Szerző Téma: Téged mire hívott el az Úr?  (Megtekintve 12475 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Téged mire hívott el az Úr?
« Dátum: 2011 Január 10, 14:02:52 »
Kerlek irjatok le, hogy mire hivott el benneteket az Ur!
Milyen szolgalatott kell hogy betoltsetek?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #1 Dátum: 2011 Január 10, 21:33:39 »
 :2angel:

Kivétel nélkül mindenkinek a megváltása azért történt, hogy megnyíljon az út a Mennybe és megismerhető legyen minden megváltottnak a Mindenható Isten

Minden ajándéka ezt a célt szolgálja, hogy terelgessen bennünket ezen az úton, hogy akarjuk és törekedjünk minden helyzetben az Ő megismerésére.
1János levél leírja hogy milyen fejlődési lépéseken keresztül jutunk egyre közelebb és közelebb a Mindenható Isten megismeréséhez.

Idézet
Zsolt 34,2 Áldom az Urat minden időben, dicsérete mindig ajkamon van
!


Idézet
Hós 6,6 Mert szeretetet kívánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat.


Idézet
Jn 17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

 :2angel: :2angel: :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 10, 21:42:34 »
Szia Magda!

Lehet eltévesztetted a topicot, mert nem a kérdésre adtál választ!
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 11, 06:12:37 »
Szia Magda!

Lehet eltévesztetted a topicot, mert nem a kérdésre adtál választ!
:2smitten:

Bocsánat, de ha a testecském egy sejtecskéjét megkérdezem, neked mi a dolgod, akkor ha más választ ad, mint a testecském egészének a feladata, akkor az egy burjánzó, önállósodó sejtecske,amit az őrők jó ha minél előbb észre vesznek és lokalizálnak.

Sajnos sok testecskében nem veszik észre és ekkor önállósúlva annyira elburjánoznak, hogy megölik a testecskét.

Ez a rák alapja.

Mint mindent ezt is azért teszi elénk a Teremtő, hogy észrevegye a TEST



Hát akkor engem erre hívott el a Teremtő, Mindenható Isten, hogy észre vegyem és ELÉ VIGYEM :2angel:

Péter halász, őt halászásra
Pál sátor készítő = őt a egybeszerkesztésre
én iskolapszichológus = engem arra, hogy észrevegyem az egész test rendeltetését, és benne úgy legyek mint a többi :2funny:

De jó, hogy írtad, mert így lett egész világos, hogy tényleg erre hívott, és erre készítettem már a világ teremtése előtt.


 :165:

Az utolsó napokban értitek meg a dolog értelmét :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 11, 08:02:32 »
:2angel:

Kivétel nélkül mindenkinek a megváltása azért történt, hogy megnyíljon az út a Mennybe és megismerhető legyen minden megváltottnak a Mindenható Isten

Minden ajándéka ezt a célt szolgálja, hogy terelgessen bennünket ezen az úton, hogy akarjuk és törekedjünk minden helyzetben az Ő megismerésére.
1János levél leírja hogy milyen fejlődési lépéseken keresztül jutunk egyre közelebb és közelebb a Mindenható Isten megismeréséhez.

Idézet
Zsolt 34,2 Áldom az Urat minden időben, dicsérete mindig ajkamon van
!


Idézet
Hós 6,6 Mert szeretetet kívánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat.


Idézet
Jn 17,3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

 :2angel: :2angel: :2angel:


Én, nagyon is értem miért irtad ezeket  :2smitten:

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #5 Dátum: 2011 Február 24, 02:26:29 »
Isten végtelen kegyelmében és szeretetében úgy döntött, hogy rajtunk, hívő embereken keresztül dicsőíti meg Önmagát. Munkatársai vagyunk az Ő tökéletes tervének bevégzésében. Ebben mindenkinek megvan a része és vannak ajándékai Istentől. Nekem adott egy egyszerű, kis regényt (címe: Az igazgyöngy), amelyen keresztül már néhány embert megáldott és adott egy közepes hangot, amivel nagy örömmel dicsőítem Őt az Ezüst klubban (Fehér Lyuk), valamint a gödöllői evangelizációs csoportban. Szóval, dicsőség Istennek, keresztény amatőr író és énekes vagyok. Ezen kívül imádkozom, mint minden hívő.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Janó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #6 Dátum: 2011 Május 21, 15:17:15 »
2Kor. 9,6
Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat.
2Kor. 9,7
Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert „a jókedvű adakozót szereti az Isten”. [Péld 22,9]
2Kor. 9,8
Az Istennek pedig van hatalma arra, hogy minden kegyelmét kiárassza rátok, hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek, és bőségben éljetek minden jó cselekedetre.

Vannak szolgálataim (énekelek, imádkozok, segítek embereknek), de nem akarom hogy önelégült legyek ezért mindig az Urra szegezem tekintetem.
Jn. 1,12
Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, [Róm 8,14-16;  1Jn 3,1]

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #7 Dátum: 2011 Május 21, 15:22:49 »
Kedves Janó  :2angel: azt írod, az ember nem elégedhet meg...
Mivel?
 :?:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Május 21, 15:44:35 »
Testvéreim, Békesség nektek. Amire Anti gondolt, az tulajdonképpen nem más, mint az hogy tudatában vagytok-e mely szolgálati ajándék nyilvánul meg rajtunk,ill. megnyilvánul-e? (Ef.4,11.    
És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
12.    
A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:
13.    
Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:
14.    
Hogy többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által.
Tehát a kérdés erről szólt.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Május 21, 15:48:48 »
Testvéreim, Békesség nektek. Amire Anti gondolt, az tulajdonképpen nem más, mint az hogy tudatában vagytok-e mely szolgálati ajándék nyilvánul meg rajtunk,ill. megnyilvánul-e? (Ef.4,11.    
És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
12.    
A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:
13.    
Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Ő megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedő kornak mértékére:
14.    
Hogy többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által.
Tehát a kérdés erről szólt.

