Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 19261 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
Re:Az álom
« Válasz #150 Dátum: 2010 December 07, 16:08:00 »
Időnként a mező átváltott valami mássá.nem emlékszem pontosan.Nem biztos,de mintha egy zöld tóvá,aztán vissza mezővé.Valami veszélyt  éreztem,illetve,hogy valami nem jó.
Lehet,hogy az is inspirálta az álmomnak ezt a részét,hogy férjem mesélte,hogy gyerek korában oldalkocsis motorral mentek és ráhajtottak egy zöld mezőre,amiről kiderült,hogy nem mező,hanem békalencsés víz.

Talán ez jött vissza álmomban ezzel kapcsolatban.Ha a nyáj elkülönül egymástól és nem tart össze,"ingoványos talajra" kerül.

Én így látom.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #151 Dátum: 2010 December 07, 17:44:51 »
"távolabb,mint ahogy a juhok szoktak lenni egy nyájban."

Kedves Ditte!

Sajnos, a mai gyülekezetek valóban távolságtartóak!  :062: Pedig a juhok természet szerint összehúzódnak, amikor valami bajt éreznek.
Amikor rések nyílnak a kisebb csoportosulások között, ott be tud osonni a farkas.  :062:

A veszélyérzet konkrét volt? Arra gondolok, hogy álmunkban érzünk olyan dolgokat, amit nem látunk.

A borús (alkonyati) idő nekem azt jelenti, hogy vége felé közeledik a nappal, amikor tevékenykedni lehet...  :08:
Nagyon jól mondod Tünde.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #152 Dátum: 2013 Július 15, 10:12:35 »
Jeremiás könyve 23,28
Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? - így szól az ÚR.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #153 Dátum: 2013 Augusztus 05, 16:42:25 »
Sajnos egyre sűrűbben hangzik el istentiszteleteken, keresztéy összejöveteleken bizonyságként egy-egy álom, olyan körítéssel, hogy szólt hozzám álmomban az Úr.
Én fenntartással fogadom az álmokat, mert tudom, hogy tudatalatti gondolataink, vágyaink, emlékeink és a napi események, a külső ingerek nagy mértékben befolyásolhatják álmunkat.
Úgy gondolom, ha valóban Istentől van egy álom akkor az más formában is kap megerősítést.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #154 Dátum: 2013 Augusztus 05, 17:02:54 »
Jeremiás könyve 23,28
"Az a próféta, aki álmot látott, mondja meg, hogy csak álom volt. De aki igét kapott, hirdesse igémet igazán! Mi köze a szalmának a tiszta búzához? - így szól az ÚR."

Nekem már volt Isten kegyelméből részem olyan álmokban, amelyek beteljesedtek. Üzen az Úr álom által is, de közel sem jelenti azt, hogy minden álom az Úrtól van.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #155 Dátum: 2013 Augusztus 05, 17:17:21 »
Szerintem sem kizárt, hogy nem következhet be, és el kell dobni az álmokat. De nem szabad szerintem arra hagyatkozni. an olyan testvér(ismerősöm) aki "nagyobb hitelt" ad álmainak, mint a szentírásnak.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #156 Dátum: 2013 Augusztus 05, 18:13:45 »
Az nagy baj, hiszen minden kijelentés felett Isten igéje áll!

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #157 Dátum: 2013 Augusztus 05, 18:41:25 »
Hogyan lehet eldönteni, hogy az álom Istentől érkezett, vagy csak agyunk képzeletének szárnyalása?

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #158 Dátum: 2013 Augusztus 06, 08:11:59 »
Termeszetesen en sem vetem el azt,hogy Isten szol almokon keresztul.De szerintem nem teszi tul gyakran.Ha megfigyeljuk a Biblaban az ujszovetsegben, kevesszer szolt az Ur alomban az oveihez.  Nekunk  ott az IGE,amit nem lehet felremagyarazni,abbol vilagosan megmutatja mit kell tennem,ha figyelek es engedelmeskedem Neki.Nekem volt egy olyan almom,meg megteresem elott,hogyvisszajott az Ur,es az oveit elragadta a foldrol,es en ittmaradtam.Ez egy figyelmeztetes volt szamomra,hogy meg kell terjek.Azota viszont hozzam nem szolt az  Ur almomban.Van akihez szol,es szerintem annak ad bolcsesseget ,hogy megtudja kulonboztetni,hogy mikor szol az Ur es mikor almodik csak ugy....Termeszetesen,vannak olyanok is akik az Urnak tulajdonitanak egy almot,pedig az nem Tole van.De az szerintem ugyis kiderul,hogy megsem Tole volt,mert nem teljesedik be,vagy mert nem lesz jo kimenetele.
Az Istentol erkezett alomnak szeintem van igei alapja.
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #159 Dátum: 2013 Augusztus 06, 08:55:23 »
De, mint tudjuk, a Bibliában is találkozunk beteljesedett álmokról. Példának okáért hozom Józsefet. Igaz nagyon sok idő telt el ahhoz, hogy az álom valódisága bebizonyosodjon, és sok nehézségen ment keresztül József, de Isten beteljesítette.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #160 Dátum: 2013 Augusztus 06, 10:02:18 »
Egyetértek Testvérem. Akihez az Úr álomban szól, azzal bizonyára tudatni is fogja, hogy az álom Tőle volt. Viszont lehet csak akkor, mikor már beteljesedett.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #161 Dátum: 2013 Augusztus 06, 17:55:13 »
Joél 2,28. És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
  29. Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.
  30. És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat.
  31. A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.

Valóban van úgy, hogy az Örökkévaló álomban üzen... Gondolom azért, mert az álmában az ember nem ellenkezik... (  :hehe: )
De úgy, ahogyan azt Anti Testvérem is említette, Amikor az Örökkévaló üzen, a Lélek által lesz egy pecsét is a szívünkön, és ebből tudjuk hogy Ő küldte!
Mindenképp célszerű az Örökkévalótól kérni annak értelmét, mert aki küldte- el is magyarázza!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #162 Dátum: 2013 Augusztus 06, 17:58:19 »
Egyetértek Testvérem. Akihez az Úr álomban szól, azzal bizonyára tudatni is fogja, hogy az álom Tőle volt. Viszont lehet csak akkor, mikor már beteljesedett.

egyetértek kedve testvérem, nem minden álom az Úrtól van , az ember álmodik, viszont volt amikor valamit álmodtam és még gyerek voltam és megmondtam az édesanyámnak és az ugy volt! de szerintem bízzunk az Örökkévalóban !!! :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #163 Dátum: 2013 Augusztus 06, 20:38:21 »
Joél 2,28. És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
  29. Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.
  30. És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat.
  31. A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.

Valóban van úgy, hogy az Örökkévaló álomban üzen... Gondolom azért, mert az álmában az ember nem ellenkezik... (  :hehe: )
De úgy, ahogyan azt Anti Testvérem is említette, Amikor az Örökkévaló üzen, a Lélek által lesz egy pecsét is a szívünkön, és ebből tudjuk hogy Ő küldte!
Mindenképp célszerű az Örökkévalótól kérni annak értelmét, mert aki küldte- el is magyarázza!

Érdekes, én már eléggé vénnek érzem magam, mégsem álmodom gyakran arról, hogy szólt hozzám álmomban az Úr.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #164 Dátum: 2013 Szeptember 10, 18:53:34 »
Tegnap a feleségem mondta, hogy beszéltem álmomban. Azt mondtam, hogy "tetováló szalon", de én nem emlékszem még arra se, hogy álmodtam volna. :hehe: A feleségem meg nem volt túl boldog attól, hogy felébresztettem. :pirul: