Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 33020 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Az álom
« Válasz #45 Dátum: 2008 Október 16, 16:16:01 »
Akkor vége lett, mint a hozzászólásainknak...  :fetreng:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Hilda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #46 Dátum: 2008 Október 16, 16:17:04 »
Az álmoknak nem minden esetben kell természetfölötti jelentőséget tulajdonítani, van amikor csak a saját agyunk kombinál össze érdekes dolgokat.

Megtérésem után nemsokkal álmodtam a saját elragadtatásomról, egy nagyon konkrét helyszínen, tisztán, és világosan emlékszem az eseményekre, annyira élő, valóságos volt, mikor felébredtem repdestem jópár napig, és azóta sem felejtettem el! Az Úr örömét éreztem, és óriási lökést adott a hívő életemben.
Erről ezer %-ig biztos vagyok, hogy Istentől való álom volt, nemcsak az utóhatások miatt, hanem mert később hallottam csak azokat az igéket, amelyek sorban alátámasztották az álmot, tehát nem tudtam róluk akkor még.

Amit Erdei kérdezett az űrhajósokról, szerintem lelki okai is lehetnek, mert senki a földön nem érezheti magát annyira egyedül, és magányosnak, mint egy asztronauta, akinek kívülről kell nézni a földet. Biztosan átformálja az értékrendjüket, a gondolkodásukat, nem? Talán megszűnnek a földhözragadt dolgokkal foglalkozni, és elgondolkodnak magasabb  rendű kérdéseken, de az is lehet hogy látnak valamit? :03:

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re: Az álom
« Válasz #47 Dátum: 2008 Október 16, 16:57:44 »
Sziasztok,engem Isten rendszerint álmomban fed meg vagy figyelmeztet,legtöbb esetben pedig tanít.

Legutolsó álmomat szeretném megosztani veletek:
Sétáltam az utcán és valakinek a kismotorjáról leborult 3 köteg széna,szétszóródott,és úgy éreztem segítenem kell.
Hát elkezdem összeszedni és összekötözni,rendezni,mikor végeztem észrevettem hogy csupa csupa széna a ruhám,hiába seprem ott marad,hiába.
Később hallottam álomban hogy a motor tulajdonosa  rablásból él,és meglehetősen parázna.Rövidesen  éreztem hogy ugyan azok az érzések kezdenek el gyötörni engemet is amiben ő él.Rendkívül kellemetlenül beszennyezve .....Mikor felébredtem megkaptam rá a magyarázatot is.Mikor olyan emberrel társalgok nap mint nap aki bűnben él,és tőlem vár igazolást életmódjára,nekem akkor ott nem szabad kitérnem vagy megerősítenem őt egy kicsit sem akár hallgatásommal,mert ajtót nyitok.Egyenesen ki kell állnom(konkrétan a főnökömről van szó akkor is)finoman megjegyeznem azt hogy én másként gondolkodom,evvel egyrészt példát is mutattam másrészt élő sótartóskodtam is ,talán meg is utáltattam magam....de ajtót nem nyitottam!

Mint kiderült az álmom valóban figyelmeztetés volt Istentől.A széna a bűn!Tegnap a főnöknőm burkoltan segítségemet kérte hogy meg tudja csalni a férjét!!!Kisbabájuk van!Természetesen rögtön tudtam mi a teendő,gondolatokban is és személyesen is elválasztottam magamat hogy ilyen dologhoz,aszisztáljak!Rá fél órára feljelenteték a főnöknőm cégét,és összeomlott....no komment.

