Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21523 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #75 Dátum: 2011 Július 05, 21:18:41 »
 :(
 :(
 :(
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #76 Dátum: 2011 Július 05, 21:26:11 »

Én azt tudom, hogy nagyon nehéz megbocsájtásban járni, amikor van valaki aki mindennap próbára teszi a türelmet, de akkor is azt gondolom, hogy nekem a hívő embernek kell újra és újra megalázkodni. Ez a hivő élet velejárója. Ez se nem könnyű, se nem kellemes, viszont ezt mondja az Ige.

Teljesen igazad van, drága Irma!  :168:

Egyetértek én is!
Amikor újra és újra ugyanannak az embernek kell megbocsátani ugyanazért, akkor tényleg nehezebb.
De gondoljunk csak a saját életünkre, hányszor bocsátott meg az Úr nekünk újra és újra...

Istenért adósok vagyunk megbocsátani az embereknek.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Megbocsátás
« Válasz #77 Dátum: 2011 Július 05, 21:54:46 »
 :2angel: :2angel: :2angel:

Frappáns novella a szeretetről...

Frappáns novella a szeretetről...
Ügyfélszolgálat:
Igen, miben segíthetek?
Felhasználó:
Hát, hosszas megfontolás után úgy döntöttem, installálni fogom a Szeretetet. Végig vezetne kérem a folyamaton?
 
Ügyfélszolgálat:
Rendben, szívesen segítek. Készen áll az indulásra?
 
Felhasználó:
Hát, nem vagyok egy műszaki zseni, de azt hiszem készen állok.
Mit kell először tennem?
 
Ügyfélszolgálat:
Első lépésként nyissa meg a Szívét. Megtalálta a Szívét?
 
Felhasználó:
Igen, de egy csomó más program is fut jelenleg. Lehet telepíteni a Szeretetet, miközben ezek futnak?
 
Ügyfélszolgálat:
Milyen más programok futnak?
 
Felhasználó:
Lássuk csak, van Múltbéli Megbántódás, Alacsony Önértékelés, Harag és Neheztelés. Ezek futnak éppen.
 
Ügyfélszolgálat:
Nem gond, a Szeretet fokozatosan törölni fogja a Múltbéli Megbántódást a jelenleg működő rendszeréből. A hosszú távú memóriában esetleg megmaradhat, de már nem fog megzavarni más programokat. Végül a Szeretet felül fogja írni az Alacsony Önértékelést a saját moduljával, amit
Egészséges Önértékelésnek hívnak. Viszont a Haragot és a Neheztelést teljesen ki kell kapcsolnia. Ezek a programok megakadályozzák a Szeretet megfelelő installálását. Ki tudja kapcsolni ezeket?
 
Felhasználó:
Nem tudom, hogyan kell kikapcsolni őket. Meg tudja mondani?
 
Ügyfélszolgálat:
Örömmel. Menjen a startmenübe és indítsa el a Megbocsátást! Ezt addig kell ismételnie, amíg a Harag és a Neheztelés teljesen ki nem törlődnek.
 
Felhasználó:
Rendben, kész! A Szeretet automatikusan elkezdte telepíteni magát. Ez normális?
 
Ügyfélszolgálat:
Igen, de ne feledje, önnek csak az alap program van meg. El kell kezdenie kapcsolódni más Szívekhez, hogy hozzáférjen a frissítésekhez.
 
Felhasználó:
Hoppá! Máris kaptam egy hibaüzenetet. Azt mondja: "Hiba – A program nem fut külső egységeken." Most mit tegyek?
 
Ügyfélszolgálat:
Ne aggódjon. Ez azt jelenti, hogy a Szeretet program Belső Szíveken való futásra lett tervezve, de az ön Szívén még nem futott. Kevésbé technikai nyelven ez csak annyit jelent, hogy önnek először saját magát kell Szeretnie, mielőtt másokat Szerethetne.
 
Felhasználó:
Tehát most mit tegyek?
 
Ügyfélszolgálat:
Gördítse le az Önelfogadás menüt; majd kattintson az alábbi fájlokra: Megbocsátok Magamnak 2.0, Felfedezem az Értékeimet 1.5, Tudomásul Veszem a Korlátaimat 3.0.
 
Felhasználó:
Rendben, kész.
 
Ügyfélszolgálat:
Most másolja őket az "Én Szívem" könyvtárba. A rendszer felül fog írni minden zavaró programot és kijavítja a hibás programozást. Ezen kívül törölnie kell a Terjengős Önkritikát az összes könyvtárból és kiürítenie a Kukát, hogy biztosan eltávolítsa teljesen, és soha ne jöhessen újra elő.
 
Felhasználó:
Megcsináltam. Hé! A Szívem új fájlokkal telik meg. Mosoly jelent meg a képernyőmön és a Béke meg az Elégedettség bemásolja magát minden felé a Szívembe. Valamint az egész rendszerem melegedni kezdett. Ez normális?
 
Ügyfélszolgálat:
Sok esetben. Másoknak eltart egy ideig, de végül minden helyreáll a megfelelő időben. A rendszer melegedése normális, és javítja a Szív működését, ne aggódjon. Egyébként jó érzés nem?
 
Felhasználó:
De, csak szokatlan.
 
Ügyfélszolgálat:
Szóval, a Szeretet telepítve és rendesen fut. Még egy dolog mielőtt letennénk. A Szeretet Ingyenes Program. Figyeljen rá, hogy továbbítsa azt és a különféle változatait mindenkinek, akivel kapcsolatba kerül. Ők is megosztják majd másokkal és visszajuttatnak viszonzásul önhöz is új és izgalmas változatokat. - csak megtetszett
 


A szeretetben nincsen félelem; sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet, mert a félelem gyötrelemmel jár: aki pedig fél, nem lett teljessé a szeretetben.
Mi szeressük őt; mert ő előbb szeretett minket!
Ha azt mondja valaki, hogy: Szeretem az Istent, és gyűlöli a maga atyjafiát, hazug az: mert aki nem szereti a maga atyjafiát, akit lát, hogyan szeretheti az Istent, akit nem lát?
(1.Janos 4:18-20)


Pááá

TTT
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Megbocsátás
« Válasz #78 Dátum: 2011 Július 05, 22:17:32 »
Ez nagyon tetszik!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Megbocsátás
« Válasz #79 Dátum: 2011 December 05, 14:59:33 »
A megbocsátatlanságról az jutott eszembe,
hogyha nem bocsátok meg  valakinek, az
olyan mintha Isten helyett ítélkeznék.
Sőt, ha nem bocsátok meg, én is bűnt követek el,
hiszen büszkeségből vagy szeretetlenségből nem
fogadom el a másikat.
És azt sem szabad elfelejteni, hogy nekünk mennyi mindent
engedett el az Úr, így mi azt a kicsit muszáj, hogy el tudjuk engedni.

Az is eszembe jutott, (ami egyáltalán nem biztos, hogy jó felvetés :03:)
hogy ha valaki ellenem elkövet valamit, fontos, hogy letegyem Isten elé,
mert ez már utána nem rám tartozik, hanem a másik emberre, és Istenre.! ???


ugyanakkor, ezeket leírni nagyon könnyű, megtenni sokkal nehezebb.
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #80 Dátum: 2011 December 05, 16:02:53 »
Igen, a gyakorlat valoban nehezebb.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető m.ági

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 837
  • gyermek
Re:Megbocsátás
« Válasz #81 Dátum: 2011 December 08, 14:34:37 »
Isten, hallgasd meg az én imádságomat, figyelmezz az én szájam beszédeire
zsolt 54.4

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Megbocsátás
« Válasz #82 Dátum: 2011 December 08, 15:06:20 »
 :2smitten:
Egyik legcsodálatosabb és legerőteljesebb dal!
 :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #83 Dátum: 2011 December 09, 22:13:21 »
Szerintem, ha nem tud valaki szívböl megbocsátani és az ÚR kezébe letenni a dolgait, egyre jobban egy zsákutcába találja magát. A meg nem bocsátás nagyon meg tudja terhelni a lelket, és minál tovább húzza, annál sebzettnek érzi magát, ami mégjobban megnehezíti a helyzetet.

Tehát itt is érvényes: "Ma ha az Ö Szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti sziveteket..."

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #84 Dátum: 2011 December 09, 22:17:39 »
Ámen!

Mt 6,15
"Ha pedig nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Megbocsátás
« Válasz #85 Dátum: 2011 December 09, 22:32:24 »
Ámen!

Mt 6,15
"Ha pedig nem bocsátotok meg az embereknek, Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket."

 :afro: egyet értek.

Máté 7:2  Mert a milyen ítélettel ítéltek, olyannal ítéltettek, és a milyen mértékkel mértek, olyannal mérnek néktek.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #86 Dátum: 2011 December 09, 22:34:20 »
ÁMEN!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #87 Dátum: 2011 December 10, 07:57:45 »
Igen, nagyon fontos a megbocsátás! Ha az ember nem bocsát meg, Isten sem bocsát meg, mert az ember elzárja a kegyelemtől saját magát. Nem szabad elfeledkeznünk ezekről. Jézus figyelmeztettet erre minket.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #88 Dátum: 2011 December 10, 12:57:58 »
Érdekes lehet ez az Ige, ami meggyőződésem szerint a megbocsájtás témakörével is egybevág:Mt 7,12    
A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.
Mert "talán" ide is kapcsolódik az az Ige is:Mt 18,18    
Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen.
/Megkötjük az egymással való békességet-és megoldjuk a harag kötelékét.../
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #89 Dátum: 2011 December 10, 13:43:00 »
Tapasztalataim szerint a keresztyének között könnyen kiváltódik az ellenségeskedés.
Azt mindnyájan tudjuk ugyanis, hogy a másiknak hogyan kellene viselkednie, de ezt a legtöbben magukra nem vonatkoztatjuk.

Itt kezdődik a sértődés, a megbántódás, a belharc és még sorolhatnám.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)