Szerző Téma: Gondolatok  (Megtekintve 6420 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Gondolatok
« Válasz #15 Dátum: 2011 Április 11, 19:49:41 »
Drága Ditte!

Mennyire így van! És milyen nagy akadálya ez az evangélium terjedésének! Sokszor mikor beszélgetek emberekkel konkrétan rákérdeznek, hogy miért van ennyi egyház, gyülekezet. És én nem nagyon tudok erre mit mondani. Olyan apróságok amik elválasztanak és mekkora távolságot tudnak okozni! Milyen jó lenne ha testvér testvért látna a testvérben.
Az előbb egy mosolyogtató dolgot vettem észre. A másik fórum ahol olasgatni szoktam, már nem enged be látogatókat, hogy nehogy a kitiltott testvérek is olvashassák ami ott leirva van. Tehát a nyilvános fórumot, teljesen zártkörűvé tették, mert félnek attól, hogy olyanok is olvassák, akiket ők kitiltásra itéltek, mint engem is, aki csak azért érdemeltem ezt meg, mert féltek, hogy leleplezem a hazugságokat. Igy sok látogatót is  inkább elveszítenek.
Szerintem ez félelmetes. És olyan sok helyen van meg a félelem, a félreértés. Arra gondoltam, hogy milyen jó lenne ha abban a szeretetben tudnánk járni, amely a Korinthusi levél 13 fejezetében van leirva :

"....4 A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
5 Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
7 Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
   
8 A szeretet soha el nem fogy...."

Adja az Úr, hogy minél többen találjunk oda a kereszthez! .
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok
« Válasz #16 Dátum: 2011 Április 12, 10:18:55 »
Pontosan így van drága Irma. :2smitten:
Egyébként én is így jártam azon a fórumon.Nagyon csodálkoztam.
Legyen bennünk szeretet.Örülök,hogy az első korinthusi levél 13. fejezetéből idéztél.Csodálatos.Bizony bármit teszünk,ha szeretet nincs bennünk,semmik vagyunk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gondolatok
« Válasz #17 Dátum: 2011 Április 12, 21:40:38 »
Sok mindent hallottam már arról a fórumról, de még jót nem. De tényleg...
Vagy nagyon régen lehetett.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok
« Válasz #18 Dátum: 2011 Május 15, 19:04:40 »
Drága Testvéreim!
Egy mulasztásomat pótlom most.
Körülbelül egy hónapja történt."Semmiségnek" tűnik,de egyáltalán nem az.Még aznap el akartam mesélni,de sajnos elfeledkeztem róla.
Tudjátok,hogy mostanában nehéz időket élünk.Egy gáz vagy villanyszámlát mentem befizetni az ügyfélszolgálatra,mert már nagyon lejárt számla volt.

Gyalog mentem a Wekerle telepen, mert olyan meghitt és békés.

Imádkoztam az Úrhoz, hogy ne legyen semmi baj (kikapcsolás).
Ahogy imádkoztam egy kerítésen kis verebeket láttam meg.Olyan kicsik és olyan kedvesek voltak.Ahogy megláttam őket rögtön eszembe jutott,hogy mit mondott Jézus: Hogy a mennyei Atyának még a kicsi verebekre is gondja van és egy sem esik a földre az Ő akarata nélkül. Mi pedig sok verébnél drágábbak vagyunk.Isten még a mi fejünk hajszálainak a számát is tudja.

Köszönjük Urunk! Dicsőség Istennek! Hallelujah!
 :058:

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gondolatok
« Válasz #19 Dátum: 2011 Május 15, 20:52:43 »
Igen, dicsőség Istennek! :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Gondolatok
« Válasz #20 Dátum: 2011 Május 16, 12:34:13 »
Igen, jó az Úr,
felettébb gondoskodik rólunk.
halleluja.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Gondolatok
« Válasz #21 Dátum: 2011 Május 16, 18:14:44 »
Jó a mi Atyám!
Mindig megmutatja nagyságát!
 :D
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Gondolatok
« Válasz #22 Dátum: 2011 Június 22, 16:33:28 »
Kedves Ditte  :05:
Sajnos vannak igaz hitűek és hamisak,ezért van gondolom ez a gyülekezetekben,amikor nincs igaz szeretet a szívében,amikor többet érnek a világi dolgok,és bálványozzák,könnyen csábítás alá kerülnek,eltávolodnak Istentől,az igaz józan gondolkodástól,mert egyre többet hallani arról mik történnek a gyülekezetekben,vagy hogy miket terjesztenek a másik gyüliről,hidd el méltó büntetést kap az aki Isten gyermekeit bántja!
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gondolatok
« Válasz #23 Dátum: 2011 Június 22, 16:45:32 »
Az biztos, hogy Isten nem nezi jo szemmel a Testverek kozotti viszalyszitot! Es meg finoman fogalmaztam.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok
« Válasz #24 Dátum: 2011 Június 22, 17:39:04 »
Bizony oda kell figyelnünk a beszédünkre és viselkedésünkre.Nem felejthetjük el,hogy nem vagyunk többek a másiknál.Ha szidalmazzuk a testvérünket,azzal az Urat is bántjuk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Gondolatok
« Válasz #25 Dátum: 2011 Augusztus 02, 12:19:20 »
Kedves Ditte  :05:
Sajnos vannak igaz hitűek és hamisak,ezért van gondolom ez a gyülekezetekben,amikor nincs igaz szeretet a szívében,amikor többet érnek a világi dolgok,és bálványozzák,könnyen csábítás alá kerülnek,eltávolodnak Istentől,az igaz józan gondolkodástól,mert egyre többet hallani arról mik történnek a gyülekezetekben,vagy hogy miket terjesztenek a másik gyüliről,hidd el méltó büntetést kap az aki Isten gyermekeit bántja!


Én úgy gondolom és ezt annak a fórumnak a vezetőjére értem aki engem is kitiltott, hogy itt nem hamis hitről van szó. Hanem hamis buzgóságról.
Annyira könnyen eltévedünk és akár Isten dolgainak a tevékenysége közben is lehet az Énünk a bálvány, úgy hogy nem vesszük észre.
Én alatt értem: az én bibliaértelmezésem, és gondolatomat. Egyetlen igazságként való elfogadását. Nem hagyom meg az a lehetőséget hogy esetleg félreértelmezem az igét.
 Vagy csupán azt hogy Isten mit vár tőlem ezt értem félre . Van ebben egyfelől Istennek való megfelelni akarás. Miközben kardot ragadok hogy irtsam az ige ellenségét nem veszem észre hogy olyanokra is rácsapok akik felé kezet kéne nyújtani. Sőt az ige ellensége soha nem a másik ember hanem az a téves gondolat amit magáévá tett..
Engem például nem lehet rideg , kemény rendreutasítással irányítani. Viszont a szeretet levesz a lábamról és szárnyakat ad.

Amikor azon vitázunk hogy egy hívő férfinak lehet-e hosszú haja én ezt ostobaságnak tartom.  Felőlem lehet kékre festett punk frizurája is. A motivációt kell nézni mögötte, miért akar így feltűnni, általában azért mert alacsony az önértékelése és nagyon vágyik a szeretetre.
Ha egy ilyen ember az kapja hogy rendreutasítják vágd le a hajad mert Isten emberéhez ez nem illik, akkor mit fog érezni.. Elutasítást szeretet helyett!
De ha érzik hogy szeretik elfogadják úgy ahogy van végül megszelídül és egyre kevésbé akar majd kirívó külsejű lenni.

Itt kell a bölcsesség és a türelem. Megelőlegezem a bizalmat és a szeretetet előre, pedig még nem kaptam érte semmit...

Így engem Isten Szentlelke elvezetett arra hogy a kitiltó fórum vezetőt megértsem és szeressem, fáj amit tett de értem miért tette és kívánom neki hogy engedje el a görcsösségét és vegye észre hogy a büszke énje tőrbe csalta, Isten pedig úgy szereti ahogy van és nem azért mert bátor harcosa. Egy jó harcos nem csupán a kardot tudja forgatni hanem segítő kezet is tud nyújtani.  Attól még nem lesz gyenge vagy alávaló.


Már nem büntetést kívánok neki hanem a szemei megnyílását..

"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető ditte

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok
« Válasz #26 Dátum: 2011 Augusztus 29, 20:21:12 »
Sajnos vannak,akik törvénykezők.Bizony sok szeretet és türelem és megbocsátás kell.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63