Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132430 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #60 Dátum: 2011 Február 17, 14:42:01 »
Szia Kamilla!

Ha jol emlekszem, valahol az iras azt irja, hogy Jezus ezzel tisztava nyilvanitott minden etelt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #61 Dátum: 2011 Február 17, 14:46:20 »
Több kérdésem is van.  :119:

1. A vérevés tilalma ránk is vonatkozik?
2.Miért pont azok a tisztátalan állatok,amik?

:044: :168:

Az állatoknál nekem van egy gondolatom:
A vágott patájú:
ha a járásának a nyomát nézem a földön, akkor a két nyom egy lábon kétfelé mutat, ez nekem azt mondja, hogy a tiszta nem keveredik, még egy kicsit sem.

A kérődző:
amit lenyelt azt többször rágja át mielőtt elfogadja magáénak, tehát amit hallok tapasztalok, arra csak a többszöri "rágás" után mondhatom, hogy enyém.

Kérlek kedves Ajin mind a két kérdésre válaszolj!
 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #62 Dátum: 2011 Február 17, 14:51:13 »
Szia Kamilla!

Ha jol emlekszem, valahol az iras azt irja, hogy Jezus ezzel tisztava nyilvanitott minden etelt.

Igen jól emlékszel, mert erre szoktak hivatkozni a vérimádók.

Amikor Péternek el kellett mennie a pogányokhoz, hogy ott tapasztalja meg a Szent Szellem kitöltetését, akkor ő éhes volt, és a felházban kapott egy látomást, mindenféle kígyók békák rusnya állatok a lepedőben ereszkedtek hozzá , és azt a felszólítást kapta, öljed, és egyed.
Tiltakozására mondta neki az Úr:
Amit én megtisztítok te ne mond tisztátalannak, de ott bizony vérről nem is lehetett szó, mert a vér az nem étel.

Itt neki be kellett mennie a megvetett pogány százados házába zsidó létére, akiknek ez is tilos volt.

Mert csak így lehetett ő arról bizonyság, hogy a pogányok is a TEST tagjai
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #63 Dátum: 2011 Február 17, 14:57:40 »
Csakugyan?

Mk 7,19
mert nem a szívébe megy, hanem a gyomrába, és az árnyékszékbe kerül?" Jézus ezzel tisztának nyilvánított minden ételt
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #64 Dátum: 2011 Február 17, 15:03:01 »
Csakugyan?

Mk 7,19
mert nem a szívébe megy, hanem a gyomrába, és az árnyékszékbe kerül?" Jézus ezzel tisztának nyilvánított minden ételt

Ez igaz, de ott tényleg a kézmosás volt a kérdés és nem a "mit" evés.

Téged idézlek:
 :hehe: a rumba áztatottat is?

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #65 Dátum: 2011 Február 17, 15:08:58 »
Pedig az tul nyulik a kezmosason. Ott van egyertelmuen, hogy minden etelt tisztanak nyilvanitott!
En nem ennem meg, de azt hiszem a pfuj-al is eleg egyertelmu.

Nem kellene ekkora koroket futni. Pal is megirta, hogy minden bun kivul van a testen, kiveve a paraznalkodas.
Ha nem undorodnak a pokoktol es kepes lennek megenni jo lelkiismerettel, akkor az bizony nem lenne bun.

Elegge faraszt ez a tema, en bizonyos vagyok abban, amit errol Isten kijelentett nekem.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #66 Dátum: 2011 Február 17, 15:18:37 »
Csakugyan?

Mk 7,19

Ez igaz, de ott tényleg a kézmosás volt a kérdés és nem a "mit" evés.

Kérlek Ajin töröld ezt a hozzászólásom, mert tényleg felesleges, igaza van Antinak.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #67 Dátum: 2011 Február 17, 15:36:37 »
Szia Kamilla!

Szia Anti!   :044:

Igen, minden ételt, de a vér az tényleg nem étel és a vérre külön parancs van, érted, kiemelte a Szent Szellem az Apcsel 15:20-ban, ezért az érvényes, mint a többi,ami abban az Igében van: bálványimádás, paráznaság.
 Amikor állatot ölnek, a vért kifolyatják, és csak pogány szokás az edénybe való felfogása és elkészítése, pogány szertartásokba nyúlik a gyökere. Egyébként sok világi se eszi meg, mert undorító, és tudnak arról, hogy sok szennyeződést hordozhat...  :088:

Egyébként, én a következőképpen szoktam imádkozni étkezés előtt:

"Uram, hálát adok neked ezért az ételért, italért, megköszönöm gondviselésedet. Kérem Jézus vérét erre az ételre, Uram tisztítsd meg és add, hogy a testem táplálására, javára szolgáljon és ne a hízlalására. Köszönöm, Uram!" (kb. ez a lényege az imámnak  :01:)

Nos egy adag véreshurka, vagy hagymásvér, vagy alig sült véres hús felett ezt nem tudnám elmondani, nincs hitem arra, hogy az Istennek tetsző étel, és hogy a vérét adná rá, egyáltalán az áldását.... :nem:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #68 Dátum: 2011 Február 17, 15:48:33 »
A ver allaspontjarol mar megirtam a velemenyemet.Irtam, hogy Ujszovetsegi parancsolat is, en sem eszem es mast sem buzditok erre.

