Szerző Téma: Megbocsátás  (Megtekintve 21347 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #90 Dátum: 2011 December 10, 14:14:49 »
Érdekes lehet ez az Ige, ami meggyőződésem szerint a megbocsájtás témakörével is egybevág:Mt 7,12    
A mit akartok azért, hogy az emberek ti veletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal; mert ez a törvény és a próféták.
Mert "talán" ide is kapcsolódik az az Ige is:Mt 18,18    
Bizony mondom néktek: A mit megköttök a földön, a mennyben is kötve lészen; és a mit megoldotok a földön, a mennyben is oldva lészen.
/Megkötjük az egymással való békességet-és megoldjuk a harag kötelékét.../
Igen. Így van.Köszönöm kedves  Testvérem ezeket az Igéket!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megbocsátás
« Válasz #91 Dátum: 2011 December 10, 14:21:54 »
Tapasztalataim szerint a keresztyének között könnyen kiváltódik az ellenségeskedés.
Azt mindnyájan tudjuk ugyanis, hogy a másiknak hogyan kellene viselkednie, de ezt a legtöbben magukra nem vonatkoztatjuk.

Itt kezdődik a sértődés, a megbántódás, a belharc és még sorolhatnám.
Bizony. Sokszor, nem is értem miért, megengedik maguknak a keresztények, hogy neheztelés legyen bennük. Tudom sokszor nem könnyű a megbocsátás, de tetszik vagy nem, meg kell tennünk. persze mindez nem fog menni anélkül, hogy szeretetből cselekednénk. Isten szeretetével.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #92 Dátum: 2011 December 10, 15:25:39 »
Szerintem, ha mi hivök teljes szívböl szeretjük a mi Urunkat és az Ö Igazságát keressük, akkor a testvérek közötti kapcsolattal sincs baj, hiszen tudjuk, hogy Isten akarata, hogy szeressük egymást. Az önigazság legtöbbször az oka annak, hogy széthúzások, pártoskodások vannak.

34. Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.
35. Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok.

Jn 13,34-35

Ahol pedig Krisztus szeretete van ott a megbocsátás sem gond.

Szeretettel
 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #93 Dátum: 2011 December 10, 15:30:56 »
Sokak "bibliájában" az szerepel, hogy különbnek tartsák magukat másokhoz képest. Nem pedig ez:

Fil 2,3
Semmit ne tegyetek önzésből, se hiú dicsőségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál;

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #94 Dátum: 2011 December 10, 15:33:09 »
 :afro:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #95 Dátum: 2011 December 10, 15:37:26 »
 :104: Hmm... érdekes...ám számomra ez is inkább értelmezési hibának tűnik, mintsem fordítási hibának...
Dehát, valahol-valaki már megírta: "Ki kétkedőn vizsgálja Őt, annak választ nem ád..."
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #96 Dátum: 2011 December 10, 15:41:18 »
Én is értelmezési hibának szántam. :088:
Vannak sokan, akik magukhoz szabják a Bibliát és nem pedig magukat a Bibliához.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #97 Dátum: 2011 December 10, 15:49:59 »
"Ki kétkedön boncolja öt, annak választ nem ád!"

Ez kijelentés az egyik legkedvesebb énekemben Van:

"Az ÚR csodásan müködik..."

http://www.youtube.com/watch?v=UzE_oOK1tho#

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #98 Dátum: 2011 December 10, 16:48:54 »
Én is értelmezési hibának szántam. :088:
Vannak sokan, akik magukhoz szabják a Bibliát és nem pedig magukat a Bibliához.
Én pedig látok egy helyet! Ez a hely pedig félelmes és szó szerint sorsdöntő... És ezen a helyen nem számít majd sem a felekezeti hovatartozás, sem a társadalmi pozíció... nem számít majd hogy: nem tudtam, nem így gondoltam, meg az sem hogy kinek mit tanítottak, ki hol tanult... Mert tudhatták volna ha!!! érthették volna ha!!!Számadás lesz ezen a helyen mindazok számára, akik Isten szerint NEM JÉZUS TANÍTVÁNYAI VOLTAK-NEM JÉZUS TANÍTÁSA SZERINT ÉLTÉK HITÜKET!
Mert az Ige mondja:   Tit 1,16    
Vallják, hogy Istent ismerik, de cselekedeteikkel tagadják, mivelhogy útálatosak és hitetlenek és minden jó cselekedetre méltatlanok.
Ezenképpen sokan mondják hogy Jézus megváltottai, de az a helyzet, ha valaki közösségben van az Úrral, az a közösség valós és látható közösség ám! És ez az Úrral való közösség nem abban áll, hogy én beszélek róla, hanem abban, hogy az Úr kijelenti az övéit azoknak, akikkel kapcsolatba kerülnek. Ez az a bizonyság amiről fel lehet ismerni az Úréit.
Erre céloz Pál, amikor utalást tesz arra nézve hogy: 1Kor 4,20    
Mert nem beszédben áll az Istennek országa, hanem erőben.
Akiket pedig Isten tanít, azok számára az Ige egyben a manna, a mennyből alászállott kenyér is. Tehát élnek vele.Akik pedig élnek Isten Igéjével, azokban él az Isten Igéje, és azok is élnek az Ige által! Mert az Úr mondja:Jn 6,63    
A lélek az, a mi megelevenít, a test nem használ semmit: a beszédek, a melyeket én szólok néktek, lélek és élet.
Így tehát az Ige félremagyarázása is egy bizonyság arról : ki ő-kitől tanul... De ez a bizonyság nem Jézusról szól!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsátás
« Válasz #99 Dátum: 2011 December 10, 16:55:00 »
"Ki kétkedön boncolja öt, annak választ nem ád!"

Ez kijelentés az egyik legkedvesebb énekemben Van:

"Az ÚR csodásan müködik..."

http://www.youtube.com/watch?v=UzE_oOK1tho#

 :2smitten:
Ezt Testvérem most hallottam először.Köszönöm neked hogy megosztottad velem is... Valóban nagyszerű
Én ezt az idézetet, a Baranyi féle teljes konkordancia első oldalán olvastam, és amikor először olvastam, ( ennek cirka húsz éve már...) Szóval akkor rögtön beleégett a szívembe.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #100 Dátum: 2011 December 10, 18:40:43 »
Kedves Shomer Testvérem!

Igen, ez egy nagyon régi ének, már a szüleim is nagyon szerették és sokakat bátorított nehéz idökben. Baranyi Testvérem is jól ismerte ezt az éneket, azért is idézi.

Mégegyszer a teljes szöveg:

Az ÚR csodásan működik,
De útja rejtve van,
Tenger takarja lábnyomát,
Szelek szárnyán suhan.
Mint titkos bánya mélyében,
Formálja terveit,
De biztos kézzel hozza föl,
Mi most még rejtve itt.

Bölcs terveit megérleli,
Rügyet fakaszt az ág.
S bár mit sem ígér bimbaja,
Pompás lesz a virág.
Ki kétkedőn boncolja őt,
Annak választ nem ád.
De a hívő előtt az ÚR,
Megfejti önmagát.


Ne félj tehát, kicsiny csapat,
Ha rád felleg borul.
Kegyelmet rejt, s belőle majd,
Áldás esője hull!
Bízzál az ÚRban, rólad Ő,
Meg nem feledkezik,
Sorsod sötétlő árnya közt,
Szent arca rejtezik!

Milyen csodálatos bátorítás rejlik ebben az énekben!

Szeretettel

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megbocsátás
« Válasz #101 Dátum: 2011 December 28, 14:41:41 »
Tapasztalataim szerint a keresztyének között könnyen kiváltódik az ellenségeskedés.
Azt mindnyájan tudjuk ugyanis, hogy a másiknak hogyan kellene viselkednie, de ezt a legtöbben magukra nem vonatkoztatjuk.

Itt kezdődik a sértődés, a megbántódás, a belharc és még sorolhatnám.

Ez egy nagyon érdekes gondolat.

Elöfordul olyan eset, amikor csupán azért, mert kiállsz a mellett, amit Isten kinyilatkoztatott Ígéjében, a másik fél személyes sértésnek veszi. Mi van ilyenkor? Kell-e egy ilyenfajta sértödöttség miatt is bocsánatot kérni?

43. Jaj néktek farizeusok! mert szeretitek az előlülést a gyülekezetekben, és a piaczokon való köszöntéseket.
44. Jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok! mert olyanok vagytok, mint a sírok, a melyek nem látszanak, és az emberek, a kik azokon járnak, nem tudják.
45. Felelvén pedig egy a törvénytudók közül, monda néki: Mester, mikor ezeket mondod, minket is bántasz.
46. Ő pedig monda: Jaj néktek is törvénytudók! mert elhordozhatatlan terhekkel terhelitek meg az embereket, de ti magatok egy ujjotokkal sem illetitek azokat a terheket.

Lk 11,43-46

Hát, az ÚR nem nagyon foglalkozott a sértödöttek kérdésével... :167:

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsátás
« Válasz #102 Dátum: 2011 December 28, 15:19:09 »
Az igazság igazság marad. Az egyéntől függ az, hogy megsértődik rajta vagy alázatosan elfogadja.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsátás
« Válasz #103 Dátum: 2011 December 28, 17:00:56 »
Találtam egy videót "Forgiveness - Megbocsátás".
Ebben van egy gondolat.
"A megbocsátás nem változtatja meg a múltat
de kitágíthatja a jövőt"

http://www.youtube.com/watch?v=lB53EMje6-U#
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Megbocsátás
« Válasz #104 Dátum: 2011 December 28, 17:54:15 »
Azt gondolom, hogy nagyon nem mindegy, hogy a nekünk kijelentett igazságokat, hogyan adjuk át. Tisztán, ahogy az Úrtól kaptuk, vagy hozzáadjuk a saját személyiségünket. Mert ha Isten igazságát, a Tőle kapott tisztaságban, és a rendelt időben adjuk át, akkor a következményekért nem mi vagyunk felelősök, hanem a minket küldő Isten. Akkor lehet, hogy összetörik, akinek átadjuk az üzenetet, de ott maga Szent Szellem fog építeni.
De tényleg fontos, hogy csak azt, és csak annyit, és úgy ahogy az Úr rendeli. Mert sokszor használják a keresztények az Igét furkósbotként is, az pedig nem Isten rendelése és abban az esetben hiába volt az, hogy az Ige igazság, mégis bocsánatot kell kérni, hogy akit így sebeztünk meg, megépühessen.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12