Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21351 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Megbocsátás
« Válasz #30 Dátum: 2011 Február 10, 16:53:33 »
 Akkor nehéz az önmagunknak való megbocsátás, ha kételkedünk...
 Nem magunkban, sajnos, hanem Megváltónkban, és ez nem jó.   :118:

Zsidó 10:
12.  Ő azonban, egy áldozattal áldozván a bűnökért, mindörökre űle az Istennek jobbjára,
13.  Várván ímmár, míg lábainak zsámolyául vettetnek az ő ellenségei.
14.  Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.
15.  Bizonyságot tesz pedig erről mi nékünk a Szent Lélek is, mert minekutána előre mondotta:
16.  Ez az a szövetség, melyet kötök velök ama napok után, mondja az Úr: Adom az én törvényemet az ő szíveikbe, és az ő elméjökbe írom be azokat,
17.  Azután így szól: És az ő bűneikről és álnokságaikról többé meg nem emlékezem.
18.  A hol pedig bűnök bocsánata vagyon, ott nincs többé bűnért való áldozat.
19.  Mivelhogy azért atyámfiai bizodalmunk van a szentélybe való bemenetelre a Jézus vére által,
20.  Azon az úton, a melyet ő szentelt nékünk új és élő út gyanánt, a kárpit, azaz az ő teste által,
21.  Éslévén nagy papunk az Isten háza felett
22.  Járuljunk hozzá igaz szívvel, hitnek teljességével, mint a kiknek szívök tiszta a gonosz lelkiismerettől,
23.  És testök meg van mosva tiszta vízzel; tartsuk meg a reménységnek vallását tántoríthatatlanul, mert hű az, a ki ígéretet tett
,
[/size]
  Hitnek teljességével! Félelem nélkül!!    :01:

  Teljessé kell lennünk az Ő szeretetében.
  Ha az Úr megbocsát, ki vagyok én, hogy ne bocsássak meg mindenkinek?!
  MINDENKINEK, ebben benne vagyok én is!!!

1Jn 4,18 A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: a ki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.

 Az aki enged a vádlásnak, az fél, hogy nem elég jó és elkárhozik....
 Dehát ki az aki megigazít? Nem az Úr??
 Nem bírálhatjuk felül Őt!
 Rátelepszünk szent tenyerére és legyen meg akarata! :hehe:
 Ő hű és igaz, megbocsát, ha odajárulunk a Kegyelem Trónja elé!  :2funny:

    :2smitten:    :2smitten:  :169:    :hehe:

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #31 Dátum: 2011 Február 10, 17:01:04 »
Ámen.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #32 Dátum: 2011 Február 10, 17:04:04 »
Ámen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Megbocsátás
« Válasz #33 Dátum: 2011 Február 10, 19:03:27 »
Hát,Irma,ezt jó alaposan félreértetted.Az én részemről legalábbis tuti.Nekem eszembe se jutott téged kioktatni,bírálni,meg semmi ilyesmi.
Ha tudnád hány rossz döntést hozok és amikor rájövök,nagyon megbánom,hogy már megint nem sikerült.Ilyenkor csak segítségért kiáltok Istenhez,hogy hozzon ki a saját magam keltette szorult helyzetből.És kihoz.Halleluja!
Nekem azért könnyű a megbocsátás,mert szeretek.Szeretek minden embert.Nem kötelességből,azért,mert ez Jézus parancsolata,hanem mélyen, belülről jövő szeretetből.Még Hitlert is.Hangsúlyozom az embert,Isten teremtményét,nem a tetteit.Akkor sikerült magamnak is megbocsátani,amikor ezt felismertem,hogy én is a minden ember közé tartozom,vagyis magamat is szeretem.
A könnyű nem jelenti azt,hogy nem harcok árán megy néha.Fel kell ismerni sok mindent magamban,fénynek kell gyúlnia,át kell gondolnom.Sokszor nem is veszem észre,hogy nekem meg kéne bocsátanom.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #34 Dátum: 2011 Február 10, 19:22:49 »
Kedves Irma!

A hozzaszolasodat kimoderaltam. Ha esetleg nem ertened miert, akkor megirhatom privatban.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #35 Dátum: 2011 Február 10, 19:28:13 »
Elfogadom a döntésedet, és a továbbiakban nem kivánok résztvenni a fórum életében. Kérlek minden irásomat, töröld, a blogomat is szüntesd meg légy szives.
Köszönöm.

Legyetek Isten áldása alatt!

Irma
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #36 Dátum: 2011 Február 10, 19:34:01 »
Termeszetesen visszautasitom. Aldjon az Ur!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #37 Dátum: 2011 Február 10, 19:38:02 »
Kedves Irma!
Szépen kérlek ne menj el.Maradj.Szeretünk.
Az Úr áldjon meg. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #38 Dátum: 2011 Február 10, 19:46:12 »
kedves testvérem Irma! hidd el értem mi zajlik benned, mégis kérlek az Úr Jézusra: maradj. a szolgálat és a vele járó tekintély, nem lehetőség, hanem .... tudod!mert itt bizony tekintély vagy,még akkor is ha te nem így látod. A munka amit végeztél, az sem a tied,ne töröltesd. hisz az Úr követe vagy közöttünk,a mi épülésünkre. kérlek bíráld felül a kijelentésed.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #39 Dátum: 2011 Február 10, 19:53:17 »
Amen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Megbocsátás
« Válasz #40 Dátum: 2011 Február 10, 20:14:24 »
Elfogadom a döntésedet, és a továbbiakban nem kivánok résztvenni a fórum életében. Kérlek minden irásomat, töröld, a blogomat is szüntesd meg légy szives.
Köszönöm.

Legyetek Isten áldása alatt!

Irma

drága  Irmus, most én is kérlek, maradj. :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
 bár a világ azt mondja, senki se pótolhatatlan, Istennél ez nem igy működik...
Puszi: Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsátás
« Válasz #41 Dátum: 2011 Február 10, 20:23:42 »
kedves testvérem Irma! hidd el értem mi zajlik benned, mégis kérlek az Úr Jézusra: maradj. a szolgálat és a vele járó tekintély, nem lehetőség, hanem .... tudod!mert itt bizony tekintély vagy,még akkor is ha te nem így látod. A munka amit végeztél, az sem a tied,ne töröltesd. hisz az Úr követe vagy közöttünk,a mi épülésünkre. kérlek bíráld felül a kijelentésed.

Egyet értek testvéreimmel.
Én is nagyon széppen kérlek maradja közöttünk.
Ez olyan mint egy közösség, sőt mint egy család. Mi Isten házanépe vagyunk, az Ő családja, nem haragudhatunk egymásra, szeretnünk kell egymást.
A vélemény különbségek ellenére egyek kell, hogy legyünk.
Ez az Úr akarata.
Nem hinném, hogy a mi drága Krisztus Urunk, azt tanácsolná, hogy hagyj el bennünket.
Szeretünk téged.
Tiszta szívemből kívánom, hogy szeressük egymást, és szeressük a mi drága megváltónkat.
Az Úr ránk bízta a békéltetés szolgálatát. Akkor béküljünk meg egymással.

Sok szeretettel.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #42 Dátum: 2011 Február 10, 20:33:40 »
Drága Testvéreim!

Nagyon köszönöm azt a szeretetet, amit kaptam tőletek, és igérem, hogy amikor végiggondolom a dolgokat az Úr előtt, szemelőtt tartom amit irtatok nekem. Drágák vagytok nekem! és nagyon kedves előttem a szeretetetek. Hibáztam és ezt végig kell gondoljam az Úr előtt. Imádkozni fogok ezért. Szivemben csak szeretet van felétek!

Legyetek áldottak Istentől!

szeretettel : Irma
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Megbocsátás
« Válasz #43 Dátum: 2011 Február 10, 20:37:25 »

 Drága Irma!  :044:

 Isten nagyon szeret téged és mi is  :01:

 A hibák a javunkra vannak, én már csak tudom  :088:

 Bölcs és értelmes szíved van, áldjon meg az Úr!!  :2smitten:

 
 

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #44 Dátum: 2011 Február 10, 20:38:40 »
NNNNNA!!!!! ITT A MEGBOCSÁJTÁS
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,