Szerző Téma: Keresztyén hírek  (Megtekintve 51584 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #271 Dátum: 2019 Szeptember 17, 07:46:49 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #272 Dátum: 2019 Október 17, 17:19:20 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #273 Dátum: 2019 Október 17, 17:33:14 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #274 Dátum: 2019 Október 23, 08:07:54 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #275 Dátum: 2019 December 07, 06:47:25 »
"Isten hangja vagy karikatúrája?"

Elgondolkoztató beszélgetés prédikálásról, bűnbocsánatról:

https://www.parokia.hu/v/isten-hangja-vagy-karikaturaja/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #276 Dátum: 2020 Január 13, 09:24:58 »

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #277 Dátum: 2020 Január 13, 09:38:35 »

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #278 Dátum: 2020 Január 20, 12:13:21 »
Párizs – Elkészült a „Portes Ouvertes" francia egyesület legfrissebb jelentése, melyből kiderül, hogy évről évre egyre több keresztényt ölnek meg világszerte a vallásuk miatt. 2019-ben naponta nyolc keresztény esett áldozatul az ellenük irányult támadásoknak, és egyre több templomot zárnak be vagy rongálnak meg – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.

A kereszténység már évek óta vezeti az üldözött vallások listáját a nagyvilágban, sőt, minden évben egyre jobban elhúz a többi vallástól. A „Portes Ouvertes” (Nyitott Kapuk) francia evangélikus egyesület minden évben statisztikát készít a világszerte a vallásuk miatt inzultált, illetve megtámadott hívekről, és a számadatokból kiderül, hogy a kereszténység magasan a legüldözöttebb vallás, évről évre egyre több, sok esetben halálos támadás éri őket. A „Portes Ouvertes” civil szervezet adatai szerint 2018-ban világszerte 245 millió keresztényt üldöztek vallásuk miatt, akik közül 4305 személyt megöltek, 3150 embert pedig bebörtönöztek.

A most elkészült jelentésből kiderül, hogy a 2019-es év még nehezebb volt a keresztények számára, 2019-ben ugyanis több mint 260 millió hívőt érintett a keresztényüldözés, azaz minden nyolc keresztény hívőből egyet.

Drasztikusan megnőtt az egyházak ellen elkövetett erőszak mértéke is, 2019-ben világszerte 9488 támadás történt a keresztény istentiszteleti helyek és vallási intézmények ellen, szemben a 2018-ban történt 1847 esettel, ami az előző évben történt eseteknek több mint ötszöröse. A legtöbb eset Kínában történt, ahol 5576 egyházi létesítményt korlátoztak, zártak be vagy pusztítottak el az új törvény alapján, mintegy ezer embert pedig bebörtönöztek. Angolában sem sokkal jobb a helyzet, ott ugyanis egy kormányhatározat értelmében 2000 templomot zártak be.

A támadók elsősorban a hatalmi pozícióban lévő keresztényeket célozzák meg, és fenyegetik, bebörtönzik vagy meggyilkolják őket, de sok esetben hétköznapi emberek esnek áldozatul. A legfrissebb adatok szerint 2019-ben világszerte 3711 embert bebörtönöztek, 2983 keresztényt pedig meggyilkoltak a vallásuk miatt, ami azt jelenti, hogy naponta nyolc ember esett áldozatul a keresztényüldözésnek. A legtöbb halálos áldozat Afrikában volt, Nigériában 1350, a Közép-afrikai Köztársaságban pedig 924 fő vesztette életét az őket ért vallási indíttatású támadásokban.

A keresztényüldözésnek két fajtáját határozzák meg, az első a fizikai erőszak alkalmazása, a második pedig a folyamatos elnyomás, amivel a keresztény hívők nap mint nap kénytelenek szembesülni, Kínában például 18 éves kor alatt nem lehet belépni egyetlen egyházi épületbe sem.

A „Portes Ouvertes” minden évben felállít egy rangsort azokról az országokról, ahol a legnagyobb a keresztényüldözés. A 2019-es adatok alapján összeállított listán Észak-Korea végzett az első helyen. Itt már egy Biblia birtoklásáért is koncentrációs táborba viszik az embert. A második helyen Afganisztán áll, ahol a saját családtagjai hajtják végre a halálbüntetést azon, aki megkeresztelkedik. A lista harmadik helyezettje Szomália, itt az al-Shabaab terroristacsoport elkapja és megöli azokat, akikről azt gyanítják, hogy keresztény vallásúak.

A tavalyi év adatai alapján most először bekerült Algéria a keresztényeket leginkább üldöző húsz ország közé, és a frankofón afrikai országok közül is egyre több szerepel a listán, például Burkina Faso, Nigéria és Kamerun, ahol egyre több iszlamista terrorcsoport tartózkodik. Ráadásul a helyzet az iszlám terjedésével csak súlyosbodik.

forrás: www.evangelikus.hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #280 Dátum: 2020 Március 11, 15:04:08 »
Mi a kereszténység kulcskérdése?
Kinek ígért 100 dollárt a cserkészvezető?
Izgalmas beszélgetés 8000 diák lelkészével:

https://777blog.hu/2020/03/10/a-hiteles-keresztenyseg-mindig-kisebbsegben-van-bedekovics-peter/

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #281 Dátum: 2020 Március 20, 17:46:53 »
Bandavezérből evangélista.
Nicky Cruz bizonyságtétele.

https://parokia.hu/v/utcagyerekbol-isten-gyermeke/

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #282 Dátum: 2020 Április 13, 17:18:55 »
Húsvét 2020.ápr 12... Olaszország, Milano

Koronavírus fertőzések világ szerte.

A vak operaénekes művész, Andrea Bocelli énekel magányosan a milánói Dóm előtt:

Amazing Grace


Csodálatos kegyelem, mily édes a hang,
mely megmentett egy olyan nyomorultat, mint én.
Már elvesztem, de most meglettem;
vak voltam, de most már látok.

A kegyelem tanította szívemet félni,
és a kegyelem könnyített félelmeimen.
Milyen értékesnek tűnt ez a kegyelem
a percben, amikor hinni kezdtem.

Igen, mikor eme test és szív megáll,
és halandó éltem véget ér;
Magamnak tudhatom, e papi ruha alatt,
az öröm és béke életét.

Csodálatos kegyelem, mily édes a hang,
mely megmentett egy olyan nyomorultat, mint én.
Már elvesztem, de most meglettem;
vak voltam, de most már látok.

... vak voltam, de most már látok.



Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296

Nem elérhető Árvai Emil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Keresztyén hírek
« Válasz #284 Dátum: 2020 Október 19, 18:54:01 »
"az Úr Lelke lebegett a káosz fölött"

https://777blog.hu/2020/10/19/az-ido-amelyben-elunk/