engem megértésre, szelídségre, alázatra és szeretetre. Nem tudom hányadik osztályos vagyok az iskolájában, de azt felismertem, hogy még mindig sok tanulnivalóm van.
  ^^<<-- "Mert némelyik a Lélek által a bölcsesség igéjét kapta, a másik az ismeret igéjét, ugyanazon Lélek által. " (I.Kor.12:8)
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #37 Dátum: 2013 Március 25, 22:44:11 »
Az életemben különbözö területekre hívott el az ÚR! Különbözö szakaszok, külömbözö feladatatok. Volt amikor zenei szolgálat volt a fontos, volt amikor tolnmácsként használt, vagy imacsoport vezetésével bízott meg. Bármerre vezetett, egy biztos és elmondhatom, velem volt az ÚR és mindeddig megsegített abban, amire elhívott.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #38 Dátum: 2013 Március 25, 23:54:17 »
:afro:

2Timóteus 2,21
"Ha tehát valaki magát ezektől tisztán tartja, tisztességre való edény lesz, megszentelt, és hasznos a gazdának, minden jó cselekedetre alkalmas."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #39 Dátum: 2013 Március 26, 10:31:00 »
ÁMEN!

Isten azokat tudja használni, akik készségesek az engedelmességre. Sokan csak várnak valami elhívatásra, és a várás közben nem veszik észre azokat a feladatokat, amelyeket rájuk bízott az ÚR.

Sámuel pedig monda: Vajjon kedvesebb-é az Úr előtt az égő- és véres áldozat, mint az Úr szava iránt való engedelmesség? Ímé, jobb az engedelmesség a véres áldozatnál és a szófogadás a kosok kövérénél!
1Sám 15,22    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #40 Dátum: 2013 Március 26, 17:14:13 »
Gondolkodtam még az elhívásomon. Úgy érzem, hogy az Úr engem még a békesség hirdetésére is elhívott.

   
Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Máté Evangéliuma:5:9


Fontos, hogy békesség legyen bennünk. Az Úr békessége. Mert akkor ez a békesség ki fog áradni a környezetünkre is.
Talán megfigyeltétek, hogy mennyire könnyű békétlenséget szítani. Valaki rosszat mond valakire. Az egyetértés, a helyeslés rögtön ellenségévé tesz arra nézve akire a rosszat mondták. Majd innen indul a pletyka, a susárlás és amint ez napvilágra kerül elindul az áradat. Nehéz megfékezni. Ilyenkor kell már az elején megtörni a rosszat.
Nekünk békétlenségünk csak a bűnnel szemben lehet. És ha sikerül akárkit is a bűn útjáról letéríteni már a békesség emberévé válunk.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.
Máté Evangéliuma:5:9
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #41 Dátum: 2013 Március 26, 20:14:15 »
Jó volt olvasni soraidat, kedves István!

Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek; de nem úgy adom nektek, ahogyan a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen.
Jn. 14:27.    

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10