Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261471 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #90 Dátum: 2011 Március 01, 22:18:48 »
Magda írásához: Hatalmas dolog a Páskára való utalás! ha ehhez hozzátesszük azt hogy a kilencedik csapás a sötétség volt,
Ami jelenti a látható dolgok semmisségét, mert a sötétben nem látszik az amit az ember magáról mutatni akar!
És ezen az estén, A páska estéjén, volt még egy utasítás! zárkózz be!( II. Mózes 12,22) Ne tarts kapcsolatot a külvilággal.
Csak te, az áldozati bárány, Akik hozzád tartoznak, és a HIT!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #91 Dátum: 2011 Március 01, 22:20:57 »
Köszönöm
 :2smitten:

Igen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #92 Dátum: 2011 Március 02, 11:09:29 »
Kedves Ajin van egy - talán könnyebb - kérdésem.
Ide teszem az igét:

Idézet
Rm 3,30 Mivelhogy egy az Isten, a ki megigazítja a zsidót hitből és a pogányt hit által

A hitből és a hit által kifejezésre kérdezek.

Ennek általában nem tulajdonítanak jelentőséget az igehírdetők, pedig - ahogy én érzem - nyomós oka van a különbség tételnek.
El is mondanám, de inkább szeretném, ha te írnád le, súlyozottan tőled lényegesebb.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #93 Dátum: 2011 Március 02, 20:02:11 »
Szeretném megkérdezni,hogy a Bibliában van-e szó földön kívüli lényekről?Most nem a Mennyben levőkre gondolok,hanem az UFO-s idegenekre.És a világ felosztása a 7 kerub között benne van tényleg a Bibliában?Ha igen,hol?Ha nincs,miért tanítják?És a rés-elméletből mi igaz?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #94 Dátum: 2011 Március 02, 20:16:15 »
Szeretném megkérdezni,hogy a Bibliában van-e szó földön kívüli lényekről?Most nem a Mennyben levőkre gondolok,hanem az UFO-s idegenekre.És a világ felosztása a 7 kerub között benne van tényleg a Bibliában?Ha igen,hol?Ha nincs,miért tanítják?És a rés-elméletből mi igaz?

Szia Körtevirág.
Erről írj egy kicsit többet, mert soha sehol sem hallottam, hogy ezt tanítják.
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #95 Dátum: 2011 Március 02, 20:20:07 »
Nem tőlem kérdezted de amit én sejtek róla leírom.
Nost fizikai világunk amibe a bolygónk és a galaxisunk is beletartozik sajnos a bűn következtében megromlott. Például csillagok születését eddig még nem sikerült konkrétan megfigyelni senkinek. Csillagok haláláról viszont már rengeteg felvételünk van.
az a lényeg hogy a bűn következtében megváltoztak a fizikai törvények is. Ha valahol egy másik bolygón lettek volna hasonló értelmes fizikai lények mint mi azokat is érintette volna pedig ők nem tehetnek róla. Jézusnak értük és az ő bolygójukon is meg kellet volna halnia hogy az Ő váltságuk is teljes legyen.  Mivel Isten tudta hogy az emberiség el fog bukni nem hiszem hogy egy másik bolygón teremtett volna hasonló lényeket mint mi. aki miattunk szenvedtek volna a romlásban.
Egyedüliek vagyunk.

A rés elméletet azok vallják akik nem ismerik eléggé a bibliát.  Vagy annyira ragaszkodnak még az evolúció elméletéhez hogy próbálják összevonni a bibliával.
A rés elméletben megjelenő Istenkép köszönő viszonyban sincs azzal a szerető és kegyelmes hatalmas Istennel akit Atyánknak vallunk.
keresek ehhez egy videót neked kedves Körtevirág..
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #96 Dátum: 2011 Március 02, 20:37:14 »
Shalom. ezúton, a személyes véleményemet fejteném ki,körtevirág kérdésére.
I; Vannak-e UFO-k? nem tudom! A szentírásban nem említ erről semmit az Úr,tehát gondolom nem szükség ezzel foglalkoznom. ezért nem is gondolkozom rajta. Amivel viszont igen:Jel.13,13.    
És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.
Tehát én óvatos vagyok az ehhez hasonló "érdekességekkel"!
Világ felosztása? 7 Kerub?
Érdekes kérdés, és első olvasatra, szöges ellentétben áll a Szentírással!
Jézus lett az Úr az Atya Isten dicsőségére:Fil 2,11    
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.;
Minden hatalom az Övé:Mt 28,18    
És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
Tehát nem angyaloknak vetette alá Isten a világot!Zsid 2,5    
Mert nem angyaloknak vetette alá a jövendő világot, a melyről szólunk.!!!
Kiemelten fontos dolognak tartom, hogy Táplálkozni, csak a Szentírásból szabad,arra felkent és folyamatos befedezés alatt álló, tanítók segítségével, természetesen a Szentszellem vezetése és kijelentése által!
Ahogy többször,több helyen is olvashatjuk az igét, melyet a hívők a zászlajukra írtak:Gal 1,8    
De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #97 Dátum: 2011 Március 02, 20:45:18 »
Kedves Ajin van egy - talán könnyebb - kérdésem.
Ide teszem az igét:

Idézet
Rm 3,30 Mivelhogy egy az Isten, a ki megigazítja a zsidót hitből és a pogányt hit által

A hitből és a hit által kifejezésre kérdezek.

Ennek általában nem tulajdonítanak jelentőséget az igehírdetők, pedig - ahogy én érzem - nyomós oka van a különbség tételnek.
El is mondanám, de inkább szeretném, ha te írnád le, súlyozottan tőled lényegesebb.

 :2smitten:

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #98 Dátum: 2011 Március 02, 20:45:36 »
Illés tüzes szeréren való elragadtatásával magyarázzák,hogy van UFO.  :02:
Én sem tartom igeinek a 7 kerubot,azért kérdeztem rá.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #99 Dátum: 2011 Március 02, 20:54:58 »
Illés tüzes szeréren való elragadtatásával magyarázzák,hogy van UFO.  :02:
Én sem tartom igeinek a 7 kerubot,azért kérdeztem rá.

Amikor ilyen tanítást hallok akkor ott rögtön vagy a végén azt kérdezem meg aki ezt tanította, akár tetszik neki akár nem, mert ha bennem ilyen, ott és akkor felmerül, akkor annak a végére akarok járni.
Főleg, ha odatartozónak tudom magam.
Volt már amikor kijöttem azért, mert "istenkáromlásnak" tudtam amit tettek.

Alap ige itt:

Idézet
2Tim 4,3 Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;

Nekünk kell tudni, hogy ott és akkor kitől kell segítséget kérni, és elfogadni amit mond.

Azért mondja az Úr az én juhaim hallják az én szómat.

Ha még nem hallom, de az Ő juha akarok lenni, akkor ezt is kérhetem "hallani akarom a hangod" Segíts.

Ez a legszebb kérés az Úr Jézus felé

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #100 Dátum: 2011 Március 02, 21:03:22 »
Magda kérdésére: A kérdésed két részre osztom, hogy egyszerűbb legyen válaszolnom.
I; A Zsidót hitből: A zsidók hívő életet éltek, ill. élnek, ám nem felismerés szerint. Testileg értelmezik, azt ami Hit által, szellemben adatott. Testi megközelítés miatt, Jézus tanítása, sok pontban, egész más, (sokkal mélyebb) értelemben fénylik, mint a rabbínikus tanítások.Tehát az Isten igazságáért, szükség a Hitből megigazulniuk, vagyis: a szellemben értelmezett hit szellemi betöltése a cél! (Jn 4,24    
Az Isten lélek: és a kik őt imádják, szükség, hogy lélekben és igazságban imádják.)
II.;Pogányt hit által!  A Pogányok, Isten kijelentéseitől távol voltak, Isten igazságától indegenként éltek. Jézus hívó szavának engedelmeskedve, a Szentszellem által, Jézus Krisztus letisztult és szellemi értelemben betöltött tanítása által, kapták a Hit ajándékát. Ezt megtartva tehát e Hit által nyerik az igazságot.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Ani Kinor

  • Vendég
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #101 Dátum: 2011 Március 02, 21:21:09 »
Shalom. ezúton, a személyes véleményemet fejteném ki,körtevirág kérdésére.
I; Vannak-e UFO-k? nem tudom! A szentírásban nem említ erről semmit az Úr,tehát gondolom nem szükség ezzel foglalkoznom. ezért nem is gondolkozom rajta. Amivel viszont igen:Jel.13,13.    
És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.
Tehát én óvatos vagyok az ehhez hasonló "érdekességekkel"!
Világ felosztása? 7 Kerub?
Érdekes kérdés, és első olvasatra, szöges ellentétben áll a Szentírással!
Jézus lett az Úr az Atya Isten dicsőségére:Fil 2,11    
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.;
Minden hatalom az Övé:Mt 28,18    
És hozzájuk menvén Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön.
Tehát nem angyaloknak vetette alá Isten a világot!Zsid 2,5    
Mert nem angyaloknak vetette alá a jövendő világot, a melyről szólunk.!!!
Kiemelten fontos dolognak tartom, hogy Táplálkozni, csak a Szentírásból szabad,arra felkent és folyamatos befedezés alatt álló, tanítók segítségével, természetesen a Szentszellem vezetése és kijelentése által!
Ahogy többször,több helyen is olvashatjuk az igét, melyet a hívők a zászlajukra írtak:Gal 1,8    
De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.


Az UFOK az ordogtol valo hitetés, lehetnek egyebkent.....de ez lenyegtelen.....!
Nagyon okos tajekoztatást adtál.  :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #102 Dátum: 2011 Március 02, 21:26:33 »
Köszönöm kedves Ajin  :2angel: , teljesen így mutatta meg a Szent Szellem.

Idézet
Pogányt hit által!  A Pogányok, Isten kijelentéseitől távol voltak, Isten igazságától indegenként éltek. Jézus hívó szavának engedelmeskedve, a Szentszellem által, Jézus Krisztus letisztult és szellemi értelemben betöltött tanítása által, kapták a Hit ajándékát.
Ezt megtartva tehát e Hit által nyerik az igazságot.

Ebből következik, hogy megtérni csak az tud, akinek van hová térni, akinek nem volt az oltatik be a szelíd olajfába, tehát betér oda, ahol Krisztus Teste van.
A keresztyén/keresztény szülők gyermeke megtér, ha hívő volt a háttér, de az ateiste gyermek betér Krisztus Testébe
Csak az értelmezés miatt fontos nekem, hogy tiszta fogalmam legyen.
Mert a HÍVŐ szülők gyermekének is személyesen kell elfogadni a MEGVÁLTOTTSÁGUKAT.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #103 Dátum: 2011 Március 02, 21:29:03 »
Ámen. ez nagyszerű és valóban nagyon fontos felismerés !!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #104 Dátum: 2011 Március 02, 22:14:06 »
Kedves Ajin  :2angel:
Van egy régi új kérdése, hasonló az előzőhöz.
Idézet
Jer 23,15 Azért ezt mondja a Seregek Ura a próféták felől: Ímé, én ürmöt adok enniök és mérget adok inniok, mert a jeruzsálemi prófétáktól ment ki az istentelenség minden földre.

istentelenség

 :060:

Van aki istentelen, és van aki Isten nélkül való, ahogy én gondolom: istentelen csak az lehet, akit megfoszanak, vagy magát fosztja meg Istenétől, Isten nélkül pedig az van aki nem tudja, hogy lehetne Istene, mert nem volt kapcsolata Istennel.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)