Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 33039 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re: Bizonyságok, átélések.
« Válasz #75 Dátum: 2009 Június 02, 14:01:13 »
Talán meglepő, hogy ilyen korán fent vagyok, de ennek oka, hogy ma éjjel álmodtam. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, mert eddig ilyen még nem fordult elő. Valami összevisszaság történt az álmomban, nagy részére nem is emlékszem, csak arra, hogy a legvégén hirtelen nagyon erősen tudatomra ébredtem. Azt éreztem, hogy mindenképpen be akarok lépni egy egyházba. Volt mellettem egy barátom, aki nagyon vissza akart tartani, de én elkezdtem rohanni a kapu felé, és amikor már majdnem odaértem, akkor kinyílt. Egy csodálatos lény lépett ki belőle, és hihetetlen tempóban kijött (kilebegett) elém, egy gyertyát tartva a két keze között. Azt sem ténylegesen fogta, inkább csak a két tenyere között lebegett. Lehet hogy nem is gyertya volt, hanem csak egy láng, de erre már nem emlékszem tisztán. Csak a lény arca maradt meg nagyon erősen, olyan gyönyörű volt, hogy amint felriadtam, azonnal biztos voltam benne, hogy egy angyal. Hihetetlen élmény volt, és olyan izgatottan keltem fel, mint még soha. Mi lehetett ez? Van az ilyesminek jelentése, vagy csak egy egyszerű álom volt? Velem még sosem történt ilyesmi. Ma reggel azért imádkoztam Istenhez, hogy ha valamit mondani akar nekem, akkor segítsen meghallani.

Azt hiszem az álmom után talán annyira nem meglepő, de a hétvégén (szombaton) végre minden kétségem és ellenállásom megszűnt, és sikerült őszintén döntenem Isten mellett.  :igen: Azt hiszem életem eddigi legnagyobb akadályát rombolta le most az Úr!  :pirul: Ezzel most minden megváltozik! Végre be leszek merítve, ami feltétel a Mennyországhoz, és aminek kérdése eddig annyira zavart. Ráadásul olyan gyülekezetbe kerültem, ahol nagy aktivitást, és fiatalos lendületet érzek, ahol magam is megtalálhatom majd célomat! Ezúton köszönök mindenkinek mindent, sokat segített ez a fórum is döntésemben, és nagyon örülök, hogy van egy ilyen hely, ahol felekezettől függetlenül, csak Isten igéjét szem előtt tartva lehet beszélgetni!
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #76 Dátum: 2009 Június 02, 14:40:27 »
Dicsöség Istennek! :05:
Örülök, hogy épìtésedül szolgàlt a fòrum! :D

Megszeretném kérdezni, hogy mit értettél az alatt, hogy a bemerìtés feltétel a Mennyorszàghoz.

Szeretettel;
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #77 Dátum: 2009 Június 02, 14:51:58 »
Én is várom érdeklődve a választ amit Anti feltett.

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re: Az álom
« Válasz #78 Dátum: 2009 Június 02, 15:19:40 »
Én csak a János 3,5-ből indultam ki:

"Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába."
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #79 Dátum: 2009 Június 02, 16:38:01 »
Kedves Aata!  :05:

Ebben a versben a víz nem azt a vizet foglalja magában, mint ami pl: az óceánban van vagy a csapból folyik.
Jézus itt az Élő Vízről beszélt, akárcsak a samáriai asszonynak a kútnál.

Egy igeverset szeretnék hozni:
Mk 16,16a
"Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül,..."

Úgy néz ki, mintha a keresztelkedés feltétel lenne az üdvösség terén. Azonban ugyanez ige folytatása valami másról árulkodik:
Mk 16,16a
"Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül, aki pedig nem hisz, elkárhozik. "

Tehát nem azt mondta, hogy aki nem hisz és nem merítkezik be, az kárhozik el. Csupán az, aki nem hisz.

Kedves Aata! A keresztelkedés hiánya nem egyenlő azzal, hogy valaki elkárhozik. A lator sem merítkezett be.
A keresztelkedés másoknak bizonyság és nem Istennek! Isten a szíveket vizsgálja és a víz nélkül is jól tudja, hogy ki az, aki a gyermeke.

