Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 262506 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #480 Dátum: 2011 December 09, 12:49:53 »
Drága Testvéreim!
Ez egy nagyon jó téma. Nagyon elgondolkodtatóak a hozzászólásaitok és megszívlelendők.
Nem régen egy olyan gondolat ötlött fel bennem, hogy hogyan is tudna bennünk igazán kiábrázolódni Krisztus mindaddig, amíg nem ragaszkodunk az Ő igéjéhez, amíg nem tartjuk igazán elsődlegesnek az Ő igazságát? Hiszen Ő a Testté lett Ige.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #481 Dátum: 2011 December 09, 16:29:37 »
Drága Julika és Ditte!

Olyan jó gondolatokat írtatok le. Eszembe jutott még ezzel kapcsolatban egy Íge:

13. Annakokáért felövezvén elmétek derekait, mint józanok, tökéletesen reménykedjetek abban a kegyelemben, a melyet a Jézus Krisztus hoz néktek, mikor megjelen.
14. Mint engedelmes gyermekek ne szabjátok magatokat a ti előbbi kívánságaitokhoz, a melyek tudatlanságotok alatt voltak bennetek;
15. Hanem a miképen szent az, a ki elhívott titeket, ti is szentek legyetek teljes életetekben;
16. Mert meg van írva: Szentek legyetek, mert én szent vagyok.

1Pét 1,13-16

Shabbat Shalom

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #482 Dátum: 2011 December 09, 18:19:50 »
Talán nem is rugaszkodom messzire, ha a Kegyesség látszatáról is szót ejtünk ebben a témakörben! Ha például így definiálnák ezt a fogalmat: Elhitetem másokkal, és akár magammal is, hogy Istennek tetsző dolog az amit teszek-ahogy gondolkodom-ahogy élek...És ez azért csak a kegyesség látszata, mert csak elhitetem! De az Úr az Igaz Bíró! (Dajan ha Emet) Őt nem lehet megtéveszteni! Előtte nincs félrebeszélés! Így tehát mind azok vagyunk, akiknek Ő mond minket! :08:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #483 Dátum: 2011 December 09, 18:48:24 »
Igen Testvérem, ez a mi egyik reménységünk, a pártatlan igazság Isten szájából. De ennél még inkább az Ő kegyelme.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #484 Dátum: 2011 December 09, 20:36:09 »
Kedves Shomer Testvérem!

Az elmúlt napokban sokat gondolkoztam a kegyesség látszata fogalmán. Ezért is írtam erröl a Bibliai fogalmak topicban erröl, s hogy ne kelljen keresgetni bemásolom, most ide is:

1. Azt pedig tudd meg, hogy az utolsó napokban nehéz idők állanak be.
2. Mert lesznek az emberek magukat szeretők, pénzsóvárgók, kérkedők, kevélyek, káromkodók, szüleik iránt engedetlenek, háládatlanok, tisztátalanok,
3. Szeretet nélkül valók, kérlelhetetlenek, rágalmazók, mértékletlenek, kegyetlenek, a jónak nem kedvelői.
4. Árulók, vakmerők, felfuvalkodottak, inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői.
5. Kiknél megvan a kegyességnek látszata, de megtagadják annak erejét. És ezeket kerüld.

2Tim 3,1-5

Kegyesség látszata                                                   Isten szerinti kegyesség

magukat szeretők                                                    Istent és felebarát szeretök
pénzsóvárgók                                                           jószivű adakozók
kérkedők                                                                  szerények
kevélyek                                                                    alázatosak
káromkodók                                                               Isten szerint bölcsek
szüleik iránt engedetlenek                                        szüleiknek és Istennek engedelmesek
háládatlanok                                                              hálásak
tisztátalanok                                                              becsületesek, tiszták
szeretet nélkül valók                                                 önzetlen szeretettel teljesek
kérlelhetetlenek                                                        megértőek, jóindulatúak
rágalmazók                                                                igaz beszédűek, bátorítók
mértékletlenek                                                          a kevésért is hálásak, elégedettek
kegyetlenek                                                               irgalmasok
jónak nem kedvelői                                                  jóságosak, jóra törekvők
árulók                                                                        védelmezők
felfuvalkodottak                                                        így imádkoznak: „Uram, irgalmazz nekem, bűnösnek.”
inkább a gyönyörnek, mint Istennek szeretői           Teljes szívből szeretik Istent

22. De a Léleknek gyümölcse: szeretet, öröm, békesség, béketűrés, szívesség, jóság, hűség, szelídség, mértékletesség.
23. Az ilyenek ellen nincs törvény.

