Szerző Téma: Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?  (Megtekintve 5022 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Dátum: 2011 November 07, 23:23:14 »
Mit gondoltok erről? Jézus mit tenne?
Ahol megvetnek, ahol már rossz véleménnyel vannak rólad, ott lehet szolgálni?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #1 Dátum: 2011 November 07, 23:53:07 »
Ahogy olvastam a kédést, mit tenne Jézus, a következö Ige jutott eszembe:

54. És hazájába érve, tanítja vala őket az ő zsinagógájukban, annyira, hogy álmélkodnak és ezt mondják vala: Honnét van ebben ez a bölcseség és az erők?
55. Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak?
56. És az ő nőtestvérei is nem mind minálunk vannak-é? Honnét vannak tehát ennél mindezek?
57. És megbotránkoznak vala ő benne. Jézus pedig monda nékik: Nincsen próféta tisztesség nélkül, hanem csak az ő hazájában és házában.
58. Nem is tőn ott sok csodát, az ő hitetlenségök miatt.

Mt 13,54-58

Szeretettel, Shalom
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #2 Dátum: 2011 November 08, 01:15:44 »
    Nekem József jutott az eszembe. Nem teljesítette Potifárné bűnös vágyait, ezért életével játszott. Gazdája megbízott benne, és ezen eset után el kellett viselni az igazságtalan megaláztatást. Mindezek ellenére a börtönbe kerülése után sem roppant össze, szolgált az Úrnak, az emberek felé, mígnem a megalázott fogoly rabszolgából Egyiptom főembere nem lett.
Ez volt a Bibliai történet.
    De számos olyan esetekről is hallottunk, hogy kereszténységükért üldözött emberek akiket szintén börtönbe vetnek, gúny és megvetettség eszközei. És hirdetik az Úr üzenetét, megváltó kegyelmét az embertelenség ellenére is.
    Napjainkban is szemtanúi lehetünk olyan eseteknek amikor friss keresztény lesz az ember, és családja nem fogadja el a hitét. Gúnyolják, kiközösítik, esetleg bántalmazzák is, és ő megpróbálja ezt szeretetben elviselni.
A részeges családfő, akinek az alkohol az istene, megalázza és feleségét, aki a Jézustól vett tanítások szerint élve, nem adja be a válópert, tűri a megaláztatásokat és hitben imádkozik, hogy goromba férje általa szentelődjön meg.
És még sorolhatnánk az eseteket, de biztos vagyok benne, hogy te aki olvasod ezeket a sorokat,  ismersz hasonló szolgálókat.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #3 Dátum: 2011 November 08, 10:22:50 »
Még fiatal lány voltam amikor láttam egy nagyon pozitív példát arra, hogy hogyan lehet ott szolgálni. A gyülekezetünkben akkor volt egy szakadás féle, a korábbi lelkésznek el kellett hagynia bizonyos okokból a szolgálati helyét, és új lelkész került meghívásra. Igen ám, csakhogy a gyülekezet egy része nagyon ragaszkodott az előző lelkészhez és haraggal, megvetéssel fogadták az új lelkészt és családját. Akkor láttam valami olyat, ami egész életemre nézve tanítást adott. A lelkészfeleség minden vasárnap odament a haragtartó hivőkhöz és szeretettel kezet nyujtott nekik és azok évekig nem fogadták, de ő nem lankadt, mert a szíve tele volt az Úr iránti szeretettel, végül leomlott a fal, és azok akik addig haragot tartottak sírva bocsánatot kértek. Sosem felejtem el azt a kitartó kedvességet, és a szeretetet amivel ezt megtudta tenni. Erre csak az képes, aki megtelt Istentől kapott szeretettel.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető petya1962

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 256
    • Petya1962 Jézus Krisztus békéltető nagykövete
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #4 Dátum: 2011 November 08, 19:33:12 »
Lehet-e? Rendezőelvnek, s talán bátorításnak:
Idézet
Gal 1:10 Most tehát embereknek akarok a kedvében járni, vagy Istennek? Vagy embereknek igyekszem tetszeni? Ha még mindig embereknek akarnék tetszeni, nem volnék Krisztus szolgája.
Kató István alias petya1962
Jézus Krisztus békéltető nagykövete
http://katoistvan.hu

