Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132640 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #180 Dátum: 2011 Április 01, 20:01:55 »
Idézet
Ján.15,5   
Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek!

Ez volt a prédikált ige,  amire elfogadtam a megváltásom   :2angel:

:2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #181 Dátum: 2011 Április 01, 20:04:32 »
Kedves Ajin  :2angel: kérlek fejtsd ki, honnan tudjuk, hogy Dávidban is ugyan az a szellem volt, min ami mi bennünk van?

Gondolom ez másnak is hasznos tanítás, mert van egy konkrét példaképünk az ószövetségből

Ha esetleg teheted, kérlek Ajin válaszolj erre a kérdésre.

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #182 Dátum: 2011 Április 02, 07:05:13 »
Kedves Somer Ajin!
Kérlek,ha ráérsz beszélj a prófétai szolgálatról és a Szent Szellem "működéséről" az Ószövetségben és az Újszövetségben.
Köszönöm szépen.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #183 Dátum: 2011 Április 04, 19:59:41 »
Shalom Magdus és Ditte. Mivel a kérdésetek lényegében ugyan az, ezért egy írásban válaszolnék.
Abszolút ugyan az a Szellem vezette Dávidot, aki minket, Megtért, Isten vezetésében járó Hívőket is.Isten nem változik! Jak 1,17    
Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka.
Isten az Ő Szellemével tanácsolta, és tanácsolja az övéit.Ez, egyebekben rendkívül jól nyomonkövethető Dávid esetében is! A békességre való törekvés,Az igaz és helyes Istentisztelet helyre állítása,
A bűnök felismerése, bűnbánat, az igazsághoz és jogossághoz való ragaszkodás...(Még ha botlott is, ő a mai hívők többségét megszégyenítő bűnbánatra indult.Nem mentegetőzött, hanem elismerte a bűnét, és megbánva-meg vallotta!)
Az Úr mondja:Mt 7,20    
Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Dávid életének, és Hitének gyümölcsei jók voltak.Az Igazságban való igyekezete miatt az Úr megígérte neki:Hogy az Ő magvából támasztja a Megváltót (Apcsel.2,29.    
Atyámfiai férfiak, szabad nyilván szólanom ti előttetek Dávid pátriárkáról, hogy ő megholt és eltemettetett, és az ő sírja mind e mai napig minálunk van.
30.    
Próféta lévén azért, és tudván, hogy az Isten néki esküvéssel megesküdött, hogy majd az ő ágyékának gyümölcséből támasztja a Krisztust test szerint, hogy helyheztesse az ő királyi székibe.
És itt el is érkeztünk a Prófétákhoz, mint Isten embereihez. Érdekes módon leg szembetűnőbben, Saul esetében figyelhető meg, hogy Isten szelleme leszállt rá és prófétált, sőt a vele levőkre is leszállt és azok is prófétálni kezdtek./ I Sám.19,20-23/( Saulra ez akkor értendő amikor még Isten kedvében igyekezett járni.)
Az úgy nevezett "ó szövetség" idején, nem volt ez annyira általános mint a mai Egyházban! Isten szelleme, a kiválasztottakra szállt le, akárcsak ma. Ám ma Mindenki aki megvallja Jézust Urának, és valósággal követi az mind kiválasztott,Ill. elhívott! /Jn 6,65    
És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.;Rm 8,30    
A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.;Ef 1,11    
Ő benne, a kiben vettük is az örökséget, eleve elrendeltetvén annak eleveelvégzése szerint, a ki mindent az ő akaratjának tanácsából cselekszik./
Ám érdekes módon: az úgy nevezett újszövetségi írásokban is fellelhető egy ilyen eset:János 11,50.    
Meg sem gondoljátok, hogy jobb nékünk, hogy egy ember haljon meg a népért, és az egész nép el ne vesszen.
51.    
Ezt pedig nem magától mondta: hanem mivelhogy abban az esztendőben főpap vala, jövendőt monda, hogy Jézus meg fog halni a népért. ( Persze itt még nem ment végbe a megváltás, és nem küldetett el a Szentszellem általánosan az elhívottakhoz.)
Isten nem változik! Ő az Echje... a VAGYOK! Természetes hogy ugyan ez vonatkozik a Szentszellemre is.A tökéletes ECHAD, vagyis a tökéletes EGYSÉG, attól tökéletes hogy állandó,Időtől független,Nem befolyásolja semmi!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #184 Dátum: 2011 Április 04, 20:28:06 »
Köszönöm a választ, kedves Ajin  :2angel: tökéletesen azonosulok vele.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #185 Dátum: 2011 Április 05, 09:18:40 »
Kedves Somer Ajin!
Nagyon köszönöm a magyarázatot és tanítást.
Teljesen egyetértek.

Az úgy nevezett "ó szövetség" idején, nem volt ez annyira általános mint a mai Egyházban! Isten szelleme, a kiválasztottakra szállt le, akárcsak ma. Ám ma Mindenki aki megvallja Jézust Urának, és valósággal követi az mind kiválasztott,Ill. elhívott! /Jn 6,65    
És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.;Rm 8,30    
A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.;Ef 1,11    

Igazából ez az  a rész,amely nagyon érdekelt,hogy akik Krisztusban vannak,azok mind kiválasztottak,akikre rászáll Isten Szelleme,míg ez az Ószövetségben nem volt ilyen általános,hogy mindenkire rászállt volna.
Hála Istennek az Ő kegyelméért és,hogy betöltekezhetünk Szent Szellemmel és Ő vezérel minket.

Isten áldja meg munkádat az Úrért.Az Úr áldjon meg.

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #186 Dátum: 2011 Április 05, 19:10:41 »
Nagyon köszönöm.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #187 Dátum: 2011 Április 18, 21:13:40 »
         Érdekesség, ami sok mindent megmagyaráz!

1 Móz. 3.17
Az embernek pedig monda: Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, a melyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.
1 Móz. 3.18
Töviset és bogácskórót * teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét.
 1 Móz. 3.19
Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen * visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.

Mint azt bizonyára tudjátok, Ádám jelentése: földből vétetett, ember.  A földet pedig, / mint bolygó/ Ádámá- nak nevezi a Héber nyelv. további érdekesség: A Föld (Ádáma) kb.71%-a víz! Az Ember (Ádám) szintén 71% ban víz!!! Ezt azért fontos tudni, mert ebből érthetővé válik, hogy az átok más vonzatában is kihat az emberre. Materiális megközelítésben is egyértelműen látszik, hogy az átok valóságosan, mintegy: kézzel foghatóan tapasztalható.
Valóban, a gaz-ért nem kell dolgoznunk, hogy a gaz felverje a földet, nem kell ásnunk, kapálnunk. A gaz a beton alól is kibújik! És ez az átok miatt van így. De lássuk a másik vonzatot, a szellemi variációt.: Ha a föld átkozott, egyértelmű hogy az is átkozott ami abból vétetett! Az embernek sem kell megdolgozni a gazért, vagyis a bűnért! Az ember életét is felveri a bűn magánszorgalomból. A 18-as vers azt mondja:” tövist és bogácskórót teremjen” vagyis gazt. Szellemi értelemben: bűnt! Erre céloz a Zsidókhoz írt levél Írója amikor azt mondja: Zsid. 6.7
Mert a föld, a mely beiszsza a gyakorta reá hulló esőt és hasznos füvet terem azoknak, a kikért műveltetik, áldást nyer Istentől;
Zsid. 6.8
A mely pedig töviseket és bojtorjánokat terem, megvetett és közel van az átokhoz, annak vége megégetés. De erre utalnak Jézus szavai, amikor erről beszél: Mát. 13.40
A miképen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképen lesz a világnak végén.
Mát. 13.41
Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából * összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, a kik gonoszságot cselekesznek,
 Mát. 13.42
És bevetik őket a tüzes kemenczébe: ott * lészen sírás és fogcsikorgatás.
A kérdés hogy kinek-mit terem az élete?
Mit tehetünk mi, az átok ellen? Egyáltalán: tehetünk valamit?
Nos Isten megajándékozott bennünket az Ő csodálatos Igéjével, és ebben megtalálhatjuk a kérdésre a választ, csak keresni kell!
Az Írás mondja:
1 Móz. 4.6
És monda az Úr Kainnak: Miért gerjedtél haragra? és miért csüggesztéd le fejedet?
1 Móz. 4.7
Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta. És pontosan ez a lényeg, amit az utolsó mondatban olvasunk. Figyelmeztet bennünket, hogy a bűn utánunk leselkedik, sőt! Vágyódik, de rögtön ezután egy fantasztikus kijelentés: „ De te uralkodjál rajta”! egyben felruház erővel és hatalommal erre nézve, és felszólít a Tőle kapott hatalom gyakorlására!
Hogy ezt tisztán megértsük, figyeljük meg a bűn eredetét! I.Mózes3.1-6-ig leírja hogy a Kígyó volt az aki a bűnre csábított, tehát tőle ered. Jézus mondja :JN 8,44: Az  (Sátán) emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott + meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
Hazugság atyja, hiszen ő teremtette a hazugságot! De mivel? Miben hazudott? Mielőtt erre kitérnék tisztázzuk, hogy hol követte el az Isten ellen való bűnöket, amiért Isten haragját vonta magára? Először is: ellent mondott Istennek! Mintegy meghazudtolva Őt: 1 Móz. 3.4
És monda * a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;
 1 Móz. 3.5
Hanem tudja az Isten, hogy * a mely napon ejéndetek abból, megnyilatkoznak a ti szemeitek, és olyanok lésztek mint az Isten: jónak és gonosznak tudói. Pedig  Sátán tudta, hogy a szellemi halálról, ill. a léleknek a halál állapotába való kerüléséről beszélt Isten az emberpárnak. A második komoly Bűne ebben a történetben az volt, hogy Isten gyűlöli a tévútra terelést! Ő maga mondja: 5 Móz. 27.18
Átkozott, a ki félrevezeti a vakot az * úton! És mondja az egész nép: Ámen!
És most a hazugság.: 1 Móz. 3.1
A kígyó pedig ravaszabb vala minden mezei vadnál, melyet az Úr Isten teremtett vala, és monda az asszonynak: Csakugyan azt mondta az Isten, hogy a kertnek egy fájáról se egyetek?
Nem ezt mondta Isten, hanem azt hogy csak egyről nem szabad enni! És Sátán ezt tudta is!
A valóság elferdítése, hazugság! És egyben itt van Sátán legnagyobb csapdája is : az emberek azt várják, hogy valami azonnal feltűnő hazugságot hallanak, amit rögtön fel lehet ismerni.
Nem jó ennyire lenézni az ellenséget! Ez nem bölcs dolog! Sátán csak „ picit csavar az igazságon” alig észrevehetően „ csúsztat” azt  ő is tudja, ha az ember elé letesznek az asztalra egy tál ciánt, azt esze ágában sincs megenni, mert felismeri hogy méreg. De ha egy tál finom levesbe tesz egy cseppet?... na így dolgozik ő.és pontosan ezért esnek annyian a csapdájába!
Ézs 60,19    

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #188 Dátum: 2011 Április 19, 08:46:21 »
Kemény beszéd ez kicsoda hallgathatja?
 :2angel:
Idézet
A kérdés hogy kinek-mit terem az élete?
Mit tehetünk mi, az átok ellen? Egyáltalán: tehetünk valamit?
Nos Isten megajándékozott bennünket az Ő csodálatos Igéjével, és ebben megtalálhatjuk a kérdésre a választ, csak keresni kell!
Az Írás mondja:
1 Móz. 4.6
És monda az Úr Kainnak: Miért gerjedtél haragra? és miért csüggesztéd le fejedet?
1 Móz. 4.7
Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta. És pontosan ez a lényeg, amit az utolsó mondatban olvasunk. Figyelmeztet bennünket, hogy a bűn utánunk leselkedik, sőt! Vágyódik, de rögtön ezután egy fantasztikus kijelentés: „ De te uralkodjál rajta”! egyben felruház erővel és hatalommal erre nézve, és felszólít a Tőle kapott hatalom gyakorlására!
Hogy ezt tisztán megértsük, figyeljük meg a bűn eredetét! I.Mózes3.1-6-ig leírja hogy a Kígyó volt az aki a bűnre csábított, tehát tőle ered. Jézus mondja :JN 8,44: Az  (Sátán) emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott + meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.
Hazugság atyja, hiszen ő teremtette a hazugságot! De mivel? Miben hazudott? Mielőtt erre kitérnék tisztázzuk, hogy hol követte el az Isten ellen való bűnöket, amiért Isten haragját vonta magára? Először is: ellent mondott Istennek! Mintegy meghazudtolva Őt: 1 Móz. 3.4
És monda * a kígyó az asszonynak: Bizony nem haltok meg;

Mit tehetek az átok ellen én?
Tudnom kell nekem ehhez mit nevez Isten átoknak?
A következményt nevezi Ő annak, amibe bele születtem, az örökölt életem, átok gyermeke vagyok, akár a választott népből akár a nemzetekből, de már eredendően átok alatt vagyok.

Tehát mi is az átok?

Az átok az, hogy távol kerültem az élet adó fától, az ÉLETFÁJÁTÓL.

Egy hazugság eltérített a rendeltetésemtől, még mielőtt magam ez ellen tehettem volna valamit, már rossz úton vagyok.
Az első felsírásommal, az első levegővételemmel a rossz út csínját binját kezdem megtanulni, és tökélyre jutottam benne, mert még mindég itt vegetálok.

Átokká lett értem aki nem így születette, akinek az öröksége nem az átok, hanem az ÉLET.

Isten jelenlétében lehetek, ha elfogadom, hogy
ott akarok lenni.

Folyamatosan meg kell erősítsem a döntésem, mert Ő nem rabtartó, és ha önállósítom magam, akkor bizony valóságos tapasztalatom lesz mi is az átok Isten nélküli létem.
A sátán elváltoztatja magát a világosság angyalává, és azt érezteti velem, hogy most is Isten jelenlétében vagyok.

Káin is áldozott Ábel is áldozott

Én is áldozom, de most már magamat - úgy ahogy vagyok mindenestől - csak ez elégíti meg az
IGAZSÁG és JOGOSSÁG törvényét.
Igen törvényét, mert pontról pontra ahhoz kell szabnom magam.

Csak TE vagy AKI ezt megteheti URAM JÉZUS, csak a Te kereszteden keresztül van szabadulásom.
Kérlek segíts.

Kedves Ajin ezeket a gondolatokat ébresztette a beírásod.

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #189 Dátum: 2011 Április 19, 09:14:55 »
Kedves Somer Ajin!
Köszönöm szépen ezt a nagyszerű tanítást.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #190 Dátum: 2011 Április 26, 17:30:29 »
 :angel2:
Kedves Ajin, kérlek, ha tudsz, akkor adj erre az igére egy bővebb magyarázatot:
Idézet
2Móz 4,25   
De Czippora egy éles követ veve és lemetszé az ő fiának előbőrét és lába elé veté mondván: Bizony, vérjegyesem vagy te nékem!

Az előzményt sem, és a cselekedet értelmét sem értem.
Most, hogy Anti a kérdést feltette, gondolom ez egy lényeges momentum a tanulási szakaszunkban

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #191 Dátum: 2011 Április 26, 18:23:04 »
Shalom. Köszönöm a kérdésed, bizony valóban fontos dologról van itt szó. Az előzményt olvastuk, Ám vegyük át még egyszer.
Tehát az Úr megszólítja Mózest, és feladattal bízza meg. Tökéletesen szemlélteti a Hívők hozzáállását Isten által megjelölt feladat elvégzésével kapcsolatban.
Mózes visszautasítja Isten elhívását! /   

Mózes II. könyve 4. rész

1. Felele Mózes és monda: De ők nem hisznek nékem s nem hallgatnak szavamra, sőt azt mondják: nem jelent meg néked az Úr./
Vagyis a Személyes alkalmatlanságára hivatkozik! /Bárki megteheti, csak én nem,mert... !!!/
Az Úr megerősíti az elhívását: II. Mózes 4, 2. Az Úr pedig monda néki: Mi az a kezedben? S ő monda: Vessző.
  3. Vesd azt - úgymond - a földre. És veté azt a földre és lőn kígyóvá; és Mózes elfutamodék előle.
  4. Monda pedig az Úr Mózesnek: Nyújtsd ki kezedet és fogd meg a farkát! És kinyújtá kezét és megragadá azt, és vesszővé lőn az ő kezében.
  5. Hogy elhigyjék, hogy megjelent néked az Úr, az ő atyáik Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákób Istene.
  6. És ismét monda néki az Úr: Nosza dugd kebeledbe a kezed; és kebelébe dugá kezét és kihúzá: ímé az ő keze poklos vala, olyan mint a hó.
  7. És monda: Dugd vissza kebeledbe a kezed: és visszadugá kezét kebelébe és kivevé azt kebeléből és ímé ismét olyanná lőn mint teste.
  8. És ha úgy lenne, hogy nem hisznek néked és nem hallgatnak az első jel szavára, majd hisznek a második jel szavának.
  9. És ha úgy lenne, hogy ennek a két jelnek sem hisznek és nem hallgatnak szavadra: akkor meríts vizet a folyóvízből és öntsd a szárazra, és a víz, a mit a folyóvízből merítettél, vérré lesz a szárazon.
Itt már jelek és csodák által bizonyítja Isten az Ő döntésének valóságát!
Mózes újra visszakozik:10. És monda Mózes az Úrnak: Kérlek, Uram, nem vagyok én ékesenszóló sem tegnaptól, sem tegnap előttől fogva, sem azóta, hogy szólottál a te szolgáddal; mert én nehéz ajkú és nehéz nyelvű vagyok.
Vagyis a fogyatékossága miatt beállt alkalmatlanságra hivatkozik!    Sikerült is felbosszantania az Urat.:11. Az Úr pedig monda néki: Ki adott szájat az embernek? Avagy ki tesz némává vagy siketté, vagy látóvá vagy vakká? Nemde én, az Úr?
  12. Most hát eredj és én lészek a te száddal, és megtanítlak téged arra, a mit beszélned kell.
Mire Mózes:II.Mózes 4,13. Ő pedig monda: Kérlek, Uram, csak küldd, a kit küldeni akarsz.
  14. És felgerjede az Úr haragja Mózes ellen és monda: Nemde atyádfia néked a Lévi nemzetségből való Áron? Tudom, hogy ő ékesenszóló és ímé ő ki is jő elődbe s mihelyt meglát, örvendezni fog az ő szívében.
  15. Beszélj azért vele, és add szájába a beszédeket, és én lészek a te száddal és az ő szájával és megtanítlak titeket arra, a mit cselekedjetek.
  16. És ő beszél majd helyetted a néphez és ő lesz néked száj gyanánt, te pedig leszesz néki Isten gyanánt.
  17. Ezt a vesszőt pedig vedd kezedbe, hogy véghez vidd vele ama jeleket.
Tehát végére ért a "konferencia" és azzal a megnyugtató kifejlettel zárult, hogy Mózes "Vállalta" a feladatot.
Ám most jön az a váratlan fordulat, amire Magdus rákérdezett! De sokan elsiklanak e felett a rész felett! mennyire nem akarják megérteni ezt a hívők...

