Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21343 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Megbocsátás
« Dátum: 2011 Február 08, 18:10:26 »
Sziasztok!

Mi a megbocsátás Biblikus menete?
Kell-e megbocsátani ha nincs bûnbánat?
A megbocsátás a bizalom helyreállítását is magában foglalja?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #1 Dátum: 2011 Február 08, 18:44:36 »
Shalom; az én értelmezésemben: más elkövetett bűne az én bűneimre emlékeztet. az én bűneim nagyobbak mint másé, így hála fakad szívemben Jézusért,aki nekem megbocsájtott. van egy ige: Mt,7,12: "Amit szeretnél hogy veled tegyenek, azt tedd mással" ennek fényében evidens hogy megbocsájtok, sőt sok esetben már nem is tudom mit kell megbocsájtani. ez független attól hogy az illető megbánta-e. A bizalom helyreállásához azonban azért több kell. mert először is: elképzelhető,hogy az illető nem elég érett ahhoz hogy a bizalom tárgyát el tudja hordozni. nem biztos hogy bölcs dolog ebben az esetben, ha megterhelem olyannal amit nem bír el.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #2 Dátum: 2011 Február 08, 19:01:06 »
Jol mondod Testverem. Ahol megbocsatas van, ott a bizalom nem biztos hogy ujra helyreall.
Ha pedig helyreall es tobbszor is eljatszak (a bizalmat), akkor az igen el tud halvanyodni.

Isten is hosszuturo es nem vegtelenig tur. Hat meg az ember, aki igyekszik az Ur abrazatara formalodni!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Megbocsátás
« Válasz #3 Dátum: 2011 Február 08, 19:29:04 »
Szerintem olyankor is meg kell bocsájtani, amikor nincs bűnbánat a másikban.

Olyan esetben nem is annyira a másik, hanem saját magunk miatt, hogy mi tudjuk elengedni a keserűséget, hogy az ne mérgezze tovább a lelkünket.

Abban pedig egyetértek veletek testvéreim, hogy a megbocsájtás ténye nem feltétlenül hordozza magában a bizalom helyreállítását is. Bölcsesség kell ahhoz, hogy felmérjük, hogy megbízhatunk-e abban, aki vétkezett ellenünk.
Egy prédikációban hallottam ezt az elég szemléletes példát: a bűnéből frissen megtért pedofilt nem feltétlenül kell megtenni a gyermekbibliakör vezetőjének.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #4 Dátum: 2011 Február 08, 19:58:57 »
A megbocsájtás üdvösségkérdés, mert azt mondja az Ige :.... bocsásd meg a mi vétkeinket, amiképpen mi is megbocsájtunk az ellenünk vétkezőknek....
Azt hiszem, hogy ez a legnehezebb kérdés, legalábbis az én életemben biztos. Mert nagyon sokszor megbántottak, és kevésszer volt, hogy bocsánatot kértek, és mégis nekem megbocsájtásban kellett járnom, mert ezen múlik az én üdvösségem. Más bűne miatt nem kell büntetnem saját magam. Mert ha nem bocsájtok meg, akkor csak növekszik a bánat, a fájdalom és abból keserűség lesz, és a keserűség fizikai betegséghez is vezethet. A depresszió egyik okozója a meg nem bocsájtás, de más fizikai betegségek előidézője is a dédelgetett meg nem bocsájtás. Hány és hány embertől hallottam: nem tudok megbocsájtani!  -  és ez  gyötrelem tönkretette az életüket. De a megbocsájtást nem követi automatikusan a bizalom helyreállása. Az egy másik kérdés, az eljátszott bizalmat újra kell építeni, de jó alap a megbocsájtás.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető reni

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Megbocsátás
« Válasz #5 Dátum: 2011 Február 08, 20:45:36 »
igen az Úr azt mondja,hogy bocsássunk meg mindenkinek,és ő segít ebben,ha lerakjuk elé ezt a terhet
az én életemben is vannak ilyen dolgok..engem olyanok bántottak meg és bánt is lelkileg akik közel állnak hozzám..és tényleg a lelki bántás fájdalmasabb mint a testi..tudjátok..2 ember van az életemben akik ezt tették illetve még egy valaki teszi ezt velem..az egyiknek megbocsátottam,de a másiknak nem tudok...pedig kérem az Urat szüntelenül,hogy tudjak megbocsátani úgy is,hogy a másik nem kér bocsánatot...és tudom,hogy az Úr szeretné ha megbocsátanék..szólt hozzám 3 hete amikor itt nálunk a gyülekezetben imahét volt..és ez volt a téma,hogy tudjunk megbocsátani...ahogy ezt hallgattam.. elsírtam magam ima közbe,mert nagyon szeretném lerakni ezt a dolgot,és elfelejteni.mert nagyon megbántott az az illető...és tudom azt h nem nekem kell ítélkeznem senki felett,mert ezt az Úr elrendezi,hiszen nem szereti ha az ő gyermekeit bántják...és tudtam ezt a dolgot Isten elé vinni..és sikerült ezt megoldani.megbocsátottam neki azt a sok dolgot amit ellenem tett...
bár nehéz de tudni kell megbocsátani,mert az Úr így rendelte

köszönöm Uram,hogy az életemben vagy és nem engeded,hogy a bántók miatt nekem bármi bajom is legyen....ÁMEN

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #6 Dátum: 2011 Február 08, 20:59:41 »
Drága Reni!

A megbocsájtás nem érzelmi kérdés, hanem egy döntés. Amikor azt mondjuk, hogy nem tudunk megbocsájtani, valójában azt mondjuk: nem akarunk megbocsájtani. De ha eldöntjük, hogy megbocsájtunk, akkor a többit már az Úr Jézus elvégzi az Ő Szelleme által. Én azt szoktam csinálni, hogyha nagyon nehezen megy egy megbocsájtás, akkor felirom egy papirra, amikor meghoztm a döntést, hogy az Úr szerint fogok eljárni, és utána már csak erre hivatkozok, amikor jön a megbántottság. Megmondom, hogy már érvényét vesztette, mert az Úr Jézus Vére által ez a dolog meg lett bocsájtva, s egy idő után az érzelmeimben is érzem, hogy már erejét vesztette a megbántottság. Csak ki kell tartani, megbocsájtásban kell járni. Az Ige mondja : .... álljatok ellen az ördögnek és elfut tőletek!.... És igy van!

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Megbocsátás
« Válasz #7 Dátum: 2011 Február 08, 21:13:42 »
A megbocsájtás üdvösségkérdés, mert azt mondja az Ige :.... bocsásd meg a mi vétkeinket, amiképpen mi is megbocsájtunk az ellenünk vétkezőknek....
Teljesen egyetértek Irmával.

"A megbocsájtás nem érzelmi kérdés, hanem egy döntés. "  Így igaz.

Nem könnyű, de megéri. Talán ebben a harcban a legnehezebb legyőzni önmagunkat.  :062:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsátás
« Válasz #8 Dátum: 2011 Február 09, 09:23:04 »
Megbocsátás?

Megbocsátás nélkül nincs közösségem Krisztussal!

Ha nem azt nevezem megbocsátásnak amit Isten tett velem, akkor felül írom Őt!

Az egy más kérdés, hogy minden sérelem az én érdekemben történik, ezért még hálásnak is kell legyek, ezt már sokkal nahezebb, ez már igazi harc.

 :2smitten:

Bocsánatot kérek azt elfelejtettem ide írni, hogy ez is mint minden amit Ő mond, csak VELE lehetséges.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Megbocsátás
« Válasz #9 Dátum: 2011 Február 09, 10:46:37 »
Ámen! Csak VELE lehetséges! :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #10 Dátum: 2011 Február 09, 14:03:08 »
István jutott eszembe, akit megköveztek.

ApCsel 7,59
Amikor megkövezték Istvánt, az így imádkozott: "Úr Jézus, vedd magadhoz lelkemet!"

ApCsel 7,60
Azután térdre esett, és hangosan felkiáltott: "Uram, ne ródd fel nekik ezt a bűnt!" És amikor ezt mondta, meghalt.


Az 59. versben kérte Jézust, hogy vegye magához a lelkét. De befejezetlen volt még István bizonyságtétele.
A következő versben olvashatjuk a megbocsátását. Ezután halt meg, nagy bizonyságot hagyva.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #11 Dátum: 2011 Február 09, 14:39:54 »
Engem 2 évig 7.-8. osztályban csúfoltak,piszkáltak,kinevettek stb. az osztálytársaim.Sírva mentem minden nap az iskolába.Sokszor álmodtam és álmodoztam olyanokat,hogy kitépem a körmüket,leöntöm őket benzinnel,aztán hagyom,hogy könyörögjenek az életükért,de a végén csak felgyújtom őket stb.,válogatott szörnyűségek.Mély sebeket hagyott bennem.Aztán jó pár évvel később,egyszer leültem és elgondolkodtam,hogy mire is jó ez?Nekik rosszabb ettől?Nem.Nekem rosszabb ettől? Igen.Akkor mire ez a gyűlölet?Semmi értelme.És megbocsátottam.Mindent.Elengedni nehezebb volt,de ma már ha eszembe jut,nem a harag jut eszembe,hanem a sajnálat azok iránt az emberek iránt.És kérem Istent,hogy nekik is mutassa meg szeretetét,ahogy nekem tette.
Aztán megbocsátottam Hitlernek is.Nem őmiatta,neki úgyse számít,magam miatt.Ezt egy testvérnőm nem képes megérteni.Ő egyéb politikai embereknek sem bocsát meg.Mondtam neki,minden egyes ember Isten teremtménye.Isten minden egyes embert szeret,Jézus minden egyes emberért meghalt a kereszten,nincs jogom ezt felülbírálni.Számomra a megbocsátás a szeretet egy formája.Nem a tettét szeretem,szó sincs róla, Isten teremtményét szeretem benne.A tetteit nem kell,de azt,hogy ember, lehet.Na, meg szíven ütött egy mondat a Bibliában:Áldd azt,aki átkoz téged.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #12 Dátum: 2011 Február 09, 14:48:12 »
Dicsőség Istennek a benned elvégzett munkájáért! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Megbocsátás
« Válasz #13 Dátum: 2011 Február 09, 15:23:49 »
Igen, dicsőség az Úrnak, hogy ezt elvégezte benned drága Körtevirág! :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsátás
« Válasz #14 Dátum: 2011 Február 09, 16:15:45 »
 :fel: Bizony ám, nekünk van a leges, leges, legcsodálatosabb Istenünk
 :angel2: :017: :love: :016: :rozsa:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)