Gal 5,23

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #485 Dátum: 2011 December 09, 20:41:49 »
Igen Testvérem. olvastam is a beírásod, és nagyon egyetértek vele...  :afro:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #486 Dátum: 2011 December 15, 15:34:50 »
               Érzés és Értelem, Avagy: Tudathasadásos állapot a hívői egységben...
                     I.Rész.
   
Gyakran halljuk hívői körökben ezt a témát újra és újra: "Én szívemben elhiszem hogy van Isten, de az értelmem ellenkezik..."
Honnan indul hát a hitünk? Miért ez az ellenkezés bennünk? És egyáltalán: mire hallgassunk? A szívünkre-vagy az eszünkre???
Nos tehát az Igei alapok:
Szólt az Úr Mózes által a népéhez:     
      <<       >>

Mózes V. könyve 6. rész

1.    
Ezek pedig a parancsolatok, a rendelések és a végzések, a melyek felől parancsolta az Úr, a ti Istenetek, hogy megtanítsam azokat néktek, hogy azok szerint cselekedjetek azon a földön, a melyre átmenőben vagytok, hogy bírjátok azt;
2.    
Hogy féljed az Urat, a te Istenedet, és megtartsad minden ő rendelését és parancsolatát, a melyeket én parancsolok néked: te és a te fiad, és a te unokád, teljes életedben, és hogy hosszú ideig élhess.
3.    
Halld meg azért Izráel, és vigyázz, hogy megcselekedjed, hogy jól legyen dolgod, és hogy igen megsokasodjál a tejjel és mézzel folyó földön, a miképen megigérte az Úr, a te atyáidnak Istene néked.
4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.
9.    
És írd fel azokat a te házadnak ajtófeleire, és a te kapuidra.
   
Mielőtt elkezdenénk a válaszok után kutatni, emlékeztetnélek benneteket Sámuél "titkára" Amely titok ugyan a szem előtt volt mindíg is, ám mégis oly kevesen leltek rá, és még kevesebben éltek ezzel a felismeréssel...
Mert tudjuk, hisz az írások bizonyságot tesznek arról, hogy Sámuél előtt, meglehetős-kaotikus állapot jellemezte Isten választott népét már rég óta,a Papok is maguk céljaira fordították az emberekben egyre kisebb mértékben fellelhető Istenfélelmet. / ez sajnos nyomokban ma is fellelhető.../
Ám azokban az időkben, egy szégyenében élő asszony az Úrhoz fordult bánatával, és az ő könyörgése feljutott Isten elé.
Válaszul pedig egy fiú gyermek adatott neki, akit az asszony az ő igérete szerint felvitt a templomba, hogy mint elsőszülött, Isten szolgálatára szenteltessék.
És a "titok" melyre céloztam,I Sámuél harmadik felyezetében olvasható LEPLEZETLENÜL! Tehát:  1Sám 3,19    
Sámuel pedig fölnevekedék, és az Úr vala ő vele, és semmit az ő ígéiből a földre nem hagy vala esni.
És ez szolgált alapjául annak a dolognak, hogy a továbbiakban:I Sám.3,20.    
És megtudá egész Izráel Dántól Bersebáig, hogy Sámuel az Úr prófétájául rendeltetett.
21.    
És az Úr kezde ismét megjelenni Silóban, mert kijelentette magát az Úr Sámuelnek Silóban, az Úrnak beszéde által. (!!!)
   
Testvéreim ez nagyon fontos dolog, és nagy Titok is. Mert kevesen értik meg ennek a jelentőségét, ám akik megértik és kamatoztatják-tehát élnek ezzel, azoknak az Úrral való kapcsolatukban nagyon gyorsan alapvető változások állnak be, a saját ill. a környezetük javára és az Úr dicsőségére.
Javallom tehát, hogy a kérdéseinkre a válaszokat is ezzel a hozzáállással kezdjük kutatni, nem hagyni leesni egyet sem az Úr Igéi közül,nem felszínesen, hanem kérve az Urat, hogy az Igéjének mélységeibe vezessen be minket.
   
Tehát hol gyökerezik a mi hitünk? hol van a hitünk központja ezen felszólítás fényében?
Nos mint láthatjuk, az Isteni tanítás soraiban, egyszerre szól az értelemhez, és az érzelemhez is! Mert ezzel kezdi:V Móz.6,1.    
Ezek pedig a parancsolatok, a rendelések és a végzések, a melyek felől parancsolta az Úr, a ti Istenetek, hogy megtanítsam azokat néktek, hogy azok szerint cselekedjetek azon a földön, a melyre átmenőben vagytok, hogy bírjátok azt...
Először is tehát a tanítványság! A Tanulás pedig az értelmünkhöz szól, mert itt értelmezzük a hallottakat, itt történik a memorizálás is.
Az Itt megfogant gondolatok, itt kezdenek  cselekedetekké manifesztálódni, ezért is folytatja az Örökkévaló így:V Móz.6,3.    
Halld meg azért Izráel, és vigyázz, hogy megcselekedjed, hogy jól legyen dolgod, és hogy igen megsokasodjál a tejjel és mézzel folyó földön, a miképen megigérte az Úr, a te atyáidnak Istene néked. / ezt másképpen úgy is jellemezhetnénk: A tanultak jelenjenek meg a cselekedeteidben!/
   
A négyes és ötös Igeszakasz emlékeztet bennünket, kitől tanulunk-kinek tartozunk számadással, továbbá megadja az Istentisztelet módját és annak mélységét is! Mert ez:5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
Ezen fesorolásból megtudhatjuk, az Úrral való VALÓS kapcsolatunk érdekében, mely területeinket kell Isten számára elkülönítenünk-ELSZENTELNÜNK (!)
Szívünk az első, mégpedig azért, mert a hívő ember számára ezen Ige áll:Péld 4,23    
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet. / Ez azonban valóban kizárólag az ujjá született hívőkre vonatkozik, mert azon emberek számára akik nem adták át önmagukat az Úrnak, szívükben és életükben nem szentelik meg magukat, nos ezen emberekre ez az Ige vonatkozik:Jer 17,9    Csalárdabb a szív mindennél, és gonosz az; kicsoda ismerhetné azt?

Tudniillik: A megtért és ujjá született hívők szíve Jézus Krisztus trónszéke! De valóban csak azok szíve, akik valóban átadták magukat Istennek!
A Szentség és a tökéletesség miatt pedig ne legyen bennetek kétség, mert ez Isten felszólítása : Először is:3Móz 19,2    
Szólj Izráel fiainak egész gyülekezetéhez, és mondd nékik: Szentek legyetek, mert én az Úr, a ti Istenetek szent vagyok.
És újra:   Mt 5,48    
Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.
   
/mielőtt folytatnám, engedtessék meg nekem, hogy megemlékezzem egy bölcs testvérem bölcs szaváról, aki ezt mondta egy alkalommal: Mielőtt valamiről vitatkozni kezdünk, tisztázzuk a fogalmakat a félreértések elkerülése érdekében!/
Tehát hogyan is definiálhatnánk a Szentség fogalmát? mert jól tudom mennyi félreértés-mennyi téveszme van ebben a dologban...
Pedig a képlet egyszerű, A Szentség fogala annyit tesz: Isten számára fenntartott-Isten számára elkülönített- Kizárólag Isten tulajdonában levő.
A Szentség pedig kiteljesedik az Isten teremtményein,ahogy ezt a próféta is megírta:Zak.14,20.    
Azon a napon a lovak csengettyűin is ez lesz: Az Úrnak szenteltetett. És a fazekak az Úrnak házában olyanokká lesznek, mint az oltár előtt való medenczék.
21.    
És Jeruzsálemben és Júdában minden fazék a Seregek Urának szenteltetik, és eljőnek mind, a kik áldozni akarnak, és választanak közülök és főznek azokban; és nem lészen többé Kananeus a Seregek Urának házában e napon.
(de ennek jelentéséről és fontosságáról talán majd legközelebb...)
   
Tehát szívünkben és lelkünkben is meg kell szentelnünk az Urat, ezen részeink az Úr számára kell hogy legyenek fenntartva! Ám ebben az Igeszakaszban olvassuk azt is: (V Móz.6,5"és minden erődből!) Nos Testvéreim, ezzel a szakasszal van egy kis félreértés...
Eredetiben itt nem ez a szó áll hogy minden erődből, hanem egy alig vagy legalábbis egyszerűen nem lefordítható szó van meghatározva. Ennek körülbelüli jelentése ez:"önmagad lehetőségein túl... önmagad határain túli akarattal"! Mondom tehát ez egy nagyon nehezen fordítható kifejezés, a lényege talán az: A korlátaidon túl!!!
Érdekes dolog ez, mert eszembe jut Yessua szava:Mk 10,27    
Jézus pedig rájuk tekintvén, monda: Az embereknél lehetetlen, de nem az Istennél; mert az Istennél minden lehetséges.
Mert amit mi nem tudunk megtenni, abban Isten celekszik, Mert Pál is utal erre, mondván:2Kor 12,10    
Annakokáért gyönyörködöm az erőtlenségekben, bántalmazásokban, nyomorúságokban, üldözésekben és szorongattatásokban Krisztusért; mert a mikor erőtelen vagyok, akkor vagyok erős.
Mert amikor a hívő ereje véget ér, akkor kezdődik Isten ereje- ott ahol a hívő ereje végére ér, ott avatkozik be Isten!
Mert Isten nem osztozkodik az Ő dicsőségén! Emberrel nem! Tehát amikor az ember elismeri: Itt már én nem tehetek többet, akkor veszi kezébe Isten az ügyünket!
   
És most vissza a központi kérdésünkhöz!
   
Tehát a hatodik Igeszakasz: V Móz.6,6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
   
Az értelem mellett említi az érzelmet! Itt van a helye Istennek. Szívem az Ő trónszéke. Az Ő szavára ver ritmust a szívem, és minden szívdobbanásom érte van!Minden dobbanással rá emlékeztet,és innen indul minden érzelem-indulat ami Isten előtt kedves lehet.A szív elgondolása-érzelme ihleti az elmét, ahol az Istentől ihletett gondolat megfogan, és végül cselekedetekben manifesztálódik. ( mondom ez csak akkor van így, ha szívünk Jézus trónszéke! Ha nincs más a szívünkbe csak és kizárólag Jézus, ha nem állítok szívemben trónt bálványoknak-kívánságoknak...)
Szívemen keresztül hallom meg az Úr hangját.
Ezért fogalmaz így a bölcsesség által Salamon:Péld 4,23    
Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet.
   
                           ...FOLYT.KÖV...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #487 Dátum: 2011 December 15, 19:44:16 »
Kedves Shomer Testvérem!

Nagyon jó és érdekes témát hoztál.   :afro:

Feltenném a kérdét alapvetöen:

Lehet-e egyáltalán egy újjászületettnél, hogy a szív mást mond mint az értelem. Lehet, csak a szivem született újjá, anélkül, hogy az elmém is megújult volna? Nem gondolnám. Tehát ahol ez a kettö széthúz, ott szerintem valami gond van.

Érdekes módon számos helyen a Bibliában a szívnek is vannak gondolatai.

Az értelem és a szív kölcsönhatást gyakorolnak egymásra, és nem lehet öket szétválasztani. Ha értelmetlenek vagyunk, a szivünk is szenved alatta. Viszont, ha megújult Isten szerinti értelmünk van, akkor nem fogunk a saját bölcsességünkre építeni és vigyázunk gondolatainkkal a szívünkre is.

1Pt 1,13    
Annakokáért felövezvén elmétek derekait, mint józanok, tökéletesen reménykedjetek abban a kegyelemben, a melyet a Jézus Krisztus hoz néktek, mikor megjelen.

Tehát az elménknek is van egy kis köze a tökéletes reménységhez, amit más néven hitnek is nevezhetünk.

Hát most egy kicsit összekavartam, de amikor utánna olvastam az Ígékben, valahogy az jött le, ha az értelmem nincs a helyén, akkor a szívvel is baj van.

 :pirul: :2smitten:

 
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #488 Dátum: 2011 December 15, 19:51:01 »
Mégegy eszembe jutott: Zákeus...