II.Mózes 4,20. És felvevé Mózes az ő feleségét és az ő fiait és felülteté őket a szamárra és visszatére Égyiptom földére. Az Isten vesszejét pedig kezébe vevé Mózes.
  21. És monda az Úr Mózesnek: Mikor elindulsz, hogy visszatérj Égyiptomba, meglásd, hogy mindazokat a csudákat véghez vidd a Faraó előtt, melyeket kezedbe adtam; én pedig megkeményítem az ő szívét, és nem bocsátja el a népet.
  22. Ezt mondd azért a Faraónak: Így szólt az Úr: Elsőszülött fiam az Izráel.
  23. Ha azt mondom néked: Bocsásd el az én fiamat, hogy szolgáljon nékem és te vonakodol elbocsátani: ímé én megölöm a te elsőszülött fiadat.
  24. És lőn az úton, egy szálláson, eleibe álla az Úr és meg akarja vala őt ölni!!!
Tehát a kérdés: Miért? hisz épp engedelmességének első lépését tette Mózes! Ugyan az az Úr állt elé hogy végezzen vele, aki engedelmességre hívta, akinek engedelmeskedni is igyekezett Mózes!

Tehát a válasz: Mert Isten nem változik, és Ő mindig-minden körülmények között, mindenkivel szemben IGAZ!!!
Mert Ő mondja Ábrahámnak:1Móz 17,11    
És metéljétek körűl a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele. Bizony Isten a szövetségről is megemlékezik, mint mindenről is! Nézzetek csak fel az Égre eső után, amikor kisüt a nap! Látjátok Isten ígéretét, és az Ő szövetségének jelét, hogy mégegyszer nem vet véget a teremtett világnak világnak VÍZ ÁLTAL (!) meg lehet nyugodni testvérek... víz nem fog végezni a világgal.... (majd a tűz!)
I Mózes 9,9.    
Én pedig ímé szövetséget szerzek ti veletek és a ti magvatokkal ti utánnatok.
10.    
És minden élő állattal, mely veletek van: madárral, barommal, minden mezei vaddal, mely veletek van; mindattól kezdve a mi a bárkából kijött, a földnek minden vadjáig.
11.    
Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére.
12.    
És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:
13.    
Az én ívemet helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között.
14.    
És lészen, hogy mikor felhővel borítom be a földet, meglátszik az ív a felhőben.
15.    
És megemlékezem az én szövetségemről, mely van én közöttem és ti közöttetek, és minden testből való élő állat között; és nem lesz többé a víz özönné minden testnek elvesztésére.
16.    
Azért legyen tehát az ív a felhőben, hogy lássam azt és megemlékezzem az örökkévaló szövetségről Isten között és minden testből való élő állat között, mely a földön van.
17.    
És monda Isten Noénak: Ez ama szövetségnek jele, melyet szerzettem én közöttem és minden test között, mely a földön van.
De a szövetség két rész között köttetik! Szükség hogy az ember is betartsa a ráeső részt!
 ISTENNEK VALÓ SZOLGÁLAT AZ ENGEDELMESSÉG ÚTJA! NEM MINDEGGY HOGYAN VÉGEZZÜK, HOGYAN JÁRUNK AZ Ő ÚTJÁN! BE KELL TARTANI AZ ÚRRAL VALÓ SZÖVETSÉGET!
"Jer.31,31.    
Ímé, eljőnek a napok, azt mondja az Úr; és új szövetséget kötök az Izráel házával és a Júda házával.
32.    
Nem ama szövetség szerint, a melyet az ő atyáikkal kötöttem az napon, a melyen kézen fogtam őket, hogy kihozzam őket Égyiptom földéből, de a kik megrontották az én szövetségemet, noha én férjök maradtam, azt mondja az Úr.
33.    
Hanem ez lesz a szövetség, a melyet e napok után az Izráel házával kötök, azt mondja az Úr: Törvényemet az ő belsejökbe helyezem, és az ő szívökbe írom be, és Istenökké leszek, ők pedig népemmé lesznek.
34.    
És nem tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyjafiát, mondván: Ismerjétek meg az Urat, mert ők mindnyájan megismernek engem, kicsinytől fogva nagyig, azt mondja az Úr, mert megbocsátom az ő bűneiket, és vétkeikről többé meg nem emlékezem.
35.    
Ezt mondja az Úr, a ki adta a napot, hogy világítson nappal, a ki törvényt szabott a holdnak és a csillagoknak, hogy világítsanak éjjel, a ki felháborítja a tengert és annak habjai zúgnak, Seregek Ura az ő neve:
36.    
Ha eltünnek e törvények előlem, azt mondja az Úr, az Izráelnek magva is megszakad, hogy soha én előttem nép ne legyen.
37.    
Ezt mondja az Úr: Ha megmérhetik az egeket ott fenn, és itt alant kifürkészhetik a föld fundamentomait: én is megútálom Izráelnek minden magvát, mindazokért, a miket cselekedtek, azt mondja az Úr!

Nade én nem válaszolhatok minden kérdésre. sőt! én is adok gondolkodni valót: Ebben a szövetségben mi a mi részünk testvérek?
Ézs 60,19    

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #192 Dátum: 2011 Április 26, 18:49:24 »
Köszönöm a választ kedves Ajin.
Most leírom, hogy én ebből mit értettem meg, :pirul: és ha nem jó akkor kérlek rakd helyre  :hehe:

Az Úr elnézte Mózesnek, hogy vízszintes síkon problémázott, magára és az emberekre tekintett, de azt nem nézhette el, mert az igazság és jogosság sérül, hogy a szövetségnek a feltételei - mivel ez nem egyéni, hanem közösségi - az ő családi életében nem teljesültek.
Ez a feladattal megbízással az életünket is igényli

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #193 Dátum: 2011 Április 27, 12:25:15 »
Shalom. Kedves testvérem. A Kérdésed többrétű, Ám fontos tudnunk:Isten első sorban saját részünket kéri számon rajtunk!/   2Krón 25,4    
De azoknak fiait nem öleté meg, hanem a szerint cselekedék, a mint a törvényben, a Mózes könyvében megiratott, a melyben az Úr parancsolt volt, mondván: Meg ne ölettessenek az atyák a fiakért és a fiak se ölettessenek meg az atyákért, hanem kiki az ő saját bűnéért ölettessék meg....Ill.:   
      <<       >>

Ezékiel próféta könyve 18. rész

1.    
És lőn az Úr szava hozzám, mondván:
2.    
Mi dolog, hogy ezt a közbeszédet szoktátok mondani Izráel földjén, mondván: Az atyák ettek egrest, és a fiak foga vásott meg bele?
3.    
Élek én, ezt mondja az Úr Isten, nem lesz többé helye köztetek ennek a közbeszédnek Izráelben.
4.    
Ímé, minden lélek enyém, úgy az atyának lelke, mint a fiúnak lelke enyém; a mely lélek vétkezik, annak kell meghalni!/
Ez pedig a miáltalunk tárgyalt példán ott kapcsolódik: hogy Mózes volt aki nem tartotta meg a szövetség parancsolatát az által hogy,:I. Mózes 17,9.    
Annakfelette monda Isten Ábrahámnak: Te pedig az én szövetségemet megőrizzed, te és a te magod te utánad az ő nemzedékei szerint.
10.    
Ez pedig az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánnad való magod között: minden férfi körűlmetéltessék nálatok.
11.    
És metéljétek körűl a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele.
12.    
Nyolcznapos korában körűlmetéltessék nálatok minden férfigyermek nemzedékeiteknél; akár háznál született, akár pénzen vásároltatott valamely idegentől, a ki nem a te magodból való.
Mózes pedig NEM metélte körül nyolcadnapos korban a fiát! Tehát Ő mulasztott! Ezért Állt elé az Úr! Fontos megjegyezni: Mózes csecsemőként került az egyiptomi Farao lányához! tehát nem ismerhette a törvényt! Ugyan saját annya volt a szoptatós dada, de ritkán szokás tizen három évig szoptatni!tehát amíg az annya vele volt, addig nem érthette volna meg a tanítást. ha mégis tovább maradhatott volna Mózessel, akkor sem taníthatta volna semmire a Fáraó udvartartásának engedélye nélkül! ez tehát el volt tőle zárva, Isten mégis számon kérte rajta!!! Ez jelenti azt pedig: Isten elsősorban Igaz! És a hozzá való közeledésnek SZIGORÚ SZABÁLYAI VANNAK!!!
A Kérdésedre a válaszom: Előbb nekem kell megtartanom Isten parancsolatát, azután jön ami még rajtam áll, más viszonylatában! Előbb megélni amit rendel Isten, azután tanítani! Erről beszél az Apcsel.1,1! :Csel 1,1    
Első könyvemet írtam, Theofilus, mindazokról, a miket kezdett Jézus cselekedni és tanítani! Tehát Jézus is előbb tette, azután magyarázta! cselekedte (megélte), azután tanította! és mindenki számára ez a követendő sorrend!
A koncentrikus kör rendkívül fontos! Mielőtt valamiről szólnék, előbb megvizsgálom magamat az Ige tükrében, azután a családtagokat,( ami rajtam áll! tehát férj-feleség, azután a kiskorú gyermek aki még nem tehető felelőssé a cselekdeteiért, mert csak ezért lehetek én felelős! a törvény szerint ez az értelem megnyílása előtti kor! Izraelben 13 év.) azután azok akik rám vannak bízva! Tágabb család, gyülekezet...
Amikor csapás ér, mint mondjuk gyülekezeti elöljárót, akkor is ezen kör alapján kell elindulnom! tehát nem a gyülekezeti tagok vizsgálata az első! HANEM ÉN!!! Ebben a tekintetben ez törvény szerű!

tOVÁBBI ÉRDEKES " merengő" : Mózes Zsidó volt, vele beszélt Isten, Kiválasztott volt! mégis többet tudott Istenének igazságáról egy Midiánita (Nemzetek beli; "Goj") NŐ !!! ez szerintetek mit példáz???
Ézs 60,19    

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #194 Dátum: 2011 Április 28, 08:50:45 »
:angel2:
Kedves Ajin, kérlek, ha tudsz, akkor adj erre az igére egy bővebb magyarázatot:
Idézet
2Móz 4,25   
De Czippora egy éles követ veve és lemetszé az ő fiának előbőrét és lába elé veté mondván: Bizony, vérjegyesem vagy te nékem!

Az előzményt sem, és a cselekedet értelmét sem értem.
Most, hogy Anti a kérdést feltette, gondolom ez egy lényeges momentum a tanulási szakaszunkban

Akkor visszatérek a kérdésemre, amíg a többiek a te kérdéseden elmélkednek kedves Ajin.
Tehát Czippor vett egy éles követés ezzel megtette a szövetségben megkívánt feladatot.
Nő tudta, nő tette, nemzetekbeli nő volt, tehát az igéretektől távollevő!

Ezt követően a lába elé veté a lemetszett előbőrt - miért?
Ezt mondta, vérjegyesem vagy te nékem!- ez kire vonatkozik és mit jelent?

Bocsánat, hogy ismét visszakanyarodom, de gondolom ez mindenkinek fontos, ebben az utolsó idők jeleit mutató világban.
 :060: