Szerző Téma: Keresztyének  (Megtekintve 11265 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Keresztyének
« Válasz #15 Dátum: 2010 December 15, 15:37:50 »

  hmmmm..   :088:

 Azért gondolkodom ezeken a dolgokon, mert nagyon közel az Úr visszajövetele...

 Dávid imádkozik, hogy még a titkos bűnöktől is szabadítsa meg az Úr.

 Nos magamra nézve mondom, vizsgálgatom, hogy vajon ha a napokban
 visszajönne Krisztus Jézus, akkor velem mi történne?!  :08:
 Pedig igyekszek a szándékosságtól megőrizni magam, mert azt ugye nekem kell megtennem  :061: ...

 Vinne, vagy maradnék? Ez itt a kérdés  :01:, erre ne válaszoljatok  :06:  :hehe:

   :2smitten:    :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #16 Dátum: 2010 December 15, 15:46:04 »
Egy masik kerdes lehetne, hogy vajon azok maradnanak itt, akiknek meg nincs udvossege vagy akik bunben elnek?
Szerintem az udvosseg el nem veszitheto, viszont elutasithato.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Keresztyének
« Válasz #17 Dátum: 2010 December 15, 15:58:20 »

   Én pedig azt gondolom, hogy elveszíthető az üdvösség,
 mégpedig a fentebb idézett Ige is ezt mutatja, többek között:

  Zsid 10,29 Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, a ki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, melylyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?

  Ha nem veszíthető el az üdvösség, akkor élhetünk bárhogyan....de én nem ezt látom az Igében....

  Az más kérdés, hogy Jézus mindent megtesz értünk, de nagyon sok múlik rajtunk is. :088:
 
 A pokolban vannak ilyen üdvösséget elvesztett személyek is...  :062:
 ahogy halljuk olyanoktól, akiket az Úr elvitt oda szellemben és elmondták nekünk okulásunkra... dicsőség Neki érte!!

       :2smitten:   :2smitten:   :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #18 Dátum: 2010 December 15, 16:40:18 »
Testvérem Kamilla! :05:

Amit az előbb írtál, azt én elutasításnak nevezem (úgy is írtam fentebb). Az elvesztés számomra a "nem vigyáztam rá" kategóriába sorolható.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Keresztyének
« Válasz #19 Dátum: 2010 December 15, 16:52:18 »

 Akkor tisztázzuk, kérlek, mi jelent a "nem vigyáztam rá" = elvesztettem kategória? 

 És mit jelent az elutasítás?   :01:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Keresztyének
« Válasz #20 Dátum: 2010 December 15, 16:55:00 »
Szerintem lehet attól valaki megtért keresztyén, hogy bűnben el.
En hiszem, hogy az ilyen esetekben az Ur meg fogja szabaditani!

Tudatosan el benne, de a lelkiismerete nem hagyja nyugodni. Lehet mar szabadulna, de meg nem tud a szellemi kotelekek miatt!

Hallottam egyszer valakitol, hogy a megteres utan egyesek tobbet vetkeznek, mint a megteres elott.Elgondolkodtato. Tudok erre nem egy elo peldat...

Szerintem aki nyugottan él a bűnben és nem törődik vele, az nincs megtérve, újjászületve, nincs ott a Szent Szellem. Az nem engedné, hogy nyugodtan éljen a bűnben. Hisz a bűn megszomorítja a Szent szellemet, és az aki újjászületett, ezt egybál megérzi, bűnbánatott tart, és igyekszik megszabadulni és többé nem tenni.

Akit a fiú megszabadít az valósággal szabad.

A Biblia nyíltan beszél arról, hogy aki a bűnt cselekszi, az még sötétségben van, az még nem ismerte meg az istent, a kárhozat útján jár. Még akkor is ha bemerítkezet, é s "úgy gondolja", hogy ü megtért. A gyümölcseikről ismeritek meg őket...- ezt Jézus mondta.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #21 Dátum: 2010 December 15, 17:02:04 »
A "nem vigyáztam rá" kategória sok felekezetben él.
Vagyis pl:

-ha valaki úgy hal meg hogy még nem bánt meg valami bűnt ezért a pokolra kerül
-ha megtérése után kicsapongó életet élt és szerinte már nem mehet vissza Jézushoz

Elutasítás pedig:
-tudatos elfordulás Istentől vagyis Szentlélek káromlás
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #22 Dátum: 2010 December 15, 17:03:37 »
Szerintem lehet attól valaki megtért keresztyén, hogy bűnben el.
En hiszem, hogy az ilyen esetekben az Ur meg fogja szabaditani!

Tudatosan el benne, de a lelkiismerete nem hagyja nyugodni. Lehet mar szabadulna, de meg nem tud a szellemi kotelekek miatt!

Hallottam egyszer valakitol, hogy a megteres utan egyesek tobbet vetkeznek, mint a megteres elott.Elgondolkodtato. Tudok erre nem egy elo peldat...

Szerintem aki nyugottan él a bűnben és nem törődik vele, az nincs megtérve, újjászületve, nincs ott a Szent Szellem. Az nem engedné, hogy nyugodtan éljen a bűnben. Hisz a bűn megszomorítja a Szent szellemet, és az aki újjászületett, ezt egybál megérzi, bűnbánatott tart, és igyekszik megszabadulni és többé nem tenni.

Akit a fiú megszabadít az valósággal szabad.

A Biblia nyíltan beszél arról, hogy aki a bűnt cselekszi, az még sötétségben van, az még nem ismerte meg az istent, a kárhozat útján jár. Még akkor is ha bemerítkezet, é s "úgy gondolja", hogy ü megtért. A gyümölcseikről ismeritek meg őket...- ezt Jézus mondta.

 :2smitten:

Így van. :2smitten:

Én az ellenkezőjéről beszéltem, hogy a lelkiismerete nem hagyja nyugodni és már szabadulna a bűnétől.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Keresztyének
« Válasz #23 Dátum: 2010 December 15, 17:10:21 »
 Na ez érdekes:

  "-ha valaki úgy hal meg hogy még nem bánt meg valami bűnt ezért a pokolra kerül "

  Én úgy gondolom, hogy csak akkor kerül pokolra, ha tudott róla, és nem bánta meg, mert csak a nekünk adatott világosság szerint leszünk számonkérve, vagyis, ha nem tudta, hogy az a dolog bűn, akkor nem kéri rajta számon az Úr és nem kerül amiatt a pokolra.
 Szerintetek?   :088:

 a másik:

 "-ha megtérése után kicsapongó életet élt és szerinte már nem mehet vissza Jézushoz "

 Ez az ember sajnos nem ismerte, vagy nem elég jól ismerte meg Jézust, és az Ő kegyelmét, irgalmát, megbocsátásának mértékét  :062:
 Ilyenkor jó, ha valaki szól neki, hogy amíg "nincs lefújva a meccs", addig játékban van és odamehet Megváltónkhoz és Ő hű és Igaz, hogy megbocsássa minden bűnünket, ha megalázzuk magunkat Előtte!  :169:

  Szerintem a tudatos elfordulás Istentől nem biztos, hogy Szent Lélek káromlás is...  :061: .....

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Keresztyének
« Válasz #24 Dátum: 2010 December 15, 17:33:47 »
Az üdvösségünk, hit által kegyelemből van. Ez a legfontosabb igazság. Semmit sem tehetek az üdvösségem elnyeréséért, sőt nem is nyerhetem el, azt kapom ajándékba. Krisztus mindent megtett.

Nekem az üdvösségem szerint kell éljek. Életem, vagyis az Isten szerint való életen az üdvösség bizonyítéka, vagyis gyümölcse.

Van egy ígéretünk, az Úrtól. Ha Ő el kezdte a munkát bennünk, Ő be is végzi.

Van még egy ígéret, az Úrtól. Ő, vagyis a Szent Szellem elvezet bennünket minden igazságra. És ez nem csak az igére vonatkozik, hanem személyes életünkre is.

A kérdés az, akarom-e ezt a vezetést, és elfogadom-e az Úr munkáját az én életemben.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Keresztyének
« Válasz #25 Dátum: 2010 December 15, 17:58:20 »

 Igen, ez igaz, rendben is van....

 De akkor tulajdonképpen testvér a testvér, ugye, mert megtért, újjászületett, Krisztust megvallotta urának, meg ilyenek, de aztán az élete nem ezt tükrözi és akkor jön az Ige:

 1Kor 5:

 9. Azt írtam néktek ama levelemben, hogy paráznákkal ne társalkodjatok.
10.  De nem általában e világ paráznáival, vagy csalóival, vagy ragadozóival, vagy bálványimádóival; mert hiszen így ki kellene e világból mennetek.
11.  Most azért azt írom néktek, hogy ne társalkodjatok azzal, ha valaki atyafi létére parázna, vagy csaló, vagy bálványimádó, vagy szidalmazó, vagy részeges, vagy ragadozó. Az ilyennel még együtt se egyetek.

12.  Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívülvalókról is ítéletet tegyek? avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek-é ítéletet?
13.  A kívülvalókat pedig majd az Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül.
[/b]


 Atyafinak nevezi Pál, tehát még testvér, keresztény = krisztusi, Krisztust követő tanítvány, csak éppen ne társalogjunk vele?   :03:

   :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Keresztyének
« Válasz #26 Dátum: 2010 December 15, 18:39:28 »
A 13 vers megadja a választ.

13.  A kívülvalókat pedig majd az Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közül.

Tehát nem atyafi, hanem gonosz.

Jézus azt mondja, olyan mint a pogány

Máté 18:17  Ha azokra nem hallgat, mondd meg a gyülekezetnek; ha a gyülekezetre sem hallgat, legyen előtted olyan, mint a pogány és a vámszedő.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #27 Dátum: 2013 Július 16, 10:12:36 »
Tudomásom szerint kezdetben akik Jézusban hittek, azokat nem keresztényeknek hívták, hanem messiáshívők-nek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Keresztyének
« Válasz #28 Dátum: 2013 Július 25, 12:44:49 »
Biblia szerint:       
 Apostolok Csel. 11,26    
És lőn, hogy ők egy egész esztendeig forgolódtak a gyülekezetben, és tanítottak nagy sokaságot; és a tanítványokat először Antiókhiában nevezték keresztyéneknek.

Ezelött lehet,hogy messiáshivö nevük volt.  :05:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Keresztyének
« Válasz #29 Dátum: 2013 Július 25, 13:08:47 »
Én úgy értesültem róla, hogy a megtérteket messiáshívőknek nevezték, majd ez több száz év múlva (első Konstantin császár idejében) vált keresztény jelzővé. De lehet van közöttünk okosabb, aki erről többet tud mondani. :088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)