Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261437 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #75 Dátum: 2011 Február 26, 14:47:41 »
A második kérdésemre nem kaptam választ,várom továbbra is.
Vérevéshez annyit,hogy mióta megtértem,nem bírom a legkisebb véresnek látszó részt sem megenni.A húsnak az a részét,ahol érintkezik a csonttal és véres,leszedegetem.Teljesen széttrancsírozom a húst, ha kell,nem vagyok hajlandó megenni.A májat meg egyenesen nem bírom,pedig egyik kedvencem volt.De amikor látom,hogy ázik a véres tejben,elfog az undor.Még a májkrémet is meggondolom.Régebben szeretettem a belsőségeket: szívet, tüdőt,de nem eszem meg megtérésem óta.
Azért kérdeztem rá, mert nem akarok farizeus lenni,aki csak a törvényt látja.Nem tudom mennyire vegyem mereven vagy győzzem le ellenérzésemet és a "kis vér nem vér" elvet valljam,mint jó pár testvér és testvérnő a gyüliben.Vagy ők csinálják nem jól?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #76 Dátum: 2011 Február 26, 15:51:51 »
A második kérdésemre nem kaptam választ,várom továbbra is.
Vérevéshez annyit,hogy mióta megtértem,nem bírom a legkisebb véresnek látszó részt sem megenni.A húsnak az a részét,ahol érintkezik a csonttal és véres,leszedegetem.Teljesen széttrancsírozom a húst, ha kell,nem vagyok hajlandó megenni.A májat meg egyenesen nem bírom,pedig egyik kedvencem volt.De amikor látom,hogy ázik a véres tejben,elfog az undor.Még a májkrémet is meggondolom.Régebben szeretettem a belsőségeket: szívet, tüdőt,de nem eszem meg megtérésem óta.
Azért kérdeztem rá, mert nem akarok farizeus lenni,aki csak a törvényt látja.Nem tudom mennyire vegyem mereven vagy győzzem le ellenérzésemet és a "kis vér nem vér" elvet valljam,mint jó pár testvér és testvérnő a gyüliben.Vagy ők csinálják nem jól?
Nagyon jó kérdés.Engem is érdekelne.Sokszor én is így tettem a csont körüli hússal,de aztán azt gondoltam,nem túlzás ez?Jó lenne igei választ kapni erre.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #77 Dátum: 2011 Február 26, 15:58:29 »
Shalo testvéreim, egyértelmű igei válasz a kérdésetekre ez:   Rm 14,23    
A ki pedig kételkedik, ha eszik, kárhoztatva van, mert nem hitből eszik. A mi pedig hitből nincs, bűn az.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #78 Dátum: 2011 Február 26, 16:02:53 »
Pont ez jutott eszembe az előbb.Köszönöm. :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #79 Dátum: 2011 Február 26, 18:45:08 »
Talán Apcsel 15:19; 20 "Azokáért én azt mondom, hogy nem kell háborgatni azokat, a kik a pogányok közül térnek meg az Istenhez; Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől." és alatta számtalan apróbetűs hivatkozás a teljesség igénye nélkül.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #80 Dátum: 2011 Február 27, 09:50:05 »
Kedves Ajin, :2angel:  milyen betegsége lehetett Asának, amikor az orvosokat kereste, vele és nem Istent?

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #81 Dátum: 2011 Február 27, 11:41:51 »
Shalom. A válaszom Asával kapcsolatban. : Asa az Úr szerint volt Júdea királya, ám volt egy pont, ahol lelépett az alapró, amin az odáig biztosan állt!(
Krónika II. könyve 16. rész

