Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 32876 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Az álom
« Válasz #120 Dátum: 2010 Augusztus 27, 12:39:25 »
Igazából, mint mindent, ezt is hitből...  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #121 Dátum: 2010 Augusztus 27, 14:21:20 »
Vegulis a hit, a nem lathato dolgokrol valo meggyozodes. :05:
Vagyis akkor mar nem is hiszed, hanem tudod.

Nekem voltak almaim, amelyeket biztosra megtudtam mondani, hogy Istentol valoak vagy csak egyszeru ertelmetlen alom volt.

Az Istentol jovo almaimat leginkabb az jellemzi, hogy az alom minden reszletere jol emlekszem es az almodas utan folyamatosan kibontakozik elottem.
Olyan ertelmeket es megfejteseket tartalmaznak, amelyeket nem is tudok megfejteni az Ur nelkul. Ezert van az, hogy folyamatosan kibontja elottem a jelenteseket, van, mikor nehany perc alatt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Az álom
« Válasz #122 Dátum: 2010 Augusztus 27, 14:23:34 »
Hiszek abban, hogy az Úr szólhat álom által, de vigyázni kell, hogy ne tulajdonítsunk minden álomot valamijen üzenetnek.

Szerintem az Úr mindig érthetően szól. Legalábis Isten gyermekei megértik az álmokat amit az Úr ad. Mert Isten úgy akar szólni hozzánk, hogy azt megértsük. Szerintem értelmetlen volna ha az Úr úgyszólna, hogy azt mi ne értsük. Ha én akarok mondani a gyermekemnek  valamit, akkor azt úgymondom, hogy azt megértse. Péter értette az álmát, Pál megértette az álmát. Sót Dániel, és József megertette a mások álmát is.
Isten ha szólni akar gyermekeihez úgy szól hogy az érthető legyen.

Jer 15:16  Ha szavaidat hallattad, én élveztem azokat; a te szavaid örömömre váltak nékem és szívemnek vígasságára; mert a te nevedről neveztetem oh Uram, Seregeknek Istene!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #123 Dátum: 2010 Augusztus 27, 14:34:54 »
Ahogy mondod! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re:Az álom
« Válasz #124 Dátum: 2010 Augusztus 30, 16:45:20 »
Forras: www.awordinseason.info

"Fiatal sasok kelnek fel"

Két nappal ezelőtt éjjel volt egy döbbenetes álmom. Ebben az álomban egy hatalmas, ősi helyen voltam. Körben hegyek terültek el, amelyek úgy néztek ki, mintha elefántcsontból lettek volna. Egy hölgy vezetett körbe engem ezen a fenséges helyen, de nem tudok visszaemlékezni arra, hogy hogyan nézett ki az arca, csak annyira emlékszem, hogy kellemes, szeretetteljes temperamentumú volt, mint egy angyal. Ahogy mentünk, sok sast láttunk fa- és fémketrecekben, de mindegyik sas a saját ketrecében volt. Nem mindegyikük volt teljesen kifejlett sas, mindnyájan különböző korú és méretű sasok voltak. Miközben körbevezetett, észrevettünk egy fiatal sast, amelyik kitört a ketrecéből, úgy hogy a csőrével kitörte a fát és felnyomta, és egyszerűen kisétált. Noha sas volt, a termete nem olyan volt, mint egy teljesen kifejlett sasé, mert még fiatal volt és növésben volt. Amikor a hölgy meglátta ezt, szórakozottan felnevetett, és szelíden visszatette a sast a ketrecbe, mivel még nem volt itt az ideje, hogy útnak induljon.

Volt néhány fiatal oroszlán is. Volt egy olyan ifjú oroszlán, akiről tudtam, hogy nőstény, mivel nem volt sörénye. Hosszú pórázon volt, de nem értettem, miért nem harapós (vad).