Pál is azt mondja, hogy a szíveteket metéljétek körül és ne a testeteket.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Az álom
« Válasz #80 Dátum: 2009 Június 02, 17:03:27 »
Kedves Aata!
Örülök, hogy megtaláltad a 'fizikai' helyed is Krisztus testében! Ahogy azt már Mária a közelmúltban írta itt a fórumon, nagyobb szűkség van, egy hús-vér gyülekezethez tartozni, mint sem egy netes fórumhoz! Azért örűlök, hogy esetleg a szellemiségünkkel hozzájárúlhattunk a döntésedhez!
Remélem továbbra is aktív tagja maradsz a fórumnak!
Antee szavaihoz csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy a keresztség nem csak bizonyság másoknak, hanem szövetségi jel is, mely ha hittel párósúl hitjel is egyben.
Viszont az üdvösséged valóban nem függ tőle!
Az Úr gazdag áldását kívánom reád az életed minden területén!
Szeretettel:
Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Az álom
« Válasz #81 Dátum: 2009 Október 01, 12:57:36 »
ÁLOM
 :004:

Egy testvérünk életében valami történt, felmerült egy olyan probléma, amin nagyon csodálkozott, sehogy sem értette a történteket, és megkérdezte az Urat, hogy mi ennek az oka?

Néhány napig semmi sem történt, de egy éjszaka álmot látott: mély, sötét kút mélyén találta magát. Ahogy körbenézett, a félhomályban egy lépcsőt látott felfelé. Nagyon megörült, mert úgy gondolta, így könnyen kijuthat az odafent látott nagy fénybe, hiszen itt semmi keresnivalója. Tudta, hogy erősek a lábai, jó fizikai kondícióban van, kétsége sem volt, hogy menni fog a dolog. Megindult a lépcsőn, de kiderült, hogy egyes fokok erősen síkosak, mások töröttek, ezért többször visszacsúszott a kút aljára. Újra megindult és egyre feljebb jutott, már majdnem a kút pereméhez ért, de akkor végleg megakadt, mert néhány fok hiányzott, sőt újra a kút fenekére esett vissza. Rádöbbent, hogy mégsem tud kijutni! Elkeseredésében felkiáltott az Úrhoz.

Akkor egy hang szólt hozzá: „ne a testi erőddel és értelmeddel akarj megtenni dolgokat, ne bízz a saját erődben, sem a saját eszedben, képességeidben. Hívd segítségül az én nevemet, és megszabadítalak.”

Ekkor az Úr Jézust hívta segítségül, a következő pillanatban pedig minden akadály nélkül felfutott egy fehér lépcsőn, és már kint is volt a fényben.

Péld 3:5 Bizodalmad (egyetért, hisz, bizalommal van, alárendelt (-té válik), engedelmeskedik, bízik) legyen az Úrban teljes (minden, teljes, egész) elmédből (szív); a magad (saját) értelmére (bölcsesség) pedig ne támaszkodjál (saját bölcsességedben ne bízz).

Zsolt 50:15: hívj segítségül engem a nyomorúság (kínzás, gyötrődés, terhelt, üldözés, megpróbáltatás, baj) idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #82 Dátum: 2009 Október 01, 13:47:37 »
Koszonom Irene! :2angel:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Az álom
« Válasz #83 Dátum: 2009 Október 01, 14:06:30 »
 :igen:

Hallelujah! Nagy az Úr! Igen, Ő ad álmokat, és annyira meg akarja menteni az embereket, hogy minden eszközt bevet! :088:
Dicsőség az Úr Jézus Krisztusnak, hogy döntöttél! Legyél áldott és járj bátran a keskeny úton! :044:
Tünde
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető nyakas4

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
  • nyakas444
Re: Az álom
« Válasz #84 Dátum: 2009 December 03, 21:03:13 »
Az Istentől jövő álomnál mindig betöltött a Szent Szellem,így összetéveszthetetlen volt számomra. :05:

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #85 Dátum: 2009 December 03, 21:23:21 »
Az Istentől jövőnek mindig van egy erőssége. Valahogy tudja az ember, mert az olyan más álom, nem téveszthető össze semmivel. Van egy különlegessége.

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Az álom
« Válasz #86 Dátum: 2009 December 06, 14:14:57 »
Karácsony – álom, vagy rémálom?  

Hanspeter Obrist

Sokak számára karácsony a régóta ápolgatott álmok beteljesedése, másoknak viszont a karácsony egy rémálom. Azt szeretnénk, ha a rémálmok minél hamarabb eltűnnének, és az álmok viszont valóra válnának. Az élet művészete azonban abban nyílvánul meg, hogy az álmokkal is és a rémálmokkal is helyesen tudunk bánni.

 A karácsonyi rémálom
Heródes király életének a rémálmát élte át, amikor a bölcsek napkeletről a palotájában megjelentek, és azt kérdezték, hogy hol van a zsidók királya, aki most született. Ügyesen szerezte meg a trónt, és brutális erőszakkal őrködött felette. Attól sem riadt vissza, hogy feleségét és gyermekeit kivégeztesse. Senki nem szólhatott bele életébe és senki sem vonhatta kétségbe pozícióját.

Nos, a keleti bölcsek megjelentek és szembesítették őt életének rémálmával. Az utódja megszületett. Heródes király zavarba jött, és vele együtt az egész Jeruzsálem (Mt. 2,3). Ki akar a hatalmas és rettenetes uralkodó trónjáért viaskodni. Saját családjában nem volt várható egy utód születése. Egy iszonyú hajsza indult el. Összehívatta a nép valamennyi főpapját és írástudóját és megkérdezte tőlük, hol kell megszületnie a Messiásnak, a megígért Királynak. Az írástudók részére teljesen egyértelmű volt, hogy a Mik. 5, 1.3 alapján Betlehem a születésének a helye. Most már csak az volt fontos Heródesnek, hogy mikor született meg ez az új uralkodó. Számításaik alapján a bölcsek pontosan tudták a születés időpontját. Elküldte őket Heródes a gyermeket felkeresni és követelte tőlük a pontos híradást.

A karácsonyi álom

A napkeleti bölcseknek egy álmuk teljesedett be. Egy fáradságos út után megtalálták a gyermeket, akinek a csillaga vezette őket. Ez az újszülött valami különleges lény volt. Az egész Univerzum engedelmeskedett Neki. Ám nagyon meglepődtek, amikor Közel-Keleten ezt a gyermeket egy egyszerű családban találták meg. Vannak álmok, amik másként teljesednek be, mint ahogy mi azt elképzeljük. Heródes palotája helyett, aki egyébként a jeruzsálemi templom újjáépítéséről volt híres, egy egyszerű kézműves feleségénél találtak rá az újszülött Királyra. Miután imádták Jézust és az ajándékokat átadták, figyelmeztetve lettek álomban, hogy ne térjenek vissza Heródeshez. Biztosak voltak abban, hogy ez egy fentről való útmutatás volt.  :2angel:

A figyelmeztető álom

Vajon elmondta-e József a saját álmát? Józsefnek meg kellett tanulnia az álommal és a rémálommal helyesen bánni. Az első sokk az volt számára, hogy a menyasszonya nélküle lett terhes. A második pedig, hogy az angyal kijelentése alapján menyasszonyát, Máriát magához kellett fogadnia (Mt. 1,20). Majd következett a pásztorok és a bölcsek látogatása, mint Isteni jel. Mindezek után egy újabb útmutatást kapott álmában: Józsefnek Máriával és a gyermekkel Egyiptomba kellett menekülni (Mt. 2,13). Elbűvől engem az a tény, hogy József mindig különbséget tudott tenni az álmok között.
 Mikor származik egy álom Istentől és mikor van az, hogy szellemünk egyszerűen csak feldolgozza az átélt eseményeket.
Mindenképpen azt közlik velem az álmok, ami a legjobban foglalkoztat, még akkor is, ha megprobálom ezeket a tudatomból kirekeszteni. Fontos ezeket átértékelni és a kérdést feltenni: Mit jelentenek az álmaim képjei nekem. Isten figyelmessé tehet ezeken keresztül olyasmire, amit ahelyett, hogy félre tennénk, foglalkoznunk kellene vele. Az álmok megfejtései függővé tehet attól a személytől aki az álom titkait felfedi.
Isten a mi álmainkat meg tudja fejteni (1.Móz. 41,15-16). Ezért van szükség imádkozó kérdésekre az álmokkal kapcsolatban. Isten különböző módon szólhat hozzánk. Még az álmainkat is felhasználhatja.

 Álom, vagy rémálom

Ma is Jézus sokaknak egy rémálom.  :168:
 Isten igénye reánk nézve Benne lesz láthatóvá. Ő általa lép Isten váratlanul az ember életébe. Eljön az idő, amikor dönteni kell, hogy elfogadom-e Jézust, mint Megváltót, mint Királyt és mint Isten Messiását, vagy nem.

Isten ma is szól hozzánk. Nem mindig álmokon át – Isten szólhat hozzánk körülményeink, embertársaink , lelkiismeretünk vagy a Biblia által. Szavára hogy reagálunk?
Felfúvalkodunk, mint Heródes, vagy szeretettel fogadjuk Őt, mint a bölcsek? Weissel Georg énekében meghív bennünket a következő szavakkal:
 „Emeljétek föl fejeteket, ti kapuk,emelkedjetel föl, ti ősi ajtók, hogy bemehessen a dicső Király, a Seregek URa!” (Zsolt. 24,7).  :004:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Az álom
« Válasz #87 Dátum: 2010 Július 24, 16:48:54 »
Drága Testvéreim!
Ez egy nagyon jó topic.
Szivesen beszélgenék veletek Isten által adott álmokról és látomásokról.
Sokáig nem foglalkoztam az álmaimmal,pedig már nagyon régen i üzent az Úr időnként álomban.Vannak álmok,amikre húsz egynéhány év óta is emlékszem.
Olyan is volt,amikor előre figyelmeztetett az úr valamire.Persz nem mindig figyeltem rá,de amikor megtörtént a dolog csodálkoztam.Komolyan kell vennem az álmaimat.Sokszor bátorító vagy "hívó" álmaim voltak.
Persze nem minden álom prófétikus.Mindig a Szent Szellem vezetésére kell hagyatkozni.Ő segít megérteni,hiszen az álmkban sok a szimbólum.A Szent Szellem pedig soha nem mond olyat,ami az igével ellentétes.
szívesen megosztom veletek álmaimat és átéléseimet.
Ha nektek is vannak ilyenek,kérlek írjátok le.
Az Úr áldjon meg titeket. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Az álom
« Válasz #88 Dátum: 2010 Július 24, 19:59:28 »
nem annyira szeretem az alom topic-kokat, vilagi forumokon mindig furcs dolgokat irnak ilyen topic-okban, aztan indul ra a wood-zas........... :nem:


Viszont voltak es vannak almaim, es lattam mar ebren is kepeket emberek eletebol.
Mivel kapcsolatosak ezek az almok, vagy ezek az ebren latott kepek?

Sajnos olyan dolgokkal, mikor a latomas, vagy az alom foszereplojet molesztaltak gyerekkoraban. Ebbol nehez kigyogyulni, mert az ordog eszi az idegeket. Ezekrol en nyiltan soha nem beszeltem senkinek. Csak egy embernek, aki maga is ebben volt, egy volt diakom, es vele en tobbszor setaltam, hogy elomndjam neki a dolgokat.
Es akkor Isten elszokta mondani, hogy legyek csendben es ugye megmutatja mi volt vele es akkor atelem, aztan feltolt azzal, hogy milyen erzes legyen bennem hogyan beszeljek a szemellyel vagy imadkozzak erte.
Mikor az elso ilyen volt, azt nem tudtam vegig csinalni, mert ugy ereztem osszeomlik az idegrendszerem, igy folyton fott langolt a fejem.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Az álom
« Válasz #89 Dátum: 2010 Július 24, 20:08:01 »
nem birtam felfogni, hogy ilyen lehet emberekkel. En nyelviskolaban dolgoztam angol tanarkent mielott kijottem Londonba, 2008 januarjaban.

Na, most az elso ilyen ugy volt, hogy szobeliztettem egy diakom, 14-70 korig jartak hozzank, felnottoktatas volt. Es az egyik fiatal szemely ult velem szemben, es lattam ket tekintete van......es igy gondolkoztam ez mi???
Szoltam Istennek: mi ez, Uram? Es akkor megmutatta, hogy mik tortennek a gyerekkel otthon. Befejeztuk a szobelit, es mikor mentem haza, kesobb este, mondtam Istennek, en ilyet soha tobbet nem akarok latni. De valaki hozzam kozelallorol ugyan ez derult ki, hogy ezt csinaltak vele, es akkor fejet hajtottam, es mondtam, jo, ha ebben en segitseg lehetek, akkor mindenre hajlando vagyok!

Legutobb nagyon durva eset volt. Szerettem volna egy muanyag gyongyos karkotot, de gondoltam majd Isten elvezet hol lehet kapni, mert en most hova induljak, itt a lakhelyunkon nem lattam sehol.....az ilyen kis kacatok, 2 font-ba kerulnek, 1 font.....de most meg egyszer nem lattam sehol.

Szoval ez nagyon szomoru!

London Tooting nevu reszen dolgoztam. Eljott az ebedido. Ez kb 2 honapja tortent.