Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261414 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #150 Dátum: 2011 Március 16, 19:32:16 »
Shalom Testvéreim. amennyiben még érdekes számotokra, a kérdéseitekre én is válaszolnék.:
Először is Magdus: egy igével válaszolnék.:   1Pt 3,1    
Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek; Vannak-lehetnek felemás igák. ami elhívásunk lényege, hogy az életünkkel mutassunk példát Jézus erejéről!
II; Körtevirág; Kérdéésed első részére Erdei testvérünk bölcsen és teljes körültekintéssel felelt,ezzel nem is látom szükségesnek,hogy a továbbiakban foglalkozzunk.
Énoch könyvét kihagyták a Szentírásból, ám ha hozzátudsz férni a Misnához, abban többet olvashatsz róla! (Ebből idézett:Júdás /Jehuda/ Tehát nem Istentelen tan!!!)
Tudom mire szeretnél rávezetni minket, de az nem a mi utunk!
A TIÉD SEM!!! ez nem az UFÓ észlelés első feljegyzett esete volt!Elísa mondja (Elizeus) "2Kir 2,12    
Elizeus pedig ezt látván, kiált vala: Édes atyám, édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai! És nem látá őt többé. És vevé a maga ruháit, és két részre szakasztá azokat,
Szekerei és lovagjai (Harcosai) vagyis védői, mégpedig Istentől rendelt védői!!! nézzük csak Elísa halálakor mit szóltak Elísa felől is?:2Kir 13,14    
És megbetegedett Elizeus olyan betegséggel, a melybe bele is halt, és lement hozzá Joás, az Izráel királya, és arczára borulván sírt és monda: Édes atyám, édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai" !!!
Szintén ugyan így nevezte őt is!
Ahogy a földi embereknek van hadi technikája-úgy a mennyek angyalainak is! A jelenések könyvében,de még a Királyok könyvében is olvashatunk a lovasokról és a szekerekről!
És most egy nagyon érdekes Igét szeretnék mutatni ha megengeditek:   2Kir 6,17    
És imádkozott Elizeus és monda: Óh Uram! nyisd meg kérlek az ő szemeit, hadd lásson. És megnyitá az Úr a szolga szemeit és láta, és ímé a hegy rakva volt tüzes lovagokkal és szekerekkel Elizeus körül.!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #151 Dátum: 2011 Március 16, 19:34:41 »
Körtevirág!

A kereszténység, nem ufó jelenségek magyarázatával foglalkozik. Sajna.
Így a tüzes szekér nem egy ufó volt, ezt írhattam volna az előbb is, mivel éreztem, hogy ez mozgatja a gondolataidat.

A baj nem is azzal van, hogy kapsz e választ vagy sem. A baj a gondolataiddal vannak.
Magadban kéne rendet tenned, hogy miben hiszel.

Maradok szeretettel  :2smitten: (remélem, megtalálod az utat)


Köszi.Igen,ez foglalkoztatott,de nem azért ,mert én hinnék benne.Egy testvér hisz ebben,mert hallott egy prédikációt valami neves külföldi lelkésztől jó pár éve.Próbáltam neki elmondani,hogy ez hülyeség,de nem akarta elfogadni.Mondtam neki,majd megkérdezem másoktól is.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #152 Dátum: 2011 Március 16, 19:37:22 »
Köszi Somer Ajin,így már tudom mit kell mutatnom a testvérnek.  :169:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #153 Dátum: 2011 Március 16, 19:37:57 »
Megtisztelsz testvérem, köszönöm.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Ani Kinor

  • Vendég
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #154 Dátum: 2011 Március 16, 20:24:20 »
Drága Móni!

Ellent kell, hogy mondjak neked nagy szeretettel. Ezt írtad :

".....Mert! - ISTEN ugyan jutalmazta szívbéli elkotelezettsegem, imadatom felé, de el is van borzadva, a viselkedesemtol.....

Ez nem igy van, mert amikor Isten rád tekint, nem lát mást mint Jézus Krisztus vérét, amely téged teljesen befedez, és gyönyörködik benned az Úr. Mert gyönyörködik abban az elvégzett tökéletes váltságban, amelyet Jézus Krisztus egyetlen áldozatával bemutatott. Isten minket igy szemlél, Fián keresztül, és ezért lát minket szentnek és tökéletesnek. Az Ő szemében már azok vagyunk. Mert nála nincs tér és idő, Ő a végeredményt látja, erről pedig azt mondja, hogy el is készít minket a Krisztus napjára. Ez a legnagyobb csoda!



Ezek a Te gondolataid, draga testverem, és tudom, hogy jó szándekkal írtad, igaz kereszteny szívvel.
Nagyon koszonom, jól esik!

De ISTENhez igazodom  :2smitten:

Ahogy akkor rám nezett azt is mondta: nagyon hosszu utat kell még megtenned hozzam!

Figyelj, IRMA, nem írok reszleteket, ma már osszeírtam a buneimet......jobb, ha nemis tudod.
Én ISTEN nevében, fegyelmezgettem az embereket, peldaul! Varjal, Irmus, leírok Neked egy peldát!

Beszélgetunk tobben. Én mondtam, hogy ISTEN tokeletes, ISTEN jó, mindenben segít, mindent megold.....majd egyszercsak rám ront egy személy:

Már megfogatdam, hogy veled nem beszelek tobbet, nem hallgatom amiket mondasz! (mondja nekem)
Ha ISTEN ilyen jó!
H O L       V O L T       A Z     I S T E N     mikor beteg gyermekeim szulettek  ? ! ?    M i  ?

Na most annyit tudok a szemelyrol, hogy nagyon aranyos, de ezoterikus.

Most jovok en! - Figyelj, az biztos, hogy nem a szívedben! Mert az ISTEN gyógyít! ISTEN az ero es szeretet ISTENE.
Ha hiba, a betegség az embertol származik!
És, ne haragudj, nem vagy kereszteny tudtommal, HOGYAN MERESZELI egy ember szamonkerni az ISTENT ? ? ?


( ezt most fuzom ide: vagy haragudni, vagy ellenkezni vele!!!)

Álljon már meg a menet! De arra lehetoseget ad Neked az ÚR, hogy ha szíveddel hiszel benne, meggyógyítja a gyerekeidet  :2smitten:
 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:


ISTENRE haragszunk? De a gagyi asztrológiát bújkáljuk....keressuk a megoldást? Meg véletlenul sem!
És nem ért a szóból, de az ezoteriat tamogatja.


De ISTEN ennek nem orult, mert azt szerette volna, hanem az o tekintelyet vedem meg, hanem, a beteg lelku not Jezus neveben támogatom.



 :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #155 Dátum: 2011 Március 16, 21:30:45 »
Ezek nem az én gondolataim, hanem az evangélium üzenete. Az Ige azt mondja, hogyha megbánjuk büneinket hű és igaz, hogy megbocsássa azokat, és azokat a háta mögé veti és nem emlékszik meg többé róla. Az olyan mintha meg se történt volna. Isten csak a bűnt eltörlő kifolyt drága Vért látja.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #156 Dátum: 2011 Március 16, 22:56:17 »
Ezek nem az én gondolataim, hanem az evangélium üzenete. Az Ige azt mondja, hogyha megbánjuk büneinket hű és igaz, hogy megbocsássa azokat, és azokat a háta mögé veti és nem emlékszik meg többé róla. Az olyan mintha meg se történt volna. Isten csak a bűnt eltörlő kifolyt drága Vért látja.
Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Ani Kinor

  • Vendég
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #157 Dátum: 2011 Március 17, 08:04:18 »
Ezek nem az én gondolataim, hanem az evangélium üzenete. Az Ige azt mondja, hogyha megbánjuk büneinket hű és igaz, hogy megbocsássa azokat, és azokat a háta mögé veti és nem emlékszik meg többé róla. Az olyan mintha meg se történt volna. Isten csak a bűnt eltörlő kifolyt drága Vért látja.


