Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21440 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #105 Dátum: 2011 December 28, 18:11:09 »
Kedves Irma Testvérnö!

Aki Isten Ígéjét "furkósbotnak" használja, az visszaél Isten szavával. Nem erre gondoltam. Vannak Ígei igazságok, amiket nem értelmezhetünk így vagy úgy, mert az Íge egyértelmü. Namármost találkoztam olyan esetekkel, amikor elszellemiesítették és ezáltal más értelmezést adtak az Ígének, mint ami le van írva. Én inkább ilyen esetekre gondoltam. Tehát ebben az esetben az Isten Ígéje élvezi a prioritást. Ez viszont nem lehet bántó. Mert a szándék sem bántó, hanem ellenkezöleg: a szeretet Isten és ember iránt.

Shalom, szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #106 Dátum: 2011 December 28, 19:07:57 »
Kedves Elizabeth!

Igen, én is azt gondolom, hogy Isten Igéje mindenkor elsőbbséget élvez. De azt is láttam már, amikor ezt "szentségtelenül" tette valaki. És akkor bizony nem ért célba az Ige, pedig Istennek az a szándéka, hogy a kimondott Ige minden esetben megteremje a maga gyümölcsét.Én meg erre gondoltam. Sajnos sok ilyen esetet ismerek.

De egy tény, hogy bármilyen alkalmatlan is az üzenet közvetítő, Isten az aki minden esetben megcselekszi ami akaratával megegyezik.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #107 Dátum: 2011 December 28, 23:30:35 »
Kedves Irma Testvérnöm!

Aki saját véleményét akarja az Igével alátámasztani, az "szentségtelenül" használja az Ígéket, úgy érzem Te is erre gondoltál. Sajnos én is ismerek ilyen helyzeteket. Adja az ÚR, hogy szívünk legmélyén Isten Szava legyen a legszentebb az életünkben.

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Megbocsátás
« Válasz #108 Dátum: 2013 Február 04, 10:04:48 »
Idézet
Máté 18:21-35

21
Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is?
22
Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.
23
Annakokáért hasonlatos a mennyeknek országa a királyhoz, aki számot akar vala vetni az ő szolgáival.
24
Mikor pedig számot kezde vetni, hozának eléje egyet, aki tízezer tálentommal vala adós.
25
Nem tudván pedig fizetni, parancsolá annak ura, hogy adják el azt, és a feleségét és gyermekeit, és mindenét, amije vala, és fizessenek.
26
Leborulván azért a szolga előtte, könyörög vala néki, mondván: Uram, légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.
27
Az úr pedig megszánván azt a szolgát, elbocsátá őt, és az adósságot is elengedé néki.
28
Kimenvén pedig az a szolga, találkozék egygyel az ő szolgatársai közül, aki száz dénárral vala néki adós; és megragadván azt, fojtogatja vala, mondván: Fizesd meg nékem, amivel tartozol.
29
Leborulván azért az ő szolgatársa az ő lábai elé, könyörög vala néki, mondván: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek néked.
30
De ő nem akará; hanem elmenvén, börtönbe veté őt, mígnem megfizeti, amivel tartozik.
31
Látván pedig az ő szolgatársai, amik történtek vala, felettébb megszomorodának; és elmenvén, mindent megjelentének az ő uroknak, amik történtek vala.
32
Akkor előhivatván őt az ő ura, monda néki: Gonosz szolga, minden adósságodat elengedtem néked, mivelhogy könyörögtél nékem:
33
Nem kellett volna-é néked is könyörülnöd a te szolgatársadon, amiképpen én is könyörültem te rajtad?
34
És megharagudván az ő ura, átadta őt a hóhérok kezébe, mígnem megfizeti mind, amivel tartozik.
35
Ekképpen cselekszik az én mennyei Atyám is veletek, ha szivetekből meg nem bocsátjátok, kiki az ő atyjafiának, az ő vétkeiket.
Ebből az igerészből sokat tanultam!  Tartozásomat nem tudom kifizetni mert az kifizethetetlen." mert mindnyájan vétkeztek"(Róma 3:23),és "a bün zsoldja a halál"(Róma 6:23a).
                                                          Isten kifizette és elengedte tartozásomat,Jézus áldozata átal"Isten kegyelmi ajándéka az örökélet"(Róma 6:23b).
                                                          Nekem is szívből meg kell bocsátanom,el kell engednem  más tartozását felém.Jézus példája szerint kell éljek .Mert Ő meg könyörült rajtam,én is így kell tegyek embertársaimmal.Nem ugy mint a a gonosz szolga.Ha azt vallom,hogy Krisztus megbocsát,és nekem is megbocsátott,akkor én is meg kell bocsássak! .."és bocsásd meg a mi vétkeinket,miképpen mi is megbocsátunk azoknak,akik ellenünk vétkeztek."Máté 6:12
 Ámen :2smitten: :2smitten:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #109 Dátum: 2013 Február 04, 11:49:01 »
Igen. És ha mi nem bocsátunk meg, akkor nekünk sem fog megbocsátani az Úr.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #110 Dátum: 2013 Szeptember 02, 08:53:18 »
Lehet, hogy nem ide kellene írnom ezt a történetet, de úgy gondolom, hogy nagyon jól illusztrélja, hogy mi is történik ha a megbocsátatlanságot magunkkal hordozzuk.

