Szerző Téma: Az álom  (Megtekintve 32873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Az álom
« Dátum: 2006 November 09, 10:04:06 »
Biztosan mindenki találkozott már ezzel.

A Bibliában találkozhatunk olyan igékkel,ahol Isten üzen álomban a híveinek.
Ez inkább az Ószövetségben fordult elő,míg az Újszövetségben pár helyen(lásd pl: József álmában,Jézus születésénél).
De a gonosz is felhasználja álmainkat?Biztosan...

Hogyan tehetünk különbséget?
Vagy csak pihen az agyunk olykor? :?:

Elemezzük közösen!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kiscsillag

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #1 Dátum: 2006 November 11, 17:43:30 »
 :?:

Hát érdekes témára bukkanhatunk ,ha utána járnánk tényleg az álomnak!!
Jó lenne ha olyas Valaki is megszólalna majd,aki komolyan foglalkozott ezzel Igei és orvosi szempontból is!!
Irjatok!!!

Nem elérhető kzoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 33
  • Mert kegyelemből tartattatok meg...
    • Kegyelem Honlap
Re: Az álom
« Válasz #2 Dátum: 2007 Január 18, 21:02:59 »
Jóel 3,1   Azután kitöltöm majd Lelkemet minden emberre. Fiaitok és leányaitok prófétálni fognak, véneitek álmokat álmodnak, ifjaitok látomásokat látnak.

Ez pünkösd óta a mai napra is vonatkozik...
Kérlek, hogy finoman mondd meg, ha megbántottalak, mert nem szándékosan tettem... és bocsáss meg nekem...

KEGYELEM honlap

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Az álom
« Válasz #3 Dátum: 2007 Július 19, 02:30:09 »
Sziasztok!

Hát igen...az álom. Úgy gondolom, hogy álomban is szól Isten az emberekhez. Szerintem Isten más úton-módon próbál először kijelentést, útmutatást adni, mintsem álomban. Ugyanis a sátánnak is hatalma van az álmok felett. Isten, inkább az igéjén keresztül szól hozzánk, mintsem álomban.

Az álom ugyanis olykor értelmetlenek, zavarosak. Az álmokra nem szabad támaszkodnunk és útmutatást találni benne, mert az nem lenne bölcs. A Bibliában olvashatunk Józsefről, akinek az álma kétszer ismétlődött meg, kicsit más formában. Józsefnek két különböző álma volt:

1, Leborult előtte a nap, a hold, és tizenegy csillag.
2, Az Ő kévéje állítva volt, majd körülötte ledölt a tizenegy kéve.

Két különböző álom, azonban ugyanaz a mondanivaló! Ugyanaz a jelentése mind a két álomnak. Ha például kétszer álmodta volna meg a kévés álmot, akkor egy visszatérő álomnak is tűnhetett volna, jelentőség mentesen. Azonban a nap, a hold és a csillagos álom megerősítője volt a kévés álom.

Gondolhatunk az Egyiptomban uralkodó fáraó álmára, amit József fejtett meg. Kettő álom volt ott is, egyik tehénről, a másik kalászról szólt. Azonban jelentése ugyanaz volt...

Ha nem érezzük egyből Isten üzenetét az álom után, akkor jobb elfelejteni, mert emberi értelemmel próbálunk egy jelentést faricskálni rá.

Isten áldjon meg benneteket!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #4 Dátum: 2007 Július 19, 08:18:32 »
Azért érdemes megjegyezni, hogy még a tudomány sem tudja megfejteni az álom honnan van és mi az. Sokan foglalkoztak azzal, hogy mi is valójában az álom. Felébredés után többé kevésbé vissza tudunk emlékezni.

- Mi lehet a fiziológiás szerepe az álomnak?
- Mi hatására jön létre?
- Mi iegyáltalán az álom?
- Miért van szükségünk rá?

Ilyen és ehhez hasonló kérdések foglalkoztatják az embereket. A választ azonban senki nem tudja. Isten adta, mert velünk van az álom és bennünk zajlik le. A sátán bele tud nyúlni, mert a rémálom nem az Istentől van.

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Az álom
« Válasz #5 Dátum: 2008 Február 25, 16:14:17 »
Sok embert foglalkoztat ez a téma,igen érdekes és néha rémes is lehet.Igen nekünk nem az álmokra kell építeni.
De mi is kaphatunk álmokat jót és rosszat is én mondjuk a rossz álmoknál felébredek.De van amelyiket versben is leírom.Egy látomást viszont már leírtam a mennyei témánál.Az nem vot szép annyira de emlékszem még mai napig rá.És tett látogatást már nálam is angyal mikor vigasztalásra volt szükségem.Ezt lehet vitatni de én éreztem és hallotam.Kérdezhetné valaki látni? Hát nem mertem oda nézni vagyis körbe nézni mert féltem de a simítás amit az arcomon éreztem az mindent elárult megvigasztalt és a félelmem is elszált.Ezt is versben írtam le és egy másikat is.Leírom nektek a versem ami álom vot csak én mindent versben írok le mert így mást is megajándékozhatok a verseimmel.
Eljöttél.

Eljöttél hozzám,hogy vígasztalj,
Egy éjjel történt e nagy csoda.
Fényt láttam,s szárnyak zaját,
De nem féltem,mert tudtam te vagy.

Kezed megérintette arcomat,
S egész testemben éreztelek.
Az,ami volt bennem kicsiny félelem,
Elszált és boldogság nyugalom járt átt.

Te voltál nállam ezen az éjszakán,
Mert te tudod szívem,lelkem súlyát.
És a finom simogató éríntésed:
A gondoskodó atyai kezek,
Levették lelkem terheit ezen a napon.

Betakartál engem,ahogy apja gyermekét,
S teljes nyugalom melyet éreztem:
És tudtam atyám,tehet ilyen csodát.
Köszönöm neked szívem vigaszát.

Ott álltam másnap az elmúlás küszöbén,
Sírtam,mert a gyász tehet ilyet,
De te ott is velem voltál,tudom:
Láttál engem és ott is vigasztalni probáltál.

A gyász bármilyen erős is bennünk,
És tarthat éveken átt.
De te gondoskodó apaként,
Mindig ott vagy s leveszed a terheket.

Mert egy apa tesz ilyen jót,
Gyermekét szeretve gondoskodik rolla.
S vigyáz,ápolja lelkét, s vigasztalja,
Hogy gyermeke örökké boldogságban élhessen.

Bármilyen gyász legyen is rajta,
Egy apa szíve féltőn ovja.
Az élet tele van gyásszal és fájdalommal,
De van egy gondoskodó kéz mely ovja. :kereszt01: :pityereg:

A másik teljesen más de ez is Isten dicséretére íródott mert én így is szeretem kimutatni hálám.Mivel álom a téma még ez is ide tartozik.

Álom vagy valóság.

Álmomban a tron előtt áltam,
Isten előtt áltam s láttam.
Nem féltem erős hitem vett körűl:
Az atya kezei felém nyúltak,
Snem tudtam mit akarnak.

Életem egy perc alatt leperegtek,
Láttam születésem,titkaim,bűneim.
De tudtam mindezt Atyám kitőrli,
Térdre borultam és imádkoztam.
Fájt amit láttam,de Atyám,
Újból felém nyúlt s kezei átkarolt.

Éreztem mit akar azt, hogy feledjek,
Feledjem el az életem,mindazt ami történt.
Feledjem el a földi életet és szeretteimet.
S tudtam meg kell tennem ha maradni akarok,
Nem szabad gyengének lennem,
Erős az én hitem s szeretem Istenem. :104: :105:

Még mindig álomnak hittem,
De rádöbbentem,hogy ébren vagyok.
S amit szemem előtt látok az a valóság.
Oly szép és gyönyörű hely amit láttam.
Sok ismerős,jó barát akiket látok.
Boldogság tölti meg szívemet,
Mert amit álomnak hittem az a valóság.

Ez a második vers már évekkel ezelőtt íródott.Hát ezzel a témával kapcsoladban csak ennyit. Szeretettel Juzsa

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Az álom
« Válasz #6 Dátum: 2008 Február 25, 16:47:26 »
Szia Juzsa!

Nagyon szép! Nagyon tetszik!

Úr áldjon és vezessen szüntelen mindenben!!!!!

Szeretettel :Marietta  :2smitten:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Az álom
« Válasz #7 Dátum: 2008 Február 25, 20:54:27 »
Zsid.1.1  Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképpen szólott hajdan..... ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által. Jézus küldte a vigasztalót - Szentlelkét - aki róla tesz bizonyságot és megjelenti nekünk az irások értelmét - mely teremtő szóvá válik bennünk. (tehát az Ő lelkén keresztül kapjuk az üzenet értelmét) - de soha nincs üzenete Jézus nélkül. A Szentháromság Isten kapcsolatba kerül velünk -  sosem mond ellent a bibliának.
Azért gondolom úgy, hogy inkább az írást tanulmányozzuk, mivel az pontosan le van írva, nincsenek hiányzó részek és amúgy sem lehet egy álomnak valami új, fontos információja számunkra.
Szerintem nem kell foglalkoznunk az álmokkal.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Az álom
« Válasz #8 Dátum: 2008 Február 25, 23:05:49 »
Én ugy gondolom ,hogy igenis foglalkoznunk kell az álmainkkal is,az Úr álmában is megáldja az Övéit .Amen
Szeretettel Éci :019: :032:

maria

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #9 Dátum: 2008 Február 25, 23:43:06 »
Sándor: Szerintem nem kell foglalkoznunk az álmokkal.

Sánodr! Hát ez nem igei amit írtál. Engem pl. álomban intett meg egy alkalommal az Úr. Jóel próféta elmondta, hogy az utolsó időkben milyen fontos szerepe lesz az álomnak.

Csel. 2,17 És lészen az utolsó napokban, ezt mondja az Isten, kitöltök az én Lelkemből minden testre: és prófétálnak a ti fiaitok és leányaitok, és a ti ifjaitok látásokat látnak, és a ti véneitek álmokat álmodnak.

József, Mária férje álomban kapta meg az utasítást mit tegyen Máriával.

Mát. 1,20 Mikor pedig ezeket magában elgondolta: ímé az Úrnak angyala álomban megjelenék néki, mondván: József, Dávidnak fia, ne félj magadhoz venni Máriát, a te feleségedet, mert a mi benne fogantatott, a Szent Lélektől van az.

Sándor: ...amúgy sem lehet egy álomnak valami új, fontos információja számunkra.

Elmondom neked, igen fontos információt adott az Úr, amikor megjelent álmomban! Ez az információ tart meg engem a szolgálatomban szilárdan!

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re: Az álom
« Válasz #10 Dátum: 2008 Február 26, 07:31:29 »
Amen Dicsősség az Úrnak az Ő vezetéséért. :angel:

Magda

  • Vendég
Re: Az álom
« Válasz #11 Dátum: 2008 Február 26, 08:12:27 »
 :D

Én ugy gondolom ,hogy igenis foglalkoznunk kell az álmainkkal is,az Úr álmában is megáldja az Övéit .Amen
Szeretettel Éci :019: :032:

Én is így gondolom, az ÍRÁSOK alapján.

 :084:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Az álom
« Válasz #12 Dátum: 2008 Február 26, 08:37:51 »
Kedves Asszonyok,

Az én véleményem továbbra is az, nem az álmokkal kell csoportosan foglalkoznunk, hanem az igével. Nagyon sajnálom, pedig próbáltam tényleg vigyázni, ne sértsek meg senkit - és már igeellenes is lettem. Amit álomban kaptál annak igei megerősítése is kell legyen. Neked, saját magad számára és személyes lesz, nem csoportfoglalkozás. Joel - az ószövetségben szerepel, sajnos kicsit elkerülte a figyelmeteket, hogy Jézus előtt a kijelentéseknek tényleg forrása volt - ezért idéztem az Zsido 1.1. versét, tehát nem tudom, miről akartok meggyőzni, miben nem voltam igei. Kicsit szeretném arra kérni az asszonytestvéreket - hogy nagyobb odafigyelést tanusítsanak a leírtakra és kicsit szelidebben reagáljanak.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Az álom
« Válasz #13 Dátum: 2008 Február 26, 08:59:40 »
Kedves Sandor!
Lehet,ha kimondottan nem az asszonyokhoz intezed a mondanivalodat,nem is reagalok,de igy nem birom ki.
Azt hiszem ertem,hogy te mit akarsz mondani,de engedj meg egy megjegyzest.Amiert szobajott ez a tema es valaki kifejti a velemenyet,az mar azt jelenti,hogy csoportosan foglalkoznak vele?Egyszeruen csak leirjak a velemenyuket.
Pl. az en velemenyem az,hogy nagyon vigyazni kell az almokkal mert csalokak lehetnek,plane nem minden alomnak valami jelentoseget tulajdonitani.De igenis lehet nemely alomnak ertelme.Van akinek adatott,hogy megalmodjon dolgokat,van akinek egyaltalan nem.Az nem is erti az ilyesmit.Nekem se adatott meg,viszont edesapamnak igen.Mar nem el,de visszaemlekszem ra.Soha nem aprosagrol volt szo,hanem nagy hordereju dolgokrol.Nem gyakran,csak amikor valamit akart neki kijelenteni vagy megmutatni az Ur.Es mindig beteljesult.A Szentszellem megtudja kulonboztettetni velunk melyiket kell figyelembe venni es melyiket nem.Se megmagyarazni se bebizonyitani nem lehet,egyszeruen csak biztosan erezni lehet,hogy ez a bizonyos alom Istentol van.Pillanatnyilag egy almom van amirol tudom biztosan,hogy "fentrol"van.Raadasul itt a foldi eletben nem is fog beigazolodni csak majd odaat,megis hatarozottan tudom,hogy ugy van.
Tehat nem lesz ebbol a temabol csoportos foglalkozas,tovabbra is az ige lesz boncolgatva.
Nem kell mindig mindent olyan "veresen"komolyan venni.Ezt a mondatot se kell tulfilozofalni.

Szeretettel
Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Az álom
« Válasz #14 Dátum: 2008 Február 26, 09:27:22 »
Kedves Edit,

Teljesen egyetértünk. Én is csak a saját véleményemet írtam le. A hozzászólásod pedig tetszik.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.