AMEN

(csak ezek a bunok a jelenés napján, még messzemenokig nem voltak megbánva, de már régen megtért ember voltam, ezért volt ez duplán bun!)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #158 Dátum: 2011 Március 17, 08:09:42 »
Körtevirág!

Két kérdést tettél fel:

"Nekem egy más jellegű kérdésem lenne.
A Menny szellemi vagy fizikai hely?
Mi volt az a tüzes szekér,ami Illésért jött?"

A második kérdésedre nagyon egyszerű a válasz: TÜZES SZEKÉR!
Most ezt vagy elhiszed vagy nem?

 ;)


Elhiszem,abban nincs hiba.Csak nem tudom Istennek miért kellett fizikailag egy szekeret küldenie Illésért.Miért nem tűnt el csak úgy?Lehet azért,hogy mások lássák,hogy éppen elmegy a Mennybe?És vajon Énochot is egy szekér ragadta el annak idején vagy ő csak úgy minden sallang nélkül lett elragadva?Ha szekér lett volna,akkor benne lenne a Bibliában,ugye?
És ha a Menny egy szellemi hely,akkor hogyan lehet ott akárki fizikai testben?Vagy ha fizikai,akkor hogy lehet ott szellemi,lelki lény?Ha mindkettő úgy elfogadhatóbb.Mivel a Biblia csak azt írja,hogy léteznek levegőegek,de azt nem,hogy ezek hogyan léteznek,nem tudom.Majd imádkozom és a Szent Szellem megsúgja.Vagy nem,vagy csak én nem fogom hallani,vagy nem tudom.Nem mindig kapok választ,de ez nem is baj.A Mennyben úgyis megtudom,de ha nem,akkor sem baj.

 :169:
Én is mindig azt hittem,hogy a tüzes szekér vitte el Illést,de a szélvészben ragadta el őt Isten.
II.Királyok 2,11.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #159 Dátum: 2011 Március 17, 08:12:04 »
Shalom Testvéreim. amennyiben még érdekes számotokra, a kérdéseitekre én is válaszolnék.:
Először is Magdus: egy igével válaszolnék.:   1Pt 3,1    
Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek; Vannak-lehetnek felemás igák. ami elhívásunk lényege, hogy az életünkkel mutassunk példát Jézus erejéről!
II; Körtevirág; Kérdéésed első részére Erdei testvérünk bölcsen és teljes körültekintéssel felelt,ezzel nem is látom szükségesnek,hogy a továbbiakban foglalkozzunk.
Énoch könyvét kihagyták a Szentírásból, ám ha hozzátudsz férni a Misnához, abban többet olvashatsz róla! (Ebből idézett:Júdás /Jehuda/ Tehát nem Istentelen tan!!!)
Tudom mire szeretnél rávezetni minket, de az nem a mi utunk!
A TIÉD SEM!!! ez nem az UFÓ észlelés első feljegyzett esete volt!Elísa mondja (Elizeus) "2Kir 2,12    
Elizeus pedig ezt látván, kiált vala: Édes atyám, édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai! És nem látá őt többé. És vevé a maga ruháit, és két részre szakasztá azokat,
Szekerei és lovagjai (Harcosai) vagyis védői, mégpedig Istentől rendelt védői!!! nézzük csak Elísa halálakor mit szóltak Elísa felől is?:2Kir 13,14    
És megbetegedett Elizeus olyan betegséggel, a melybe bele is halt, és lement hozzá Joás, az Izráel királya, és arczára borulván sírt és monda: Édes atyám, édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai" !!!
Szintén ugyan így nevezte őt is!
Ahogy a földi embereknek van hadi technikája-úgy a mennyek angyalainak is! A jelenések könyvében,de még a Királyok könyvében is olvashatunk a lovasokról és a szekerekről!
És most egy nagyon érdekes Igét szeretnék mutatni ha megengeditek:   2Kir 6,17    
És imádkozott Elizeus és monda: Óh Uram! nyisd meg kérlek az ő szemeit, hadd lásson. És megnyitá az Úr a szolga szemeit és láta, és ímé a hegy rakva volt tüzes lovagokkal és szekerekkel Elizeus körül.!!!
Köszönöm Somer Ajin!Én is úgy gondolom,hogy Isten angyalainak is van hadi technikája!
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #160 Dátum: 2011 Március 17, 08:23:19 »
Köszönöm Ditte  :2angel:, hogy kiemelted, a mondatot.

A látható haditechnika is a láthatatlanból állt elő, mint minden.

Előbb volt a láthatatlanban, már erről a hadakozásról tudósít Dániel könyve.

Előbb lázadtak fel az angyalok 1/3 része.

Gondolom a lázadással kezdődött el az idő, de ennek nincs mád bizonyítéka, mint a szó "előbb"  :044:

 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #161 Dátum: 2011 Március 24, 07:20:28 »
Drága Ajin :2angel:  újabb fogaskérdés:

Idézet
1.  Kiálts teljes torokkal, ne kiméld; mint trombita emeld fel hangodat, és hirdesd népemnek bűneiket, és Jákób házának vétkeit.
2.  Holott ők engem mindennap keresnek, és tudni kivánják útaimat, mint oly nép, a mely igazságot cselekedett és Istene törvényét el nem hagyta; kérik tőlem az igazságnak ítéleteit, és Istennek elközelgését kivánják.
3.  Mért bőjtölünk és Te nem nézed, gyötörjük lelkünket és Te nem tudod? Ímé, bőjtöléstek napján kedvtelésteket űzitek, és minden robotosaitokat szorongatjátok. 4.  Ímé perrel és versengéssel bőjtöltök, és sújtotok a gazságnak öklével; nem úgy bőjtöltök mostan, hogy meghallassék szavatok a magasságban.

 5.  Hát ilyen a bőjt, a melyet én kedvelek, és olyan a nap, a melyen az ember lelkét gyötri? Avagy ha mint káka lehajtja fejét, és zsákot és hamvat terít maga alá: ezt nevezed-é bőjtnek és az Úr előtt kedves napnak?

6.  Hát nem ez-é a bőjt, a mit én kedvelek: hogy megnyisd a gonoszságnak bilincseit, az igának köteleit megoldjad, és szabadon bocsásd az elnyomottakat, és hogy minden igát széttépjetek?

7.  Nem az-é, hogy az éhezőnek megszegd kenyeredet, és a szegény bujdosókat házadba bevigyed, ha meztelent látsz, felruházzad, és tested előtt el ne rejtsd magadat?

8. Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ.

 9.  Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni;

10.  Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted: feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél.
 
11.  És vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, a melynek vize el nem fogy.

12.  És megépítik fiaid a régi romokat, az emberöltők alapzatait felrakod, és neveztetel romlás építőjének, ösvények megújítójának, hogy ott lakhassanak.

13.  Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván:

14.  Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!

 
Zsid. 13. fej
1.  Az atyafiúi szeretet maradjon meg.
2.  A vendégszeretetről el ne felejtkezzetek, mert ez által némelyek, tudtokon kívül, angyalokat vendégeltek meg.
3.  Emlékezzetek meg a foglyokról, mint fogolytársak, a gyötrődőkről, mint a kik magatok is testben vagytok.

4.  Tisztességes minden tekintetben a házasság és a szeplőtelen házaságy;

a paráznákat pedig és a házasságrontókat megítéli az Isten.
5.  Fösvénység nélkül való legyen a magatok viselete; elégedjetek meg azzal, a mitek van; mert Ő mondotta: Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled;
6.  Úgy hogy bízvást mondjuk: Az Úr az én segítségem, nem félek; ember mit árthat én nékem?
7.  Emlékezzetek meg a ti előljáróitokról, a kik szólották néktek az Isten beszédét, és figyelmezvén az ő életök végére, kövessétek hitöket.
8.  Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.

Kérdés hogy kapcsolódnak -  ezek a kiemelt részek az ige szerint és ezért szerinted - össze, az alábbi idézettel:

1Kor 7,5 Ne fosszátok meg egymást, hanem ha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a böjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok.


 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #162 Dátum: 2011 Március 24, 10:04:20 »
Shalom Magdus. Köszönöm a kérdést.bevallom, az Igék olvasása után elbizonytalanodtam, és nem láttam az összefüggést. Ám az Urat kértem hogy mutassa meg, és mostanra úgyérzem letisztult a kép, és elmondom, mit mutatott az Úr:
   
A Zsid 13. A Hívők-különösen a szolgálók életszabályai!
Ezek betartásával, tudunk Isten által rendelt módon ( Nábád és Abihu) Isten előtt tisztán szolgálni mások felé! Fontos hogy először bennem menjen végbe az átalakulás, hogy a bennem meggyökerezett, és gyömölcsökben gazdag Isten-i kijelentések,  bennem valóban erősen meggyökerezett legyen és így áradjon kifelé,másokra. Ebben van erő- így lehetek hiteles szolgálója Istennek az emberek előtt! Ha ezek megvannak, akkor már nem is én harcolok, vagy teszek bár mit is, hanem bennem az Úr, ill. rajtam keresztül az Úr!
Amennyiben valaki Házas, akkor vonatkozik rá, hogy a kettőt egyé teremtette az Úr, tehát ha a házastársával nincs meg a teljes összhang, akkor csak "fél emberként" tud szolgálni is!
Hiszen a kettő-egy!
Tilos a szolgálatot, anyagi gyarapodás reményében végezni!
" Amit kapok azt adom-Ahogy kapom úgy Adom! (Mt.10,8-10 ; Mt.6,5)
Egymás tiszteletben tartása, előzékenység, udvariasság! Fontos élet szabájok! A Második fő parancsolat mindenkire vonatkozik!
És számon is lessz kérve mindenki aki nem tartotta meg.
A Felebarát fogalma nem mindenki előtt tiszta: Részemről teljesen a barátom! részemről jó barát- jó testvér!én így állok hozzá! de a kapcsolat teljességéhez 100 százalék kell, így csak fele barát. De rajtam nem múlik,én beleadom az én teljes részem.Van azonban egy Ige ami nagyon idekívánkozik :    1Jn 5,1    
Mindaz, a ki hiszi, hogy Jézus a Krisztus, Istentől született; és mindaz, a ki szereti a szülőt, azt is szereti, a ki attól született.
HA ezeket megtartjuk, akkor a Hitemben- szolgálatomban nem lesz személyválogatás, félelem, és akkor lesz az Életem- szolgálatom gyümölcsöző, és Isten szerint való!
Még egy Ige:Rm 8,19    
Mert a teremtett világ sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Tehát nem csak szolgálatról és a szolgálókról szól az amit leírtam, hanem a Hívők mindennapos életéről is !
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #163 Dátum: 2011 Március 24, 11:17:25 »
Köszönöm én is válaszodat, kedves Ajin, megpróbálom értelmezni, és lehozni az én jelenlegi szintemre.

Vagy talán jobb, ha indokolom is közben, hogy miért kapcsoltam egybe az igéket.

Tágabb szövegkörnyezetüket megtartva - mert ugye az egész írott írást még sem idézhetem be  :2funny:

Döntőnek az Ézsaiás 58-ból beidézett igéket tartottam, és igazából tartom most is.

Hogy miért?

Abban van benne - ahogy én látom - az egyész írott írás mint egy burokba zárva a mag.
Még a fejezeteinek száma is megegyezik a teljes írás könyveinek számával.

A Zsidó levélből azért idéztem, mert ott kiemeli, hogy Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyan az, tehát amit Ő mond az EVANGÉLIUMOK tanúsága alapján, az megint az alap.

Most a böjti időben vagyunk a várakozás idejében, a szabadulás várásában.
Az Úr Jézus azt mondta akkor böjtölünk, ha elvétetik a vőlegény. Most el is vétetett, meg itt is van, mert a Szent Szellem jelenléte az Úr Jézus jelenlétét adja.

A foglyok szabadon bocsátásának alapja, az, hogy hangosan hirdessük a bűnöket azoknak akiknek a hirdetés ma szól.

A hirdetés a Megváltottaknak szól,
de mik a bűnök, és valóban erre kérdeztem, és

valóban ezt emelted ki


Ezért érdemes a leírásodat annak többszőr elolvasni, aki valóban várja vissza a VÖLEGÉNYT

Mert akiben meg van ez a reménység az önmagát megtisztítja (1János levél)
Megtisztítani magamat csak akkor tudom, ha tudom miben vagyok tisztátalan, mert ez a tisztátalanság bizony szellemi, és ott meg kell tudnom nevezni a tisztátalanságomat - "mi a neved" kérdezi az Úr a tisztátalan szellemtől -  tehát néven kell nevezzem, amikor tisztulásra vágyom.

Hogy miért emeltem ki a házastársi kapcsolatban a házaságyat?
Nekem úgy tűnik, hogy erre az Újszövetségben kevesebb hangsúlyt tesz a Szent Szellem, talán azért, mert az ószövetség idején az emberek szelleme még nem uralhatta a lelküket és a testüket, ezért csak a szándékuk kellett, hogy ez irányú legyen, és a megvalósításához már a Mindenható segítségét kellett kérni.

Az Ézsaiás 58. sem emeli ki ezt, pedig amikor a Mózes könyvét olvassuk, vagy a fogságból hazajövők tisztulását, akkor ez is kiemelést nyer.

Ebből arra a gondolatra jutottam - reménykedem benne, hogy nem emberi bölcsesség alapján - hogy ha az új teremtés valóban új teremtésként funkcionál, akkor a testet úgy sem hangsúlyozza, hogy szándékos magatűrtőztetéssel viszonyul felé - mivel naponta megfeszíti indulataival és kívánságaival, és így veszi fel a keresztet, tehát a maga részét megtette  - ha ennek ellenére a Szent Szellem engedi, vagy épp indítja, akkor az akaratát nem veszi vissza a maga uralma alá, hanem újra átadja Legyen meg a Te akaratod".

Pálnál a böjtre és imádkozásra buzdításnál ott van a kölcsönös akarattal megfosztás - itt jön be nekem az az ige, hogy a feleség férjének kedveskedik, a férj pedig a feleségének.
Az engedetlenség itt is megnyilvánulhat, és ez is hátráltatja Isten fiainak megjelenését.

A test és a lélek gyötrése akaraterőt igényel, még pedig nem keveset.
Amikor én újra az akaraterőm birtokában teszek bármit, akkor kiemeltem azt az Úr fennhatósága alól, és újra testbe kerültem - én így látom!

 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #164 Dátum: 2011 Március 24, 12:44:28 »
Magdus. Teljesen egyetértek veled, Gondolom ezt teszi a közös szellem. Amit az akarat erőről írsz rendkívül elgondolkodtató.
Próbáltam a kíváncsiság kedvéért több úton is megközelíteni a kérdésen keresztül a lehetséges választ. és meg is van, akármennyi vonalon indul el az ember, testben fog végződni!
Az a meggyőződésem, tökéletesen illik ide Jézus Urunk szava:Mk 10,27    
Jézus pedig rájuk tekintvén, monda: Az embereknél lehetetlen, de nem az Istennél; mert az Istennél minden lehetséges!
Szívem Jézus trónszéke! Ha elsősorban BENNEM, minden Jézus lábai alá vannak vetve, Akkor bár mit: gondolok-érzek-teszek, az Isten előtt jó és Igaz lesz, mert Jézus Trónjától indult!
minden más csak utánzat.... vagyis hamis tűz. Erre is van egy Ige!Rm 8,8    
A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.
Vagy MINDEN-vagy SEMMI!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,