Szerző Téma: Vándorok (gyülekezet elhagyók)  (Megtekintve 5893 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #15 Dátum: 2011 November 05, 10:16:14 »
Ha úgy vesszük én is vándor vagyok, de meg volt annak az oka, hogy nem maradtam abba az egyházban amit  szüleim választottak.
Ezt a döntésemet nem bántam meg.
Itt érzem Isten jelenlétét.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Gabreel

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #16 Dátum: 2011 November 06, 13:51:25 »
A nagymamám azt mondta az "elhagyóknak" (ő is végigküzdött ezt a kérdést sok-sok évvel ezelőtt): Ne legyetek fogyasztói keresztények!  :05:

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #17 Dátum: 2011 November 06, 14:18:20 »
Én 6 éve merítkeztem be, és maradtam a gyülekezetemnél. Mivel missziós csoportban
szolgálok sok olyan emberrel kerültem kapcsolatba akik helyüket keresik Isten országában.
Találkoztunk olyanokkal, akik gyülekezetünket elhagyva máshol keresték helyüket, de
az új helyük sem elégítette ki elvárásukat, sokan egy idő után visszatértek. Ők azok akik nem
tudnak megállapodni.
Úgy gondolják, ha nem értek egyet a gyülekezet vezetésével, látásával akkor a helycsere a megoldás.
Általában a hibákat keresik és találnak is, mert tökéleteset csak a mennyben fogunk találni.
Ez miatt nem tudnak megállapodni sehol sem.
Vannak olyan gyülekezetek, akik máshonnan csalogatják új tagjaikat, így növelve
létszámukat. Pedig ezzel a módszerrel nem az Isten országát gyarapítják.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #18 Dátum: 2011 November 06, 14:39:32 »
Én több mint 40 éve merítkeztem be, és összesen három gyülekezetnek voltam életemben a tagja. Az egyik az volt ahol felnőttem és bemerítkeztem, Aztán költözés folytán kerültem át abba a gyülekezetbe, ahol a fiatal éveimet töltöttem, majd innen maradtam ki - engedve a világ csábításának - és idetértem vissza. Aztán jöttek a karizmatikus mozgalmak, és én is úgy láttam, hogy az a gyülekezet nem fog változni soha és engedtem a szivem vágyának és átjöttem ebbe a gyülekezetbe, ahol most tag vagyok. Nagyon megbántam. És ennek nem a gyülekezet az oka / ahol soha nem találtam meg a helyemet / hanem én magam, mert nem az Úr vezetését fogadtam el, hanem engedtem a külső benyomásoknak és kimozdultam arról a helyről, ahol Isten engem látni akart. Igy nem volt áldás azon, hogy egy olyan gyülekezetben voltam, ahol sok minden másként volt, mint abban a gyülekezetben ahol fel akart Isten használni. Egy ilyen elrontott lépés helyreigazításához nagyon kell figyelni az Úr vezetésére, mert az elrontott dolgokat csak Ő tudja helyreállítani.

De láttam én több olyan testvért, akiket az Úr vitt tovább, mert szükség volt rájuk egy fejlődő, új tagokkal / világból megtérőkre gondolok / bővülő gyülekezetben, mint szolgatársakra.

Dittének van igaza, hogy az a döntő, hogy kit-kit hogyan vezet az Úr.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető pilgrim

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 75
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #19 Dátum: 2011 November 27, 08:14:55 »
Csak egy ige jutott eszembe, most találtam meg.

Zsid 10,25 Saját gyülekezetünket ne hagyjuk el, ahogy egyesek szokták, hanem bátorítsuk egymást...

Ahogy a vas formálja a vasat, úgy egyik ember a másikat. Olvastam valahol a példabeszédekben. Egyetértek az előttem szólókkal, hogy vannak hívők, akik egy gyülekezetben megtérnek és Isten másikban plántálja be őket. Talán más mélységek kellenek nekik még. Az egyik magvető, a másik öntöző, ahogy a korintusi levélben is olvashatjuk.

Az alap gondolat meg igen az, hogy maradjunk meg a közösségben, ahol Isten elhívott. A növekedés miatt is. Konfliktusok mindíg is lesznek. Vitázni nem bűn, ha nem marad harag a szívünkben. Egymás hite által épülni. A problémák elől való elmenekülés még nem hoz megoldást, csak levettük a szemünk róla, mint a strucc madarak. Szükséges megbocsátani, Isten kegyelme is nap mint nap megújúl, és lehetek fény a gyülekezetben.



Ruth 2,8 Ekkor azt mondta Boáz Ruthnak: Hallgass ide lányom! Ne menj te más mezőre szedegetni, ne is menj innen máshová, hanem csak maradj a szolgáim nyomában. 9 Legyen a szemed a mezőn, ahol aratnak és menj utánuk.