1.    
Asa király uralkodásának harminczhatodik esztendejében feljöve Baása, az Izráel királya Júda ellen, és megépíté Rámát, hogy ne engedjen senkit se kimenni, se bemenni Asához a Júda királyához.
2.    
De Asa az Úrnak és a királynak tárházából hoza ki ezüstöt, aranyat, és küldé azt Benhadádnak, a Siriabeli királynak, a ki lakik vala Damaskusban, mondván:
3.    
Szövetség van köztem és te közötted, a mint az én atyám és a te atyád között is volt azelőtt. Ímé küldök néked ezüstöt és aranyat. Menj el, bontsd fel a te szövetségedet Baásával, az Izráel királyával, hogy távozzék el tőlem.
4.    
És engedvén Benhadád Asa királynak, elküldé az ő seregének vezéreit Izráel városai ellen, és bevevé Ijont, Dánt, Abelmáimot és Nafthali minden kincses városait.
5.    
A mit mikor meghallott Baása, abbanhagyta Ráma építését és megszünteté munkáját.
6.    
Akkor Asa király felvevé az egész Júda népét, és Rámából a köveket és a fákat mind elhordák, a melyekkel Baása a várost építi vala, és azokból Gébát és Mispát építé.
7.    
Az időben méne Hanáni próféta Asához, a Júda királyához, és monda néki: Mivel a Siriabeli királyban volt bizodalmad, és nem az Úrban, a te Istenedben bízál: ezért szabadult meg a Siriabeli király hada a te kezedből.
8.    
Avagy nem vala-é a Szerecseneknek és a Libiabelieknek nagy seregök, felette sok szekereik és lovagjaik? Mindazáltal, mivel az Úrban volt bizodalmad, kezedbe adá azokat;
9.    
Mert az Úr szemei forognak az egész földön, hogy hatalmát megmutassa azokhoz, a kik ő hozzá teljes szívvel ragaszkodnak; bolondul cselekedél ebben; azért mostantól kezdve háborúk lesznek te ellened.
10.    
Akkor megharaguvék Asa a prófétára, és veté őt a tömlöczházba, mert igen megharagudott vala e szóért reá; és ugyanakkor Asa a nép közül is sokat megnyomoríta.
11.    
De ímé Asának mind első, mind utolsó dolgai meg vannak írva a Júda és az Izráel királyainak könyvében.
12.    
És megbetegedék Asa, királyságának harminczkilenczedik esztendejében lábaira, annyira, hogy igen súlyos volt az ő betegsége; mindazáltal betegségében is nem az Urat keresé, hanem az orvosokat.
13.    
És elaluvék Asa az ő atyáival, és meghala az ő királyságának negyvenegyedik esztendejében.
14.    
És eltemeték őt az ő sírjába, a melyet magának vágatott vala a Dávid városában; és helyezék őt az ágyba, a melyet megtöltének drága fűszerekkel, s kenőcscsé feldolgozott jó illatokkal, és érette felette nagy égést rendezének.) Nem az Úrban volt a bizalma Izrael királya ellen, hanem Emberbe helyezte a bizalmát. Meg van írva:Jer 17,5    
Ezt mondja az Úr: Átkozott az a férfi, a ki emberben bízik és testbe helyezi erejét, az Úrtól pedig eltávozott az ő szíve!
Amikor az Úr a prófétáit elküldte hozzá, akkor sem tért vissza az Úrhoz mint Dávid, hanem azokat bebörtönözte!
Ezzel tehát megpecsételte,hogy más alapra állt! ez miatt jelül a lábai betegedtek meg, de még ekkor sem az Úrhoz fordult segítségért! neki orvosok kellettek, mert az Urat megvetette. learatta amit vetett!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #82 Dátum: 2011 Február 27, 12:08:13 »
Azért kérdeztem, mert hétfőn az 1-es villamosra fellépve a különben sem túl stabil lábam azt mondta na elég.
Még be kínlódtam a KETA-ra ott erőteljes presszió volt az ambulanciára menetelre, ez este 8 óra után volt.
Úgy gondoltam jobb itthon lennem és ha kell mentővel is mehetek, akkor pedig visznek.

Másnap reggel "jött az Asa ismeretem", teljesen, de a hangsúlyos mondat, betegségével az orvosokat kereste.

Most jön, hogy miért kérdezem?

Milyen lábbetegség lehetett az ami halálos volt, és amivel arra gondolt, hogy orvosokat kellett keresni.

Most épp egy olyan kérdés, a láb stabilizálására eszköz kell, hogy valóban alkalmas legyen helyváltoztatásra.
Ehhez orvos kell, mert ennek a világnak ez a rendje.
Gondolom, ha reménységünket mindenek fölött az Úrba vetjük, Benne bízunk, akkor ha betartom a világi rendet, azt is az Ő dicsőségére teszem.

Ha orvos kell, hát legyen orvos :2funny: , de csak az, hogy Ő dicsőüljön meg.

Mivel azt gondolom, hogy más is kerül hasonló helyzetbe, ezért tettem ide a kérdést, és a hozzáfűzött kiegészítést.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #83 Dátum: 2011 Február 27, 12:30:17 »
Kedves testvérem. A kérdésedet most értettem meg. A te eseted semmi képp nem hasonlítható Asa esetéhez, több okból sem!
először is: Te nem az emberek segítségét keresed, amikor fenyegetve érzed magad, hanem esetleg azért fordulsz emberekhez, hogy rajtuk keresztül esetleg szóljon hozzád az Úr! figyelem munkáidat,írásaidat. Tudom, hogy az emberektől kapott "tanácsokat" az Úr elé viszed, és nem fogadod el kézpénznek!
Asa, rémületében keresett hathatós segítséget, mint kizárólagos megoldást!
Másodszor: Asa elutasította az Úr figyelmeztetését,Te ilyet soha nem tennél!
Asa, elnémította azokat, akik az Úr által küldettek hozzá! Te elébük mész azoknak!
Asa elvesztette az Úrba vetett bizalmát!!! ez után megkeményedett a szíve!
Te pontosan tudod, hogy minden tudás és bölcsesség az Úrtól van!
És tudod hogy Isten minden ember Istene. Az orvosoké is!
nekik is Ő adott tudást a gyógyításra. ha elmész, nem leszel hitetlen. ám hogy ne menj, ahoz egy félre érthetetlen, direkt, kizárólag személyesen az Úr által történő,felszólítás kell az Úrtól!
Ha ez megvan akkor nem szabad orvoshoz menni, mert az Úr gyógyít személyesen. ennek nem mindíg van azonnali látszata, sőt...

van úgy hogy kezdetben minden rosszabbnak tűnik,mert az Úr a szikla szilárd hitedre kíváncsi. Ehez pedig idő kell!
De ismétlem, ezt az üzenetet kizárólag az Úr adja át személyesen! ezt nem emberek által közli!
ez esetben nincs kérdőjel! az Ő hangját senkiével nem lehet összetéveszteni, és teljes bizonyossággal adja az ember tudtára!
Asának egyébbként vélhetőleg, fekélye volt, ami később, szeptikussá vált! tehát az a meggyőződésem, hogy vérmérgezés végzett vele!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #84 Dátum: 2011 Február 27, 12:45:39 »
Köszönöm szépen a választ.
A megerősítést.

Minden dícséret az Urat illeti, mert csak és kizárólag TŐLE vagyok aki vagyok.

Azért nagyon jól esett  :2angel:


 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #85 Dátum: 2011 Február 27, 17:14:55 »
Bocsánat egy újabb kérdés-kérés

Idézet
Zak 5,
5.  Majd kijöve az angyal, a ki beszél vala velem, és monda nékem: Emeld csak fel szemeidet, és lásd meg: micsoda az, a mi kijön?
6.  És mondám: Micsoda ez? Ő pedig mondá: Az, a mi kijön, mérőedény. És mondá: Ilyen a formájok az egész földön.
7.  És ímé, egy kerek ón-darab repül vala, és ül vala egy asszony a mérő-edény közepében.
8.  És mondá: Ez az istentelenség. És veté ezt a mérő-edény közepébe, a darab ónt pedig veté annak szájára.
9.  És felemelém szemeimet, és látám, hogy ímé, két asszony jöve elő, és szél vala szárnyaikban, és szárnyaik olyanok, mint az eszterágnak szárnyai, és felemelék a mérő-edényt a föld és az ég közé.
10.  És mondám az angyalnak, a ki beszél vala velem: Hová viszik ezek a mérő-edényt?
11. És mondá nékem: Hogy házat építsenek annak a Sineár földén, és oda erősítsék, és ott hagyják azt a maga helyén.

