Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 262522 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #105 Dátum: 2011 Március 03, 21:35:27 »
Shalom.
Illetve: Istentelen az is, aki a életével-cselekedeteivel megtagadja Istenét és ebből nem hajlandó megtérni! Ez fontos, mert ilyen felismerések által válik nyilvánvalóvá: hogy nincsenek kis és nagy bűnök, hanem bűn van, ami Istentől elválaszt!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #106 Dátum: 2011 Március 03, 21:39:51 »
Shalom.
Illetve: Istentelen az is, aki a életével-cselekedeteivel megtagadja Istenét és ebből nem hajlandó megtérni! Ez fontos, mert ilyen felismerések által válik nyilvánvalóvá: hogy nincsenek kis és nagy bűnök, hanem bűn van, ami Istentől elválaszt!

Köszönöm, elfogadom.
A halálos bűn mit jelent?
 :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #107 Dátum: 2011 Március 03, 21:57:51 »
Mk.3,28.    
Bizony mondom néktek, hogy minden bűn megbocsáttatik az emberek fiainak, még a káromlások is mind, a melyekkel káromlanak:
29.    
De a ki a Szent Lélek ellen szól káromlást, nem nyer bocsánatot soha, hanem örök kárhozatra méltó;
Tehát az Ige tükrében,  a jót gonosznak mondani az halálos bűn! Jézus mondja:Mt 19,17    
Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten!
Isten szellemének a káromlása, amikor Isten munkáját gonosznak jelentik ki!
Azt mondja az Ige:Ézs 5,20    
Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!
Azt is mondja az Ige:Jak 1,17    
Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.
Aminek a gyümölcse jó, az Istentől van. aki azt gonosznak nevezi:Isten átkát vonja magára!
1Kor 3,17    
Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #108 Dátum: 2011 Március 03, 22:01:11 »
Bocsáss meg Magda, félre értettem a kérdésed. Halálos bűn az amit az elkövető nem bán meg, tehát közösséget vállal a bűnnel. Az a bűn amit bűnvallásban nem viszünk Isten elé, az végérvényesen elválaszt Istentől!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #109 Dátum: 2011 Március 03, 22:12:59 »
Bocsáss meg Magda, félre értettem a kérdésed. Halálos bűn az amit az elkövető nem bán meg, tehát közösséget vállal a bűnnel. Az a bűn amit bűnvallásban nem viszünk Isten elé, az végérvényesen elválaszt Istentől!
Jó, de akkor ha nincs kis bűn és nincs nagy bűn, akkor akár milyen kicsinek is tartom én a magam szemszögéből, azt amire felhív a Szent Szellem, hogy meg kell tennem;
tehát akár milyen csekélységnek tartom, az is lehet halálos bűn?
pl, egy mulasztásból elkövetett bűn?

Lehet, hogy sok ember azért reked meg a kiskorúság állapotában, mert valamit nem rendezett Isten és emberek felé?
A Zsidó levél felszólítása, lehet, hogy erre figyelmeztetés "már tanítóknak kellene lennetek" - most veszem észre, hogy itt nincs megkötés a nőkre  :pirul:

Azért elég kemény eledelen vagyunk - nem gondolod?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #110 Dátum: 2011 Március 03, 22:15:29 »
Abszolút igazad van testvérem. és erre egy ige:Zsolt 19,13    
Ki veheti észre a tévedéseket? Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #111 Dátum: 2011 Március 03, 22:35:42 »
Abszolút igazad van testvérem. és erre egy ige:Zsolt 19,13    
Ki veheti észre a tévedéseket? Titkos bűnöktől tisztíts meg engemet.

Ámen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #112 Dátum: 2011 Március 07, 10:57:08 »
Shalom testvérek. A Chat szoba újra megnyitott. Amennyiben valakinek kérdései lennének,amikre ha lehet azonnali választ vár, ill. csak beszélgetni szeretne,ez ott is lehetséges.  várok mindenkit szeretettel.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #113 Dátum: 2011 Március 07, 21:26:29 »
Shalom
Magda a kérdésedre itt válaszolok.
Az Ároni áldás héberül:
Jíva rechehá Adonaj vöjismerechá.
ja er Adonaj panajv e lechá, vichu nechá.
Jissza Adonaj panajv e lechá vöjaszem lechá SHALOM
   
sajnos, mint azt már többször említettem volt: A héber nyelv ismeretem az évek alatt sokat kopott, így a szavankénti fordítás, nekem nem megy.(egyenlőre) Szlichá     (sajnálom)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #114 Dátum: 2011 Március 07, 21:44:59 »
 Köszönöm
 :2smitten:

Csak azt a mondatot kértem szavanként

"Világosítsa meg orcáját rajtad"

Hátha valaki tudja szavanként, esetleg Zoltán  :2angel:

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #115 Dátum: 2011 Március 08, 10:04:22 »
Köszönöm. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #116 Dátum: 2011 Március 08, 19:45:13 »
Kedves Magdi.
Nem tudom ha erre gondoltál.

Mert én se vagyok nagy Héberből, de talán így van szószerint fórdítva.

  já-'ér ádonáj pá-náv 'é-le-chá

  já'ér - világosítsa (jőjön el a világosság, ragyogjon fel - mint a nap)
  ádonáj - az Úr - az eredetiben JHWH van
  pánáv - orcáját
 'élechá - rajtad (hím nemben)

Az Úr jelenlétének (az Úr  orcája - az Úr jelenlététt jelenti) a  világossága  legyen a rajtad (vgy legyen vele) - ez az én magyarázatom - szabad fordításom - és nem feltétlenűl helyes, de a fentiek azok helyesek.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #117 Dátum: 2011 Március 08, 20:10:46 »
Kedves Magdi.
Nem tudom ha erre gondoltál.

Mert én se vagyok nagy Héberből, de talán így van szószerint fórdítva.

  já-'ér ádonáj pá-náv 'é-le-chá

  já'ér - világosítsa (jőjön el a világosság, ragyogjon fel - mint a nap)
  ádonáj - az Úr - az eredetiben JHWH van
  pánáv - orcáját
 'élechá - rajtad (hím nemben)

Az Úr jelenlétének (az Úr  orcája - az Úr jelenlététt jelenti) a  világossága  legyen a rajtad (vgy legyen vele) - ez az én magyarázatom - szabad fordításom - és nem feltétlenűl helyes, de a fentiek azok helyesek.

 :2smitten:


Igen, igen, igen köszönöm, köszönöm, köszönöm

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #118 Dátum: 2011 Március 10, 07:24:31 »
 :2angel:

Van egy nehéz - számomra nehéz - kérdésem.
A felemás igáról, és a házasságba belépők fenntartásaiból.

Honnan lehet eldönteni, hogy az aki régóta gyülekezetbe, vallási közösségbe jár, és megnősül, férjhez megy nem tér el az Úr útjáról?

Ha nem lehet eldönteni, akkor pedig, miért probléma, ha egy fiatal azért tér meg, mert akibe szerelmes, csak hívő embert akar társának?

Talán értitek a felvetést.

 :059:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #119 Dátum: 2011 Március 10, 09:15:12 »
:2angel:

Van egy nehéz - számomra nehéz - kérdésem.
A felemás igáról, és a házasságba belépők fenntartásaiból.

Honnan lehet eldönteni, hogy az aki régóta gyülekezetbe, vallási közösségbe jár, és megnősül, férjhez megy nem tér el az Úr útjáról?

Ha nem lehet eldönteni, akkor pedig, miért probléma, ha egy fiatal azért tér meg, mert akibe szerelmes, csak hívő embert akar társának?

Talán értitek a felvetést.

 :059:





Nagyon jó a kérdésed, Magdus, azaz pontosabban, ez egy fontos kérdés !


* Valaki jovendobelije 'miatt' tér meg.     -  ez az elso amire reagálnék.
   Számomra, ez nagyon szép elhívás, hogy ez által tér meg valaki, vallja meg szívében az URAT, hogy párja által jut el ISTENHEZ.
   Ezt a két személy akkor érzi a szívében, hogy mindent vállal a másikért, OROMMEL, és tudván tudják, az ÚR támogatását bírhatják
   az utukon, eme kegyelemben lesz részuk.
   Mindig ott a remény, a segítség, a védelem, melynek alapja a KRISZTUSBA vetetett szeretet átal tevékeny HIT.  :2smitten: :2smitten:

   Elhagyják a szuloi házat, és onallo, felelosségteljes felnott emberként a házzasság utan, házaspárként, teljes szívvel teszik
   a dolgukat, orommel, boldogan, mindegy ha esik, ha sut a nap, mert egymasban lelik meg ISTENT, ISTEN a mi URUNK, egymásból
   koszon visszarajuk. Gondolataikban, lelkukben, szivukben es testi vonatkozásban is.
   ( Ez - hogy ISTEN visszakoszon ket emberben egymásra, ez lehet testi kapcsolat nelkul, es szerelem nelkul egy IGAZ Baratsagban is)

   A férj az elso, a feleség mellérendelt. A férj ovja feleségét mindentol, vezeti, tanitja Szellemben, es szíve minden szeretetevel,
   támasza az asszonynak. Az asszony ugyanugy huseges szívvel csodálja férjét, jár a kedveben, teremti meg a melegseget az
   otthonukban. A Családi fészket, ISTEN karjaiban.

   A Házaspár szorgalommal es tisztessegesen dolgozik: HITBOL ISTENNEK. Így sikeresek bármibe fognak. Nem akarnak tobbet, mint
   amit az ÚR megad nekik. Mindig egymással beszelik meg a problemaikat, oszinten, igaz szívvel odafigyelve egymásra.
   Tudjak semmi nem valaszthatja el oket egymástól, mert ISTEN Szent Kotelekeben vannak.
   Elfogadjak szereitk egymást, es igy a legszebbnek latjak a masikat, nem azert szeretik a masikat mert szép, hanem azért szép a
   másik mert szeretik.

  A házaspár Atyja, Gondviseloje, Bírája, Tamogatója ISTEN, nem a szuleik. A szulok, nem loghatnak a gyerekeken, mert az tonkre teszi
  az eletuket!
  A no társa a ferfi, a ferfi tarsa a no, nem a szulok, vagy nem már az o sajat gyermekeik kesobb. Es ez az egesz szovetseg ISTENEN
  alapul, tehát az egeszseges es termeszetes model:

  Férj és ISTEN    :2smitten:

  Feleség és ISTEN   :2smitten:

  és ebbol lesz          :2smitten:    I  S  T  E  N     :2smitten:
                                               Férj      és    Feleség

Senki más, ebbe nem tartozik bele! Szuleinket míg elunk szeretetben tiszteljuk, gyermekeinket (nekem nincs) szeretetben szeretjuk,
tiszteljuk, es az ÚRNAK, az ÚR torvenyei szerint szolgálatban neveljuk!

Az ilyen igaz kapcsolatban ISTEN minden percben MEGDICSOITI MAGÁT!  :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:



Ami ettol eltér, ott nem igaz hivokrol van szo, felemás ....kevert iga, jobbra, balra húz, elore nem jutnak.....csak ossze-vissza.
a fent leirtakat, mindig is igy gondoltam, kereszténykent, és korabban még nem keresztenyként.