Neked is Shalom kedves Ajin

Ez a legnagyobb szolgálati ajándék  :angel2: :angel2: :angel2:

Idézet
1Kor 6,19   
Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek=Szellem temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

Ezt valaki már végig gondolta :?:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Május 23, 10:26:26 »
2Kor. 9,6
Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat, és aki bőven vet, bőven is arat.
2Kor. 9,7
Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből, mert „a jókedvű adakozót szereti az Isten”. [Péld 22,9]
2Kor. 9,8
Az Istennek pedig van hatalma arra, hogy minden kegyelmét kiárassza rátok, hogy mindenütt mindenkor minden szükségessel rendelkezzetek, és bőségben éljetek minden jó cselekedetre.

Vannak szolgálataim (énekelek, imádkozok, segítek embereknek), de nem akarom hogy önelégült legyek ezért mindig az Urra szegezem tekintetem.

Kedves Janó, írtál egy hozzászólást, és arra kérdést tettem fel, megváltoztattad a hozzászólásod, kimaradt belőle az amire kérdeztem.

Kérlek írd meg, te ezt hogy értelmezed, mert nem értem a válaszod, mert a reakciód egy válasz.
Nem szeretném félre értelmezni, azt
ezért kérdezlek.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Janó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Május 23, 10:37:00 »
kedves Magda!

Válaszolva kérdésedre, korábban írtam egy hozzáoszlást és azon módosítottam és te szerintem annak egy töredékét láttad:)

Az igazi hozzászólás az amit írtam:)

Igaza van Somer ajin-nak én is gondolom:)
 :2angel:
Jn. 1,12
Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, [Róm 8,14-16;  1Jn 3,1]

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Május 23, 11:10:47 »
kedves Magda!

Válaszolva kérdésedre, korábban írtam egy hozzáoszlást és azon módosítottam és te szerintem annak egy töredékét láttad:)

Az igazi hozzászólás az amit írtam:)

Igaza van Somer ajin-nak én is gondolom:)
 :2angel:

Azt gondolom tévedsz! :060:

 ha érkezik egy válasz a hozzászólásomra, és én már mást gondolok, mint amire a válasz érkezett, akkor a jogosság és igazság talaján nem változtathatok azon, csak egy új hozzászólásban írhatom meg-
Amennyiben akkor már Ajinnal értek egyet, akkor ezt kell kinyilvánítsam.
Egy teljes, kész hozzászólásra reagáltam, nem töredékre, nem félig olvastam el a hozzászólást, hanem teljesen.

Ő is az előző hozzászólásodra reagált, legalább is én így gondolom, amit megsemmisítettél!
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Május 23, 14:20:51 »
Amikor 1995-ben megújított az Úr, és igazán kezdtem el keresni az Ő akaratát az életemben, egyre világosabbá vált, hogy Isten filepi szolgálatra hívott el. Mivel neveltetésemnél fogva elég komoly Ige ismeretem van, Isten Szelleme ezt élővé tette, és adott mindig egy--egy kezdő hivőt, akinek szolgálhattam az Igével. Nagyon csodálatos időszak volt ez. Tényleg mindig csak egy-egy tesó volt, akivel megoszthattam azokat a látásokat, amelyekre a Szent Szellem elvezetett. Aztán vágy támadt a szívemben, hogy az a sokféle vigasztalás, amelyeket én különböző bajokban átvettem az Úrtól, gyümölcstermővé válhasson más szenvedők, megpróbáltatások között lévők életében. És egyszer csak elkezdtek visszajelzések jönni, hogy mint az élő viz folytak át rajtam mások felé a vigasztaló Igék. Nagyon megalázódott a lelkem, mert Isten tisztességet szerzett nekem azzal, hogy másokat vigasztalhatok, és bátoríthatok. Azok az Igék, amelyek ott vannak a szellememben, mint drágakincsek kerülhetnek át azokhoz, akik most éppen nehéz időszakon mennek át.
Most még további szolgálatra támasztott vágyat az Úr bennem, még pedig a hitből eredő cselekedetek megcselekvésére. Konkrétan bajban lévő fiatal nők megsegítésére nemcsak szellemi sikon, de a mindennapok tényszerű dolgaiban is. Ez most formálódik, de én kész vagyok, és hiszem, hogy amikorra szellememben is elkészülök, akkora a hely is elkészül ahol szolgálhatok. Én nagyon nagy tisztességnek tartom ha Isten alkalmassá tesz egy szolgálatra, nagyon nagy dolog, hogy engem a porszemet felhasznál az Ő csodálatos terveinek a véghezviteléhez.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Janó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 41
Re:Téged mire hívott el az Úr?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Május 23, 15:23:56 »
Kedves Magda!

Bocsánat de nem akartam semmi rosszat :2angel:

Egyszerűen azt gondoltam hogy a rendeszer addig nem küldi el míg módosítok :2angel:

Úgy látszik igen :118:

Még egyszer bocsánat, nem akartam megsemmisíteni a hozzáoszlásodat :118:
 :2angel:
Jn. 1,12
Akik pedig befogadták, azokat felhatalmazta arra, hogy Isten gyermekeivé legyenek; mindazokat, akik hisznek az ő nevében, [Róm 8,14-16;  1Jn 3,1]