Szerző Téma: Kik a karizmatikusok?  (Megtekintve 19580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Január 27, 21:16:17 »
Koszonom Testvereim a hozzaszolasotokat! :2smitten:

A nyelveken szolassal kapcsolatban:
Pal mindig a legutolso helyre teszi a Lelek ajandekainak felsorolasaban!
Aki rendelkezik ezzel az ajandekkal, az onmagat epiti (akkor masokat is, ha megmagyarazza).

Ha egy gyulekezetben mindenki nyelveken szol es mas ajandek alig vagy semmennyire nem talalhato, akkor ket dolog jut eszembe:
-nemelyek akarva, akaratlanul halandzsaznak

Vagy:
-szellemileg kiskoruak es ezert szukseguk van arra, hogy megerosodjenek altala

Emlekszem, mikor volt a bemeritesem, odajott hozzam nalam egy kicsit idosebb srac, es azt mondta:
"Ha nem szolsz nyelveken, akkor nem fogsz a Mennybe menni!"

Hala az Urnak, adott annyi szellemi szintet, hogy megbotrankoztatas helyett szomorusagot erezzek (iranta)!

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Január 28, 07:51:22 »

"Ha nem szolsz nyelveken, akkor nem fogsz a Mennybe menni!"




Tudatlanságbólmondta.Hiszen Pünkösd előtt is üdvösségük volt az apostoloknak és akik hittek. :2smitten:
Bizony fontos,hogy táplálkozzunk Isten igéjével és mindent megítéljünk.
Ettől mégpersze a nyelveken szólás fontos ajándék,mint minden ajándék.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Január 28, 08:10:09 »
Igen, fontos ajándék a nyelveken szólás, de nem üdvösségi kérdés. Hány és hány olyan ember van, aki nem szólt nyelveken, mégis a mennybe került.

Mondom én, aki évekig kértem az Úrtól ezt az ajándékot, és 4 évvel ezelőtt megadta.

Egy karizmatikus gyülekezetbe járok, de nyilvánosan a nyelveken szólást éppen ezért nem gyakoroljuk, mert ez így Igei,  ez az ajándék önmagunkat építi.  Valóban a legkisebb ajándék. Mert ez csak önmagunkat építi.  A prófétálás a legnagyobb. Köszönöm az Úrnak minden igaz prófétáját. Ők valóban a gyülekezetet építik.

Sok értékes keresztyént ismerek, akik nem szólnak nyelveken, mégis hiszem, hogy  a mennybe jutnak....

Az Úr a szíveket vizsgálja.

Dicsőség az Úrnak! :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Január 28, 08:20:09 »
Igen, fontos ajándék a nyelveken szólás, de nem üdvösségi kérdés. Hány és hány olyan ember van, aki nem szólt nyelveken, mégis a mennybe került.

Mondom én, aki évekig kértem az Úrtól ezt az ajándékot, és 4 évvel ezelőtt megadta.

Egy karizmatikus gyülekezetbe járok, de nyilvánosan a nyelveken szólást éppen ezért nem gyakoroljuk, mert ez az ajándék önmagunkat építi.  Valóban a legkisebb ajándék. Mert ez csak önmagunkat építi.  A prófétálás a legnagyobb. Köszönöm az Úrnak minden igaz prófétáját. Ők valóban a gyülekezetet építik.

Sok értékes keresztyént ismerek, akik nem szólnak nyelveken, mégis hiszem, hogy  a mennybe jutnak....

Az Úr a szíveket vizsgálja.

Dicsőség az Úrnak! :2smitten:

Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Január 28, 09:32:46 »
Elgondolkodtam azon, hogy nekem személy szerint mit jelent, hogy karizmatikus kereszténynek vallom magamat, komoly baptista háttérrel. És arra jöttem rá, hogy azt jelenti, hogy a Szent Szellemmel közvetlenebb kapcsolatom van, igénylem vezetését, tanítását, még a dorgálását is. Vágyom arra, hogy átéljem a Jelenlétét, és jó érzés tudni, hogy támaszkodhatom bölcsességére, útmutatásaira. Jó tudni, hogy általa közvetlen kapcsolatban vagyok az én Atyámmal és általa átélhetem Jézus Krisztus kegyelmét, az Atya szeretetét. Mikor szomorú vagyok megvigasztal. Ó hányszor törölte le már a könnyet a szememről egy-egy drága Igével, vagy egy kedves eseménnyel. Vele átélhetem azt az örömet, hogy Jézus Krisztus drága Vérén megváltott ember vagyok, és mint ilyen Isten háza népéhez tartozom. Én a gyökértelen, sehova nem tartozó ember egyszer csak egy csodálatos család tagja lehetek! És hogy közben Isten még külön ajándékot is tartogatott nekem, az még csak csodálatosabbá tette számomra ezt kapcsolatot. Bár megkaptam a nyelveken szólás ajándékát, csak ritkán használom, akkor is inkább másokért való közbenjáráskor és csak a csendes kamrámban, mert csak néhány alkalommal kaptam meg a magyarázatot is. De Isten végtelen kegyelméből még megajándékozott más ajándékokkal is, amelyek közül van amelyik csak néha kiemelt alkalommal működik / például a lelkek megítélése, vagy az ismeret beszéde / de a bátorítás és a prófétálás egy fajtája / a helyén mondott Ige / rendszeresen működik. De nem ezt tartom a legfontosabbnak az Istennel való kapcsolatomban, hanem azt, hogy átélhetem : ...akiket a Fiú megszabadít azok valósággal szabadok... vagy annak az Igének az örömét : ....örökkévaló szeretettel szerettelek téged és vontalak Maghoz hűségesen.... ettől nincs nagyobb öröm a világon. A Mindenható Isten gyermeke vagyok! És ezek az ajándékok mély alázatra indítanak, és igazi, őszinte ragaszkodásra ahhoz az Istenhez, aki ily hatalmas módon hajolt le hozzám, a porszemhez. Dicsérem az Urat ezért míg ajkamon szó lesz!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Január 28, 10:11:40 »
Sziasztok!

Én is feltennék egy kérdést: az első keresztyének, akikről az ApCselben olvasunk, karizmatikusok voltak?  :167:
Ha igen, akkor miért nem olvasunk arról, hogy karizmatikusoknak hívják őket?
Inkább az volt a fontos jellemzőjük, hogy az Krisztus követői voltak és egymást szerették.

Nem az kellene, hogy egy gyülekezet, vagy egy hívő önazonosságát megadja, hogy karizmatikus, vagy sem, hanem az, hogy Isten iránt mennyire elkötelezett, és hogy szereti embertársát, ahogy Jézus is szeretett minket, amikor a keresztre ment.  :119:

Az én álmom egy olyan Eklézsia, ahol a testvérek közti szeretet olyannyira nyilvánvaló, hogy a világ látja és irígykedve nézi, az ajándékok meg a maguk természetes módján, túlmisztifikálás nélkül működnek, a hívőket a gyülekeztekben pedig nem az ajándékaik, hanem az Isten iránti elkötelezettségük és példamutató életük alapján értékelik.  :168:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Január 28, 10:52:22 »
Kedves Guszi!

Fenn a mennyben!  :01: Ott majd egy ilyen eklézsia lesz. :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Január 28, 11:04:31 »
Jó, jó... tisztában vagyok én a realitásokkal...  :pirul: ... álmodozni azért csak szabad...?  :169: :171:  :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Január 28, 11:12:32 »
Igen, a mennyben lesz csak teljes egység.  Addig is törekednünk kell a békességre, szeretetre egymás iránt,amennyire csak tőlünk lehetséges.   Most sok akol van, a mennyben csak egy lesz.  :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Január 28, 11:16:38 »
Sziasztok!

Én is feltennék egy kérdést: az első keresztyének, akikről az ApCselben olvasunk, karizmatikusok voltak?  :167:
Ha igen, akkor miért nem olvasunk arról, hogy karizmatikusoknak hívják őket?
Inkább az volt a fontos jellemzőjük, hogy az Krisztus követői voltak és egymást szerették.

Nem az kellene, hogy egy gyülekezet, vagy egy hívő önazonosságát megadja, hogy karizmatikus, vagy sem, hanem az, hogy Isten iránt mennyire elkötelezett, és hogy szereti embertársát, ahogy Jézus is szeretett minket, amikor a keresztre ment.  :119:

Az én álmom egy olyan Eklézsia, ahol a testvérek közti szeretet olyannyira nyilvánvaló, hogy a világ látja és irígykedve nézi, az ajándékok meg a maguk természetes módján, túlmisztifikálás nélkül működnek, a hívőket a gyülekeztekben pedig nem az ajándékaik, hanem az Isten iránti elkötelezettségük és példamutató életük alapján értékelik.  :168:

Én is erre vágyom!
Ezért  aztán  nem is töltöm  az értékes  időt vitatkozásokkal,  ki a bölcsebb-okosabb-szentebb-alázatosabb-szeretetteljesebb, ki látja-értelmezi-magyarázza jobban az igét stb.... hiszen mindannyiunknak egyéni utakon, egyéni fejlődésen kell keresztülmenni, hogy azzá váljunk, amivé az Úr akar tenni.

szeretettel: Zsuzsa :2smitten:

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Január 28, 11:18:14 »
Persze, már álmodni is jó egy ilyen eklézsiáról. De aztán rossz a felébredés.

 :01: :01: :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Január 28, 11:22:16 »
Irma: ez tanít szeretetre, türelemre, és alázatra, mert tudom, hogy én sem vagyok különb.  :hehe:

Zsuzsa2: Kérlek, ne menj el, szeretünk!  :060: :2smitten:
Hidd el, a vitákból is lehet épülni, ha máshogy nem, hát gyakoroljuk magunkat a megbocsájtásban...  :pirul: :hehe:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Január 28, 11:27:26 »
Sziasztok!

Én is feltennék egy kérdést: az első keresztyének, akikről az ApCselben olvasunk, karizmatikusok voltak?  :167:
Ha igen, akkor miért nem olvasunk arról, hogy karizmatikusoknak hívják őket?
Inkább az volt a fontos jellemzőjük, hogy az Krisztus követői voltak és egymást szerették.

Nem az kellene, hogy egy gyülekezet, vagy egy hívő önazonosságát megadja, hogy karizmatikus, vagy sem, hanem az, hogy Isten iránt mennyire elkötelezett, és hogy szereti embertársát, ahogy Jézus is szeretett minket, amikor a keresztre ment.  :119:

Az én álmom egy olyan Eklézsia, ahol a testvérek közti szeretet olyannyira nyilvánvaló, hogy a világ látja és irígykedve nézi, az ajándékok meg a maguk természetes módján, túlmisztifikálás nélkül működnek, a hívőket a gyülekeztekben pedig nem az ajándékaik, hanem az Isten iránti elkötelezettségük és példamutató életük alapján értékelik.  :168:

Az apostolokat keresztyéneknek hívták. De ha a karizmatikus jelentése az, hogy rendelkeznek a lélek ajándékaival, akkor ők is karizmatikusak voltak, még ha nem is volt ismert ez a szó.

Baptista gyülekezetbe jártam évekig és ott nem volt jelen egyetlen ajándék sem. Őket ezért nem is lehet karizmatikusoknak hívni, noha a baptista tanítás az egyik legtisztább tanítás.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #28 Dátum: 2011 Január 28, 11:31:44 »
Igazad van Antikám, csak arra akartam kilyukadni, hogy nem a karizmáknak kellene, hogy a keresztyénség fokmérői legyenek, sokkal inkább a gyümölcsöknek.   :hehe: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #29 Dátum: 2011 Január 28, 11:39:54 »
Ez így van! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)