Szerző Téma: Kik a karizmatikusok?  (Megtekintve 19584 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #30 Dátum: 2011 Január 28, 11:44:49 »
:angel2:

Úgy tudom, hogy az Úr Jézus Krisztusban hívőknek az a csoportja, akik elfogadják, hogy jelenleg a Szent Szellem Isten végzi itt a földön a feladatát, amire Őt az Úr Jézus Krisztus elküldte, úgy, ahogy Őt küldte az Atya.

Ez aztán mindenféle hozadékkal jobbra-balra árad, és mindenki hozzágondol valamit.
 :017:

Anti feltett kérdésére első bejegyzés
 :hehe:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #31 Dátum: 2011 Január 28, 11:47:04 »
Ezzel mit szeretnél mondani Magda? :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #32 Dátum: 2011 Január 28, 11:54:42 »
Sziasztok!

Én is feltennék egy kérdést: az első keresztyének, akikről az ApCselben olvasunk, karizmatikusok voltak?  :167:
Ha igen, akkor miért nem olvasunk arról, hogy karizmatikusoknak hívják őket?
Inkább az volt a fontos jellemzőjük, hogy az Krisztus követői voltak és egymást szerették.

Nem az kellene, hogy egy gyülekezet, vagy egy hívő önazonosságát megadja, hogy karizmatikus, vagy sem, hanem az, hogy Isten iránt mennyire elkötelezett, és hogy szereti embertársát, ahogy Jézus is szeretett minket, amikor a keresztre ment.  :119:

Az én álmom egy olyan Eklézsia, ahol a testvérek közti szeretet olyannyira nyilvánvaló, hogy a világ látja és irígykedve nézi, az ajándékok meg a maguk természetes módján, túlmisztifikálás nélkül működnek, a hívőket a gyülekeztekben pedig nem az ajándékaik, hanem az Isten iránti elkötelezettségük és példamutató életük alapján értékelik.  :168:

Én is erre vágyom!
Ezért  aztán  nem is töltöm  az értékes  időt vitatkozásokkal,  ki a bölcsebb-okosabb-szentebb-alázatosabb-szeretetteljesebb, ki látja-értelmezi-magyarázza jobban az igét stb.... hiszen mindannyiunknak egyéni utakon, egyéni fejlődésen kell keresztülmenni, hogy azzá váljunk, amivé az Úr akar tenni.

szeretettel: Zsuzsa :2smitten:



Kedves Testvéreim! ezt a fenti beirásomat visszavontam, mert rövid időn belül annyi szeretetteljes megnyilvánulást kaptam, ami meggyőzött, hogy maradjak, mert  ez egy igazi jó közösség. Elnézést kérek, hogyha a hirtelenkedésemmel esetleg megbotránkozást okoztam.
Zsuzsa :2smitten: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #33 Dátum: 2011 Január 28, 11:56:13 »
Szeretünk! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #34 Dátum: 2011 Január 28, 11:57:13 »
Egyetértek!

 :016:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #35 Dátum: 2011 Január 28, 11:57:43 »

 :angel2:

Úgy tudom, hogy az Úr Jézus Krisztusban hívőknek az a csoportja, akik elfogadják, hogy jelenleg a Szent Szellem Isten végzi itt a földön a feladatát, amire Őt az Úr Jézus Krisztus elküldte, úgy, ahogy Őt küldte az Atya.

Ez aztán mindenféle hozadékkal jobbra-balra árad, és mindenki hozzágondol valamit.
 :017:


Ez aztán mindenféle hozadékkal jobbra-balra árad, és mindenki hozzágondol valamit

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #36 Dátum: 2011 Január 28, 11:58:09 »
Igen,  szeretünk drága Zsuzsa! :2smitten:


Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #37 Dátum: 2011 Január 28, 12:25:46 »
Semmi baj nincs, kedves Zsuzsa!  :2smitten:

Attól vagyunk egy nagy család, hogy mindenki kimondhatja, amit gondol, és bár időnként vannak megbántások, tudunk megbocsájtani is egymásnak!  :afro:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #38 Dátum: 2011 Január 28, 12:28:06 »
Semmi baj nincs, kedves Zsuzsa!  :2smitten:

Attól vagyunk egy nagy család, hogy mindenki kimondhatja, amit gondol, és bár időnként vannak megbántások, tudunk megbocsájtani is egymásnak!  :afro:
:2smitten:

Köszönöm
 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #39 Dátum: 2011 Január 28, 13:09:46 »
Jules írta:
"Az én álmom egy olyan Eklézsia, ahol a testvérek közti szeretet olyannyira nyilvánvaló, hogy a világ látja és irigykedve nézi, az ajándékok meg a maguk természetes módján, túlmisztifikálás nélkül működnek, a hívőket a gyülekezetekben pedig nem az ajándékaik, hanem az Isten iránti elkötelezettségük és példamutató életük alapján értékelik. "

 Ámen!

