Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 18933 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ani Kinor

• Vendég
Re:Az álom
« Válasz #90 Dátum: 2010 Július 24, 20:19:42 »
A munkahelyemmel szemben volt egy templom. Szep kis kertje volt. Neha beneztem, de sosem mentem be. Am egyik nap, nem volt mit tennem, hosszu volt az ebedido 2 ora......es bementem a kis racsos kapun. 3 pad volt, en a legszelsore akartam ulni, de Isten azt mondta a kozepsore uljek. Leultem.....eltelt par perc celtudatosan lepkedve jott egy korombeli ferfi, fekete kapucniban, ram nezett es leult mellem. Az utcan lakott. A frasz futott vegig rajtam mikor a szemembenezett. Komolyan feltem, de nem ugy hogy jart a gyomrom, de nagyon. Rendkivul komolyan is szoltam hozza. Figyelj, te ki vagy? Kozben Isten folyamatosan mondta nyugodj meg, ne felj! Megis nyugodtam. Mikor visszaneztem a ferfire, mar nem ugyanaz nezett ram a szemebol. Mondom, ez mi? Megmondta a nevet, es hogy munkanelkuli, itt lakik a templom kertben, es hogy nem tud munkat kapni. Ultunk....
Fogalmam sem volt mi tortenik......Egyszercsak mondja valaki beszel hozza hangokat hall. Mondom neki tenyleg? Hozzam is beszel Isten mindig  :2smitten:........mh....de az nem Isten aki hozzam beszel. Akkor a bal kezem ami logott mellettem ugy megszoritottam, hogy belement a kormom a tenyerembe, ami tudniillik mindig rovid. Majd utana, erorekaptam es mondtam neki: figyelj!!! Segitek! Csak Isten szolhat hozzank, senki mas! Erted! Mi van veled, mondj el mindent! Most!
Ram nezett, megsimogattam a hatat, es mondtam neki: te jo vagy! Erted? Jonak kell lennunk!
Es akkor sirt, es mondta, hogy o skizofren, es a hangok azt mondjak, hogy a noket.....a gyerekeket......Fogtam a kezet, es mondtam neki:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #91 Dátum: 2010 Július 24, 20:29:01 »
Te jo vagy, Te ugyan olyan fontos vagy Istennek, mint en, sot! Te meg dragabb vagy szamara.
Hallasz engem? Simogattam a hatat.
Akkor elojott a masik enje, ami ugy ereztem azt akarja, hogy megfojt engem.....az nagyon eros volt....es akkor Isten mondta mondjad neki: menj el, nincs helyed itt! Es felulkerekedett bennem a szeretet es az ero, es neztem bele abba a tekintetbe, de hangsulyozom ez nem en voltam. Az ero!!!! Es akkor a fiu megnyugodott, megcsokolta a kezem, es mondtam neki, ezt ne tegye, ez Isten segitsege volt. Es mondtam, most mennem kell de visszafogok jonni!!!!! Na most adtam neki penzt menjen enni, es igyon uditot is, meg papirzsebkendore is szuksege volt. Es nezett utanam....visszafordultam es mondtam, nem johetsz velem most, de visszajovok erted. Utanam lepett, levett egy kek muanyag gyongy karkotot, es odaadta nekem, legyen ez a tied  :2smitten: :2smitten: :2smitten: halambol! Mondtam, nem kell, mert ez a tied! De koszonom szepen a szandekod. Es csak rahuzta a karomra a karkotot.

Visszamentem dolgozni, ot tobbet nem lattam a templomnal! Aztan visszamentem, mint mondtam, es lattam kepeket a fiu gyerekkorabol, hat......errol nem irok.

Volt meg egy bergyilkos, o altalam tert meg! De ot nem irhatom le, mert megtiltotta. Szerelni jott hozzank valamit, es dolgozott...es lattam rola kepeket, es elmondtam neki......aztan jott Isten :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #92 Dátum: 2010 Július 24, 21:38:36 »
Csodalatos a mi Urunk!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #93 Dátum: 2010 Július 24, 23:04:14 »
SOLI   DEO   GLORIA   -   Egyedul ISTENE a Dicsoseg.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #94 Dátum: 2010 Július 25, 10:29:09 »
Dicsőség az Úrnak! Ő adott neked bátorságot és vezetést! nem mindennapi történet!  :061:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #95 Dátum: 2010 Július 25, 10:41:17 »

Shalom!   :044:

pl." akkor Isten elszokta mondani, hogy legyek csendben es ugye megmutatja mi volt vele es akkor atelem, aztan feltolt azzal, hogy milyen erzes legyen bennem hogyan beszeljek a szemellyel vagy imadkozzak erte.
Mikor az elso ilyen volt, azt nem tudtam vegig csinalni, mert ugy ereztem osszeomlik az idegrendszerem, igy folyton fott langolt a fejem." példa   :04:

Hááát, nemtudom, nem tudom... én nem vagyok meggyőződve ezeknek a jelenségeknek az isteni eredetéről...hmmm   :nem:

Nagyon óvatosnak kelle lenni, mert az ellenség nagyon "élethűen" tudja utánozni Istenünk munkáját... :(

Feltünteti magát, mint a világosság angyala, de nem az, korántsem..

Legyünk nagyon józanok!!! 

szeretettel Kamilla   :119:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #96 Dátum: 2010 Július 25, 11:13:55 »
Pont, hogy az nem Isten aki ellen van az alom/az ebren kep jon.

Ha Te tudod ki Isten, tudod mi honnan jon, ezt elteveszteni nem lehet, es a tortenesek mogott allo eredmenyt sem.

Te ketelyeidtol fuggetlenul peldaul az ember mar jo ideje latogatja a gyulekezetunket, ahol nyilvan nem en, hanem a pasztorunk foglalkozik vele, de rajtam kivul senki nem tudja mibol elt!

Az  o teljes tortenetet nem irhatom le. De mikor megtudtam o vele mi volt, es elismerte......megvallom egy ropke pillanatra ugy ereztem most azonnal elrohanok.....de akkor azt mondta Isten: Moni, te, ne hagyd el Jezust. Akkor nagyokat sohajtottam, es arra gondoltam lehet verekedes lesz.....mert ezt ereztem a ferfibol. Kozben o szerelt, es ekkora mar elmeselte az eletet es odalepett hozzam, es mondta neki nem okoz gondot, elvenni a masik eletet ez csak egy pillanat. Neztunk egymas szemebe.....es akkor elontott a batorsag es megkerdeztem: ennyi? vagy tudsz valami emberi dolgot is??? Hogy tudtad ezeket tenni? Ebredel? Megertem a gyerekkorod........Majd azt mondta: elzartam a szivem!!! Ne erezzek.  Es akkor magamhoz oleltem, nagyon hosszan alltunk es sirt......en is sirtam vele.......ez nem Isten muve???

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #97 Dátum: 2010 Július 25, 11:19:56 »
Mikor tavozott.....este volt......azon gondolkodtam, visszajon megol. Mert azt mondta senki nem tudja ezt Londonban nem erti hogyan jottem ra.......
Aztan arra gondoltam, es akkor mi van? Isten ugyis vigyaz ram, odajutok amit megerdemlek......de, csak a gyulekezetben lattam ujra par het mulva  :088:

Mert ugye elmondtam neki ott 'szakember' segit neki a lelkigondozasban.

Szoval teljesen mindegy,a tortenetek hiszi e mas vagy sem, az Ur munkaja a lenyeg.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #98 Dátum: 2010 Július 25, 15:40:15 »
Te jo vagy, Te ugyan olyan fontos vagy Istennek, mint en, sot! Te meg dragabb vagy szamara.
Hallasz engem? Simogattam a hatat.
Akkor elojott a masik enje, ami ugy ereztem azt akarja, hogy megfojt engem.....az nagyon eros volt....es akkor Isten mondta mondjad neki: menj el, nincs helyed itt! Es felulkerekedett bennem a szeretet es az ero, es neztem bele abba a tekintetbe, de hangsulyozom ez nem en voltam. Az ero!!!! Es akkor a fiu megnyugodott, megcsokolta a kezem, es mondtam neki, ezt ne tegye, ez Isten segitsege volt. Es mondtam, most mennem kell de visszafogok jonni!!!!! Na most adtam neki penzt menjen enni, es igyon uditot is, meg papirzsebkendore is szuksege volt. Es nezett utanam....visszafordultam es mondtam, nem johetsz velem most, de visszajovok erted. Utanam lepett, levett egy kek muanyag gyongy karkotot, es odaadta nekem, legyen ez a tied  :2smitten: :2smitten: :2smitten: halambol! Mondtam, nem kell, mert ez a tied! De koszonom szepen a szandekod. Es csak rahuzta a karomra a karkotot.

Visszamentem dolgozni, ot tobbet nem lattam a templomnal! Aztan visszamentem, mint mondtam, es lattam kepeket a fiu gyerekkorabol, hat......errol nem irok.

Volt meg egy bergyilkos, o altalam tert meg! De ot nem irhatom le, mert megtiltotta. Szerelni jott hozzank valamit, es dolgozott...es lattam rola kepeket, es elmondtam neki......aztan jott Isten :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Milyen nagy és irgalmas az Úr.Hallelujah! Olyan jó,hogy Isten szeretetét és az Örömhírt tudtad feléjük közvetíteni!
Az Úr áldjon meg. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #99 Dátum: 2010 Július 25, 15:55:59 »
Természetfeletti megtapasztalás (álom,látomás stb.) jöhet Istentől és az ördögtől is.Mi Isten gyermekei vagyunk és a Szent Szellem elvezet minket minden igazságra.Mindig Isten igéje és a Szent Szellem vezetése kell,hogy legyen első az életünkben.Nem az álmokra,látomásokra kell tenni a hangsúlyt,DE ha Isten ad ilyet nekünk,ő megfogja mutatni a jelentést.Talán nem azonnal.Van amikor egy álom jelentésére fokozatosan jöttem rá,de volt,hogy szinte azonnal.Olyan is volt,hogy csak  hónapokkal,évekkel később.
Álmoskönyveket nem kell használnunk!Legalább is nem világiakat.Aztán sokszor bizonyos dolgok mást jelentenek különböző embereknek.Pl:kutya vagy macska.Lehet,hogy valakinek ez rosszat jelent,deegy kutya-,macskabarátnak esetleg valami vagy valaki kedveset.Ez csak egy példa.Nagyon fontosak az érzelmek,benyomások az álomban.DE mindig az Úr segítségét útmutatását kell kérnünk.

Az Úr áldjon meg titeket. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
Re: Bizonyságok, átélések.
« Válasz #100 Dátum: 2010 Július 25, 16:01:55 »
Talán meglepő, hogy ilyen korán fent vagyok, de ennek oka, hogy ma éjjel álmodtam. Szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket, mert eddig ilyen még nem fordult elő. Valami összevisszaság történt az álmomban, nagy részére nem is emlékszem, csak arra, hogy a legvégén hirtelen nagyon erősen tudatomra ébredtem. Azt éreztem, hogy mindenképpen be akarok lépni egy egyházba. Volt mellettem egy barátom, aki nagyon vissza akart tartani, de én elkezdtem rohanni a kapu felé, és amikor már majdnem odaértem, akkor kinyílt. Egy csodálatos lény lépett ki belőle, és hihetetlen tempóban kijött (kilebegett) elém, egy gyertyát tartva a két keze között. Azt sem ténylegesen fogta, inkább csak a két tenyere között lebegett. Lehet hogy nem is gyertya volt, hanem csak egy láng, de erre már nem emlékszem tisztán. Csak a lény arca maradt meg nagyon erősen, olyan gyönyörű volt, hogy amint felriadtam, azonnal biztos voltam benne, hogy egy angyal. Hihetetlen élmény volt, és olyan izgatottan keltem fel, mint még soha. Mi lehetett ez? Van az ilyesminek jelentése, vagy csak egy egyszerű álom volt? Velem még sosem történt ilyesmi. Ma reggel azért imádkoztam Istenhez, hogy ha valamit mondani akar nekem, akkor segítsen meghallani.

Azt hiszem az álmom után talán annyira nem meglepő, de a hétvégén (szombaton) végre minden kétségem és ellenállásom megszűnt, és sikerült őszintén döntenem Isten mellett.  :igen: Azt hiszem életem eddigi legnagyobb akadályát rombolta le most az Úr!  :pirul: Ezzel most minden megváltozik! Végre be leszek merítve, ami feltétel a Mennyországhoz, és aminek kérdése eddig annyira zavart. Ráadásul olyan gyülekezetbe kerültem, ahol nagy aktivitást, és fiatalos lendületet érzek, ahol magam is megtalálhatom majd célomat! Ezúton köszönök mindenkinek mindent, sokat segített ez a fórum is döntésemben, és nagyon örülök, hogy van egy ilyen hely, ahol felekezettől függetlenül, csak Isten igéjét szem előtt tartva lehet beszélgetni!
Nagyon boldoggá tesz,amit írsz.:)
Az Úr áldjon meg.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #101 Dátum: 2010 Július 25, 16:30:17 »
Nem neveltek hívőnek.Szüleim bár bizonyos értelemben hívő családban nőttek fel,felnőttként nem hittek.Engem és öcsémet sem neveltek úgy.
Gyerekként,amikor láttam,hogy néhány osztálytársam hittanórára jár,úgy éraztem,kimaradok valamiből.aztán másik iskoláb akerültem.Később külföldre.Tizenévesen olvastam először egy gyerekeknek íródott,képes Bibliát.Mindenesetre érdekelt jézus személye.Sajnos még nem eléggé.Csak néhány évvel később tértem meg.
Mindenesetre,körülbelül abban az időben,hogy már olvastam a bibliai történeteket,álmodtam ezt az álmot (talán 27-28 éve is van,hogy álmodtam,de még ma is tisztán emlákszem):
Egy szép erdei tisztáson voltam.Reggel volt.Szikrázóan sütött a nap.Gyönyörű és békés volt.Egy csörgedező forrást láttam meg,kristálytisztavízzel,de nem a földből jött,hanem a "levegőből",mintha egy másik,láthatatlan világból folyt volna ebbe a világba.

Hát ez az álom.Akkoriban dok sci-fit olvastam,és azt gondoltam,ez egy másik dimenzió.Persze valóban az,de nem úgy,ahogy ezt akkoriban gondoltam.:) Később,jóval később,már kerestényként értettem meg igazán a jelentését.Nyilván isten már akkor próbált megszólítani,hívni.     

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #102 Dátum: 2010 Július 25, 22:08:35 »
Kedves Ditte,

ez valoban jelkepes alom, de a jelentese szamomra ketsegtelenul az ami Neked  :088: :088: :088:

Dicsoseg az Urnak!

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #103 Dátum: 2010 Július 26, 06:57:48 »
Dicsőség az Úrnak!!!

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
Re: Az álom
« Válasz #104 Dátum: 2010 Július 29, 07:49:55 »
ÁLOM
 :004:

Egy testvérünk életében valami történt, felmerült egy olyan probléma, amin nagyon csodálkozott, sehogy sem értette a történteket, és megkérdezte az Urat, hogy mi ennek az oka?

Néhány napig semmi sem történt, de egy éjszaka álmot látott: mély, sötét kút mélyén találta magát. Ahogy körbenézett, a félhomályban egy lépcsőt látott felfelé. Nagyon megörült, mert úgy gondolta, így könnyen kijuthat az odafent látott nagy fénybe, hiszen itt semmi keresnivalója. Tudta, hogy erősek a lábai, jó fizikai kondícióban van, kétsége sem volt, hogy menni fog a dolog. Megindult a lépcsőn, de kiderült, hogy egyes fokok erősen síkosak, mások töröttek, ezért többször visszacsúszott a kút aljára. Újra megindult és egyre feljebb jutott, már majdnem a kút pereméhez ért, de akkor végleg megakadt, mert néhány fok hiányzott, sőt újra a kút fenekére esett vissza. Rádöbbent, hogy mégsem tud kijutni! Elkeseredésében felkiáltott az Úrhoz.

Akkor egy hang szólt hozzá: „ne a testi erőddel és értelmeddel akarj megtenni dolgokat, ne bízz a saját erődben, sem a saját eszedben, képességeidben. Hívd segítségül az én nevemet, és megszabadítalak.”

Ekkor az Úr Jézust hívta segítségül, a következő pillanatban pedig minden akadály nélkül felfutott egy fehér lépcsőn, és már kint is volt a fényben.

Péld 3:5 Bizodalmad (egyetért, hisz, bizalommal van, alárendelt (-té válik), engedelmeskedik, bízik) legyen az Úrban teljes (minden, teljes, egész) elmédből (szív); a magad (saját) értelmére (bölcsesség) pedig ne támaszkodjál (saját bölcsességedben ne bízz).

Zsolt 50:15: hívj segítségül engem a nyomorúság (kínzás, gyötrődés, terhelt, üldözés, megpróbáltatás, baj) idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

Nagyszerű álom.
Milyen hatalmas az Úr!