Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21346 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #120 Dátum: 2013 Szeptember 17, 10:53:04 »
Szokták azt mondani, hogy elég ha az eszünkkel bocsátunk meg és az nem baj ha azonnal nem tudunk az érzelmekből is megbocsátani. Mit gondoltok erről Testvéreim?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #121 Dátum: 2013 Szeptember 17, 12:36:58 »
A megbocsátásnak tudatosnak és akaratlagosnak kell lennie. Elhatározom magamban, hogy megbocsátok és ebben nem gátolhanak meg az érzelmeim.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #122 Dátum: 2013 Szeptember 17, 12:57:21 »
:afro:

Az nem elég, hogy tudjuk: meg kell bocsátanunk. Ezt is meg kell élnünk, nem pedig felületesen, akár még önmagunkat is becsapva. Mert vannak akik meggyőzik magukat, hogy megbocsátottak, miközben pedig ugyanúgy haragot éreznek.

Jézus azt kérte, hogy szívünkből bocsássunk meg, ne csak az elménkből:

Máté evangéliuma 18,23-35
"Ezért hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki számadást akart tartani szolgáival. Amikor hozzákezdett, vittek eléje egy szolgát, aki tízezer talentummal volt adósa. Mivel nem volt miből fizetnie, megparancsolta az úr, hogy adják el őt és feleségét, gyermekeit és mindenét, amije van, és fizessen. A szolga erre leborult előtte, és így esedezett: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked. Az úr pedig megszánta a szolgát, elbocsátotta, és elengedte az adósságát. Amikor azonban eltávozott az a szolga, összetalálkozott egyik szolgatársával, aki száz dénárral tartozott neki. Megragadta, fojtogatni kezdte, és ezt mondta neki: Fizesd meg, amivel tartozol! Szolgatársa ekkor leborult előtte, és így kérlelte: Légy türelemmel hozzám, és mindent megfizetek neked. De az nem engedett, hanem elmenve börtönbe vettette őt, amíg meg nem fizeti tartozását. Amikor szolgatársai látták, hogy mi történt, nagyon felháborodtak. Elmentek, és jelentették uruknak mindazt, ami történt. Akkor magához hívatta őt ura, és így szólt hozzá: Gonosz szolga, elengedtem minden tartozásodat, mivel könyörögtél nekem. Nem kellett volna-e neked is megkönyörülnöd szolgatársadon, amint én is megkönyörültem rajtad? Ekkor haragra lobbant ura, és átadta őt a hóhéroknak, amíg meg nem fizeti neki az egész tartozást. Így tesz majd az én mennyei Atyám is veletek, ha szívetekből meg nem bocsátotok, mindenki az ő atyjafiának."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Efézus515

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Megbocsátás
« Válasz #123 Dátum: 2013 Szeptember 18, 09:59:58 »
Az az ember tud szívből megbocsájtani, aki tudatában van annak, hogy ő maga is Isten megbocsájtó irgalmára szorul. Bár nehéz sokszor egy-egy kisebb-nagyobb bántáson, sérelmen, okozott káron túllépni, ilyenkor emlékeztetni kell magunkat, hogy mi milyen nyomorult bűnösök is vagyunk és nekünk Isten mennyit engedett el, akkor mi is el kell, hogy engedjük embertársaink bűneit. Így a megbocsájtás tényleg fejben dől el. Ha nehéz a megbocsájtás, lehet imádkozni, hogy Isten adjon erőt ahhoz, hogy ezt meg tudjuk tenni.
“Tiszta szívet teremts bennem oh Isten, és az erős lelket újitsd meg bennem”.
                                                                                       (Zsolt 51, 12)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #124 Dátum: 2013 Szeptember 18, 10:14:08 »
Igen, de ha felismerjük azoknak a bűnöknek a súlyát amelyet Isten bocsátott meg minekünk, akkor a szívünk is készen lesz arra, hogy mi is megbocsássunk embertársainknak.

:afro:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Efézus515

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Megbocsátás
« Válasz #125 Dátum: 2013 Szeptember 18, 13:39:14 »
Igen, de ha felismerjük azoknak a bűnöknek a súlyát amelyet Isten bocsátott meg minekünk, akkor a szívünk is készen lesz arra, hogy mi is megbocsássunk embertársainknak.

