Szerző Téma: Törvény-Kegyelem.  (Megtekintve 14144 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Törvény-Kegyelem.
« Válasz #45 Dátum: 2012 Október 18, 16:00:20 »
Ma találtam Corrie Ten Boom-tól egy nagyon elgondolkoztató idézetet:

"A törvénytől való szabadság nem ment fel attól, hogy Isten akaratát cselekedjük, hanem azt jelenti, hogy az ÚR ömaga cselekszi azt általunk."

 :2smitten:
amen

Nem elérhető Batiszrael

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1864
Re:Törvény-Kegyelem.
« Válasz #46 Dátum: 2012 Október 18, 16:01:57 »
Amit akartok azért, hogy az emberek tiveletek cselekedjenek, mindazt ti is úgy cselekedjétek azokkal, mert ez a törvény és a próféták.(Máté 7,12.)
 :2smitten:

amen

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Törvény-Kegyelem.
« Válasz #47 Dátum: 2012 December 25, 10:03:30 »

Az Úrnak minden útja kegyelem és hűség azoknak, a kik szövetségét és bizonyságait megtartják.
Zsolt 25,10    


46. Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, a miket mondok?
47. Valaki én hozzám jő és hallgatja az én beszédimet és azokat megtartja, megmondom néktek, mihez hasonló.
48. Hasonló valamely házépítő emberhez, a ki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.
49. A ki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, a ki csak a földön építette házát fundamentom nélkül: a melybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása.

Lk 6,46-49

 :pasztor05:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Törvény-Kegyelem.
« Válasz #48 Dátum: 2013 Április 26, 09:42:16 »
Látom, hogy vége lesz mindennek, ami megvan, de a te parancsolatod végtelen. 97. Mennyire szeretem törvényedet! Egész nap azon elmélkedem. 98. Bölcsebbé tesz ellenségeimnél parancsolatod, és enyém marad az örökké. 99. Minden tanítómnál okosabb lettem, mert intelmeiden elmélkedem. 100. Értelmesebb vagyok a véneknél, mert megfogadtam utasításaidat. 101. Nem lépek lábammal semmilyen rossz útra, hogy megtarthassam igédet.
Zsolt 119,96-101

Az ég és a föld elmúlnak, de az én beszédeim semmiképen el nem múlnak.

Mt 24,35

Könnyebb pedig a mennynek és a földnek elmúlni, hogynem a törvényből egy pontocskának elesni.
Lk 16,17
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Törvény-Kegyelem.
« Válasz #49 Dátum: 2013 Április 26, 10:49:56 »
ámen.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12