Idézet
Történet a megbocsátás fontosságáról

"Egy tanár, minden diákjának azt a feladatot adta fel a következő hétre, hogy vegyenek egy karton dobozt és az elkövetkező héten minden egyes személyért aki bosszúságot okoz nekik, akiket nem szívlelnek és akiknek nem tudnak megbocsátani, tegyenek be a ládikóba egy barackot, melyre tegyenek egy címkét is az illető személy nevével.

Egy héten keresztül ezt a ládikót a hallgatóknak magukkal kellett cipelniük állandóan, otthonukba, az autójukba, az órákra, még éjszaka is ágyuk mellé kellett helyezniük azt.

A hallgatóknak szórakoztatónak tűnt az elején a feladat és mindannyian buzgón írták a neveket, melyek gyermekkoruktól kezdve eszükbe ötlöttek. Ezután, lassan-lassan, amint múltak a napok, a hallgatók újabb neveket írtak a listára, olyan emberek neveit akikkel naponta találkoztak és úgy tűnt, megbocsáthatatlanul viselkedtek velük szemben...

Feltűnt nekik időközben, hogy a ládikó egyre súlyosabbá válik. A hét elején beletett barackok kezdtek ragacsos masszává rothadni, elviselhetetlen bűzt árasztva és a rothadás gyorsan átterjedt a többi barackra is.

Nehéz problémát okozott az is, hogy kötelesek voltak állandóan magukkal hordani ezt, vigyázzanak arra, nehogy az üzletekben, az autóbuszban, az étteremben, találkozón, ebédlőben, fürdőben felejtsék azt, főképp mert minden egyes hallgató neve és lakcíme valamint a kísérlet témája rá volt írva a ládikóra. Ráadásul, a karton doboz is kezdett szétbomlani, siralmas állapotba kerülve: nehezen cipelve súlyos terhét.

Mindannyian gyorsan és világosan megértették a leckét, amit a tanár megpróbált elmagyarázni nekik a hét végén, vagyis, annak a ládikónak a súlya, amit egy héten keresztül magukkal cipeltek, csupán a magunkkal cipelt spirituális nehézség súlyát képviseli, akkor amikor gyűlöletet, irigységet, más személyek iránti megvetést cipelünk magunkban. Gyakran azt hisszük, hogy kegyelmet gyakorolunk másoknak megbocsátva.

A valóságban azonban, ez a legnagyobb szívesség, amit ÖNMAGUNKNAK tehetünk!"
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #111 Dátum: 2013 Szeptember 02, 10:15:33 »
Találó illusztráció Testvérem! :afro:
Meg kell bocsátanunk, csak úgy bocsát meg nekünk is az Úr!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Megbocsátás
« Válasz #112 Dátum: 2013 Szeptember 03, 12:39:34 »
Talalo tortenet. :05:  Alazatra van szukseg ahhoz,hogy megbocsassunk.De meg nagyobb alazatra ahhoz,hogy bocsanatot kerjunk.
Jakab levele 4,6 
De majd nagyobb kegyelmet ád; ezért mondja: Az Isten a kevélyeknek ellenök áll, az alázatosoknak pedig kegyelmet ád.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #113 Dátum: 2013 Szeptember 03, 12:51:36 »
Ámen.

Máté 23, 12   "Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik."
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #114 Dátum: 2013 Szeptember 05, 11:31:07 »
Ámen
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #115 Dátum: 2013 Szeptember 06, 00:08:46 »
A börtönmisszión mondta el egy fogvatartott, hogy amikor elítélték és bekerült óriási harag és gyűlölet volt benne azok iránt akik elősegítették a lebukását. Majd fokozódott a harag benne, amikor megtudta, hogy felesége összeállt valakivel, és ezért már a válópert is beadta.  szörnyű volt ez a teher, és úgy érezte, nem hagyhatja ezt bűntetlenül. Elkezdett magában tervezni egy tökéletes bosszút, amelyben feleségét és annak élettársát is megkínozza, megöli őket és elrejti holttestüket, és ha kell utána saját életét is eldobja. Hónapokig szövődött benne a terv és úgy érezte, hogy teljesen hibátlan, és elkezdte számolgatni a hátralévő éveket, hónapokat , napokat, amelyek egyre jobban rövidülnek és közelebb viszik terbének végrehajtásához.
Titokban tartotta tervét. amikor egyedül volt a pokol mélységeihez kiáltott erőt kérni és a bosszúvágyát fenntartani.
A börtönben volt egy rab akiről mindenki tudta, hogy befogadta Jézust az életébe. Erős, de szelíd ember volt. egy alkalommal ez a társa megszólította őt és azt mondta neki, hogy "Jól gondold meg amit tervezel, mert ha megteszed még halálod után sem lesz békességed."
Teljesen ledöbben ennek hallatán és megkérdezte, hogy" honnan tudod te mindezt, hiszen soha senkinek nem beszéltem róla?"
Mégjobban meglepődött amikor az volt a válasz, "Az Úr adta a számba a szavakat, hogy mondjam el neked."
Akkor este az ágyában elkapta a zokogás. Nem tudta hosszú ideig abbahagyni, cellatársai is értetlenkedve nézték a mindig oly erős ember összeroppanását.
De csak gondolták, hogy az volt, mert a sírás kimosta belőle a gyűlöletet és bosszút. Elmondta, hogy könnyei között fájdalmat érzett és ahogy folytak a könnyei úgy szabadult meg gonosz terveitől és betöltötte a békesség szelleme.
A börtönben rendszeresen tartottak istentisztelet,amelyre elment, és befogadta Jézus Krisztust az életébe.
Feleségének írt egy levelet, amelyben megbocsátott neki, és áldást kívánt kapcsolatára.
Így lett a gyilkos indulat, bosszúvágy helyett békesség és szeretet az életében.  Elég volt egy érintés az Úrtól amely a szívébe talált.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #116 Dátum: 2013 Szeptember 07, 11:13:46 »
Dicsőség az Úrnak!

Ez a történet is bizonyságot tesz arról, hogy Isten beszéde élet.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #117 Dátum: 2013 Szeptember 07, 11:17:42 »
Így igaz, mert ha ez az ember nem találkozik Istennel és az ő szavával megtette volna amit eltervezett és ez  három életet tett volna tönkre. A kiszemelt áldozatokét és saját magáét.
Amire oda kell figyelni, hogy Isten nem biztos, hogy a Biblián vagy mások beszédén keresztül szól hozzánk. Ezt ő megteszi a Szentlelkén keresztül, közvetlen hozzánk szólva, a szívünket, elménket megnyitva.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #118 Dátum: 2013 Szeptember 07, 11:22:58 »
Igen, figyelnünk kell az Úr vezetésére és érzékenyek kell hogy legyünk az Ő hangjára.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Megbocsátás
« Válasz #119 Dátum: 2013 Szeptember 08, 09:56:06 »
A börtönmisszión mondta el egy fogvatartott, hogy amikor elítélték és bekerült óriási harag és gyűlölet volt benne azok iránt akik elősegítették a lebukását. Majd fokozódott a harag benne, amikor megtudta, hogy felesége összeállt valakivel, és ezért már a válópert is beadta.  szörnyű volt ez a teher, és úgy érezte, nem hagyhatja ezt bűntetlenül. Elkezdett magában tervezni egy tökéletes bosszút, amelyben feleségét és annak élettársát is megkínozza, megöli őket és elrejti holttestüket, és ha kell utána saját életét is eldobja. Hónapokig szövődött benne a terv és úgy érezte, hogy teljesen hibátlan, és elkezdte számolgatni a hátralévő éveket, hónapokat , napokat, amelyek egyre jobban rövidülnek és közelebb viszik terbének végrehajtásához.
Titokban tartotta tervét. amikor egyedül volt a pokol mélységeihez kiáltott erőt kérni és a bosszúvágyát fenntartani.
A börtönben volt egy rab akiről mindenki tudta, hogy befogadta Jézust az életébe. Erős, de szelíd ember volt. egy alkalommal ez a társa megszólította őt és azt mondta neki, hogy "Jól gondold meg amit tervezel, mert ha megteszed még halálod után sem lesz békességed."
Teljesen ledöbben ennek hallatán és megkérdezte, hogy" honnan tudod te mindezt, hiszen soha senkinek nem beszéltem róla?"
Mégjobban meglepődött amikor az volt a válasz, "Az Úr adta a számba a szavakat, hogy mondjam el neked."
Akkor este az ágyában elkapta a zokogás. Nem tudta hosszú ideig abbahagyni, cellatársai is értetlenkedve nézték a mindig oly erős ember összeroppanását.
De csak gondolták, hogy az volt, mert a sírás kimosta belőle a gyűlöletet és bosszút. Elmondta, hogy könnyei között fájdalmat érzett és ahogy folytak a könnyei úgy szabadult meg gonosz terveitől és betöltötte a békesség szelleme.
A börtönben rendszeresen tartottak istentisztelet,amelyre elment, és befogadta Jézus Krisztust az életébe.
Feleségének írt egy levelet, amelyben megbocsátott neki, és áldást kívánt kapcsolatára.
Így lett a gyilkos indulat, bosszúvágy helyett békesség és szeretet az életében.  Elég volt egy érintés az Úrtól amely a szívébe talált.



ez aztán igen!!!  :afro: :afro: :afro: csodálatosak a Mindenható tervei :

Róma levél:16:20   A békességnek Istene megrontja a Sátánt a ti lábaitok alatt hamar. A mi Urunk Jézus Krisztus kegyelme veletek. Ámen.
I. Korintus levél:14:33   Mert az Isten nem a visszavonásnak, hanem a békességnek Istene; miként a szentek minden gyülekezetében.


 és a következő kedvenc ige:

I. Thessalonika levél:5:23   Maga pedig a békességnek Istene szenteljen meg titeket mindenestől; és a ti egész valótok, mind lelketek, mind testetek feddhetetlenül őriztessék meg a mi Urunk Jézus Krisztus eljövetelére.
:2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25