Itt a fórumon is dolgozik az Úr mindannyiunk szívében. Formálódunk. Elvégzi az Úr a bennünk elkezdett munkát az Ő napjára.  :168:
(Ha engedelmesek vagyunk.  :05:)

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #40 Dátum: 2011 Január 28, 13:45:56 »
 :2angel:
Ha engedelmesek vagyunk!
Ámen

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #41 Dátum: 2011 Január 28, 17:13:22 »
Minden igaz, újjászületett ember karizmatikus, felekezettől függetlenül. Minden ember Krisztus testében kapott egy ajándékot. Csak sokan nem ismerték fel, vagy nem tudnak vagy nem akarnak élni vele. Sőt van aki használja és nem is tudja, na ez érdekes érdemes elgondolkozni rajta.

Még egy dolog, meglátásom szerint nem csak az a kilenc ajándék van ... sokkal több. Aki csak kilencet ismer, az még nem ismerte meg mindet.  (egy kis segítség: csak a Kor.12-ben 12 van.)

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #42 Dátum: 2011 Január 28, 18:25:40 »
Igen, a mennyben lesz csak teljes egység.  Addig is törekednünk kell a békességre, szeretetre egymás iránt,amennyire csak tőlünk lehetséges.   Most sok akol van, a mennyben csak egy lesz.  :2smitten:

   Drága Gyöngyike!   :044:   :01:

Van egy jó, vagy rossz hírem, nem is tudom. A különböző felekezetek, gyülekezetek = egy akol! Jézus erről beszél:
János 10:16.  Más juhaim is vannak nékem, a melyek nem ebből az akolból valók: azokat is elő kell hoznom, és hallgatnak majd az én szómra; és lészen egy akol és egy pásztor.

  Itt a zsidókhoz beszél, tehát Izrael háza = egy akol és
amelyek nem ebből az akolból valók = a nemzetek közül megtérők.
  A kettő együtt = Egyház, Krisztus Teste!

 Ez a kettő lesz egybetéve, Ezékiel próféta szavai szerint is:
Ezékiel 37:
15.  És lőn az Úr beszéde hozzám, mondván:
16.  És te, embernek fia, végy magadnak fát, és írd ezt reá: Júdáé és Izráel fiaié, az ő társaié; és végy egy másik fát, és írd ezt reá: Józsefé, Efraim fája és az egész Izráel házáé, az ő társaié.
17.  És tedd együvé azokat, egyiket a másikhoz egy fává, hogy eggyé legyenek kezedben.


 Úgyhogy a „mi” aklunknak már most egységben kellene lennie Isten dicsőségére, itt a Földön, hiszen bennünk kellene megdicsőülnie Isten Országának, amely ilyen módon van még jelen a látható világban, nem kézzelfoghatóan és szeretnünk kellene nemcsak egymást, hanem zsidó testvéreinket is, Krisztus teljes szeretetével. Azt gondolom, ez is bele tartozik abba, amikor azt mondja Jézus Krisztus:
János 13:
34.  Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.
35.  Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.


 A „két rész”, ami egy, mindkettőt szereti a Megváltó, a Pásztor, aki test szerint zsidó és nekünk is szeretnünk kell egymást. Ebben a gyűlölködő, antiszemita, rasszista világban ez lenne az igazi fáklya, ami megvilágítaná Krisztus Királyságát és vonzaná az embereket ez a csodálatos krisztusi szeretet.

    :2smitten:    :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #43 Dátum: 2011 Január 28, 19:10:47 »
Nem szabad elfelejteni, hogy nem csak az I. Kor. 12. és 14. ír a szellemi ajándékokról, hanem a Róma 12F:6-... is!  :088: 
Ezek az ajándékok is ugyanolyan fontosak és szükségesek Krisztus Testének az építésében!  :168:
Írásmagyarázás, szolgálat (szerintem ez akár takarítást, öregek és betegek segítését vagy más fizikai munkát jelent), tanító, intő, adakozó, elöljáró, könyörülő...

Az Úr mindenkinek adott valamit.  :168:  Legfőképpen Önmagát. Isten pedig a szeretet. Tehát az ajándékok csakis szeretetben működnek helyesen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #44 Dátum: 2011 Január 28, 19:21:09 »
Nem szabad elfelejteni, hogy nem csak az I. Kor. 12. és 14. ír a szellemi ajándékokról, hanem a Róma 12F:6-... is!  :088: 
Ezek az ajándékok is ugyanolyan fontosak és szükségesek Krisztus Testének az építésében!  :168:
Írásmagyarázás, szolgálat (szerintem ez akár takarítást, öregek és betegek segítését vagy más fizikai munkát jelent), tanító, intő, adakozó, elöljáró, könyörülő...

Az Úr mindenkinek adott valamit.  :168:  Legfőképpen Önmagát. Isten pedig a szeretet. Tehát az ajándékok csakis szeretetben működnek helyesen!

 :afro:
Egyetértek kedves Tünde.
Ezek is ajándékok, nem olyan látványosak, de nagy szükség van rájuk, és sajnos sok gyülekezet hanyagolja ezeket.
Az Úr arra hívott el bennünket, hogy egymás felé szolgáljunk azokkal az ajándékokkal amiket ő adott nekünk.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.