Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132433 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #120 Dátum: 2011 Március 10, 11:58:55 »
Kedves Ani Kinor!

Nagyon szépen leírtad, hogy hogyan kellene lennie, de legtöbbször azért ez nem ilyen egyszerű. Nem egyszerű, mert a házaspárok emberből bannak.

Ami pedig ezt a megjegyzésedet illeti :

"....Valaki jovendobelije 'miatt' tér meg.     -  ez az elso amire reagálnék.
   Számomra, ez nagyon szép elhívás, hogy ez által tér meg valaki, vallja meg szívében az URAT, hogy párja által jut el ISTENHEZ.
   Ezt a két személy akkor érzi a szívében, hogy mindent vállal a másikért, OROMMEL, és tudván tudják, az ÚR támogatását bírhatják
   az utukon, eme kegyelemben lesz részuk.
   Mindig ott a remény, a segítség, a védelem, melynek alapja a KRISZTUSBA vetetett szeretet átal tevékeny HIT. ...

A valóság inkább az, hogy az, aki csak a párja kedvéért tért meg, az később könnyen elsodródik, és igy a jól induló házasságból lesz majd felemás iga. Ez tapasztalati tény. Nem is tudom hány ilyet láttam már, és az is igazság, hogy mindig az a domináns a házasságban aki csak szinleg tért meg. Mert visszaél azzal, hogy a valóban megtért hivő házasfél sokkal türelmesebb, alkalmazkodóbb.

Bárcsak minden házasság olyan lenne, ahogy te leírtad, Isten ilyennek szeretné látni a házasságokat.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #121 Dátum: 2011 Március 10, 12:07:52 »
Biztos nem jól kérdeztem  :2tickedoff:

Párhuzamba szerettem volna állítani azt, hogy valaki megtért - ki tudja mi motiválta - jön az ismeretség, aztán a házasság, és kiderül, hogy a házasságban nem haladnak együtt.

Más esetben valakit megismer egy másik ember, látja az érdeklődését, felébred a szívében a vágy és ő is megtér, mert a másikon keresztül látta a hit hatását.

Szóval honnan mondhatom én azt, hogy azzal nem jó házasságot kötni.

Miért gondolom, hogy jobban tudhatom, mint az aki házasságot akar kötni?

Szóval miért van eleve előítélet az egyik esetben, míg a másikban semmi ilyen nincs.

Azért írtam a kérdés felvetésekor, nehéz kérdés.

:060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #122 Dátum: 2011 Március 10, 12:25:12 »
Drága Magda!

Én egyáltalán azt nem értem, hogy a kivülállóknak egyáltalán miért van előitéletük. A házasság annyira személyes ügy, hogy az csak a két félre tartozik, illetve azokra, akiket a döntési folyamatban, mint lelkitársakat bevonnak. Gondolok itt a szülőkre, pásztorra, vagy lelkigondozóra.
Másoknak ebben a kérdésben nem is lenne szabad állástfoglalni, különösen nem úgy, hogy ők "jobban tudják", mint akiket érint. Én igy gondolom.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #123 Dátum: 2011 Március 10, 12:33:40 »
Biztos nem jól kérdeztem  :2tickedoff:

Párhuzamba szerettem volna állítani azt, hogy valaki megtért - ki tudja mi motiválta - jön az ismeretség, aztán a házasság, és kiderül, hogy a házasságban nem haladnak együtt.

Más esetben valakit megismer egy másik ember, látja az érdeklődését, felébred a szívében a vágy és ő is megtér, mert a másikon keresztül látta a hit hatását.

Szóval honnan mondhatom én azt, hogy azzal nem jó házasságot kötni.

Miért gondolom, hogy jobban tudhatom, mint az aki házasságot akar kötni?

Szóval miért van eleve előítélet az egyik esetben, míg a másikban semmi ilyen nincs.

Azért írtam a kérdés felvetésekor, nehéz kérdés.

:060:

Értem, Magdus, de a válaszom akkor is az elobbi e témában írt hozzászolásom.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #124 Dátum: 2011 Március 10, 13:05:42 »
Drága Magda!

Én egyáltalán azt nem értem, hogy a kívülállóknak egyáltalán miért van előítéletük. A házasság annyira személyes ügy, hogy az csak a két félre tartozik, illetve azokra, akiket a döntési folyamatban, mint lelkitársakat bevonnak. Gondolok itt a szülőkre, pásztorra, vagy lelkigondozóra.
Másoknak ebben a kérdésben nem is lenne szabad állástfoglalni, különösen nem úgy, hogy ők "jobban tudják", mint akiket érint. Én így gondolom.

Igen Irmuskám én is így gondolom, és jó hogy leírtad.
Ennek ellenére azt hallod a gyülekezetekben, hogy az aki valaki személy miatt fogadja el a megváltást, az annak a személynek nem jó házastársnak.

Ha ez a "közfelfogás", vagy az, hogy nadrágban ne járjon nő, vagy kösse be a fejét, vagy bármi akkor azzal mindenkit befolyásolnak.

Az Írott Írásban a bekötött fejű nő egyszer szerepel, van aki ezt még is fontosabbnak tartja, mint azt, ami végig vonul az  Írott Íráson.

Most ha egy új újszülött tartja ezeket fontosnak, akkor ez gyermek betegség, de ha ez egy gyülekezeti vélekedés, vagy a hívők általában ezt vallják, akkor már én elhajlásnak gondolom, persze biztos van erre konkrét ige, de azt még nem láttam.

Mert a ". . . .ketten nem járhatnak. . . ", meg a '. . . mi köze hívőnek. . . " szerintem arra értendő, aki ellene áll Isten igéjének és a másik még is házastársának fogadja.

Pl.
Valaki meri azt felvállalni, igen azért tértem meg, mert szerelmes lettem XY-ba, és érdekelt mivel tölti az idejét, és ezért én is elmentem.
Bizony csak miatta, és amikor láttam, hogy neki ez milyen fontos, akkor úgy gondoltam nekem is fontos.

Itt nincs másról szó, csak egy igaz vonzalomról vízszintes síkon.

Szóval talán érthető mi az én problémám.

Ha ezt nem mondhatja el, mert attól kell félnie, hogy elveszti azt az igazgyöngyöt amit megtalált, és képmutatásra késztetik, akkor bele esik a csapdába, amiből bizony soha sem jöhet ki.

:2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #125 Dátum: 2011 Március 10, 13:14:21 »
Magdus,

én is kérdezek egyet. Mi a véleményed?
(Nem egészen a Te kérdésed kapcsán, de mégis az által)

Ha van egy Férfi és egy No, megszeretik egymást.

A Férfi megkéri a No kezét. De a Férfi nem szereti teljes szívébol a not, mert nem a no legfontosabb számára: de mégis szereti.
Miért ragaszkodhat a Férfi, olyan elszántan a házassághoz?
Hiszen a házasság elsokent a szívekben kottetik, nem a papíron.

Milyen lehetséges okot tudsz elképzelni?

:2smitten:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #126 Dátum: 2011 Március 10, 13:16:35 »
Kedves Ani Kinor!

Nagyon szépen leírtad, hogy hogyan kellene lennie, de legtöbbször azért ez nem ilyen egyszerű. Nem egyszerű, mert a házaspárok emberből bannak.

Ami pedig ezt a megjegyzésedet illeti :

"....Valaki jovendobelije 'miatt' tér meg.     -  ez az elso amire reagálnék.
   Számomra, ez nagyon szép elhívás, hogy ez által tér meg valaki, vallja meg szívében az URAT, hogy párja által jut el ISTENHEZ.
   Ezt a két személy akkor érzi a szívében, hogy mindent vállal a másikért, OROMMEL, és tudván tudják, az ÚR támogatását bírhatják
   az utukon, eme kegyelemben lesz részuk.
   Mindig ott a remény, a segítség, a védelem, melynek alapja a KRISZTUSBA vetetett szeretet átal tevékeny HIT. ...

A valóság inkább az, hogy az, aki csak a párja kedvéért tért meg, az később könnyen elsodródik, és igy a jól induló házasságból lesz majd felemás iga. Ez tapasztalati tény. Nem is tudom hány ilyet láttam már, és az is igazság, hogy mindig az a domináns a házasságban aki csak szinleg tért meg. Mert visszaél azzal, hogy a valóban megtért hivő házasfél sokkal türelmesebb, alkalmazkodóbb.

Bárcsak minden házasság olyan lenne, ahogy te leírtad, Isten ilyennek szeretné látni a házasságokat.

Most háborognék, de nem teszem, mert nem...... :2smitten:, és azért nem, mert valóban 'ELSODRÓDNAK' ahogy írtad!
De akkor is az embernek torekednie kell, hogy KRISZTUS szerint legyen a házassága.

Koszonom szépen, Irma, nagyon kedves vagy  :088:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #127 Dátum: 2011 Március 10, 13:19:09 »
Drága Magda!

Amikor kialakul egy ilyen hivő felfogás az általában arra az Igére alapodózik: mi köze a hivőnek a hitetlenhez? És valóban járhatnak-e ketten egyúton ha meg nem egyeztek? Én nem tartom azt elvetendőnek ha ebben van egy gyülekezeti zsinórmérték. Igen, nincs semmi köze a hivőnek a hitetlenhez egy ilyen szövetségben. De árnyalódik a kép ha elkezd közeledni a hitetlen a hithez. Nos, régen a szüleink nem is engedtek nekünk hivő lányoknak hitetlen udvarlót. Tudom ma más világot élünk, de én akkor is megkérdezném, hogy a hivő fél egyáltalán hogy jutott ilyen jellegű kapcsolatba egy hitetlennel? Ha az Úrtól várja a társát Ő nem fog hitetlent küldeni. És fenntartom, hogy az ilyen "megtérések" gyakran torkollnak aztán elsodródásba.

Ami az őszinteségétet illeti én támogatnám, hogy ha már létrejön egy ilyen kapcsolat lehessen róla nyíltan beszélni azoknak, akikre tartozik. Kellene, hogy legyen lehetőség, hogy minden esetben őszinték lehessenek a fiatalok, de nem csak ők, és nem csak ilyen helyzetben. Az őszinteség sok mindent elősegítene.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #128 Dátum: 2011 Március 10, 13:25:55 »
Drága Móni!

Nem tőlem kérdezted :

".....A Férfi megkéri a No kezét. De a Férfi nem szereti teljes szívébol a not, mert nem a no legfontosabb számára: de mégis szereti.

Milyen lehetséges okot tudsz elképzelni?....

De elmondom én mire gondolok.
Egy férfi sok okból megkérhet egy nőt, és egy nő sok okból mehet hozzá egy férfihoz, már szerelmen kivül, például:

---- anyagi okokból
---- pozicionális okból, ha nőnek befolyásos családja van, vagy az ő maga
---- hizeleg a hiúságának ha a nő szép és okos
---- elképzelhetőnek tartja, hogy ez a házasság lesz számára mindenre a megoldás

Elég kiábrándító, de még sorolhatnám. És általában ilyenkor azért ott pislákol egyfajta szeretet, de mélyen önös érdek húzodik.

Keresztényeknél gyakrabban köttetik ilyen langyos házasság azért mert nem akarnak hitetlen féllel házasságra lépni és már szeretnének házasságban élni, mert jobb abban élni, mint égni.
Ilyenkor a józan megfontolás befolyásolja a langyos érzelmeket. Amit Isten még akár nagyon jóra is fordíthat, ha mindketten hűségesen Őt akarják szolgálni.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #129 Dátum: 2011 Március 10, 13:47:49 »
Magdus,

én is kérdezek egyet. Mi a véleményed?
(Nem egészen a Te kérdésed kapcsán, de mégis az által)
Ha van egy Férfi és egy No, megszeretik egymást.

A Férfi megkéri a No kezét. De a Férfi nem szereti teljes szívébol a not, mert nem a no legfontosabb számára: de mégis szereti.

Milyen lehetséges okot tudsz elképzelni?
 :2smitten:

A képzelet, - szerintem nem Istentől van - tudom erre sokan felhördülnek, akkor is tartom.
Azért tartom, mert keverék, nem tiszta.
Összekeveredik a valóság, és a lehetségeslehetne, ez pedig új dolgokat eredményez, ami addig nem volt.

Tudom a technika és a tudomány fejlődése, ennek az eredménye, még sem Istentől való.
A szamár álkapcsot is felhasználta Isten ezt is felhasználja, én azonban tartózkodom a képzeletem alkalmazásától, mert az az óember része.

Ekkora bevezető után, a lehetséges ismereteimből előbányászva,- tehát emlékeimben - van rá példa.

Sőt én is belekerültem ebbe és a leányom is ennek a csapdájában volt/van.

Szóval:
1.megbízható
2.jó partner
3.nincs jobb
4.uralom az érzékeit
5.jobb mint égni a vágytól
6.biztos anyagi támasz
7.gyermekszerető
8.munkabíró
9.irígyelnek érte
10.szép
11.mindenkinek kívánatos
12.kellemesen cseng a hangja
13.haja elbűvölő
14.széles csípője van termékeny
15.alakja elbűvölő, megjelenése is
16.biztonságban vagyok mellette
17.ő nem fog elhagyni

Azt gondolom elég a felsorolásból.

Minél kevesebb időt tölt egy ellenkező neművel az ember annál kevesebb a valószínűsége, hogy érzéki indíttatás a házasság.

Amikor két szív összekapcsolódik az csoda, de sajnos, az érzékek ezt is tudják utánozni.

:2angel:

Irmának igazat adok, mert az a jó kapcsolat ami szellemben kezdődik lélekben folytatódik, és testi csak ezt követően lesz.
Nekem ilyen nem volt, de még lehet :2funny:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #130 Dátum: 2011 Március 10, 13:53:21 »
Drága Móni!

Nem tőlem kérdezted :

".....A Férfi megkéri a No kezét. De a Férfi nem szereti teljes szívébol a not, mert nem a no legfontosabb számára: de mégis szereti.

Milyen lehetséges okot tudsz elképzelni?....

De elmondom én mire gondolok.
Egy férfi sok okból megkérhet egy nőt, és egy nő sok okból mehet hozzá egy férfihoz, már szerelmen kivül, például:

---- anyagi okokból
---- pozicionális okból, ha nőnek befolyásos családja van, vagy az ő maga
---- hizeleg a hiúságának ha a nő szép és okos
---- elképzelhetőnek tartja, hogy ez a házasság lesz számára mindenre a megoldás

Elég kiábrándító, de még sorolhatnám. És általában ilyenkor azért ott pislákol egyfajta szeretet, de mélyen önös érdek húzodik.

Keresztényeknél gyakrabban köttetik ilyen langyos házasság azért mert nem akarnak hitetlen féllel házasságra lépni és már szeretnének házasságban élni, mert jobb abban élni, mint égni.
Ilyenkor a józan megfontolás befolyásolja a langyos érzelmeket. Amit Isten még akár nagyon jóra is fordíthat, ha mindketten hűségesen Őt akarják szolgálni.

Nagyon orulok, abszolut koruljártad, a kérdésem IRMA  :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Koszonom szépen.

Szóval ez már csak az én véleményem: felszivu koveto.

Egyébként, a nem teljes szerelembol kottetett keresztény házasságot, el tudom fogadni, azért, mert ott meg lehet a teljesz szívu elszántság ISTEN felé, azaz meg kell legyen, és az csodálatos szerelem lehet a házasságban.
Lehet jobb is, ha ISTEN így építi fel.   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Dicsoség ISTENNEK, o majd tudja, mikor minek van itt az ideje!

IRMA, áldjon meg az ÚR  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #131 Dátum: 2011 Március 10, 14:03:40 »
Drága Móni !

Annyira tartottam attól, hogy félreértesz, vagy nem azt érted ki abból amit leírtam. De látom fogod a lényeget.
Én is úgy gondolom, hogy Isten akkor is meg tudja áldani a házasságot ha az nem lobogó szerelemből köttetett.

Elmondok egy nagyon régi példát, ez abból az időből származik, amikor még a keresztény körökben sokkal nagyobb volt a fegyelem, és a tisztaság mint manapság. Az egyik lelkipásztor felesége mondta el hogyan kötetett az ő házasságuk / úgy ahogy ma már teljesen elképzelhetetlen még keresztény körökben is / A testvérnőnek egyszerre két kérője lett, az egyik egy ügyvéd volt, a másik a lelkipásztor. Az ügyvéd jómódú volt, jó kiállású, tehát szemre is kedves, míg a lelkipásztor szegény volt, és várhatóan sohasem is lesz itt a földön gazdag.
Tehát megkérték a kezét. Ő türelmet kért, és 3 napos böjtöt hirdetett, és eközben végig az Úr előtt volt, hogy melyik az ő útja, és végül megbizonyosodott, hogy Isten a lelkipásztor feleségének teremtette. Igy is volt, feleségül ment hozzá. Ugye gondolhatjuk, hogy itt még semmiféle szerelmi érzelem nem volt kifejlődve ? Négyszemközt még nem is találkoztak. És mégis csodálatos házasságuk lett. Világított az életük, példa sokunk számára. Olyan lelkipásztor feleség lett, ami sokaknak nyújtott bátorítást, és szolgáló élete sokak áldásává lett.
Itt a házasság valóban Isten által szereztetett. Nem azt mondom, hogy ezt kell bárkinek is tenni, de nekem nagy tanítás, hogy lehet így is.

Nem elérhető Clio

• Testvérünk
  • *
    • rineweld
« Válasz #132 Dátum: 2011 Március 10, 15:07:18 »
Kedves Irma nagyon jó példa!

Az érzelmek gyakran becsaphatnak. Van hogy hitetlenek is arra hivatkoznak : már nem érzem az a fellángolást mint eleinte. Már nem vagyok szerelmes belé.
Pedig ez a lobogó szerelem elmúlik előbb vagy utóbb de biztosan. 
Egy jó házasságban ez olyan szeretetté szelídül amit nem az érzelmek irányítanak. Nem aszerint bánok a párommal ahogy épp  érzek abban a pillanatban. A kapcsolat már több mint érzelem!

Istennel való kapcsolatunk tükörképe lehet a házasságunk .

Saját példám: Nagy fellángolás buzgó lelkület újszülött hívőként. Aztán jöttek a hétköznapok a napi dolgok küzdelmek.
Eltűnt a boldogító érzés és én aszt hittem Isten fordult el tőlem.
Mint amikor kihűlt a szerelem.
De Ő mindvégig velem volt tisztítva , józanságra intve , szeretve. Mert Ö nem ember hogy meggondolná magát.

"Nem ember az Isten, hogy hazudnék, nem embernek fia, hogy bármit megbánna. Mond-e olyat amit meg ne tenne, ígér -e olyat amit nem teljesít?"  ( 4 Mózes 23/19)

Megváltottalak neveden szólítottalak enyém vagy.. Nem hagyott el. És soha nem is fog. Erre Ő és az Ő igéje a garancia!
Mennyei tények még ha az érzéseink nem is mindig igazolják ezt. Isten szövetségre lépett azokkal akik Bűneiket Krisztus keresztjéhez vitték és új életet kértek tőle.

A házasságban is így van , egy komoly szövetség aminek az érzelem csak egy kis  de nem elhanyagolható része.
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #133 Dátum: 2011 Március 10, 21:42:13 »
Magdus  :2smitten:

Nagyon szépen koszonom a válaszod!

Irmácska  :2smitten:

Szép példa, ezt is koszonom szépen.

Én is ezt vallom, ISTEN kijelenti. És a felek tudják szívukben.

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #134 Dátum: 2011 Március 16, 16:05:29 »
Nekem egy más jellegű kérdésem lenne.
A Menny szellemi vagy fizikai hely?
Mi volt az a tüzes szekér,ami Illésért jött?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.