Ahogy továbbmentem a hölggyel, bámulattal tekintettem fel a hatalmas, boltíves katedrális mennyezetre, ami körülbelül ötven láb magasak voltak (17-18 méter), és gyönyörű vésett kövekből épült. Megkérdeztem, kié ez a hely, és azt felelte, hogy két zsidó szerzetesé. Majd felnéztem, és megláttam két óriási, ősrégi ajtót, amik sötétbarna bronzból készültek. Arany lapokra vésve ez a két szó szerepelt az ajtókon:

"Tallit és Tekiah"

Másnap reggel kikerestem ezeket a szavakat: a tallit egy zsidó imasál, a tekiah pedig az a hang amit a sófár ad ki magából.
Ezután az álom után két órával volt egy másik álmom, amelyben visszamentem arra a helyre, és ez alkalommal felkent zenét játszottak. Egy férfival beszélgettem, akiről hiszem, hogy zsidó, aki hosszú ruhát viselt. Újra láttam a két ősi ajtót, a férfi előtt pedig volt egy pódium ezzel a felirattal:

Ésaiás 45

Ésaiás 45: 1-3

Ezt mondja az Úr az Ő felkentjének, Círusnak, akinek jobbkezét megfogtam - hogy legyőzzek előtte nemzeteket, és leoldjam a királyok fegyverzetét, hogy megnyissam előtte a kettős ajtókat, hogy a kapuk ne legyenek zárva: Én megyek előtted, és egyenessé teszem az egyenetlen helyeket; darabokra töröm a bronzajtókat, és levágom a vaszárakat. Neked adom a sötétség kincseit, és a titkos helyek rejtett gazdagságát, hogy megtudd, hogy Én, az Úr, aki neveden szólítalak, vagyok Izrael Istene.


Amikor felébredtem, megértettem, hogy ez nem csak annak az Észak New Jersey-ben levő szolgálatnak szóló prófécia, hanem a Krisztus testének is szól.

Az Úr ezt mondja: sok prófétai hangot nevelek fel közületek. Sok kiképzés alatt álló fiatal sas van. Mivel sokan rejtve vannak, némelyek a mezőkön, némelyek a piac téren, de mindegyikük a rejtekhelyen tölti az idejét. Közbenjárásban vannak, és Engem imádnak, miközben arra készítik fel szívüket, amit Én készítettem nekik. Ezek a fiatal sasok arra vannak nevelve, hogy az Én prófétai hangomat és az Én Igémet hirdessék a nemzeteknek. Amikor elétek jönnek, öleljétek át őket, és ne utasítsátok el őket, mivel az Én képviselőimként vannak kiküldve.
Ne ítéljétek őket külső megjelenésük alapján, a képzettségük, hiányosságaik vagy gyengeségeik alapján.
Ezek az Én kiválasztott nemzedékem, akik nagy erővel és kenettel fognak elindulni.
Ezek harcosok, és nem félnek az ellenség bosszújától. Átruházom rájuk a sötétség kincseit és a titkos helyek rejtett gazdagságát, ti pedig csodálkozni fogtok azon, amit Én készülök tenni az ő életükkel, mondja az Úr.

zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #125 Dátum: 2010 Szeptember 03, 21:51:27 »
Az ejjel azt almodtam, hogy Toth Gaborek egy Jaguar gepkocsit vettek 10.5 millio forintert!

Azt hiszem erre egy nagy AMEN-t fog mondani. :hehe:


"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Az álom
« Válasz #126 Dátum: 2010 Szeptember 04, 00:25:00 »
Meglehetősen hajmeresztő élményem volt a napokban. Azt álmodtam, hogy az utcán mentem és hirtelen körbeállt három darócba öltözött alak - egy férfi és két nő. Mindegyiknek egy kisebb, összecsavart perzsaszőnyeg volt a hátán. A férfi - aki egy ismerősömre emlékeztetett - megpróbált rábeszélni, hogy csatlakozzak a szektájukhoz. (A valóságban az illetőnek nincs semmi köze egyetlen szektához sem, csak épp meg van keseredve és elhagyta a gyülekezetet.) Eközben egyre gyorsabban keringtek körülöttem. Először szóra sem méltattam őket, de amikor már nem tudtam tovább menni tőlük, sőt fulladni kezdtem, akkor megvallottam, hogy Jézushoz tartozom, mert Ő meghalt és feltámadt értem. Lassan ébredeztem és félálomban egy ijesztő szürreális álmot láttam. Egy rövid, lékhorgászbotra emlékeztető dolog nyúlt ki az ágyam felett levő polcról. Arról egy vékony teleszkópos szál ereszkedett le és "beleturkált" a számba (érdekes, hogy csak láttam, nem éreztem). Ezen a "horgászboton" volt még egy másik hasonló, de rövidebb szál is, amin egy óranehezékre emlékeztető kis kamera lógott. Majd meghaltam, úgy be voltam gyulladva. Immár hangosan is megvallottam, hogy Jézus Krisztus vére örökre megtisztított és az ördög nem érinthet. Az érzés enyhült, ám ezután még percekig pislogtam ki a fejemből. Hát ez a sztori... az ellenségemnek sem kívánom ezt az élményt. Megjegyzem, sohasem ittam és nem is kábítószereztem. (Most sem teszem.) Egyébként döbbenet, hogy nem először vallom meg álmomban Jézust Megváltómnak. Akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget.   
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #127 Dátum: 2010 Szeptember 04, 00:48:09 »
Elég hátborzongató lehetett!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Az álom
« Válasz #128 Dátum: 2010 Szeptember 06, 13:41:32 »
Az ejjel azt almodtam, hogy Toth Gaborek egy Jaguar gepkocsit vettek 10.5 millio forintert!

Azt hiszem erre egy nagy AMEN-t fog mondani. :hehe:


Húúúú Ámen!
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Az álom
« Válasz #129 Dátum: 2010 Szeptember 06, 13:43:11 »
Ha megvan szólok!  :063:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #130 Dátum: 2010 Szeptember 06, 13:47:26 »
Oke! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az álom
« Válasz #131 Dátum: 2010 Szeptember 06, 15:51:12 »
Meglehetősen hajmeresztő élményem volt a napokban. Azt álmodtam, hogy az utcán mentem és hirtelen körbeállt három darócba öltözött alak - egy férfi és két nő. Mindegyiknek egy kisebb, összecsavart perzsaszőnyeg volt a hátán. A férfi - aki egy ismerősömre emlékeztetett - megpróbált rábeszélni, hogy csatlakozzak a szektájukhoz. (A valóságban az illetőnek nincs semmi köze egyetlen szektához sem, csak épp meg van keseredve és elhagyta a gyülekezetet.) Eközben egyre gyorsabban keringtek körülöttem. Először szóra sem méltattam őket, de amikor már nem tudtam tovább menni tőlük, sőt fulladni kezdtem, akkor megvallottam, hogy Jézushoz tartozom, mert Ő meghalt és feltámadt értem. Lassan ébredeztem és félálomban egy ijesztő szürreális álmot láttam. Egy rövid, lékhorgászbotra emlékeztető dolog nyúlt ki az ágyam felett levő polcról. Arról egy vékony teleszkópos szál ereszkedett le és "beleturkált" a számba (érdekes, hogy csak láttam, nem éreztem). Ezen a "horgászboton" volt még egy másik hasonló, de rövidebb szál is, amin egy óranehezékre emlékeztető kis kamera lógott. Majd meghaltam, úgy be voltam gyulladva. Immár hangosan is megvallottam, hogy Jézus Krisztus vére örökre megtisztított és az ördög nem érinthet. Az érzés enyhült, ám ezután még percekig pislogtam ki a fejemből. Hát ez a sztori... az ellenségemnek sem kívánom ezt az élményt. Megjegyzem, sohasem ittam és nem is kábítószereztem. (Most sem teszem.) Egyébként döbbenet, hogy nem először vallom meg álmomban Jézust Megváltómnak. Akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget.   
Ez valóban hátborzongató.
De jó,hogy megvallottad az Úr nevét és segítségül hívtad.
Ritkán vannak rémálmaim,de nekem is volt néhány hasonló.
Nekem az volt általában,hogy nem tudok mozogni és beszélni és éreztem a gonosz jelenlétét.
Ekkor eszembe jutott,hogy hitből kell cselekedni.Ami rajtam áll,tegyem meg.Elkezdtem magamban az Úr nevét segítségül hívni.Először nem tudtam kinyitni a számat,de amikor már néhány alkalommal segítségül hívtam a z Úr nevét egyre jobban és jobban ki tudtam nyitni a számat.A végen már kiabáltam és parancsoltam a Jézus nevében a gonosznak,hogy távozzon.Ekkor minden rendben volt.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Az álom
« Válasz #132 Dátum: 2010 Szeptember 06, 16:24:39 »
Meglehetősen hajmeresztő élményem volt a napokban. Azt álmodtam, hogy az utcán mentem és hirtelen körbeállt három darócba öltözött alak - egy férfi és két nő. Mindegyiknek egy kisebb, összecsavart perzsaszőnyeg volt a hátán. A férfi - aki egy ismerősömre emlékeztetett - megpróbált rábeszélni, hogy csatlakozzak a szektájukhoz. (A valóságban az illetőnek nincs semmi köze egyetlen szektához sem, csak épp meg van keseredve és elhagyta a gyülekezetet.) Eközben egyre gyorsabban keringtek körülöttem. Először szóra sem méltattam őket, de amikor már nem tudtam tovább menni tőlük, sőt fulladni kezdtem, akkor megvallottam, hogy Jézushoz tartozom, mert Ő meghalt és feltámadt értem. Lassan ébredeztem és félálomban egy ijesztő szürreális álmot láttam. Egy rövid, lékhorgászbotra emlékeztető dolog nyúlt ki az ágyam felett levő polcról. Arról egy vékony teleszkópos szál ereszkedett le és "beleturkált" a számba (érdekes, hogy csak láttam, nem éreztem). Ezen a "horgászboton" volt még egy másik hasonló, de rövidebb szál is, amin egy óranehezékre emlékeztető kis kamera lógott. Majd meghaltam, úgy be voltam gyulladva. Immár hangosan is megvallottam, hogy Jézus Krisztus vére örökre megtisztított és az ördög nem érinthet. Az érzés enyhült, ám ezután még percekig pislogtam ki a fejemből. Hát ez a sztori... az ellenségemnek sem kívánom ezt az élményt. Megjegyzem, sohasem ittam és nem is kábítószereztem. (Most sem teszem.) Egyébként döbbenet, hogy nem először vallom meg álmomban Jézust Megváltómnak. Akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget.   


