Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21462 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Megbocsátás
« Válasz #15 Dátum: 2011 Február 09, 16:25:50 »
  1Kir 8,60 Hogy megismerjék a földön minden népek, hogy csak az Úr az Isten, és hogy ő kívülötte nincsen más[/b].

  Hós 13,4 Pedig én vagyok az Úr, a te Istened Égyiptom földétől fogva. Nem ismerhetsz más Istent kivülem, és rajtam kivül nincs más szabadító!

  Mk 12,32 Akkor monda néki az írástudó: Jól van, Mester, igazán mondád, hogy egy Isten van, és nincsen kívüle más[/b].


          :2smitten:   

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsátás
« Válasz #16 Dátum: 2011 Február 09, 17:47:22 »
Máté 6:14  Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.
Máté 6:15  Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsátás
« Válasz #17 Dátum: 2011 Február 09, 18:03:04 »
Máté 6:14  Mert ha megbocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, megbocsát néktek is a ti mennyei Atyátok.
Máté 6:15  Ha pedig meg nem bocsátjátok az embereknek az ő vétkeiket, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.


 :2smitten:
Igen ezért írtam, hogy ha nem akkor nem lehet közösségem a Megváltómmal.

 :2smitten:

Nála pedig velem kapcsolatban nem volt fenntartás.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #18 Dátum: 2011 Február 09, 19:17:04 »
Az idevágó Igéket minden Bibliát olvasó ember ismeri, de vajon a gyakorlat is ilyen egyszerű nektek?
Mert nekem nem megy könnyen, nekem ez mindig harcot jelent. Különösen az a része, amikor magamnak kell megbocsájtanom. Milyen gyakran van az, hogy elkövetek valamit, aztán megbánom, és tudom Isten megbocsájtott Jézus Krisztusban, aztán mégis bűntudatom van, és emésztem magam az elkövetett dolgok miatt, vagy annak következményei miatt. Pedig ha az Úr megbocsájt, akkor nekem is ezt kellene tennem magam felé, mert ha nem igy teszek, hiábavalóvá teszem a kegyelmet. De néha egyszerűen nem tudok magamnak megbocsájtani.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Megbocsátás
« Válasz #19 Dátum: 2011 Február 09, 19:18:53 »
 A megbocsátás bizony, ahogy Irma is mondja döntés, a mi döntésünk.
 Az Ige ezt mondja:

Kolosse 3:
10.  És felöltöztétek amaz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, a ki teremtette azt:
11.  A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.
12. Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
13.  Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;


  Tehát ezeket nekünk kell felöltöznünk, miután felöltöztük az újembert.
  Tehát ez is a tanítványságnak a jele, hiszen a Mester a Példaképünk ebben is, olyanoknak kell lennünk, mint Ő!
 Ha nem tesszük, akkor kevélyek vagyunk, és másoknak tartjuk magunkat, mint amilyen Ő!
 Ez is gyümölcs....  :01:

    :2smitten:     :2smitten:

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Megbocsátás
« Válasz #20 Dátum: 2011 Február 09, 19:28:02 »

 Drága Irma!!   :01:

 Azt gondolom, ilyenkor hagyod magad becsapni a vádló által...
 Úgy vagy ilyenkor, mint Jehosua főpap, akit vádolt az ellenség...
 Az Úr választottaival ezt teszi, mert gyűlöli őket, tudod.
 Ezt teszi velünk is, sugdossa hazugságait, na ilyenkor kell neki ellenállni!
 El kell futnia, ha megmondod neki az igazságot: te megvallottad, megbántad, elhagytad bűneidet, Jézus Krisztus pedig megbocsátott, vérével megmosott és eltörölte megvallott bűnödet! Nincs!! Kész!! Nem is tudod, miről beszél!
 Az igazság mindig győz!! De neked kell ellenállnod, meg van írva!
 ÉS semmiképpen nem szabad félned!!!

 Drága Nővérem! Harcos vagy, ne hagyd magadat!!
 Légy bátor és erős!  :169:   :2smitten:
 
 

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #21 Dátum: 2011 Február 09, 22:05:38 »
Egyetértek Kamillával. A bűneink egy feneketlen tóba vannak dobva jó nehéz betondarabokkal körbetekerve és a tóra ki van rakva a pecázni tilos tábla.Ez a Sátánt a legkevésbé sem érdekli.Azért is hívják többek között Diabolosnak,Vádlónak,mert vádol.Sokszor olyanokkal is,amiket el sem követtünk.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Megbocsátás
« Válasz #22 Dátum: 2011 Február 10, 15:22:54 »
Drága Irmuska! :2smitten:

Teljesen igazad van, ez egyáltalán nem könnyű, sőt a hitéletünkben, talán ez a legnehezebb. Amikor az ember megtér, a föld felett jár vagy 10 centivel, minden olyan szép, mert szerelmes az Úrba! Később, ez egy kicsit lejjebb ad, ez a buzgóság, jönnek a kőkemény próbák. Ezekben a próbákban derül ki, hogy ki mennyire szereti az Urat.

Tudom azt mondani, hogy Uram, legyen meg a Te akaratod,akkor is, ha én mást szeretnék?

Ismerhetjük az Igéket remekül, de a gyakorlat mást mutat. Ez olyan, amikor egy orvostanhallgató betéve tudja az elméletet, de amikor ott áll a műtőasztal mellett, és ha még nincs gyakorlata, bizony bajban van.

Gyakorlat teszi a mestert! Ha megnézzük a tanítványok életét, hogy honnan indultak, és mivé lettek az Úr által, akkor nekünk is meg van ez a reménységünk. 


Mindenhez idő kell. Az Úr nem is várja el egy frissen megtért hívőtől, hogy szinte már "tökéletes" legyen.

Drága Urunk a legjobb Tanító, Ő türelmes, és fokról-fokra tanít bennünket.

Senki ne keseredjen el,ha még ez vagy az nem megy neki, idővel menni fog....

A legfontosabb, hogy akarjuk, bízzunk az Úrban, és Ő lesz, Aki megtanít mindenre.


Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok. János 15:4

Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus. Fil. 3:12

Szerintem a földön nem leszünk tökéletesek, kegyelemből megyünk be a mennybe! :2smitten:


Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #23 Dátum: 2011 Február 10, 15:53:23 »
Bizony nem könnyű sokszor a megbocsátás.Mindig azt gondoltam,hogy nekem ez könnyen megy.Aztán próbára lettem téve.De hála az Úrnak helyt álltam.
Ilyenkor megértjük,mennyire szeret minket Isten.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #24 Dátum: 2011 Február 10, 16:03:08 »
Nem könnyű,de micsoda felszabadulás jár vele!
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Megbocsátás
« Válasz #25 Dátum: 2011 Február 10, 16:06:01 »
Így van kedves Körtevirág. Nap, mint nap gyakorolhatjuk ezt, úgy gondolom.   :2smitten:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #26 Dátum: 2011 Február 10, 16:07:29 »
 :2smitten:Ez így van.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Megbocsátás
« Válasz #27 Dátum: 2011 Február 10, 16:25:39 »
Nem értem :2tickedoff:

Magatoknak nehéz megbocsátani?

Erről írtok, mert Irmuska azt írta, hogy az idevágó igéket ismerik a biblia olvasók.
Én meg azt mondom, csak akkor ismerem az igét, ha cselekszem.
Szóval most elmegyek diáknak, és könyörüljatek meg rajtam írjátok le, miért nehéz, mert nem értem.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Megbocsátás
« Válasz #28 Dátum: 2011 Február 10, 16:31:53 »
Drága Magduska! :2smitten:

Igen, magunknak a legnehezebb megbocsátani.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #29 Dátum: 2011 Február 10, 16:38:45 »
Én nem a magamnak való megbocsátásról beszéltem,hanem csak úgy általában.Istennel minden könnyebb persze.
--------------------------------------------
Magunknak megbocsátani a legnehezebb,de csak azért,mert itt a Vádló,ahogy Kamilla írta és valahogy nem vesszük észre a nyilvánvalót.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.