Szívében elfogadta a Messiás kegyelmét, és azonnal bekapcsolt az agya: viszza akarja fizetni többszörösen a jogtalanul elvett összegeket.

Valahol ez így müködik...

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #489 Dátum: 2011 December 15, 20:04:32 »
Roppant jó kérdések és gondolatok ezek Testvérem. Köszönöm a reakciód. Mielőtt azonban kifejteném az álláspontomat, várjuk meg a második részt, hátha abban benne foglaltatnak  a válaszok is...
Holnap teszem fel a második részt, ami már természetesen elkészült, csupán nem akarom a Testvérek figyelmét nagyon leterhelni...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #490 Dátum: 2011 December 15, 20:06:13 »
Mégegy eszembe jutott: Zákeus...

Szívében elfogadta a Messiás kegyelmét, és azonnal bekapcsolt az agya: viszza akarja fizetni többszörösen a jogtalanul elvett összegeket.

Valahol ez így müködik...

 :2smitten:

 :igen:

Egyetértek veled kedves testvérnőm.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #491 Dátum: 2011 December 15, 20:26:39 »
Köszönöm Testvéreim!

Idézet
Érdekes módon számos helyen a Bibliában a szívnek is vannak gondolatai.

Ezzel kapcsolatban, nem  régen olvastam a hírekben a legújabb kutatásokról, miszerint az agyhoz hasonlóan a szívnek is van egy saját idegközpontja, saját zártkörü ideghálózati szisztémával. (Hát ezt lehet, hogy most nagyon magyartalanul fordítottam...  :pirul:)
E kutatás szerint rájöttek, hogy tulajdonképpen nem csak az agyunkkal vagyunk képesek gondolkozni, hanem a szívünkel is. Úgy nevezték el, hogy szív-inteligencia.

Nincs új a nap alatt, a Biblia ezt már régen tudja.

 :089:   :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #492 Dátum: 2011 December 15, 20:36:02 »
Türelmesen, alig várjuk a második részt, kedves Shomer Testvérem!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #493 Dátum: 2011 December 16, 15:40:58 »
                  Értelem és Érzelem II. rész.
   
Az előzőekben tehát eljutottunk: V. Mózes 6, 6-ig. És látjuk hogy a hitünknek meg kell jelenniük mind az értelmünkben, ( Tanítványság); mind pedig az érzelmeinkben is.(1Pt 3,4    
Hanem a szívnek elrejtett embere, a szelíd és csendes lélek romolhatatlanságával, a mi igen becses az Isten előtt.) Tehát mindezek fényében ész és szív egymást kiegészítendő, egymással egyértelemben, egységet kell hogy alkossanak!
Mert a bölcsesség beszéde ez:Prédikátor 4,9.    
Sokkal jobban van dolga a kettőnek, hogynem az egynek; mert azoknak jó jutalmok vala az ő munkájokból.
10.    
Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát. Jaj pedig az egyedülvalónak, ha elesik, és nincsen, a ki őt felemelje.
11.    
Hogyha együtt feküsznek is ketten, megmelegszenek; az egyedülvaló pedig mimódon melegedhetik meg?
12.    
Ha az egyiket megtámadja is valaki, ketten ellene állhatnak annak; és a hármas kötél nem hamar szakad el.
   
Hogy jön ez ide?
Nos pont ebben a dologban gyökerezik az a sok baj és probléma, a hívők életében, a hitéletben.
Sajnos a legtöbben csupán egy ponton kötik magukat Istenhez! vagy az értelmükkel-vagy az érzelmükkel. Ámde ezen esetekkor nincs egység,és ennek hiánya akkor nyilvánul meg, amikor meglátjuk ezen testvéreinket elterülni, és a felállás megkísérlése nélkül önsajnálattól átitatva keseregni...
Mert ha valaki csak az értelmére hagyatkozik, az előbb-utóbb megcsal, mert egy idő múltán emberi bölcselkedés-okoskodás irányába fordul. Ez pedig testi, és tudjuk, hogy testi ember nem lehet kedves Isten előtt!(Rm 8,8    
A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.) Aki testben gondolkodik, nem értheti meg Isten akaratát sem.
Ebben a kérdésben is igaz hozzáállás és alap igazság ez: vagy mindent-vagy semmit! mert vagy átadok mindent Istennek, tehát az érzelmeimet-az indulataimat-az értelmemet... vagy semmit.
Mert ha mindent át adok, akkor Ő felépíthet és átformálhat Krisztus hasonlatosságára, de lássuk be nagyon buta képet festenénk, ha egy részünkben kiábrázolódna Krisztus, míg más részeinkben maradnánk azok, akik voltunk...
   
És vannak akiket a szívük vezeti... Ez sem jó dolog, mert van úgy, hogy a próbás utainkon, felhő takarja a napot... van hogy a hívő a halál árnyékának völgyében jár... Ekkor a szívünk mindent mond, csak azt nem hogy jól van ez így, ne aggódj. ekkor az érzelmeink megcsalhatnak. És akkor meg van a baj.
Ezért fontos hogy érzelem és értelem kéz a kézben járjanak Istennel, mert amikor bealkonyul és az érzelmeink megcsalnának minket, Akkor kap prioritást az értelem és a tudat!
MERT TUDNOD KELL!!! Ki az aki téged neveden hívott!
TUDNOD KELL!!!      Ki az aki az igéretet tette neked!
TUDNOD KELL!!!      Hogy hatalmas Isten Ő, és nincs nála változás, és hozzá a változás árnyéka sem fér!
TUDNOD KELL!!!      Hogy nem ember Ő hogy hazudjon, és nem embernek fia, hogy visszavonja amit igért!
TUDNOD KELL!!!      Hogy mi mindent tett Ő érted, már azelőtt hogy téged életre hívott volna!
TUDNOD KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Tehát tudd, és szenteld meg Őt a szívedben, mert a szíved csendjében, amikor a külvilág zaját kizárod, amikor az Isten utáni sóvárgásod mintegy vákumot hoz létre, nos ebben csendben hallod meg Isten hangját...
   
Így tehát áldott Testvéreim, eljutottunk az V Mózes 6, nyolcas bekezdéséhez, miszerint:8.    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.
   
Ezen utasítás értelmében használják a hívő Zsidók a mai napon is a T'filin ros-t, illetve a t'filin yad-ot. Biztosan láttátok már ezeket a "t'filin"-eket, amint a bal karjukra ill. a homlokukra teszik.
De tudjátok-e hogy miért? És hogy miért rendelte azt az Örökkévaló?
Nos a T'filin ros, amit a homlokukra helyeznek teljesen egyértelmű, hisz jelzi: Isten Igéje az elméjében van, arról gondolkodik, Isten Igéje irányítja a gondolatait.
    A t'filin yad amit a bal karjukra kötnek, nos annak megértéséhez tudni kell, ez a pont van a legközelebb a szívhez...Tehát az Örökkévaló Igéje mint pecsét van a szívükön...

Ismételten igazolást nyert az érzelem és értelem együttesének fontossága, ami jellemzi azokat a hívőket: AKIK MEGFELELŐ ISTENI TISZTELETTEL VISZONYULNAK ISTENHEZ!
   
/Csupán az érdekesség kedvéért említem meg, ez egyben az egyik leg szembetűnőbb példa is arra nézve, hogy a Sátán másolja- utánozza Istent! Kísértetiesen hasonlít erre az Igére Sátán kísérlete, amiről a jelenések könyvében olvashatunk:Jel.13,16.    
Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;
17.    
És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.
   
Ám mint említettem volt: csupán hasonlít az eredetire, az Isteni rendelésre. Mert közös bennük, hogy aki a jelet felveszi, akár az Úré-akár a Sátáné, az teljes odaszánással tegye! Hozza meg ezt a döntést, és ennek megfelelően adja át szívét és értelmét. Amiben viszont elkülönül az Istentől adatott rendelet a Sátán által kierőszakolt-kényszertől, az pont az átadás módja! Mert Isten csak a lehetőséget adja! míg Sátán kötelez! (-ne!)/
   
De vissza a témánkhoz.
   
Az v.Mózes 6,9 ben láthatjuk a további utalást arra nézve, hogyan éljünk Istennel és az Ő Igéjével közösségben! Ne csak én emlékezzem meg róla amikor az ajtómon, vagy kapumon be és ki járok: ki az én Uram-ki az Úr bennem... hanem azt a kívülvalók is láthassák-tudhassák!
Mert ha az én megtérésem bennem el van rejtve, és az titok, ha arról mások nem szereznek tudomást a cselekedeteimet-az életemet látva, akkor az én hitem és az én megtérésem fabatkát sem ér! Ki is lehet akár dobni!
   
És talán most nézzük meg, hogy ez az Istentől adatott rendelkezés változott-e az újszövetségre vonatkozóan, és ha igen akkor miben?
Tehát az Újszövetség Igéi:Jeremiás 31,31.    
Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.
32.    
Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.
33.    
Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.
34.    
És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.
   
Nos kezdjük hát a kérdés kivizsgálását az elején: Láthatjuk hogy ez esetben sem változott semmi! (azaz mégis, de erről talán később...)
Ami viszont ránk nézve fontos, az pedig az: Ez esetben is első a tanítás, tehát a TANÍTVÁNYSÁG !33.    
Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.
34.    
És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr...
Tehát elsőként Tanít, avele való járás szabályaira!...Az Ő Igéit az elménkbe és a szívünkbe írja!...És ha az Újszövetség első felének megfelelő az életünk, akkor jön a folytatás: 34,b "mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem."
Tehát  láthatjuk, hogy semmiben nem különbözik ebben a tekintetben ez a szövetség az előzőtől! ebben a tekintetben nem. van amiben Yessua által változás állt  be, de arról majd egy másik alkalommal... Mert azt meg kell értenünk: Erre a hajóra nem lehet menet közben felszállni! Ide nem lehetséges csak a végére csatlakozni! Előbb Tanítvánnyá kell válni, azután meg kell élnünk a hitünket próbákon keresztül, mert Isten nem a lelkesült szavakra kíváncsi, hanem az ÁLLHATATOSSÁGRA ! és ehhez pedig szituációk kellenek, azokhoz meg idő...
Isten adott nekünk LEHETŐSÉGET hogy a tanítványai lehessünk...
Adott nekünk LEHETŐSÉGET hogy a kegyelmében részesüljünk...
Ő megadta a LEHETŐSÉGET...
   
   
...És mi???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #494 Dátum: 2011 December 16, 17:50:05 »
Kedves Shomer Testvérem!

Nagyon köszönöm ezt bátorító tanítást.

Még egy Íge jutott eszembe, ahogy olvastam:

14. Mert a test sem egy tag, hanem sok.
15. Ha ezt mondaná a láb: mivelhogy nem kéz vagyok, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
16. És ha a fül ezt mondaná: mivelhogy nem vagyok szem, nem vagyok a testből való; avagy nem a testből való-é azért?
17. Ha az egész test szem, hol a hallás? ha az egész hallás, hol a szaglás?
18. Most pedig az Isten elhelyezte a tagokat a testben egyenként mindeniket, a mint akarta.
19. Ha pedig az egész egy tag volna hol volna a test?
20. Így azonban sok tag van ugyan, de egy test.
21. Nem mondhatja pedig a szem a kéznek: Nincs rád szükségem; vagy viszont a fej a lábaknak: Nem kelletek nékem.

1Kor 12,14-21

A szív sem mondhatja az értelemnek, nincs rád szükségem, és az értelem sem mondhatja a szívnek, nincs rád szükségem.
Isten egész lényünket akarja, érzelmekkel és értelemmel együtt.

Idézet
MERT TUDNOD KELL!!! Ki az aki téged neveden hívott!
TUDNOD KELL!!!      Ki az aki az igéretet tette neked!
TUDNOD KELL!!!      Hogy hatalmas Isten Ő, és nincs nála változás, és hozzá a változás árnyéka sem fér!
TUDNOD KELL!!!      Hogy nem ember Ő hogy hazudjon, és nem embernek fia, hogy visszavonja amit igért!
TUDNOD KELL!!!      Hogy mi mindent tett Ő érted, már azelőtt hogy téged életre hívott volna!
TUDNOD KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Tehát tudd, és szenteld meg Őt a szívedben, mert a szíved csendjében, amikor a külvilág zaját kizárod, amikor az Isten utáni sóvárgásod mintegy vákumot hoz létre, nos ebben csendben hallod meg Isten hangját...

Ámen!

 :2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10