Azért egy régebbi álmomat még leírom.Ez viszont szomorú.A keresztapámat 18 éve nem láttam.Egy éjjel megjelent nekem az álmomban,az arcát nem láttam,csak éreztem a jelenlétét ,természetes volt számomra nem láttam,mégis tudtam ő az!Soha előtte nem álmodtam vele,nem emlékszem,valamiért hirtelen megszakadt a kapcsolatunk és nem keresett fel utána minket.Gyerekkoromban állandóan mellettem volt,ő akkor kamaszodott,és nagyon szeretett.Ahogy megláttam őt ,észrevettem szép  fehér ruha van rajta,olyan amit a zsidók ünnepekkor hordanak(rojtozott,csak fehérben )tudni kell hogy ő zsidó származású.Integetett és távolodott folyamatosan, éreztem hogy nagyon boldog .Nem tudtam mire vélni az álmot.Mivel nem volt se címem se telefonszámom,hónapokba telt míg végül keresztanyámat elértem telefonon.Furcsa volt felhívni hogy semmi előzmény,csak egy álom?!Közölte a rossz hírt,keresztapám agyvérzésben 45 évesen elment...nemrég.
Érzelmek sora tört fel belőlem,miért nem kerestük fel egymást ennyi időn keresztül,pedig annyira szoros volt a kapcsolat előtte!?Miért hogy el sem mondhattam neki ,megismertem Jézust!De így alakult,és bízom benne hogy az Úrnál van most.

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re: Az álom
« Válasz #48 Dátum: 2008 Október 16, 17:01:31 »
Nem tudom mért lett az egész idézet keretbe,bocsika!Mindenkinek üdvözletem!

 :2smitten:

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Az álom
« Válasz #49 Dátum: 2008 Október 17, 08:09:47 »

Igen, vannak beszámolok arról is, hogy láttak bizonyos dolgokat is, nem csak álmodtak.
Azt mondják, a kisbabák is álmodnak, sőt már az embrió is.
Azért az érdekes, hogy Isten általában miért álomban szólítja meg az embert?
Szerintem az álom alatt, megszünik az önkontról. Nem teljesen, de sokkal lazább, mint ahogy az izmok is ernyetebbek. Persze fel lehet készűlni az álomra tudatosan is. Lásd Sámuel esetét.
A leg érdekesebb dolgok velem, eddig félálomban történtek. Azon a mezsgyén, amikor még nem, vagy már nem aludtam, de még éber tudati állapotban sem voltam. Ilyenkor nem csak álomszerű, hanem fizikai megtapasztalásaim is voltak. Ha nem lett volna rá, (egy esetben biztosan) tanum, azt hinném, hogy elme zavar.
Azt is észrevettem, hogy a leg kevésbé kiszámítható, hogy mikor történnek, vagy jönnek az álmok, vagy a tapasztalások. Azért ez nem mindig jó, szerintem.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Hilda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #50 Dátum: 2008 Október 17, 15:09:28 »
Meg lehet kérdezni, hogy milyen fizikai megtapasztalásaid voltak félálomban?

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Az álom
« Válasz #51 Dátum: 2008 Október 17, 18:30:40 »
Igen.
Az elsőt azt nem tudom, hogy honnan van, de sejtem. Itéld meg magad.
Éjjel arra ébredtem, hogy ló dobogást hallok, és egy nyikorgó kordély hangját, mintha macskakövön gördűlt volna. Nem tudom, hogy honnan, de tudtam, hogy valaki meghalt a közelben. Egy héten belűl, ez háromszor ismétlödött meg. Minden nap reggelére, meghalt valaki az utcában.

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Hilda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #52 Dátum: 2008 Október 18, 16:04:32 »
Ha létezik olyan, hogy metafizikai háló, vagy szellemi anyag (állítólag van) akkor egy haláleset nagyon meg tudja rezegtetni, és van aki erre

érzékenyebb.Szerintem addig nincs baj, amíg nem erre alapozod a megélhetésedet.  :089:

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re: Az álom
« Válasz #53 Dátum: 2008 Október 28, 10:16:27 »
Nálunk mikor megtörtént a sógorom halála, előtte egy héttel olyan félelem érzetem volt, hogy szinte éreztem a szobában valami nyomasztót. Egyik este olyan ijjedelem fogta el a férjemet és engem alvás közben, hogy mind a ketten egyszerre ébredtünk fel és megkérdeztük egymástól, hogy hallott e valamit? Még a 2 éves kislányunk is felsírt (valamitől).
Igen én elhiszem azt, hogyha közeledik valahova a halál akkor előtte ott környékez az áldozat körül. A sógorom a másik szobában aludt, de az egész házat belengte a félelem. Mostmár tudom, haláltól való félelem volt.
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Az álom
« Válasz #54 Dátum: 2008 Október 28, 12:52:23 »
Szia Gyermek

Én ezt már nagyon soxor megéltem. :(
Valóban igaz amit Hilda írt.
Ma már tudom, hogy mit kell tennem, hiszen én a személyeket is tudtam, akik elmennek. Meg kell nekik mondani, hogy már nincs sok hátra, ebben az életben, és éppen itt az ideje, hogy megtérjenek. Mert hatalmas az Ur kegyelme. :igen:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Az álom
« Válasz #55 Dátum: 2008 November 25, 13:43:28 »
Sziasztok. Régen jártam fent mert mostanában több dolog jött az életembe és ez miatt kevesebb időt töltöttem a neten. De örülök, hogy többen is írtatok ebbe a topikba.
Én a halottak megérzéséről csak annyit én nem megéreztem csak tudtam az előjelekböl, hogy anyukám sogornője meghal, de ez már régen volt akkor még ha jól tudom nem is voltam keresztény sem mert olyan rég volt.
De az álmok igen is Istentől is jöhetnek én tölle kapok álmokat mert ezeket mindig vissza tudom idézni még évek múltán is.De ha más álmot álmodok ami hétköznapi álomnak mondok az soha nem jegyzem meg és nem is emlékszem. De Istentől kapott álmokat soha nem felejtünk el szerintem.
Én ezeket látomásnak mondom mert valoságosan átélem megélem és látom. Mindig versbe is megszületnek, de nem ilyen részletesen.Én szeretem megörökíteni valamilyen formában ezeket az áttélt dolgokat, hogy mindenkihez eljusson. A két utolsó még nem született meg versben.Mert ez a két látomás, álom a hetekben történ.
Az első: Egy teremben többen voltunk beszélgettünk olyan volt mint mikor a gyerekeket tanítom de itt felnőtt keresztény testvérekkel voltam együtt. És szabad beszélgetés volt tesvérek között. Halottam a trombita megszolalását, kérdeztem a többieket "hallottátok" kérdezték mit én mondtam csendesedjetek el és figyeljetek.A másodikat már ők is hallották. :110:
A másik: Az a mi mennyei helyünkön történt de ezt képekben kaptam meg több helyen jártam és több mindent láttam. Elöszőr a saját lakhelyemen voltam ahol majd lakni fogok a városon belűl.Leírni nem is tudom annyira gyönyörű volt. Majd láttam több keresztény testvérem lakhelyét és volt olyan testvérem aki a városon kívül de gyönyörű helyen laktak, és nem azért raktak kívül a városon mert valami rosszat tettek nem azért laktak ott mert Isten tudja kinek mi a vágya, hogy ki hol szeret lakni.Majd amikor a városon kívül sétáltam, hogy lássam a testvérek házát a fű ami a lábam alatt lehajolt vissza nézve úgyan úgy áltak, mintha nem is jártam volna ott.Majd a vacsorai asztalnál voltam sok testvér vett körül és mindenkit nem is láttam mert olyan hosszú volt az asztal, de az asztalon sok finomság de földi jó hanem mennyei.Azt el is felejtettem leírnihogy csoda szép ruhám volt mindent láttam magamon és a vállamon sok apró drágakő különböző színű és mindegyiknek megkaptam a jelentését, hogy melyik színt miért kaptam. A melvértem nagyon fénylett de nem bántotta a szemem, ez a szeretet fénye monda a kisérőm. Majd ez még minden előtt volt megkérdeztem, hogy miért nem látok mindenkit és egmutatta a kisérőm, hogy hol vannak még Isten előtt voltak még sokan.De ezt kellett volna az elején írnom.Láttam még azt, hogy a mennyei helyünk a városunk házai egybefüggő épület de mégis olyan sok részböl áll és magas több emeletnyi,olyan palotához hasonlítanám de nagyon nagy kis közökkel.És láttam még és jártam az aranyuccán is csodálatos volt minden amit láttam.Az álmom reggel korán volt még ébredés előtt, de nem akartam felkelni annyira jó volt ott lenni. De még dolgunk van.Rá pár napra Isten kért, hogy olvassam el a jelenések könyvét. Már többször olvastam, de most különleges hatással van rám ez a könyvrész.Mintha minden betű és szó szolna hozzám életre kelt a bibliám. Nagyon csodálatos. :104: :105: :029: :019:

Magda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #56 Dátum: 2008 November 25, 14:12:42 »
 :2angel:
Már nagyon hiányoltalak

én is boldog vagyok

 :2smitten:

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #57 Dátum: 2008 November 25, 14:28:44 »
Juzsa! Jó volt olvasni. Úgy voltam mint te a felébredéssel: Csak ne lenne vége. Imádok a Mennyről hallani, hiszen ott vár a szerelmesem, Jézus, meghát az új otthonom lesz. Valószínű,- hallásból tudom én is, hogy a városon kivül azok lesznek, akik csak ennyi jutalmat kaptak. Az utolsókból az elsők és az elsőkből az utolsók. Lesznek, akik bemehetnek a Mennybe, de a szent városba nem.

Valamit nem értek. A Mennyben nincs házasodás, így nincsenek gyerekek, családok. Akkor minek az a hatalmas palota? Kik lakják be azt vajon? Én egyedül futkosok benne? Alvás nincs, mert a szellem nem alszik. Hát ez az mait majd csak ott értünk meg.

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Az álom
« Válasz #58 Dátum: 2008 November 25, 20:52:01 »
Igen jó álmodni amennyről és látom nem csak én várom. Mária, én az álmomban vagy látomásomban a városon kívül is igazán jó keresztény testvéreket láttam, akik most itt a közelembe vannak és szeretem őket. Persze nem tudom, én úgy gondolom azok a testvérek akiket én kint láttam a városon kívűl, ők is boldogok voltak és nagyon örültek a szép háznak ahol laktak. Igen Mária, annyira jó ott lenni, hogy az ember ott akar maradni, de gondolom azért kapjuk ezeket az álmokat, látásokat mert Istennek terve van velünk, ez által is ad nekünk kijelentéseket és ahogy engem megkért, hogy olvassam el újból a jelenések könyvét és nagyon csodálatos az álmom után olvasni mert minden szó szól hozzám. De hiszem, hogy még más terve is van a keresztény életemmel ahogy mindegyikönk életével. Jók ezeket átélni és megélni. És nagy öröm van bennem, mert csodaszép a menny. :angel2:
Mária, én nagyon sok embert láttam az Úr előtt állni, hiszem azt sokan leszünk. És én az álmomba a családokat ott is együtt láttam. És nem leszel egyedül kedves Mária, hisz sokan leszünk. Én azt tudom nagyon várom. :104: :105:

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #59 Dátum: 2008 November 25, 21:14:52 »
Juzsa! Az biztos, hogy a menny küszöbén is boldogabb emberek élnek, mint itt a földön. Gyönyörűek lehetnek az arany utak is, meg ott minden. Azt írod, családokat együtt láttál. Ez érdekes, mert a Bibliában is van ilyen, hogy megkérdezték, hogyha több férje volt a nőnek, akkor kivel lesz ott? Pl. Elvált és újra férjhez ment de közben a volt férj is megtért és nem nősült meg. Hát, számomra kérdéses kivel fog élni ha együtt élnek. Azt tudom, hogy nem leszek egyedül, hála érte Istennek, de azt írtad, hogy  "olyan palotához hasonlítanám". Ezt írták és mondták mások is már. Erre írtam, hogy vajon minek egy embernek a Mennyben palota? Mit kezd vele, ha mondjuk nem lesz akivel ott éljen, ha mindenkinek van palotája? Ez kérdés a számomra. Na nem bonyolítom, majd ott megtudjuk. Szép álom az biztos.