Szerző Téma: Próba  (Megtekintve 2950 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető paloma

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Próba
« Dátum: 2011 Február 07, 21:17:12 »
Testvéreim!

Hívlak benneteket,
hogy osszuk meg egymással, hasonlóképp, mikor a csodákat, bizonyságokat írjuk,
a próbáinkat.
Nem a kisebb kísértésekre gondolok, hogy hogy harcolsz egy-egy bűn ellen, szabadulsz, változol, lassan-gyorsan.

Nem.
Olyan igazi, szívünkig hatoló, alapokat megrengető próbákra gondolok.

Az a gondolat vert gyökeret bennem, hogy mindenki, valamennyien legalább egy NAGYON átmegyünk.
Illetve, sajnos, nem megyünk át valamennyien, mert vanak közülünk, kik ott maradnak a harctéren.
Gondolom, ti is ismertek ilyen eseteket.)

A próba fakadhat:
-belőlem, régi énem kapcsán
-vagy életem folyása kapcsán
-vagy extra, külső történések következményeként

Mindez, ha megosztjuk egymással,
lehet, hogy segítségünkre lesz.

S a bevezető idézet:

"hogy igaziból ki vagy, akkor derül ki, mikor
falhoz nyomnak.
mi is jön akkor ki belőled..."

Úgy sejtem, mindez elég személyes lesz.
köszönöm a bizalmát, és a bátorságát annak, ki leírja.

(én majd később  :168:)
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Próba
« Válasz #1 Dátum: 2011 Február 08, 11:44:58 »
 :2angel:
Idézet
2Kor 13,5 Kísértsétek meg magatokat, ha a hitben vagytok-é? magatokat próbáljátok meg. Avagy nem ismeritek-é magatokat, hogy a Jézus Krisztus bennetek van? Kivévén, ha méltatlanok vagytok.

Kedves Paloma erre gondolsz?
 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Próba
« Válasz #2 Dátum: 2011 Február 08, 22:02:59 »
Az egész élet, állandó próbatétel, a hitetlenek miatt!

Én folyton próba alatt vagyok!

De, ezt kiskoromtól tudom, ha az ember a szívében jó, es ISTENRE figyel, az kihozza mindenbol!


:037:

M I N D E N B O L !!!!!

Nem elérhető paloma

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Próba
« Válasz #3 Dátum: 2011 Február 08, 22:13:35 »
nem.
olyan nehézségre, kísértésre gondolok,
melyben nem
-jön válasz (hosszú ideig)
-nem jön megoldás
-nem jön változás
-nem jön megértés

melyben nem az van benned:
"oh, ez egy nehéz helyzet; de tudom, hogy hol vagyok benne, mért jött rám, ki kell benne tartanom; értem az összefüggéseket, átlátom, nehéz, de elmúlik és én kitartok benne."
nem.

mélyebb. alapokig megrázó.

nem találkoztál, ha magadban nem is, de máshol :
pislákoló, elaludt "gyertyabelekkel"? megrepedt és eltört "nádszálakkal"?
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Próba
« Válasz #4 Dátum: 2011 Február 08, 23:18:55 »
Drága Paloma!

A próba valamennyiőnket elér. Én már több ilyenen is átmentem, igazi velőkig megrázó próbákon. Életem korábbi szakaszaiban ezek a próbák elszakítottak Istentől, majd elsodródtam mélyen a világba. De aztán átéltem, hogy a halál mezsgyéjéről Jézus visszahozott és adott egy új esélyt. Azóta is voltak nagyon kemény időszakok, igazi testet-lelket megrázó próbák. Volt hogy kapcsolataimat próbálta meg a sátán, mélyen átéltem/élem a magányt, a teljes elhagyatottságot, Volt, hogy olyan betegségen mentem át / nem is olyan régen / amikor még a sóhajtáshoz is alig volt elég erőm. De éltem át olyan anyagi romlást, amikor mindenünket elveszítettük. Éltem át ezekben olyan pillanatokat, amikor a szivemben felsóhajtottam: hol vagy Istenem? Nem látod miben vagyok? Istenem hát ez a szeretet? Emlékszem voltam olyan gyenge, hogy csak úgy tudtam munkába menni, hogy minden lépéshez Jézus Nevét hívtam segítségül, de mentem, mert a következő lépéshez mindig kaptam erőt. Ezeket a napokat csak úgy tudtam átélni, hogy ragaszkodtam ahhoz, hogy :... nem próbál az Úr erőn felül... és ha én úgy is érzem, hogy már nem birom, azért menni fog, mert Isten megigérte. Az ilyen próbákat, amikor benne van az ember, nem nagyon érti. Csak azt tudja, hogy nehéz. Sokszor gondoltam rá mikor szenvedtem egy ilyen helyzetben, hogy milyen jó, hogy hivő vagyok, mert legalább van kihez sóhajtani. Bizony megtört náddá vált az életem, és pislogó gyertybéllé! Annyit tudtam csak tenni, hogy ragaszkodtam Jézushoz. Sokszor elképzeltem, hogy már csak a köntöse szegélyét szorongatom, de emlékeztem rá, hogy Jézus megérezte mikor az asszony megérintette hittel az Ő köntösének szegélyét, és meggyógyította. Mindig ebben reménykedtem. Mert már úgy gondoltam, hogy elfogyott a hitem is, de ez a reménység ott volt: megérezte mikor az asszony hittel megérintette az Ő köntösének szegélyét, és tudtam nekem csak ki kell tartanom, mert soha nincs közelebb az ember lányához Jézus, mint mikor hittel megérintjük az Ő köntösének szegélyét, olyankor azt mondja : Bizzál leányom a te hited megtartott téged. Hát valahogy igy élem meg én.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Próba
« Válasz #5 Dátum: 2011 Február 09, 07:49:05 »
Drága Paloma!

Az Úr mindannyiunkat megpróbál.  Sok próbán átestem már, és van, amiben már évek óta benne vagyok.

Amikor Édesanyám súlyos beteg lett, talán az volt a legnehezebb. Tudtam, hogy Isten kezében van az Ő élete, de amikor az orvos közölte velünk, hogy csak pár hónapja van hátra, az nagyon nehéz volt. Erre nem lehet előre felkészülni. De az Úr áthordozott bennünket. Majd pár év múlva Édesapám lett beteg. Az orvosa azt mondta, max. egy hónapja van hátra. A húgommal együtt, bár nehéz volt lelkileg nagyon, végig éreztük, hogy az Úr velünk van, és békességet adott. Utólag visszanézve, valóban az Úr csak annyit enged meg, amit el tudunk hordozni. Ő megadja az erőt ezekhez. Nekünk nem kell félni semmitől, mert az Ő kezében van az életünk! Ő hűséges Isten! Csodálatosan megtapasztaltuk, ahogy a szüleinket elkészítette, megtértek mind a ketten az elköltözésük előtt. Az Úr hűséges! Dicsőség Neki!

Ezekben a nehéz napokban, hetekben, hónapokban tapasztaltuk meg igazán, hogy milyen kicsi az ember,és milyen HATALMAS AZ ÚR!

Amikor az ember egy nehéz próbában van, úgy érzi, hogy neki a legnehezebb, és észre sem veszi, hogy mások még sokkal nagyobb bajban vannak. Nagy próbák, de az Úr nagyobb ezeknél!

Az Úr átsegít  ezeken, Ő megérti, ha az ember magányos, szenved lelkileg-testileg. Ő mindezeket átélte. A legjobb, ha az Ő kezébe teszünk le mindent, és azt mondjuk: Legyen meg a Te akaratod!


 :2smitten: :2smitten: :2smitten: