Szerző Téma: Kik a karizmatikusok?  (Megtekintve 19655 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #60 Dátum: 2011 November 15, 10:27:03 »
I. Korinthus 14/39

"Azért atyámfiai törekedjetek a prófétálásra, és a nyelveken való szólást se tiltsátok."

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #61 Dátum: 2011 November 15, 10:36:55 »
I. Korinthus 14/1

"Kövessétek a szeretetet, kivánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok."
5."Szeretném ugyanis, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok, mert nagyobb a próféta, mint a nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön."
12."Azonképpen ti is, minthogy lelki ajándékokat kivántok, a gyülekezet épitésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok."
14. "Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen."
18. "Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni,"

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #62 Dátum: 2011 November 15, 11:08:57 »
Szia Testverem.

Jo volt olvasni a hozzaszolasodat.

En azt latom, hogy a karizmatikus mozgalom sem volt tokeletes. A lelek ajandekait fole emeltek a Lelek gyumolcseinek.
Hamar elhajlott a szivuk a csodak es a jelek fele es sokak mar az Istennek is parancsoltak, kovetelozve Tole.

Meg szoktak engem is belyegezni, hogy: "Baptista" (kozben magamat sem mondom Baptistanak, hanem Isten gyermekenek) es ezert azt is hiszik egyben, hogy megoltom a Lelket es hogy nem hiszek a Karizmakban.
Ezen eleinte elszomorodtam, de ezt mar fel sem veszem, hisz csak az mond ilyet, aki nem ismeri a Baptistakat es aki magas lovon ul! Baptistaktol indult el a Karizmatikus mozgalom is!
Amugy pedig nem vallas szerint kellene megitelni a Testvereket, hanem a gyumolcsok szerint!

Ezt mind csak altalanosan irtam es nem a hozzaszolasodra kedves Dafna.
A hozzaszolasoddal ugyanis egyet ertek! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #63 Dátum: 2011 November 15, 11:40:26 »
Azt gondolom, hogy fontos az egyensúlyra való törekvés.
Jézus, amikor az irgalmasság és a tized viszonyáról beszélt, ezt mondta: "...ezeket kellene cselekedni, és azokat sem elhagyni". (Mt 23,23)

Az Egyház hatékony működéséhez véleményem szerint fontosak a karizmák, azonban ezek hiába működnek, a Szellem gyümölcsei nélkül nem lesznek hitelesek és jó ízűek.
"ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok." (I. Kor. 13,2, /...de tulajdonképpen az egész rész erről beszél/ )

A mi gyülekezetünkben jópáran vannak, akikben működik a prófétálás ajándéka.
Számosan szolgálnak is ezzel a gyülekezet felé, azonban vannak páran, akiket a vezetőség nem szabadított fel a szolgálatra, mert a jellemük a gyümölcsök terén még nem tart ott, hogy hitelesek és megbízhatóak legyenek.

Ami az ultra-karizmatikusokat illeti, a karizmatikus mozgalom azon ága, amely az ajándékok mindenek felett való fontosságát hangsúlyozza, míg a szeretet, a hűség, az irgalom sehol nincsenek az életükben, ugyanolyan problémás, mint azok a közösségek, ahol nem használják az ajándékokat, és bár fontosnak tartják, hogy tiszta szívvel álljanak az Úr előtt, merevvé és törvénykezővé lettek, mert nincs ott a törvény betűje mellett a megelevenítő Szellem.

Mielőtt bárki félreértené: nem sorolok ide válogatás nélkül minden, nem karizmatikus gyülekezetet, csak azokra gondoltam, ahol ez a merevség valóban kialakult.  :119:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #64 Dátum: 2011 November 15, 14:04:36 »
Egyetertek Testverem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #65 Dátum: 2011 November 15, 14:05:01 »
Igen. Fontosak  a karizmák, azonban a Szellem gyümölcsei is, és az, hogy Isten Igéje az, ami az alap és a szeretet által munkálkodó hit.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #66 Dátum: 2011 November 15, 14:12:32 »
Igen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #67 Dátum: 2011 November 15, 14:58:50 »
Szia Anti!

Én nem gondolom, hogy azon kellene szomorkodni, mert valakit baptistának "bélyegeznek". Hiszen a baptisták nagyon tisztán tanítanak Isten Igéjéről, ahol valóban tovább kell lépniök / és egyre többen meg is teszik / hogy a Szent Szellemmel való közösséget jobban hagyják előtérbe kerülni. De mivel nagyon jó alapjuk van, Isten Szelleme ezt is elvégzi.

Ami a gyümölcsöket illeti - tapasztalatom szerint - abból többet lehet megtalálni egy baptista gyüliben, mint a karizmatikusoknál. A szeretetet sokkal jobban gyakorolják. / ismétlem tapasztalatom szerint!/
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #68 Dátum: 2011 November 15, 16:09:22 »
Nem azert szomorkodtam egykor, mert Baptistanak neveztek, hanem a lekezeles miatt, mint: "kis baptista gyerek nem ertheti..."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #69 Dátum: 2011 November 15, 18:50:53 »
Szia Testverem.

Jo volt olvasni a hozzaszolasodat.

En azt latom, hogy a karizmatikus mozgalom sem volt tokeletes. A lelek ajandekait fole emeltek a Lelek gyumolcseinek.
Hamar elhajlott a szivuk a csodak es a jelek fele es sokak mar az Istennek is parancsoltak, kovetelozve Tole.

Meg szoktak engem is belyegezni, hogy: "Baptista" (kozben magamat sem mondom Baptistanak, hanem Isten gyermekenek) es ezert azt is hiszik egyben, hogy megoltom a Lelket es hogy nem hiszek a Karizmakban.
Ezen eleinte elszomorodtam, de ezt mar fel sem veszem, hisz csak az mond ilyet, aki nem ismeri a Baptistakat es aki magas lovon ul! Baptistaktol indult el a Karizmatikus mozgalom is!
Amugy pedig nem vallas szerint kellene megitelni a Testvereket, hanem a gyumolcsok szerint!

Ezt mind csak altalanosan irtam es nem a hozzaszolasodra kedves Dafna.
A hozzaszolasoddal ugyanis egyet ertek! :afro:

Én nem mondtam olyat, hogy létezik a világon tökéletes egyház..., hisz tökéletes emberek sincsenek, ha lennének, Jézusnak nem kellett volna meghalnia! Szerintem inkább baptistázzák le az embert, mert végülis ezzel csak azt mondják, hogy krisztuskövető vagy, nem? Nem is olyan nagy sértés az!  :089:

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #70 Dátum: 2011 November 15, 18:52:38 »
Persze hogy nem sértés. Félreértés történt. Irmának adott válaszomban már kiemeltem, hogy nem a felekezet szerinti megbélyegzésről van szó, hanem a mögötte levő lekezelésről.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #71 Dátum: 2011 November 15, 18:57:43 »
Megnyugodthatsz, nálam a baptista szó nem a lekezelési szótárban szerepel.  :089: (Nekem olyan nincs is!)

Elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kik a karizmatikusok?
« Válasz #72 Dátum: 2011 November 15, 18:58:52 »
Azt tudom Testvérem, csak egy megemlítés volt a hozzászólásomban. De nem is erről szól ez a topic, így térjünk vissza az eredeti témához! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)