Amugy szerintem a ver is etel, mert minden amit meg lehet enni es a gyomorba jut, az szerintem etel.
De nem szamit. Jobb nem enni.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #69 Dátum: 2011 Február 17, 15:54:19 »
 Eszembe juttatott valamit a Szent Szellem:

Tavaly kaptam anyukámtól húst, vadhúst. Hazahoztam, kiáztattam, úgymond "kóseroltam", mint szoktam bármilyen húst és megfőztem. Főzés közben láttam én, hogy mintha főtt volna ki belőle vér is, de nem foglalkoztam vele. Megfőtt, nagyon finom lett, imádkoztam felette, majd megettem. Evés közben éreztem, valami nem stimmel, de gondoltam, biztosan hirtelen ettem, jól esett, stb. És igazából nem az emésztőszervemől jött a jelzés, hanem a szellememből. Nehéz volt, nem tudtam úgy közösségben lenni az Igével, a Szent Szellemmel, csodálkoztam, mi van velem. És akkor egy kép jött elém, ahogy ott volt az étel levében, szaftjában a vér és én pedig megettem azt....
 A vadhús ugyanis általában lőtt vadból van, aminek nem folyik ki a vére, ezért olyan, mint a fúlvaholt állat, amitől szintén tilt az Ige. És érlelni is szokták, mert a vér csinál vele valamit, és állítólag akkor "minőségibb", nem értek hozzá.
 Egy a lényeg, hogy bocsánatot kértem az Úrtól, megbántam, kértem szabadítson meg a következményeitől is, az Ő szent vérével és soha többé nem eszek ilyesmit, semmit ami ilyen húsból fő, még levest sem!!

:2smitten:    :D

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #70 Dátum: 2011 Február 17, 15:56:19 »

Így van Testvérem, jobb nem enni!   :igen:

1Sám 15,22 Sámuel pedig monda: Vajjon kedvesebb-é az Úr előtt az égő- és véres áldozat, mint az Úr szava iránt való engedelmesség? Ímé, jobb az engedelmesség a véres áldozatnál és a szófogadás a kosok kövérénél!

Ámen!!!    :igen:

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #71 Dátum: 2011 Február 17, 16:04:49 »

hűű, most mutatott meg az Úr valamit!   :01:

A fúlvaholt állatban, és a vadban, nem látható a vér, hanem rejtett = okkult, ezért veszélyesebb, mint mikor olyat tesznek elénk, amin egyértelműen látszik, hogy véres, mert el tudod dönteni, megeszed-e vagy sem.
 Ami rejtett, az csapdába ejt, mert megfertőz, árt, anélkül, hogy tudnál róla, csak a következményeit tapasztalod és bizony kijelentésre van szükséged, hogy megtudd mi is az, és hogyan kell imádkoznod. Olyan, mint az ételbe rejtett cián, kisadagokban, de öl.
 Így inkább jobb nem enni, mint bajba kerülni. Dánielék is inkább zöldségen éltek, minthogy olyan ételt egyenek, ami tisztátalan. Én is így vagyok ezzel, de persze, mindenkinek szive joga, hogyan cselekszik, nem azért mondom  :D

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #72 Dátum: 2011 Február 22, 15:29:54 »
Sahlom kedves testvéreim. először is szeretnék bocsánatot kérni tőletek, amiért nem voltam itt, és nem szóltam hozzá a kérdéshez. ellenben az írásaitokat olvasva, örülök hogy nem voltam jelen, mert teljes meggyőződésetek ékes bizonyságát tettétek le, amiért hálás vagyok Istennek. Mert ti nem nádak vagytok kiket a szél, ide-oda hajtogat. Hanem mindannyian teljes meggyőződéssel vagytok a magatok értelme felől, mégpedig a jó és helyes dologról. Az írásotok vajon csak nekem tűnik úgy mint Hit vallás? nem gondolom. köszönöm nektek ezt a csodát, aminek a tanúja lehettem Isten áldásából, általatok.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #73 Dátum: 2011 Február 26, 14:41:03 »
Sahlom kedves testvéreim. először is szeretnék bocsánatot kérni tőletek, amiért nem voltam itt, és nem szóltam hozzá a kérdéshez. ellenben az írásaitokat olvasva, örülök hogy nem voltam jelen, mert teljes meggyőződésetek ékes bizonyságát tettétek le, amiért hálás vagyok Istennek. Mert ti nem nádak vagytok kiket a szél, ide-oda hajtogat. Hanem mindannyian teljes meggyőződéssel vagytok a magatok értelme felől, mégpedig a jó és helyes dologról. Az írásotok vajon csak nekem tűnik úgy mint Hit vallás? nem gondolom. köszönöm nektek ezt a csodát, aminek a tanúja lehettem Isten áldásából, általatok.

:01: :2smitten: :168:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #74 Dátum: 2011 Február 26, 14:45:05 »

:01: :2smitten: :168:

én is
 :2angel: