Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132633 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #45 Dátum: 2011 Február 16, 18:59:49 »
En ugy tudtam, hogy azok valhattak tanitokka, akik betoltottek a 30. eletevet.
De meglehet, hogy nem hiteles informaciokent kaptam es nincs semmi alapja...

De minden bizonyara tudnal valamit errol Testverem, ha igy lenne! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2011 Február 16, 19:11:11 »
Shalom testvérem. Jézus korában a gyümölcsök döntötték el ki rabbi-és ki nem. ez nem volt sem korhoz-sem iskolához kötve.
akinek elismerték a tudását azt rabbinak tekintették.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2011 Február 16, 19:46:18 »
Koszonom az infot! Tanultam megint valami hasznosat! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2011 Február 16, 20:31:28 »
Shalom Magda. először is nem 12, hanem 13 éves korban van a Bar Micvo. Ennek nem az Írásokban keresendő az oka, hanem a Héber betűk számértéke alapján döntöttek úgy hogy ez a megfelelő kor a férfivé váláshoz. Jézus földi pályafutása során, mindenben alávetette magát a törvényeknek. Nem csak az Isten törvényeinek, hanem a szanheddrin által adottaknak is.
Van is egy ige erre:Mt 23,3    
Annakokáért a mit parancsolnak néktek, mindazt megtartsátok és megcselekedjétek; de az ő cselekedeteik szerint ne cselekedjetek. Mert ők mondják, de nem cselekszik.
Hogy miért 30 évesen kezdte meg szolgálatát Jézus?: csak véleményem va erre vonatkozóan. talán mert a IV. Móz 4, szerint harminc esztendős korban kell megkezdeni a papi szolgálatot. (IV.Mózes 4,1.    
És szóla az Úr Mózesnek és Áronnak, mondván:
2.    
Vedd számba a Kéhát fiait Lévi fiai közül nemzetségenként, az ő atyjoknak háznépe szerint.
3.    
Harmincz esztendőstől és azon felül az ötven esztendősökig mindenkit, a ki szolgálatra való, hogy munkálkodjék a gyülekezet sátorában.

Köszönöm szépen a választ, kedves Ajin  :2angel:
Azért fontos, mert benne van az Írott Írásban és a minden nekünk iratott, a mi érdekünkbe, ezért jó lenne tudni.
Idézet
40.  A kis gyermek pedig növekedék, és erősödék lélekben, teljesedve bölcsességgel; és az Istennek kegyelme vala ő rajta.
41.  Az ő szülei pedig évenként feljártak Jeruzsálembe a húsvét ünnepére.
42.  És mikor tizenkét esztendős lett, fölmenének Jeruzsálembe az ünnep szokása szerint;
43.  És mikor eltelének a napok, mikor ők visszatérének, a gyermek Jézus visszamarada Jeruzsálemben; és nem vevék észre sem József, sem az ő anyja;
44.  Hanem azt gondolván, hogy az úti társaságban van, egy napi járó földet menének, és keresék őt a rokonok és az ismerősök között;
45.  És mikor nem találák őt, visszamenének Jeruzsálembe, hogy megkeressék

Tehát itt akkor nem az az esemény amire gondoltam?
Lehet, hogy a pászka ünnepén Bar Micvó-t  nem is lehet megülni?
Érdekes úgy tudtam, hogy a 13 év a lányok avatása, azt leírnád, hogyan történik és mi az értelme?
Kéhát fiai azok akik példa értékűek, mert apjuk utasítását betartották nemzedékeken keresztül?

Bocsánat, hogy megint kérdéseket tettem fel.
 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2011 Február 16, 21:44:15 »
Shalom. ellenkezőleg. nagyon örülök és szívből köszönöm hogy megtisztelsz a kérdéseiddel és figyelmeddel.
Ez a félre értés alapja. Jézus 12 éves volt ugyan,ám nem ezért mentek fel jeruzsálembe,hanem az évenkénti áldozás miatt.
A felnőtté váláskor a zsinagógában első alkalommal olvashatnak a Tórából nyilvánosan! tagjává válik a minjan-nak amihez tíz férfi kell, mert tíz fő alatt nincs ima összejövetel. innen kezdve magáért vállal felelősséget az ember, és nem az apja érte felelős! (ezt az apák is ünneplik :)
Ezt a kort nevezik az értelem megnyílásának, mert ettől kezdve tud a döntéseiért felelősséget vállani. ezért nem fogadják el a protestánsok ( neo) a csecsemő keresztelést. ezért Írja az Írás:Rm 10,10    
Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az idvességre.
tehát hinni-és beszélni róla... méghozzá felelősséggel!
erre csak olyan képes akinek megnyílt az értelme, és fel tudja fogni mit mond!Ésa 7,13.    
Akkor monda a próféta: Halld meg hát, Dávid háza! hát nem elég embereket bosszantanotok, hogy még az én Istenemet is bosszantjátok?
14.    
Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,
15.    
Ki vajat és mézet eszik, míg megtanulja a gonoszt megvetni, és a jót választani;
vajat és mézet enni: könnyű eledel ami:Zsid.5,13.    
Mert mindaz, a ki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédiben, mivelhogy kiskorú:
14.    
Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint a kiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2011 Február 16, 22:00:09 »
Én is köszönöm, mert nagy örömet szere rajtad keresztül az Úr.
Egy időben sokat beszélgettem - zsinagóga mellett árultak kannából un kóser tejet - az árussal, de ő hívő volt de nem Krisztus hívő, tudta, hogy én az Úr Jézusban hiszek, és még is örült annak, hogy az Ószövetség érdekel.
Aztán említettem, hogy sokat jártam Zsinagógába és kídusra - lehet, hogy hibásan írom - is, és ott sem bánták ha kérdeztem, sőt a reakciókból azt láttam, hogy örülnek.
Aztán Izrael egy egész különleges élményem volt. Én csak magyarul tudok és ott bizony a három hónap alatt, 3 hetes váltásban, mindenféle nemzetiségűvel össze voltam zárva.

De te külön ajándék vagy Istentől, mint ahogy írja is, hogy ajándékba ad embereket, te is ilyen vagy itt.

Az Ézsaiás ige eddig teljesen rejtve volt előttem, nem értettem miféle jel lehet az, amit kéretlenül kap a király, még pedig azért mert hitetlenségből nem kért jelet.
 :059:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2011 Február 16, 22:03:54 »
Nagyon köszönöm testvérem. ahogy mondod: egymás ajándékai vagyunk, és ezen felül Testvérek is lettünk ajándékban.
együtt -egymásért az Úr akaratából Isten dicsőségére.
Ézs 60,19    

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2011 Február 16, 22:10:19 »
Ámen és Ámen

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #53 Dátum: 2011 Február 17, 11:59:27 »
Körte virág kérdésére: "El Shaddaj jelentése: Isten aki Mindenre elég.... Több mint elegendő

:037: El Shaddai  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

...és ez a TOPIC, nagyon szép, orom olvasni, koszonom szépen!

EL SHADDAI BY AMY GRANT

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #54 Dátum: 2011 Február 17, 13:31:28 »
Több kérdésem is van.  :119:

1. A vérevés tilalma ránk is vonatkozik?
2.Miért pont azok a tisztátalan állatok,amik?

:044: :168:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2011 Február 17, 14:12:06 »
A verevessel kapcsolatban az Ujszovetseg is nyujt utmutatast. Az apostolok elrendeltek a megtert poganyok fele, hogy tartozkodjanak a verevestol. Aki megis eszik, nem karhozik el. Jezus is azt mondta, hogy nem az teszi tisztatalanna az embert, ami bemegy a szajon, hanem ami kijon belole. Mindent szabad nekunk, de nem minden hasznal.

En nem eszek vert. Nem akarom ingerelni az Urat.

A tobbi alattal is az a helyzet, hogy Isten mindent megtisztitott.
Amit jo lelkiismeretbol es masokat nem megbotrankoztatva tudsz enni, azt edd csak.

Bar lattam egy riportot az egyik csatornan, hogy a gazdag emberek milyen ujdonsagokat probalnak ki.
Peldaul rumba aztatott tarantula vagy szarvas marha penisz.
En erre azt tudom mondani, hogy pfuj! 

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #56 Dátum: 2011 Február 17, 14:18:57 »
Idézet
Bar lattam egy riportot az egyik csatornan, hogy a gazdag emberek milyen ujdonsagokat probalnak ki.
Peldaul rumba aztatott tarantula vagy szarvas marha penisz.
En erre azt tudom mondani, hogy pfuj! 

Erre én is.  :127:

Akkor ha anyu nem süti meg rendesen a húst és véres a közepe,azt megehetem nyugodtan?Vagy szívet,májat,hurkát ilyesmit?
Én békát,osztrigát,polipot,hernyót,pókot nem ennék.De moszatot,sáskát,szöcskét igen.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2011 Február 17, 14:29:49 »

Sziasztok!   :044:

Én azt gondolom, hogy mivel az Apcsel 15:20-ban az van írva, hogy tartózkodjunk a vértől, a vérevéstől is, és hogy ezeket kell megtartaniuk a pogány háttérből megtérteknek, ezért ez nem lehetőség, hanem parancs, ne egyél vért! Nem kell mást megtartani, de ezt igen. és az ott felsoroltakat.
 Nem csak a bálványimádásra vonatkozót, vagy a paráznaságot tiltót. Hogy van az, hogy a paráznaság, bálványimádás bűn, ne tedd, a vérevés meg szabad, holott együtt fordul elő a tiltó Igében? Nem lehet válogatni az Igében, szerintem.
 Az pedig hogy nem az fertőzeti meg az embert, ami bemegy a száján, a mosdatlan kézre vonatkozik inkább, a hitetlenség ellen szól, a túlzott kézmosásra, ami farizeusi törvény volt, nem Isten parancsa és a legnagyobb baj az volt, hogy ehhez jobban ragaszkodtak, mint az Isten parancsaihoz.
 Én úgy látom, hogy a vérevés igenis tilos!!! Semmiképpen nem jó, főleg ha elolvassuk, hogy miért is tiltja az Úr.
 Ráadásul az orvosok is azt mondják, hogy a vér a legfertőzőbbképesebb szerve a testnek, hordozhat olyan betegségeket, amik halálosak.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2011 Február 17, 14:34:28 »
Azt gondolom, hogy amikor kijöttek a bárkából Noé és családja akkor megengedte nekik étkezéshez a húst, de nem adta ételnek a vért, tehát a vér nem étel!
Ez Noénál van.
Szóval azt gondolom, ha ezek után elhangzik az Írott Írásban
Idézet
Csel 15,20 Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől.

28.  Mert tetszék a Szent Léleknek és nékünk, hogy semmi több teher ne vettessék ti reátok ezeken a szükséges dolgokon kívül,
29.  Hogy tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a fúlvaholt állattól, és a paráznaságtól; melyektől ha megóvjátok magatokat, jól lesz dolgotok. Legyetek egészségben!

Akkor ez engedelmesség kérdése, nem választás lehetősége.

Újabban emberhúst is esznek, és tartósítják mélyhűtőben Európában, gondolom tudjuk az emberhús sem étel.

Én igyekszem maximálisan eltávolítani az erekben található vért,- sózással és áztatással is -  de a hajszálerekben levő minimális maradékból nem csinálok ügyet.

A véres-hurkát persze hogy nem eszem, sőt a hentesnél kapható májast sem, de itthon szoktam hamis hurkát készíteni hussal és baromfi májjal amit az említett sózó, áztató technikával teszek étkezésre alkalmassá.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2011 Február 17, 14:36:35 »

:igen:  Magdus!    :01: