Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132630 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #135 Dátum: 2011 Március 16, 16:30:20 »
Szia Körtevirág,  :2angel: te úgy gondolod, hogy a szellemi nem érzékelhető?
Vagy úgy gondolod, hogy egymástól elválasztható a kettő?
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #136 Dátum: 2011 Március 16, 17:16:16 »
Szia Körtevirág!

Pál válaszol a kérdésedre:
1Kor 15:50  Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
1Kor 15:51  Íme titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
1Kor 15:52  Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
1Kor 15:53  Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.
Ez történt Illéssel is.(kiemelt rész)
Ez valami olyan, amit értelemmel nem tudunk felfogni. Talán nem is kell.

Mikor Jézusnak megjelent Illés és Mózes, a tanítványok sem voltak képesek felfogni azt amit láttak, érzékeltek.
Egyrészt fizikai síkon működő látható érzékelhető, másrészt szellemi megtapasztalás volt ott az átváltozás hegyén, hiszen maga Jézus is megváltozott, valamint az Atya hangját is hallották.
Nagy titok ez? Talán.

:044:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #137 Dátum: 2011 Március 16, 17:40:21 »
Szia Körtevirág,  :2angel: te úgy gondolod, hogy a szellemi nem érzékelhető?
Vagy úgy gondolod, hogy egymástól elválasztható a kettő?

:04: Nem gondolom sehogy,azért kérdeztem rá,mert nem tudom.

Szia Körtevirág!

1Kor 15:50  Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.
1Kor 15:51  Íme titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.
1Kor 15:52  Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.
1Kor 15:53  Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.

Ez nem magyarázat a tüzes szekérre.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #138 Dátum: 2011 Március 16, 17:50:42 »
Körtevirág!

Két kérdést tettél fel:

"Nekem egy más jellegű kérdésem lenne.
A Menny szellemi vagy fizikai hely?
Mi volt az a tüzes szekér,ami Illésért jött?"

A második kérdésedre nagyon egyszerű a válasz: TÜZES SZEKÉR!
Most ezt vagy elhiszed vagy nem?

;)
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #139 Dátum: 2011 Március 16, 17:57:34 »
Nekem egy más jellegű kérdésem lenne.
Mi volt az a tüzes szekér,ami Illésért jött?

Nagyon szép kerdések.  :2smitten:

* a Menny, szellemi hely, de fizikailag van ott, aki ott van.

* A tuzes szekér, egy tuzes szekér, fény jelenség volt

Amiota megszulettem látom a helyem a Mennyben. Mikor ráeszméltem Nicolas, szívbeli zsidó barátom segítségevel, hogy ISTEN neve
YHVH , és mikor megszolítottam, szívembol felkialtva, és egy pillanatra megjelnt Jezus arca, azóta nem biztos már a helyem.
Mert! - ISTEN ugyan jutalmazta szívbéli elkotelezettsegem, imadatom felé, de el is van borzadva, a viselkedesemtol.
 :(
Na, ezzel nem akarlak, farasztani, terhelni!  :2smitten:

Az nap éjjel megmutatta a kereszthalált nekem, (2010.dec.02.) hogy térjek észhez, az o egyszulott Fia, értem is meghalt a kereszten.
De ezt még szebben tudom mondani:

" Golgotán, értem is állott a kereszt.  "

-  Guti Tunde   (testvérke)   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

AMEN      :ima02:

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #140 Dátum: 2011 Március 16, 18:00:25 »
Szia Körtevirág!

Mikor Jézusnak megjelent Illés és Mózes, a tanítványok sem voltak képesek felfogni azt amit láttak, érzékeltek.
Egyrészt fizikai síkon működő látható érzékelhető, másrészt szellemi megtapasztalás volt ott az átváltozás hegyén, hiszen maga Jézus is megváltozott, valamint az Atya hangját is hallották.
Nagy titok ez? Talán.

:044:

Az IGÉKHEZ szólnék hozzá, egy korrekt BIBLIA - IGEI válasz!

:037:

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #141 Dátum: 2011 Március 16, 18:08:35 »
Drága Móni!

Ellent kell, hogy mondjak neked nagy szeretettel. Ezt írtad :

".....Mert! - ISTEN ugyan jutalmazta szívbéli elkotelezettsegem, imadatom felé, de el is van borzadva, a viselkedesemtol.....

Ez nem igy van, mert amikor Isten rád tekint, nem lát mást mint Jézus Krisztus vérét, amely téged teljesen befedez, és gyönyörködik benned az Úr. Mert gyönyörködik abban az elvégzett tökéletes váltságban, amelyet Jézus Krisztus egyetlen áldozatával bemutatott. Isten minket igy szemlél, Fián keresztül, és ezért lát minket szentnek és tökéletesnek. Az Ő szemében már azok vagyunk. Mert nála nincs tér és idő, Ő a végeredményt látja, erről pedig azt mondja, hogy el is készít minket a Krisztus napjára. Ez a legnagyobb csoda!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #142 Dátum: 2011 Március 16, 18:31:01 »
Körtevirág!

Két kérdést tettél fel:

;)

Elhiszem,abban nincs hiba.Csak nem tudom Istennek miért kellett fizikailag egy szekeret küldenie Illésért.Miért nem tűnt el csak úgy?Lehet azért,hogy mások lássák,hogy éppen elmegy a Mennybe?És vajon Énochot is egy szekér ragadta el annak idején vagy ő csak úgy minden sallang nélkül lett elragadva?Ha szekér lett volna,akkor benne lenne a Bibliában,ugye?
És ha a Menny egy szellemi hely,akkor hogyan lehet ott akárki fizikai testben?Vagy ha fizikai,akkor hogy lehet ott szellemi,lelki lény?Ha mindkettő úgy elfogadhatóbb.Mivel a Biblia csak azt írja,hogy léteznek levegőegek,de azt nem,hogy ezek hogyan léteznek,nem tudom.Majd imádkozom és a Szent Szellem megsúgja.Vagy nem,vagy csak én nem fogom hallani,vagy nem tudom.Nem mindig kapok választ,de ez nem is baj.A Mennyben úgyis megtudom,de ha nem,akkor sem baj.

:169:
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #143 Dátum: 2011 Március 16, 18:36:22 »
Ja, és eszembe jutott még valami.Tulajdonképpen mi is volt ez a "tüzes szekér"?Ez tűzben izzó szekér így egyszerűen vagy egy olyan repülő szerkezet,amit nem tudtak akkoriban micsoda?

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #144 Dátum: 2011 Március 16, 18:47:55 »
Minden ami látható a láthatatlanból állt elő ez tény

Idézet
Zsid 11,3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #145 Dátum: 2011 Március 16, 18:58:33 »
Körtevirág!

Két kérdést tettél fel:

;)

Elhiszem,abban nincs hiba.Csak nem tudom Istennek miért kellett fizikailag egy szekeret küldenie Illésért.Miért nem tűnt el csak úgy?Lehet azért,hogy mások lássák,hogy éppen elmegy a Mennybe?És vajon Énochot is egy szekér ragadta el annak idején vagy ő csak úgy minden sallang nélkül lett elragadva?Ha szekér lett volna,akkor benne lenne a Bibliában,ugye?
És ha a Menny egy szellemi hely,akkor hogyan lehet ott akárki fizikai testben?Vagy ha fizikai,akkor hogy lehet ott szellemi,lelki lény?Ha mindkettő úgy elfogadhatóbb.Mivel a Biblia csak azt írja,hogy léteznek levegőegek,de azt nem,hogy ezek hogyan léteznek,nem tudom.Majd imádkozom és a Szent Szellem megsúgja.Vagy nem,vagy csak én nem fogom hallani,vagy nem tudom.Nem mindig kapok választ,de ez nem is baj.A Mennyben úgyis megtudom,de ha nem,akkor sem baj.

:169:

Kedves Körtevirág!

Elizeus azt kérte Illéstől, hogy kétszer annyi Lelket kapjon, mint ami Illésben működött.
Erre mondta Illés, hogy abból fogja tudni hogy meg-e kapta, ha látja hogyan ragadja el az ÚR!

Elizeus pedig meglátta, mert tüzes szekér választotta el Illést Elizeustól és forgószélben ragadtatott el.
Nem lett volna szükség tüzes szekérre, viszont a kérésnek eleget téve láthatóvá vált, hogyan ragadtatott el Illés.
Meg is kapta Elizeus azt, amit kért.

A fizikai test pedig nem örökölheti Isten országát. Illés minden bizonnyal elváltozott. Ahogyan az élők is el fognak változni az elragadtatáskor.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #146 Dátum: 2011 Március 16, 19:04:43 »
Ámen

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #147 Dátum: 2011 Március 16, 19:05:38 »
Idézet
Ef 3,10 Azért, hogy megismertettessék most a mennybeli fejedelemségekkel és hatalmasságokkal az egyház által az Istennek sokféle bölcsesége,

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #148 Dátum: 2011 Március 16, 19:21:00 »
Köszönöm a válaszokat.  :169:

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #149 Dátum: 2011 Március 16, 19:23:16 »
Körtevirág!

A kereszténység, nem ufó jelenségek magyarázatával foglalkozik. Sajna.
Így a tüzes szekér nem egy ufó volt, ezt írhattam volna az előbb is, mivel éreztem, hogy ez mozgatja a gondolataidat.

A baj nem is azzal van, hogy kapsz e választ vagy sem. A baj a gondolataiddal vannak.
Magadban kéne rendet tenned, hogy miben hiszel.

Maradok szeretettel  :2smitten: (remélem, megtalálod az utat)