:afro:

Igen, ez teljesen így van, nem szabad, hogy nehéz legyen a megbocsátás. Aki keresztény, akinek meg vannak bocsátva a bűnei,  az tudja magáról, hogy a világon ő a legnagyobb bűnös. Jézus drága árat fizetett érte, de azért a testvéréért is, akinek ő nehezen vagy nem  tud megbocsátani. Márpedig, ha úgy szerette Isten ezt a világot és benne azt az embert is, aki nekünk sérelmet okozott, hogy képes volt egyszülött fiát érte feláldozni, akkor kik vagyunk mi, hogy számon tartsuk atyánkfia bűneit?
“Tiszta szívet teremts bennem oh Isten, és az erős lelket újitsd meg bennem”.
                                                                                       (Zsolt 51, 12)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Megbocsátás
« Válasz #126 Dátum: 2013 Szeptember 18, 15:16:19 »
Szokták azt mondani, hogy elég ha az eszünkkel bocsátunk meg és az nem baj ha azonnal nem tudunk az érzelmekből is megbocsátani. Mit gondoltok erről Testvéreim?

Aki ezt szokta mondani az nem tudja mi a megbocsatas ....szerintem. Aki megbocsat valakinek igazibol ,az megbocsat esszel is ,erzelemmel is.Legalabbis en ezt tapasztaltam.Mert  az eszunkkel lehet gondolni sokmindent,de ha a szivunk nincs benne akkor az csupan elmelet. Az  is igaz,hogy onmagunk erejetol nem tudunk megbocsatani,ezt is Isten munkalja bennunk Lelke altal.Valaki egyszer azt mondta,hogy(tobbek kozott) akkor  igazi keresztyen valaki ,ha bocsanatot tud kerni es meg tud bocsatani.  Bocsassunk meg,ahogy Jezus is nekunk!
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #127 Dátum: 2013 Szeptember 18, 15:17:19 »
Van olyan, hogy bizony úgy érezzük, nehéz megbocsátani. Azonban mindig az Úr kezébe kell tenni, ilyenkor. Amikor ez történik, megvallom ezt az Úrnak, és azt is hogy viszont meg karok bocsátani, mert Ő is mindig kész megbocsátani nekünk. Az Úr olyan jó. Ő látja a mi odaszánásunkat. Amikor ezt megteszem, máris képesnek érzem magam a megbocsátásra.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Megbocsátás
« Válasz #128 Dátum: 2013 Szeptember 18, 15:47:49 »
Hát a megbocsátásról épp most van egy nagyon nagy bizonyságom! de mivel főzök  meg csomagolok  mert holnap utazunk el  Erdélybe kicsit később meg irom ,  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #129 Dátum: 2013 Szeptember 19, 10:51:27 »
Nagyon várom, hogy leírd. Bizony, abból is látszik Isten hatalmas szeretete, hogy milyen nehéz is a megbocsátás, és Ő mégis mindig teljes mértékben megbocsát, ha valaki szívéből megbánja, amit tett.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Megbocsátás
« Válasz #130 Dátum: 2013 Szeptember 19, 18:30:31 »
Sziasztok! sajnos amint tegnap ígértem hogy írni fogok  az nem sikerült de ma leírok nektek egy csodálatos bizonyságot a Megbocsájtásról ami szerintem csak azért sikerült hogy békesség lett sok évtized után a családba mert Jó az Úr és örökké való az Ő kegyelme!

 tudjátok van egy nővérem Éva aki 54 éves és Kolozsvár mellett lakik a férjével és a  26 éves fiával Alex és a mennyével Stefi aki most gyereket vár :2smitten: :2smitten: :2smitten:
 Nagyon szeretem a testvéreimet pláné a nővéremet Évát!
 az Éva élete nem volt egyszerű!
 miután szüleink elváltak és ugy anyám mint apám külön családot  ellapították  a nővérem és bátyám aki idősebbek voltak rá tértek a lázadás útjára, én voltam a legifjabb gyerek  , én anyával maradtam,
 a bátyám megszökött házúról , a nővérem is le lépet, egy fiúba lett szerelmes aki akkoriba akrobata volt egy cirkuszba! 2 évig semmit sem tudtam  a nővéremről
 de egyszer megjelent nálam 2 év elteltével , mondta hogy össze költözött ezzel a fiúval , terhes lett de  akkor a fiú szakított vele , neki nem volt szüksége családra
 ,pláné nem egy gyerekre, a nővérem elmenekült az édesanyám nővéréhez szatmárnémetibe aki be fogadta és onnan  találkozott édesapánkkal és a mostoha anyánkkal, akik láttak hogy van egy kis baba egy 3 hónapos kislány    be fogadták a nővéremet és a gyereket, de a nővérem mivel a szerelme  a gyerek apja elhagyta őket  , a nővérem is  rossz útra tért : italba akarta a bánatát fojtani, igy sokat ivott és  a végén elmenekült otthonról ott hagyva a kislányt aki alig pár hónapos volt, az édesapánk és mostoha anyánk fel neveltek, mikor a kislány 11 éves lett az édesapánk meghalt  , akkor már  nővérem férjnél volt Kolozsvárt  el akarták hozni a kislányt  akinek a neve : Éva Eufrozina, de ki nem látta 11 évig nem akart szóba állni az anyával , természetesen engem jobban szeretett mint a az anyát a nővéremet. a nővérem erőszakkal el akarta venni a kislányt de mivel évekig nem jelentkezett a gyámjai a gyereknek az édesapánk és mostoha anyánk lett.  a nővérem soha nem szerette ezt a gyerekét  az Éva Eufrozinát bár lett egy fia  aki Alex  , most 26 éves , a kislány aki nem is ismerte az édesanyát nem akart vele menni és nem szerette  és egy 12 éves gyerek szájából elhangzott az hogy :NEM SZERETLEK ÉS SOHA NEM AKARLAK LÁTNI MÉG A TEMETÉSEMRE SEM
, a nővérem évekig fizette gyerek tartást a kislányért de nem akarta soha látni,  , én még tartottam velők a kapcsolatot egy darabig de a mostoha anyánk eladta az édesapánk lakását és elköltöztek ismeretlen cimre. igy évekig én sem tudtam semmit felölök néha  a nagynénéim és az unokatestvéreim mondták hogy látták ott Szatmáron  a lányt, annyit tudtunk hogy nagyon fiatalon megszökött házúról és szült egy kislányt , évekig imádkoztam ezért a gyerekért  nagyon szerettem kicsi korába is   és ő is jobban érezte magát velem mint az édesanyával a nővéremmel :2smitten:
, néha szó volt köztünk mikor találkoztam a nővéremmel  többször is kérdeztem hogy mit tud a lányáról. semmit mindig ez volt a válasz! :04:
 kb 2 hete irt nekem az Alex  a nővérem fia  elküldött egy  linket a facebookról a kislány  az Éva Eufrozina kislánya aki most 16 éves megtalálta az Alex lapját igy irt neki! Alex  a nővérem fia  jelzett felém és igy megtaláltam az elveszett lányt is . de ám a nővérem nem is akart róla hallani nem érdekelte , a lánya sem az unokája sorsa,   kislány aki most 16 éves Tímea küldött nekem egy képet a nővérem lányáról és saját magáról , én elküldtem a nővéremnek és  felhívtam a nővéremet, persze idézni kezdte a múltat , sokat beszéltem vele telefonon , megnézte  képet  a kislánya az Éva Eufrozina tiszta nővérem s, nagyon hasonlít rá!  és most beteg az Éva Eufrozina akit meg kell műteni hátgerinc sérvvel és épp Kolozsvárt fogják megműteni, igy nővérem akinek mondtam hogy a vér vízé nem válik akár mi is volt az az ő gyereke, és ha ő nem bocsájt meg a gyereknek , akkor hogyan várja el ahogy az Úr megbocsássa neki a bűneit , sokat sírt és aztán felhívta kislányát akit nem látott 22 éve és nem is tudta hogy mennyire gyönyörű 16 éves unokája van!
 ebből én sokat tanultam és nagyon hálás vagyok az Úrnak  hogy megtaláltuk a nővérem lányát igy hétfőn Kolozsvárról elmegyünk Karcsival Szatmárnémetibe  az Éva Eufrozinához!!!  ahol megmehettem a férjét és a gyönyörű 16 éves kislányát! :2smitten: :2smitten: :2smitten: :

 hát nem csodálatos az ÚR????
 nagyon hálás vagyok az Úrnak :ima02: :ima05:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #131 Dátum: 2013 Szeptember 19, 19:09:41 »
Csodálatos az Úr!
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #132 Dátum: 2013 Szeptember 22, 07:59:18 »
Köszönjük Urunk. Olyan jó vagy és irgalmas!!! Ámen!
Drága Ildikóm Köszönöm, hogy elmondtad!!! Imádkozom értetek, nővéredért, lányáért és unokájáért. Isten áldjon meg titeket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63