Egy pásztor keltette fel a figyelmet egy gyülekezetben ezzel az igével. Boáz két dolgot mondott Rúthnak: ne menj más mezőre, legyen a szemed a mezőn. Boáz egy jelképe Krisztus jellemének is. Kegyelmet nyert szemében egy moábita asszony. Rúth benne van Jézus nemzetségtáblájában is. Ha a mező a gyülekezetet jelképezi, akkor ne menjünk más mezőre és figyeljünk az aratásra. Ne legyünk gyökér nélküli keresztények.


Isten áldjon mindenkit
www.teologia-mennyei-maflas.webnode.hu
https://www.facebook.com/teologia.mennyeimaflas
(Imrefi Ferenc)

2Tim 4:2 hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #20 Dátum: 2011 November 27, 12:33:20 »
Kedves Pilgrim!

Idézet
Zsid 10,25 Saját gyülekezetünket ne hagyjuk el, ahogy egyesek szokták, hanem bátorítsuk egymást...

Amikor ez az Íge íródott, még nem léteztek különbözö keresztény felekezetek. Nem ismerünk Reformátusoknak írt levelet, Baptistáknak írt levelet, a Hit gyülekezetének(stb) írt levelet. Egyedül a zsidókhoz írt levél különbözteti meg nemzetiség szerint a címzettet. (Vagy személyhez szól a levél)
Akkor még csak egy felekezet létezett különbözö városokban: A Messiásban hívö zsidók és nem zsidók gyülekezete. Ebböl kilépni, azt jelentette gyakorlatilag, hogyha kilép a gyülekezetböl, ezzel elhagyta a Messiásról szóló hitvallását.
Mivel ez az idézet a zsidóknak lett címezve, kiderül a szövegkörnyezetböl, hogy miröl is van itt szó. 

Mivel pedig, atyámfiai, teljes bizalmunk van a szentélybe való bemenetelhez Jézus Krisztus vére által, 20. azon az új és élő úton, amelyet ő nyitott meg előttünk a kárpit, vagyis az ő teste által; 21. és mivel nagy papunk van az Isten háza felett: 22. járuljunk azért oda igaz szívvel és teljes hittel, mint akiknek a szíve megtisztult a gonosz lelkiismerettől, 23. a testét pedig megmosták tiszta vízzel. A reménység hitvallásához szilárdan ragaszkodjunk; mert hű az, aki ígéretet tett.
Zsid 19-22

Tehát a szövegkörnyezetben arról van szó, hogy ne hagyják el, független attól, hogy hol élnek a zsidók, azt a gyülekezetet, amelynek bizodalma van a Szentélybe való bemenetelhez Jeshua HaMashiah vére által. Ragaszkodjanak szilárdan hitvallásukhoz.

35. Ne veszítsétek el tehát bizalmatokat, amelynek nagy jutalma van. 36. Mert állhatatosságra van szükségetek, hogy az Isten akaratát cselekedjétek, és így beteljesüljön rajtatok az ígéret. 37. Mert még "egy igen-igen kevés idő, és aki eljövendő, eljön, és nem késik.
Zsid 10,35-36

Itt bátorít Pál apostol, hogy ne veszítsük el bizalmunkat, és hogy ne hagyjuk el azt a gyülekezetet és hitvallást, amely Jézus Krisztust Isten Fiának vallja és hisz Benne, mint személyes Megváltójában. Ha területileg egyébbként nem mentek volna tovább saját gyülekezetükböl, akkor Jeruzsálemben maradt volna az Evangélium. De lementek Efézusba, Korintusba, Galáciába és így tovább.

Más az, ha elhagyva a gyülekezetet kilép valaki a világba, és más az ha az ÚR valakit egy más szolgálati területre küld. Mert nem csak eledelért járunk, hanem szolgálni is.

Mindazáltal legyen meg Atyám a Te akaratod!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #21 Dátum: 2011 November 27, 19:32:07 »
Ez Testvérem teljesen korrekt! egyetértek veled mindabban amit leírtál. Köszönöm
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #22 Dátum: 2011 November 28, 10:37:08 »
Talán megemlíteném itt, hogy mit tehetünk azért, hogy testvéreink ne távozzanak egy gyülekezetböl csalódottan. Mert az Ígéböl azt tanultuk, hogy a Jó Pásztor ott hagyja a 99 egészségest azért, hogy az egy eltévelyedettet megmentse.

Ezt tesszük mi is, vagy utána dobjuk a követ?

Érezzük a felelösséget a mi közösségünkben való testvérekért!

Shalom

 :2smitten:

 :pasztor05:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #23 Dátum: 2011 November 28, 10:59:49 »
Sajnos a kohajigalas talan gyakoribb...
De lehet szaz oka annak, hogy ha valaki elmegy egy gyulekezetbol.
Van, amikor nem szabad utanamenni.

Velemenyem szerint.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Vándorok (gyülekezet elhagyók)
« Válasz #24 Dátum: 2011 November 28, 11:56:19 »
Valóban vannak olyan esetek, amikor már egy beszélgetés sem segített. Ilyenkor nem kell utána menni, mert nem is segítene.


 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10