Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261463 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #375 Dátum: 2011 Július 14, 13:36:28 »
Háát, gondolkodtam már róla,

Előszőr is Örökkévalóság, az nagyon nagyon sok idő, de valahogy úgy gonolom, hogy mivel ott nincs idő, időn kívül van - amit nem foghatunk fel - de ott az időt nem is fogjuk érezni...na ezt se lehet fölfogni... :2angel:

Mit csinálunk?  -  Biblia ír pár dolgot, az Atya közelében örökké, dicsőíteni őt, szeretet lesz, boldogság.....

Én remélem meg lehet majd tanulni zongorázni, vagy hegedülni, csodálatos lenne, de jó lenne szép dolgokat festegetni, rajzolni...
Vagy még itt a földön a királyság alatt beutazni a földet, oroszlánt simogatni, cápával úszni, megmászni a legmagasabb hegyed...

Lehet gyerekes, de nekem ez jutot eszembe már párszor ha ez volt a beszédtéma

T
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #376 Dátum: 2011 Július 14, 13:39:44 »
 :2smitten:   De még várok....
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #377 Dátum: 2011 Július 14, 14:01:49 »
Csodálatos lesz, amit szem nem látott és fül nem hallott, olyat készített az Úr az Őt szeretőknek! Szerintem ott is meg lesz mindenkinek a feladata, persze a legfontosabb az Úr dicsérete, imádása. Itt a földön kapunk belőle ízelítőt, de minden képzeletünket felülmúlja, ami vár ott ránk.

A mi drága Urunk csodálatosat készít az Övéinek. Együtt leszünk egy nagy család, teljes szeretetben, békében. A mennyben csodálatos harmónia van, és csodálatos közösség a mi drága Istenünkkel!  :2smitten:  Ott minden TÖKÉLETES!

Eszembe jut erről egy ének:

Égi otthonom vár odafönn,
Ahol nincs többé fájdalom, könny,
Hol megszámlálhatatlan sereggel,
Ujjongva zeng az égi öröm...





Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #378 Dátum: 2011 Július 14, 14:17:48 »
Nagyon jo kerdest tettel fel Testverem.

Ugy gondolom, hogy amit mindenki tenni fog: imadni, dicsoiteni Istent.
Tovabba szolgalni, Isten akarat cselekedni.

Viszont ugy gondolom, hogy kulonfele szolgalatok lesznek, kulonbozo hierarchiakkal.
Ki mennyin volt hu ezen a vilagon? Majd meglatjuk, hogy kire mennyi fog bizatni az orokkevalosagban.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #379 Dátum: 2011 Július 14, 14:28:42 »
Köszönöm Testvéreim. Valóban gyönyörködök válaszaitokban, de még azért várok... hátha szólna még hozzá valaki...(valakik!)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #380 Dátum: 2011 Július 14, 19:13:48 »
Azt nem tudom, hogy tettileg mit fogunk csinálni, de maga Isten lesz közöttünk, és csodálatos lesz maga a hely, és a légkör. Szeretetben fogunk élni, könny, fájdalom, gyász, félelem nélkül. El sem tudjuk képzelni, mert e való világban szinte mindig jelen van valamelyik. Egyszer láttam a Duna fölött átívelni a szivárványt, akkor áradt ki valami csodálatos atmoszféra, ami csak egy pici ízelítő volt, és csak homályos árnyéka, de már az is reménnyel töltött el.
Van egy ének : még felét sem mondták el nekem mily nagy vagy Te.... valahogy igy van ez a mennyel is, nincs arra szó. amelyet Isten készített az Őt félők számára.

Egyik kedvenc énekem :

Ama szép hon felé száll az én óhajom,
ahová mihamar bemegyek
Fogad majd engemet Mesterem, Jézusom,
Hogy vele örökké ott legyek.

Kapok-e csillagos, ragyogó koronát
Ama szép honba fent odaát?
Amikor lelkem a mennybe száll,
Kapok-e ragyogó, csillagos koronát?

Míg itt e földi lét kötve tart engemet,
Híven kell végeznem dolgomat
Lelkeket mentve szolgálni a szent ügyet
Hogy aztán elvegyem díjamat.

Kapok-e csillagos...



Most tehát munka vár még mindig énreám,
Amihez mesterem ad erőt
Azután megkapom csillagos koronám
Angyalok, és a sok szent előtt.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #381 Dátum: 2011 Július 14, 23:57:05 »
Fel sem foghatjuk Isten milyen csodálatos dolgot tervezett számunkra.Azt hiszem mivel mindenkor az Úrral leszünk,ez valami csodálatos öröm lesz,és Isten kipótolja nekünk a szenvedéseinket.Minden  a helyére kerül. Végre újra minden jó lesz.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #382 Dátum: 2011 Július 15, 00:02:53 »
Testvéreim. Minden amit leírtatok, nagyszerű és igaz, egy kivétellel! Mert igen is lehet, sőt kell (ene) hogy legyen halvány fogalmunk arról mit fogunk ott tenni. Mert hát az Ige szerint, ezt hétről-hétre gyakorolhatjuk-hatnánk!  A hetedik nap az Ő békességébe való bemenetel előképe!
Zsidókhoz írt levél 4. rész

1.    
Óvakodjunk tehát, hogy mivel megvan az ő nyugodalmába való bemenetel ígérete, valaki közületek fogyatkozásban levőnek ne láttassék.
2.    
Mert nékünk is hirdettetett az evangyéliom, miképen azoknak: de nem használt nékik a hallott beszéd, mivel nem párosították hittel azok, a kik hallották.
3.    
Mert mi, hívők, bemegyünk a nyugodalomba, miképen megmondotta: A mint megesküdtem az én haragomban, nem fognak bemenni az én nyugodalmamba; jóllehet munkáit a világ megalapításától kezdve bevégezte.
4.    
Mert valahol a hetedik napról ekképen szólott: És megnyugovék Isten a hetedik napon minden ő cselekedeteitől.
5.    
És ugyanabban ismét: Nem mennek be az én nyugodalmamba.
6.    
Mivelhogy annakokáért áll az, hogy némelyek bemennek abba, és a kiknek először hirdettetett az evangyéliom, nem mentek be engedetlenség miatt:
7.    
Ismét határoz egy napot: Ma, szólván Dávid által annnyi idő multán, a mint előbb mondva volt. Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket.
8.    
Mert ha őket Józsué nyugodalomba helyezte volna, nem szólana azok után más napról.
9.    
Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének.
10.    
Mert a ki bement az ő nyugodalmába, az maga is megnyugodott cselekedeteitől, a miképen Isten is a magáéitól.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #383 Dátum: 2011 Július 15, 16:12:44 »
Szia,

Erre az jött bennem föl, hogy
Drága Atyám formálj minket olyanná, hogy nyugodalmadba mehessünk, ne fogyatkozzunk, hanem növekedjünk, adj nekünk tisztaságot, Jézus vére fedezzen minket s az Atya szeretete. Legyünk kitartóak, s soha ne engedjük el Jézus kezét
Legyen hitünk cselekvő hit, életünkön keresztül lássák meg az emberek Jézust az akaratod szerint.
AMEN
s a mai napok kedvence:
Hogy a ti hitetek ne emberek bölcseségén, hanem Istennek erején nyugodjék. (1.Kor.: 2-5)

Tünde
Hálás vagyok Atyám azokért a bizonyságokért amiket életembe a utóbbi néhány napban adtál, hatalmad határtalan, s szeretet mindenkit átölel.
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #384 Dátum: 2011 Július 15, 16:56:11 »
Ámen ! Így legyen.    Köszönöm testvérem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #385 Dátum: 2011 Július 15, 17:16:56 »
Kedves Testvérem!

Most láttam meg, hogy melyik Ige van aláirás gyanánt feltéve, és a Szent Szellem felhozta, hogy ezt az Igét az Úr küldte nekem igéretként, akkor mikor visszatértem Hozzá. De jó újra olvasni!. Köszönöm.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Torocko

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 273
  • kék hegyek
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #386 Dátum: 2011 Július 15, 19:29:43 »
Csatlakozva az angyalok karához, örök dicsöítés lesz az életünk, és már nem fog zavarni semmiféle világi csábítás, politika, megélhetési gond stb. :afro:
"Vessed az Úrra a te terhedet, ő gondot visel rólad, és nem engedi, hogy valamikor ingadozzék az igaz."  Zsoltárok: 55.23

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #387 Dátum: 2011 Július 15, 20:39:45 »
Ámen Testvérem.    /Ézs 25,8    
Elveszti a halált örökre, és letörli az Úr Isten a könyhullatást minden orczáról: és népe gyalázatát eltávolítja az egész földről; mert az Úr szólott.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #388 Dátum: 2011 Július 15, 22:33:37 »
Shalom testvéreim.  Ezúttal egy kérdést szeretnék feltenni nektek, és valóban érdekelne a válaszaitok!  Gondolkodtatok már azon, mit fogunk tenni az ÖRÖKKÉVALÓSÁGBAN ??? És ha igen, mire jutottatok?  Mi a véleményetek erről a dologról?   ( amikor az Örökkévalóságról beszélek, akkor természetesen az Üdvösségre gondolok.)

Kedves testvérem ez nagyon jó kérdés.
Mert az Úr most készít fel bennünket az örökkévalóságra, és egyet értek Antee hozzászólásával. Mindenképpen dicsőíteni fogjuk az Urat, de ennél sokkal többet akar az Úr ott ránkbízni.
Ki milyen hű volt itt, és töltötte be azt amire az úr elhívta, aképen fogja az Úr ott felhasználni. Nem fogunk ott tétlenkedni.
Ezenfelül lesznek akik az Új világ kormányzásában fognak résztvenni, mások az Új világban különböző feladatokat fognak ellátni, amiket el sem tudunk képzelni., mert nehéz nekünk be tekinteni abba amit az Úr elrejtett előlünk, és az új teremtés, az új ég és új föld mibenlétét még nem érthetjük. De egy biztos, többre hívott el az Úr, mint az éneklésre, sokkal többre és sokkal nagyobb dolgokra, olyanokra amit az elménk most felsem foghat.
A legfontosabb most az, hogy itt a földön, a mostani életünkben legyünk hűek, legyünk hűek elhívásunkhoz, töltsük be a szerepünket, használjuk azt amit kaptunk az Úr dicsőségére és álljuk meg a helyünket, és a nemes harcot, harcoljuk meg. Ha így lesz, biztosak lehetünk abban, hogy meglátjuk azt amit az Úr készített nekünk és azt amire az Úr felkészített bennünket.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #389 Dátum: 2011 Július 16, 10:34:55 »
Így van testvérem. Igazad van. Amire én a Hetedik nap-al utaltam, az sem más! Hiszen Amit akkor teszünk, mi is az? Dicsőítjük Istenünket, Hálát adunk neki minden jótéteményéért, a teremtésért, az életünkért. Szolgáljuk Őt gyülekezeteinkben, mint jó sáfárok. De mindezt az Ő békességében,nem ügyelve a heti elfoglaltságainkra-testi dolgainkra-munkahelyi gondjainkra... hanem a lélek felszabadultságában, Isten jelenlétében, kizárólag Istenre figyelve,és mindent Isten dicsőségére!!!
Van is egy Héber Sabati dal erről:http://www.youtube.com/watch?v=T79dAPMMFlk
A jelentését-illetve a szövegét már szintén ebben a topikban leírtam azt gondolom, de ha nem és érdekel valakit újra megteszem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,