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #5 Dátum: 2011 November 09, 10:04:55 »
Még fiatal lány voltam amikor láttam egy nagyon pozitív példát arra, hogy hogyan lehet ott szolgálni. A gyülekezetünkben akkor volt egy szakadás féle, a korábbi lelkésznek el kellett hagynia bizonyos okokból a szolgálati helyét, és új lelkész került meghívásra. Igen ám, csakhogy a gyülekezet egy része nagyon ragaszkodott az előző lelkészhez és haraggal, megvetéssel fogadták az új lelkészt és családját. Akkor láttam valami olyat, ami egész életemre nézve tanítást adott. A lelkészfeleség minden vasárnap odament a haragtartó hivőkhöz és szeretettel kezet nyujtott nekik és azok évekig nem fogadták, de ő nem lankadt, mert a szíve tele volt az Úr iránti szeretettel, végül leomlott a fal, és azok akik addig haragot tartottak sírva bocsánatot kértek. Sosem felejtem el azt a kitartó kedvességet, és a szeretetet amivel ezt megtudta tenni. Erre csak az képes, aki megtelt Istentől kapott szeretettel.


dicsőség az Úrnak!!
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #6 Dátum: 2011 November 09, 10:07:49 »
??? Lehet összefüggésben azzal, hogy ami mag elvetésre kerül, milyen földbe jut????


De imádkozni biztos kell, azért, hogy ez a talaj megváltozzon, és bátran szolgálhassunk ott.

 :03:
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #7 Dátum: 2011 November 09, 15:45:37 »
Én úgy vagyok vele hogy nem mérlegelem az embereket.  Hanem hiszem hogy Istennek semmi sem lehetetlen. És az aki most még tudatlansága miatt káromolja az Urat lehet egy év múlva dicsőítés hangzik majd a szájából.
Úgyhogy legyen bármilyen föld és legyen akár csak kevés magvetés az utolsó szó mindig az Úré! Mi pedig ne görcsöljünk és ne aggodalmaskodjunk. Hanem imában mindent vigyünk Istenünk elé utána pedig nyugodjunk meg és menjünk tovább.
Higgyük el hogy akár egyetlen szavunk vagy akár csupán a jelenlétünk is elég eszköz Istennek.

Én is sokszor kész prédikációkat tartanék..

Pedig az az igazság, hogy a kevesebb több. Ez sokszor azt jelenti egy ellenséges környezetben hogy elsősorban nem a szavaimmal hanem a cselekedeteimmel prédikálok. Újra és újra elkérve Istentől egy valódi feltétel nélküli szeretetet a másik iránt. Mert nem mindig fogok tudni mosolyogni az engem gyűlölőkre. Ezt Isten tudja és nem is várja el tőlünk.
De az őszinte kitartás és állhatatosság megtöri a falakat csak időbe telik. Nem szabad feladni.

Irma csodálatos példát mondtál el.  :2smitten:
Valóban nem szabad elcsüggedünk. Jerikót is többször járták körbe mire a falak leomlottak. :088:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #8 Dátum: 2011 November 09, 17:46:13 »
Szerintem helyzetfüggő a dolog, Ha azt tapasztalom, hogy nem fogadnak el, Isten vezetését kell kérni.
Pált sok helyen megvetették, ám az, hogy mit tett, az Úr közvetlen vezetésén múlott:

a) "Siess, és menj ki hamar Jeruzsálemből, mert nem fogadják el a te rólam való bizonyságtételedet."  (ApCsel 22,18)
b) "Ne félj, hanem szólj, és ne hallgass: mert én veled vagyok, és senki sem fog rád támadni és ártani neked, mert nekem sok népem van ebben a városban." (ApCsel 18,9-10)

 :2smitten:
 

"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #9 Dátum: 2011 November 09, 18:07:27 »
Teljesen egyetértek, kedves Jules Testvérem!

Nincs sablon, oda kell figyelnünk az ÚR akaratára.

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #10 Dátum: 2011 November 09, 18:53:30 »
Pontosan. A lehetőségről van szó, amit vagy előnkbe ad az Úr és akkor ott kell megállni, vagy éppen tovább akar vinni egy szituációból, és akkor menni kell. Igen, ahogy Isten akarja. De lehet ott szolgálni, ahol megvetnek, csak nagyon nehéz. De az elhívás nem síma útra szól....
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #11 Dátum: 2011 November 12, 10:23:36 »
Mi történik akkor, ha a megvetés olyan módon nyilvánul meg, hogy gátolják szolgálatodat, vagy még rosszabb, betiltják?

Szerintem lehet egy megvetés annak a jele is, hogy az ÚR máshol akar használni a szolgálatban.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ahol megvetnek ott lehet szolgálni?
« Válasz #12 Dátum: 2011 November 12, 11:50:59 »
Szia Testvérem!

Szerintem sok eset lehet és sokfajta vezetése az Úrnak. Viszont a legáltalánosabbnak talán az mondható, hogy ott kell hagyni az adott szolgálatot, ha meggátolnak benne. Ugyanis Isten tálentumot osztogatott, amellyel hűségesen kell bánnunk, kamatoztatva azt. Ha meg vagyunk gátolva a szolgálatunkban, akkor valószínűleg az Úr is mutat egy másik helyet, ahol szolgálhatunk.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)