              Kedves Testvérnőm az Úrban!

Adok egy jó tanácsot. Én mielőtt alszom, kérem magamra Jézus nevét és vérét, pajzsként az imámban. Ezt fontos hittel kérnünk!!  Dicsőség az Úrnak érte! :2smitten: :2smitten:
:ima02:

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Az álom
« Válasz #133 Dátum: 2010 Szeptember 06, 17:36:28 »
Igen, ez nagyon fontos!

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Az álom
« Válasz #134 Dátum: 2010 November 05, 01:19:06 »
Ma, vagyis már tegnap, voltam Marilyn Hickey prédikációján Dunaújvárosban. Ő azt mondta, hogy álmokat akkor ad az Úr, ha nagyon el vagyunk foglalva napközben, nem csendesünk le, hogy kapjunk kijelentést. Salamonnak is azért jelent meg álmában,mert egy nagyon elfoglalt király volt.Marilyn szerint fontos, hogy megtartsuk a sabbath-ot,hogy melyik napon,napszakban azt ő nem tudja, de itt nem az a lényeg, hogy dobjunk el kapát-kaszát és üljünk az ágyunkon magunk elé meredve, várva a kijelentést. Lehet autóvezetés közben ér minket kijelentés vagy mosogatás közben, a lényeg,hogy a mi kis saját világunkban legyen meg a pihenés az Úrban.

Nekem már voltak érdekes álmaim és látásaim is, majd leírom,most már fáradt vagyok, megyek aludni.Hátha az Úr küld vmi álmot. Bevallom én is elfoglalt voltam ma,bár istentiszteleten azért jutott időm Istenre természetesen. :01:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.