Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 32877 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Az álom
« Válasz #165 Dátum: 2013 Szeptember 10, 20:05:06 »
Jób 4,12.    
Szó lopódzék hozzám, s valami nesz üté meg abból fülemet.
13.    
Éjjeli látásokon való töprengések között, mikor mély álom fogja el az embereket.
14.    
Félelem szálla rám, és rettegés, s megreszketteté minden csontomat.
15.    
Valami szellem suhant el előttem, s testemnek szőre felborzolódék.
16.    
Megálla, de ábrázatját föl nem ismerém, egy alak vala szemeim előtt, mély csend, és ilyen szót hallék:
17.    
Vajjon a halandó igaz-é Istennél: az ő teremtője előtt tiszta-é az ember?
18.    
Ímé az ő szolgáiban sem bízhatik és az ő angyalaiban is talál hibát:
19.    
Mennyivel inkább a sárházak lakosaiban, a kiknek fundamentumok a porban van, és könnyebben szétnyomhatók a molynál?!
20.    
Reggeltől estig gyötrődnek, s a nélkül, hogy észrevennék, elvesznek örökre.
21.    
Ha kiszakíttatik belőlök sátoruk kötele, nem halnak-é meg, és pedig bölcsesség nélkül?


Azon morfondírozok, hogy egykor Éli, ( Illés) is amikor az Örökkévaló elé készült, A csöndben találta Őt meg...

I Kir.19,11.    
És monda: Jőjj ki és állj meg ezen a hegyen, az Úr előtt. És ímé ott az Úr volt elmenendő. És az Úr előtt megyen vala nagy erős szél, a mely a hegyeket megszaggatta és meghasogatta a kősziklákat az Úr előtt; de az Úr nem vala abban a szélben. És a szél után földindulás lett; de az Úr nem volt a földindulásban sem.
12.    
És a földindulás után tűz jöve, de nem volt az Úr a tűzben sem. És a tűz után egy halk és szelíd hang hallatszék.
13.    
És mikor Illés ezt hallotta, befedé az ő arczát palástjával, és kimenvén, megálla a barlang ajtajában, és ímé szózat lőn ő hozzá, a mely ezt mondá: Mit csinálsz itt Illés?


Az Álom az a fázis, amikor igazán elcsöndesedünk... Amit hallunk, attól nem mentegetjük magunkat... Az Álomban nincs mentegetőzés! Ott elfogadás és elismerés van csak... Álmában nem színészkedik az Ember. Ekkor Szólíthat meg bennünket az Örökkévaló, és ekkor bízhat ránk nagy- önmagunkon túli dolgokat... / csak gondolkodom és dudorgok...)

Anti Testvérem: Tetováló szalon??? Csak nem???    V.Móse 6,4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.
9.    
És írd fel azokat a te házadnak ajtófeleire, és a te kapuidra.

Az elmúlt napokban hányszor-de hányszor jutott eszembe, hogy az Örökkévaló szavait a karomba kellene vésnem... mielőtt tennék valamit, elgondolkodjam, azon, hogy egyeztethető -e a hitemmel amit cselekedni készülök.../ bár gondolom ezért teremtett nekem az Örökkévaló tíz újjat.../




Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #166 Dátum: 2013 Szeptember 10, 20:14:03 »
Lehet igazad van és feltetováltattam magamra emlékeztetõül. Hú de sok hívõ kiakadna ezen...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az álom
« Válasz #167 Dátum: 2013 Szeptember 11, 09:01:28 »
Köszönöm Somer Ajin Testvérem az igéket.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az álom
« Válasz #168 Dátum: 2013 Szeptember 11, 09:05:47 »
Joél 2,28. És lészen azután, hogy kiöntöm lelkemet minden testre, és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok; véneitek álmokat álmodnak; ifjaitok pedig látomásokat látnak.
  29. Sőt még a szolgákra és szolgálóleányokra is kiöntöm azokban a napokban az én lelkemet.
  30. És csodajeleket mutatok az égen és a földön; vért, tüzet és füstoszlopokat.
  31. A nap sötétséggé válik, a hold pedig vérré, minekelőtte eljő az Úrnak nagy és rettenetes napja.


Valóban van úgy, hogy az Örökkévaló álomban üzen... Gondolom azért, mert az álmában az ember nem ellenkezik... (  :hehe: )
De úgy, ahogyan azt Anti Testvérem is említette, Amikor az Örökkévaló üzen, a Lélek által lesz egy pecsét is a szívünkön, és ebből tudjuk hogy Ő küldte!
Mindenképp célszerű az Örökkévalótól kérni annak értelmét, mert aki küldte- el is magyarázza!
Igen. Isten szól álomban is és más módon. Azonban Isten Igéje az első és az álmok vagy látomások vagy próféciák is összhangban kell legyenek Isten Igéjével. Isten,a mikor álomban szól, az azt jelenti, hogy akkor is vezet. És valóban, ahogy korábban már említve volt, ilyenkor gyakran jobban tud az ember figyelni Istenre.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #169 Dátum: 2013 Szeptember 11, 09:11:36 »
Igen, de sajnos vannak, akik túl nagy figyelmet fordítanak az álmaikra és az vezeti őket. Nem minden álom van az Úrtól.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az álom
« Válasz #170 Dátum: 2013 Szeptember 11, 09:20:09 »
Lehet igazad van és feltetováltattam magamra emlékeztetõül. Hú de sok hívõ kiakadna ezen...
:hehe:

 Az egyszer biztos hogy valahol ki vernéd a biztosítékot kedves  Anti!
de  én úgy gondolom hogy elég bölcs vagy és el tudod dönteni  hogy mi jó neked és bármi is legyen a döntésed az a te  döntésed és gondolomhogy mindenki tiszteletben kellene hogy tartsa azt , persze nem igy lenne   ismervén a keresztény köröket :2tickedoff: :2tickedoff:
 de eszembe jutott egy ige mikor kezdtem irni hogy te elég bölcs vagy  és el tudod dönteni mit akarsz:I. Korintus levél:10:23   Minden szabad nékem, de nem minden használ; minden szabad nékem, de nem minden épít.


 de bármit is teszel az Úr szeret téged és  ez a fontos :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #171 Dátum: 2013 Szeptember 11, 10:51:53 »
Köszönöm Testvérem. :afro:
De félreértés ne essék, nincs szándékomban tetoválást csináltatni! :hehe:

:2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 482
Re:Az álom
« Válasz #172 Dátum: 2013 Szeptember 11, 11:33:31 »
Köszönöm Testvérem. :afro:
De félreértés ne essék, nincs szándékomban tetoválást csináltatni! :hehe:

:2smitten: :2smitten: :2smitten:

Hihi...ez jo  :D reszemrol nem esett felreertes  :168:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az álom
« Válasz #173 Dátum: 2013 Szeptember 11, 11:54:27 »
Köszönöm Testvérem. :afro:
De félreértés ne essék, nincs szándékomban tetoválást csináltatni! :hehe:

:2smitten: :2smitten: :2smitten:
         tudom hogy nincs szándèkodban  csináltatni tetoválást kedves Anti
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #174 Dátum: 2013 Szeptember 11, 12:38:31 »
 :017:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az álom
« Válasz #175 Dátum: 2013 Szeptember 12, 07:37:26 »
Igen, de sajnos vannak, akik túl nagy figyelmet fordítanak az álmaikra és az vezeti őket. Nem minden álom van az Úrtól.
Így van.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az álom
« Válasz #176 Dátum: 2013 Szeptember 12, 16:21:15 »
Nekem is volt egy álmom nemrégiben és nagyonleragadt bennem néhány napig. Úgy gondoltam, ha valóban az Úrtól volt akkor kapok tőle rá bővebb magyarázatot, utalást vagy útmutatót.
Ez elmaradt és én megkönnyebbülve vettem tudomásul, hogy csak egy álom volt.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Az álom
« Válasz #177 Dátum: 2013 Szeptember 14, 08:33:25 »
 :igen:   igaz kedves Pista testvérem    :2smitten: :2smitten: :2smitten:    az ember álmodik mert álmodik , de, nem minden álom az Úrtól van,
néha mikor kapok álmomban valamit az Úrtól érdekes az reggelre tisztán megmarad, és egész nap bennem van , viszont ha csak álmodom , akkor reggelre Nagyából el is felejtem mi volt és nem is foglalkozom vele  :08:
Álmok:

A Szent Szellem kommunikációjának egy másik igen általános módja az álmok használata. Isten megígérte, hogy az utolsó napokban álmok révén is fog szólni.

"És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Szellememből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak." (ApCsel. 2:17.)

Isten bátorításul, utasításul, figyelmeztetésül és prófétai vezetésül ad álmokat. Az álmok legtöbbször tanítási és utasítási céllal érkeznek.


 nem rég olvastam egy történetet és megosztom itt veletek:


Bátorító és vigasztaló álmok

Egy baráti házaspár tragikus módon elvesztette a kisfiát, aki vízbe fulladt. A gyásztól lesújtott anya később újra terhes lett. Néhány héttel a gyermek születése előtt azt álmodtam, hogy fiút szült. Kb. ugyanekkor a férje telefonált, hogy elmondja nekem, ő is álmodott, majdnem ugyanazt, amit én, hogy a felesége kisfiút szült.

Teltek a hetek és a baba megszületett, de lány volt. A barátom nagyon csalódott volt, és szinte haragudott Istenre, mert mindketten azt álmodtuk, hogy a gyermek fiú lesz. Aztán nyilvánvalóvá vált, hogy Isten egy következő gyermekről beszélt. Ő nyilván tudta, hogy ez a gyermek lány lesz és az ifjú apa csalódni fog, ezért bátorításként adta az álmot.

Amikor a felesége újra fogant, fiút szült. A szülők itt már nem csak Isten vigasztalását ismerték fel, hanem az Ő bölcsességét is abban, hogy másodiknak adta a fiút. Ha elsőként adta volna, akkor az a kísértés érte volna a szülőket, hogy a megfulladt fiuk helyettesét lássák a gyermekben. Mindkét gyermek hatalmas áldást jelentett ennek az istenfélő házaspárnak.



 azt gondolom hogy az álmokat amit ad az Úr ő később meg is magyarázza, tudtunkra adja az Ő lelke által:
 Nevetséges dolog logikával és okoskodással küszködni, hogy megértsük egy álom vagy látomás jelentését. Az álom értelmét a Szellem kinyilatkoztatása hozza el.
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Az álom
« Válasz #178 Dátum: 2013 Szeptember 14, 12:45:46 »
Igazad van Ildikó, emberi okoskodással fölödleges és értelmten az ilyen álomfejtés. Én is úgy vagyok vele, ha az Úrtól van akkor megmagyarázza, vagy megerősíti.
Ha ez elmarad akkor az agyunk "dolgozott" csak pihenés közben.

Tetszik a történet amit leírtál. Sajnos valóban lehetséges, hogy egy elveszített személyt akarnak látni egy gyermekben aki a világra jön.

Emlékszem, arra, hogy amikor megkérdeztem a szüleimet miért  az István Miklós keresztneveket kaptam és a magyarázatot hallva nem igazán töltött el a boldogság.

Apám öccse István volt. Öngyilkos lett. Apám őrá emlékezett a nevemen keresztül.
Édesanyám apja, aki a nagyapám lehett volna ha megéli születésem időpontját Miklós volt.

Szívem szerint annak örültem volna ha a neveim nem halottakhoz kötődnek.

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Az álom
« Válasz #179 Dátum: 2013 Szeptember 16, 08:51:16 »
Valóban nem örömteli napról kaptad a neved Testvérem. De nézd csak a jó oldalát, Isten gyermeke lettél, ki általment a halálból az életre. Istentől pedig egy új nevet fogsz kapni:

Jelenések könyve 2,17
"Akinek van füle hallja, mit mond a Lélek a gyülekezeteknek. A győzedelmesnek enni adok az elrejtett mannából, és adok annak fehér kövecskét, és a kövecskén új írott nevet, amelyet senki nem tud, csak az, aki kapja."

:afro: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)