Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21345 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #60 Dátum: 2011 Július 01, 18:08:15 »
Ámen, Testvérem.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #61 Dátum: 2011 Július 01, 22:19:43 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #62 Dátum: 2011 Július 02, 16:43:55 »
Idézet
....Én bocsánatot kértem tőle és meg is bocsájtottam neki ÉN megtettem, s hiszem, tudom ezzel el is rendeztem
a történetet

Ha ez igy van, akkor te megtetted a magad részét, a másik helyett te sem megtérni nem tudsz, sem megbocsájtani.
Az a szeretet amit a Szentirás "agape" szeretetként jelöl, azaz azt jelenti, hogy szeretek minden elvárás nálkül, szeretem, mert szeretem. Hidd el Isten munkálkodik ott is, ahol mi nem látjuk, ahogy munkálkodott benned, úgy munkálkodik a másikban is. / Én nem is mondtam most sem semmi olyat, ami téged bánthatna, kérlek hidd el, hogy én szeretettel csak a kiutat szeretném neked mutatni, hogy ne szenvedd annyira azt a helyzetet amiben vagy./

Nem, nem, nincs bántó benne csak ott a "ha", meg a köv idézet is
"De addig nincs teljes megbocsájtás, amíg folyton a másik bűneit látom "égbe kiálltónak"."
"Amíg a mások büneivel foglalkozom, addig nem bocsájtottam meg. "--de inkább hagyom

Köszönöm, tudom a kiutat s azon járok, nem egyedül, sokszor nem csak Jézus kezét fogva, de több mint valószínű a vállán ülve átvisz a nehézségeken, amik most meglehetősen csoportosan jönnek-vannak és segítő testvéreket is adott az Atya, akikkel személyes kapcsolatom van......

Köszönöm jól vagyok, igenis szeretem a nagynénémet, Hála az Atyának, másklpp meglehtősen nehéz lenne kb 35nm-es egy szobás, teljesen belső ajtók nélküli lakásban együtt lakni vele -és ez a szeretet nem nem a saját erőmből van, amiket kaptam tőle, azok mellett a szeretetet saját emberi erőből nem is érezhetném iránta, ( pl az hogy nekem az anyukám meghalt, s végig ápoltam, mellette voltam hónapokig az szerinte nem volt akkora fájdalom, mint az ő lányának halála..stb - de ezt csak példának írom le . hála Jézus megváltásának, az Atya szeretetének ez nem fáj már)

Tünde

"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsátás
« Válasz #63 Dátum: 2011 Július 02, 17:16:39 »
Kedves Tünde.

Teljes szeretetből, és jó akarattal tanácsollak.
Szeretném, ha a tanácsokhoz, nem ellenségesen állnál hozzá.
Irma segíteni akart, és tanácsot adott, és nem láttok semmi rosszat abban amit írt, én se írtam volna máskép.
Ha Irma tévedett volna is, és ha az életedben máskép van, te akkor is légy hálás, és dicsőítsd az Urat. Mert mind az ami vagy és lehetsz az Úr kegyelme.

Sok szeretettel.

 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #64 Dátum: 2011 Július 02, 18:49:25 »
inkább törlöm, ha....
Igenis hiszem és vallom az életemben másképp van, hála az Atya hatalmas szeretetének, és Jézus megváltásának

 :( :( :( :(

A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!
Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?
(Janos 4. levele, 18-20)
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #65 Dátum: 2011 Július 02, 23:29:54 »
Hát az illető, akire én gondoltam az 100% nem fogadta be Jézus Krisztust, sajnos. Ismerem, kénytelen vagyok együtt lakni vele.
S a belőle áradó keserűséget nap, mint nap tapasztalom.....

Tagadása néha szinte égbekiált...
Ja talán itt a "tagadás néha szinte égbekiált" volt rosszul értelmezve, keményen fogalmazva
Nem a "nem bocsájt meg" állapotot nevezem égbekiáltó tagadásnak, sajnos szívfájdító, hogy az Atyát veti el magától, ő Szűz Máriához imádkozik, ami bálványimádás - ezt a tagadást neveztem, égbekiáltónak egyáltalán nem a bűneiről beszéltem.. s ezen tagadás nem kapcsolódik az én felé megtörtént megbocsájtásomhoz.

De az Atya meghallgatja imáimat, s már gyógyítja Juci nénje lelkét

Tünde
Remélve nem leszek félreértve, s emiatt ember által megitélve
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #66 Dátum: 2011 Július 03, 07:00:04 »
Kedves Tünde!

Én nem bántottalak téged meg még a "ha+ szócskával sem. Mert ha tényleg megbocsájtottál, akkor tényleg megtetted ami rajtad múlik.
De azért jó lenne elgondolkoznod azon is, hogy ez Szűz Máriához imádkozó nő téged befogadott a picike kis lakásába, és a kilábaláshoz segítséget nyújt neked, vállalva a kényelmetlenségeket, az összezördüléseket, amiket biztos neki is nehéz elviselni, és teszi ezt azért, mert a rokona vagy és látja, hogy segítségre szorulsz. Te még talán egyszer sem mondtál pozitívumot erről a hölgyről, mindig csak a panasz jön ki belőled. Mi lenne ha egyszer átgondolnád a dolgot és arról az oldaláról néznéd, hogy akármilyen is a hölgy,  most azért melléd állt. Lehet, hogy teszi a megjegyzéseket, és lehet, hogy nem könnyű vele, de mégis csak ott lakhatsz nála, addig amig rendezni tudod a soraidat. Tudom most mérhetetlenül fel fogsz háborodni, de Isten előtt nagyon kedves dolog ha hálásak tudunk lenni. Neked pedig mindennek ellenére van okod a hálára, az összes kényelmetlenség, minden szemrehányás ellenére is, van hol laknod, van eledeled, van honnan elindulnod. Nem kellene ezt tennie a nagynénédnek, senki nem kötelezhetné rá. Ő mégis megteszi. Gondolj erre így, kritizálás helyett.

Én nem akarlak téged megbántani, egyáltalán nem. Te vagy az aki mindig mindent félreért, azért írtam most nagyon őszintén, és talán nyíltabban mint máskor szoktam. Bocsáss meg, de haladni csak úgy lehet, ha őszintén szembenézek a tényekkel és úgy hívom segítségül az Úr nevét, és igen akkor teljes a megbocsájtásom ha már nem is emlegetem fel a másik bűnét.

Sajnálom, hogyha ez téged megbánt, nem bántó céllal írtam, és ha Anti kitörli, azt is elfogadom.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #67 Dátum: 2011 Július 03, 11:15:41 »
A gyonast/bunvallast en mindig is Istennek tettem. Ha vetkezunk egy masik ember ellen, akkor meg kell tenni a bocsanatkerest fele.

Hát a másik emberrel szemben elkövetett bűnöknél, pontosabban a bocsánatkérésnél- mikor a "sértettől" szeretnénk megbocsájtást kérni, megtértként -, vagy ha kijelentjük neki megbocsájtunk neki, akkor sajnos kellemetlen élményünk is lehet, amennyiben az illető nem fogadta el Jézus megváltását.

Ez sajnos saját tapasztalatom, az illető meglehetősen durván közölte: vannak dolgok, amiket ő soha nem fog megbocsájtani  :( :( :( :pirul:, illetve, hogy ő nem tett velem semmi olyat, amit nekem meg kellene bocsájtanom neki.  :(

Csak gondoltam ide írom, fontos lehet megbocsájtás, bocsánatkérés témában

Tünde
töröltnek tekintem
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #68 Dátum: 2011 Július 03, 11:16:56 »
Hát az illető, akire én gondoltam az 100% nem fogadta be Jézus Krisztust, sajnos. Ismerem, kénytelen vagyok együtt lakni vele.
S a belőle áradó keserűséget nap, mint nap tapasztalom.....

Tagadása néha szinte égbekiált...
Ja talán itt a "tagadás néha szinte égbekiált" volt rosszul értelmezve, keményen fogalmazva
Nem a "nem bocsájt meg" állapotot nevezem égbekiáltó tagadásnak, sajnos szívfájdító, hogy az Atyát veti el magától, ő Szűz Máriához imádkozik, ami bálványimádás - ezt a tagadást neveztem, égbekiáltónak egyáltalán nem a bűneiről beszéltem.. s ezen tagadás nem kapcsolódik az én felé megtörtént megbocsájtásomhoz.

De az Atya meghallgatja imáimat, s már gyógyítja Juci nénje lelkét

Tünde
Remélve nem leszek félreértve, s emiatt ember által megitélve
töröltnek tekintem
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #69 Dátum: 2011 Július 03, 11:27:58 »
Nyugi van, el lehet hagyni a topicot, ha valaki nem bírja békességgel.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsátás
« Válasz #70 Dátum: 2011 Július 03, 12:15:54 »

 :(

Ez itt, így nem visz jóra.   :060:
Keressük a békességet, a szeretetett, az alázatott és a szelídséget, hogy az Úr neve ne káromoltassék, hanem inkább megdicsőüljön. 

Miért örülne a Sátán, hogy sikerült becsapnia Isten gyermekeit, inkább álljatok ellne neki és elfut tőletek.

Ef.6.11 Öltözzétek föl az Isten minden fegyverét, hogy megállhassatok az ördögnek minden ravaszságával szemben.

Kol 3:12  Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
Kol 3:13  Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;
Kol 3:14  Mindezeknek fölébe pedig [öltözzétek föl] a szeretetet, mint a mely a tökéletességnek kötele.
Kol 3:15  És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.


Ezek nem az én szavaim, hanem az Úréi, akit Urunknak és Megváltónknak tekintünk, ragaszkodni kéne ezekhez az igazságokoz, és élővé tenni az életünkben.

Sok szeretettel.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

feszter

  • Vendég
Re:Megbocsátás
« Válasz #71 Dátum: 2011 Július 03, 12:16:12 »
Békesség néktek engedjetek meg pár gondolatot a megbocsájtással kapcsolatban.

Sajna azt tapasztaltam, hogy sokszor nincs teljes szívből való megbocsájtás a szívekben, csak színleg.
Vannak helyzetek amikor nehéz elengedni, de muszály, mert a megbocsájtatlanság haragot, nehéztelést szül.
belülről rág, esz, megemészt. Akármennyire is nehéz néha, megkell tenünk, hogy mi is feltujunk szabadulni.
Nem nézve a szálkát, amikor bennük meg a gerenda.
Egymást külömbnek tartván,feltétel nélkül, teljes szívből kell szeretnünk, elengednünk és megbocsájtanunk.
Mert eről ismer meg a világ, hogy egymást tiszta szívből szeretjük.   :2smitten:

Szeretettel Ircsi :044:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #72 Dátum: 2011 Július 03, 12:57:56 »
Én azt tudom, hogy nagyon nehéz megbocsájtásban járni, amikor van valaki aki mindennap próbára teszi a türelmet, de akkor is azt gondolom, hogy nekem a hívő embernek kell újra és újra megalázkodni. Ez a hivő élet velejárója. Ez se nem könnyű, se nem kellemes, viszont ezt mondja az Ige.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #73 Dátum: 2011 Július 03, 17:37:28 »
Kedves Irma!
Tapasztalatból is mondom: Ez pontosan így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Megbocsátás
« Válasz #74 Dátum: 2011 Július 03, 21:01:31 »
Én azt tudom, hogy nagyon nehéz megbocsájtásban járni, amikor van valaki aki mindennap próbára teszi a türelmet, de akkor is azt gondolom, hogy nekem a hívő embernek kell újra és újra megalázkodni. Ez a hivő élet velejárója. Ez se nem könnyű, se nem kellemes, viszont ezt mondja az Ige.

Teljesen igazad van, drága Irma!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.