Ez az ige rész nagyon régen foglalkoztat, de csak - mély érzéseim vannak - megfogalmazni nem sikerült.

Te kedves Ajin, tudnál erre valami kapaszkodót adni?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #86 Dátum: 2011 Március 01, 21:14:27 »
Luk.21,8.    
Ő pedig monda: Meglássátok, hogy el ne hitessenek benneteket: mert sokan jőnek el az én nevemben, kik ezt mondják: Én vagyok; és: Az idő elközelgett; ne menjetek azért utánok.
9.    
És mikor hallotok háborúkról és zendülésekről, meg ne félemljetek; mert ezeknek meg kell lenni előbb, de nem jő mindjárt a vég.
10.    
Akkor monda nékik: Nemzet nemzet ellen támad, és ország ország ellen;
11.    
És minden felé nagy földindulások lesznek, és éhségek és döghalálok; és rettegtetések és nagy jelek lesznek az égből.
12.    
De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.
13.    
De ebből néktek lesz tanúbizonyságotok.
14.    
Tökéljétek el azért a ti szívetekben, hogy nem gondoskodtok előre, hogy mit feleljetek védelmetekre:
15.    
Mert én adok néktek szájat és bölcseséget, melynek ellene nem szólhatnak, sem ellene nem állhatnak mind azok, a kik magokat ellenetekbe vetik.
16.    
Elárulnak pedig titeket szülők és testvérek is, rokonok és barátok is; és megölnek némelyeket ti közületek.
17.    
És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.
18.    
De fejeteknek egy hajszála sem vész el.
19.    
A ti béketűréstek által nyeritek meg lelketeket.
20.    
Mikor pedig látjátok Jeruzsálemet hadseregektől körülvéve, akkor tudjátok meg, hogy elközelgett az ő elpusztulása.
21.    
Akkor a kik Júdeában lesznek, fussanak a hegyekre; és a kik annak közepette, menjenek ki abból; és a kik a mezőben, ne menjenek be abba.
22.    
Mert azok a bosszúállásnak napjai, hogy beteljesedjenek mind azok, a mik megírattak.
   
Bizony az Idők jelei! Tegnap egy nagyrabecsült testvérem ezekre is célzott, egy az Úrtól átvett kijelentésében. Ezek azok a jelek amik az utolsó időkre hivatkoznak, és ezek beteljesedését láthatjuk. Senki ne legyen félreértésben ezekkel kapcsolatban, mert a Zsidó felfogás szerint: minden egy folyamat része! vannak jegyek, amik akár többször is megismétlődhetnek, míg tökéletességre jutva beérnek. Ilyen volt a kivonulás is a rabszolgaság házából. (Egyiptom)Ilyen volt a bevonulás is az Ígéret földjére. ( az akkori Kanaán); Most újra hallunk háborúkról,üldözésekről. ami ezekben a jelekben miránk a mai napon vonatkozik, az a KÉSZENLÉT! Készen kell állnunk az Úr napjára, ami lehet hogy akár még ma lesz!    Mt 24,44    
Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia.Csak emlékeztetni szeretnélek benneteket arra amit ti is tudtok, nevezetesen a 10-es igeszakaszra! sokan gondolkodnak úgy, hogy ez a prófécia még nem telt be, mert ez Izraelre vonatkozik. nagy tévedés!
Azt mondja az Úr igéje: Zak 14,13.    
És azon a napon lesz, hogy az Úr nagy háborúságot támaszt közöttök, úgy, hogy kiki a maga társának kezét ragadja meg, és a maga társának keze ellen emeli fel kezét.
14.    
Sőt még Júda is harczolni fog Jeruzsálem ellen, és összegyűjtetik a köröskörül lakó népek minden gazdagsága: arany, ezüst és igen sok ruha.
Nem felejtkezhetünk meg a szétszóratásról!Az egykori Szentföld, nem egy ország volt! Nem Izrael volt a neve az egésznek! Volt Somró (szamaria) Galil (galilea) Júdea ( júda) Israel (izrael) Tizen két törzs életteréről beszélünk. Törzsek szerinti felosztásban éltek. Krisztus után 70 ben. már csak a két és fél törzs élt a mai Izrael ( Júdea) földjén. Legkésőbb százra őket is  kitoloncolták az országukból, és végső megalázás miatt, az Ország nevét az Ősi ellenségről Phileset-nek vagyis Palesztínának nevezték. Hivatott volt ez arra: hogy az emléküket is eltörölje a Római birodalom.
Az előzőekben száműzött kilenc és fél nemzet,teljesen asszimilálódott, tehát ők sem tudják, kik ők-honnan származnak.( mára azért ha jól tudom három törzset megtaláltak) Tehát akár harcolhatnak is Izrael ellen, mert nem tudják hogy saját népük ellen vívnak!tehát tudatosan, vagy anélkül ez is testvér háború!
Mindezt azért írtam, hogy lássuk tisztán: nem sok beteljesedetlen prófécia maradt! Az idők jelei figyelmeztetésül adadtak a próféták által, arra vonatkozóan, hogy ne érjen minket váratlanul az Úr napja. Igazán köszönöm nektek, hogy aggódtok a népért amelybe beplántállattunk, a népért mely az én népem.
De fontosnak tartom testvéreim, hogy magatokra is ügyeljetek, mert fontos a ti készenlétetek!SEGÍTENI A VEREMBEESETTEN CSAK AZ TUD SIKERESEN ÉS HITELESEN, AKI NINCS A VEREMBEN!
   
Shalom Israel
Shalom Jerusalaim
Shalom Ami        (népem)
Shalom Achim vö Acham   (testvéreim és testvérnőim)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #87 Dátum: 2011 Március 01, 21:17:42 »
Magda. a kérdésedre mielőbb válaszolok, kérlek bocsáss meg nekem a késlekedésért.
Erre a kérdésre nincs egyértelmű kijelentésem, ill. amire azt hittem hogy van, az szétágazott mint a "duna delta"
Annyi bizonyos, hogy az Ige mélyebb jelentéssel bír, mint ami elsőre látszik.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #88 Dátum: 2011 Március 01, 21:40:03 »
Magda. a kérdésedre mielőbb válaszolok, kérlek bocsáss meg nekem a késlekedésért.
Erre a kérdésre nincs egyértelmű kijelentésem, ill. amire azt hittem hogy van, az szétágazott mint a "duna delta"
Annyi bizonyos, hogy az Ige mélyebb jelentéssel bír, mint ami elsőre látszik.

Köszönöm, az Úrnál van a KULCS, nálunk az ajtó és az AJTÓ, amikor akarja, megnyílik.

Az idézett IDŐK JELEIRE pedig érdemes felfigyelni, hogy mindenkinek - minden családnak az ajtón belül kellett lenni a báránnyal, és étkezni kellett.

Nem kószálhatott senki kinn, mert a VÉR csak a benn levőkre adott védelmet!

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #89 Dátum: 2011 Március 01, 21:45:53 »
Látod testvérem??? erre gondoltam amikor azt mondtam: ezek az Úr kijelentései, az Ő bölcsessége és az Ő világossága, amit ez utolsó időkben megoszt velünk a szolgái által.
köszönöm testvérem.
Azt mondja az Úr Igéje:Lk 11,23    
A ki velem nincs, ellenem van; és a ki velem nem takar, tékozol.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,