Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 262665 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #195 Dátum: 2011 Április 30, 15:43:01 »
Ezen gondolkodom 2 napja.Bocsi,ha belekontárkodom a beszélgetéstekbe.  :168:

Czippora nő volt és nemzsidó.De pont ez a lényeg.Nagyon sokszor egy kívülálló jobban átlátja a helyzetet,mint az,aki benne van a sűrűjében.És mivel nő volt,féltette a gyerekét.Mózes felesége,vagyis hallotta,esetleg még látta is,mire képes Isten.Nem biztos,hogy ő úgy gondolta,hogy Isten az Egy Igaz Isten,de a hatalmát ismerte az tuti.Ezért tette,amit tett,nem akarta,hogy emiatt esetleg holtan essen össze a fia,vagy beteg legyen vagy ilyesmi.Nagy bátorságra vall,hogy nőként az akkori világban ilyet meg mert tenni.
És Isten ezen keresztül is tanít minket.Én pl.már jártam úgy,hogy egy nemhívő sokkal jobban viszonyult Istenhez,mint én.Na,az kemény volt.Akkor magamba szálltam.
Az előbőrt azért vetette oda,hogy tessék,nézzétek,én nő és nemzsidó létemre megtettem,amit ti nem.Rajta csináljátok már utánam,ne csak ott álljatok. (megnéztem volna az arcukat a férfiaknak,ahogy ezt csinálja,azt az elképedést  :2funny: )
A vérjegyességhez nem tudok hozzászólni.
---------------------
Ha nem jó a gondolatmenet, javítsatok.  :2smitten:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #196 Dátum: 2011 Április 30, 16:08:06 »
" Jofi"   (Remek). Tetszik amit írtál. Tény hogy néha jól jön egy más aspektus, tehát igaz hogy néha a kívül álló látja jobban a témát mint az aki elveszni készül a részletekben. Írod hogy szívesen megnézted volna hogy a többi férfi mit szólt Cipporah tettéhez. Nos egy kis kiigazítás: Férfiként csak Mózes volt jelen ez alkalommal.(II. Mózes 4,24.    
És lőn az úton, egy szálláson, eleibe álla az Úr és meg akarja vala őt ölni.) Áronnak ezek után szól, aki épp Micrájim-ban vagyis Egyiptomban volt.
Azonban fontos megjegyezni: Bár Cipporah nem héber volt, hanem Midiánita, De a Midiániták Arab törzs voltak, tehát ők is Ábrahám leszármazottai.
Így tehát ismert volt előttük a körülmetélkedés.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #197 Dátum: 2011 Április 30, 16:22:36 »
Áhh,értem,akkor félreértettem valamit. :03:
A fiának csinálta a körülmetélést és csak Mózes volt ott.Az kettő hímnemű,bár igaz a fiú,nem férfi.  :01:
Bocsi.  :168:

Látod,ezt nem tudtam,hogy a midiániták is tudtak a körülmetélésről.De gyakorolták is?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #198 Dátum: 2011 Április 30, 19:16:33 »
Áhh,értem,akkor félreértettem valamit. :03:
A fiának csinálta a körülmetélést és csak Mózes volt ott.Az kettő hímnemű,bár igaz a fiú,nem férfi.  :01:
Bocsi.  :168:

Látod,ezt nem tudtam,hogy a midiániták is tudtak a körülmetélésről.De gyakorolták is?


Módosítani akartam,de nem tudtam,így oldottam meg.Így visszaolvasva,lehet szemtelennek tűnik a válaszom,nem annak szántam.
És köszi,hogy tetszik,amit írtam,melengeti a szívemet. :2smitten:

Annyit szerettem volna még kérdezni,hogy azt is tudták,miért kell körülmetélkedni?Hogy ez Isten rendelése és miért?Vagy Cipporah akkor tudta meg esetleg,hogy ennek a dolognak milyen nagy jelentősége van?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #199 Dátum: 2011 Április 30, 19:38:20 »
Drága Testvérem. nem voltál szemtelen!!! ne kérj bocsánatot, értettem én amit írtál, én tartozom feléd bocsánatkéréssel, mert itt-ott félreérthetően fogalmaztam. Kérlek bocsáss meg nekem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #200 Dátum: 2011 Április 30, 19:57:54 »
Drága Testvérem. nem voltál szemtelen!!! ne kérj bocsánatot, értettem én amit írtál, én tartozom feléd bocsánatkéréssel, mert itt-ott félreérthetően fogalmaztam. Kérlek bocsáss meg nekem.

Bár neked sincs miért bocsánatot kérni,de bocsánatkérés elfogadva.  :2smitten:

Van mit tanulnunk tőled szerénységben és alázatban.  :afro:  :169:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #201 Dátum: 2011 Április 30, 22:27:47 »
:angel2:
Kedves Ajin, kérlek, ha tudsz, akkor adj erre az igére egy bővebb magyarázatot:
Idézet
2Móz 4,25   
De Czippora egy éles követ veve és lemetszé az ő fiának előbőrét és lába elé veté mondván: Bizony, vérjegyesem vagy te nékem!

Az előzményt sem, és a cselekedet értelmét sem értem.
Most, hogy Anti a kérdést feltette, gondolom ez egy lényeges momentum a tanulási szakaszunkban
 :2smitten:

Akkor visszatérek a kérdésemre, amíg a többiek a te kérdéseden elmélkednek kedves Ajin.
Tehát Czippor vett egy éles követés ezzel megtette a szövetségben megkívánt feladatot.
Nő tudta, nő tette, nemzetekbeli nő volt, tehát az igéretektől távollevő!

Ezt követően a lába elé veté a lemetszett előbőrt - miért?
Ezt mondta, vérjegyesem vagy te nékem!- ez kire vonatkozik és mit jelent?

Bocsánat, hogy ismét visszakanyarodom, de gondolom ez mindenkinek fontos, ebben az utolsó idők jeleit mutató világban.
 :060:
Köszönöm, Körtevirág, és Ajin a válaszokat.

Marad ám még kérdésem:
1. miért veti a lába elé?
2. mit jelent a vérjegyesség?
 :04:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #202 Dátum: 2011 Május 01, 01:22:08 »
Nekem az nem tiszta,hogy kit akart az Úr megölni?Mózest vagy az elsőszülött fiút?Mert ugye előtte mondja,hogy megöli az elsőszülött fiút,ha nem adja,de a köv. mondatból nekem derül ki, ki elé állt az Úr?És kinek a lába elé vetette az előbőrt(nincs erre jobb szó?már a leírásától is zavarban vagyok  :08: ) Cipporah? A fia elé,Mózes elé vagy az Úr elé?
Meg ott vannak az előző kérdéseim is.  :169:

Vérjegyességről az jutott eszembe,hogy mivel a művelet véres volt és szövetségkötés gyanánt lett csinálva,ezért jegyesség.Mert az is egyfajta szövetségkötés.Összekötik az életüket a jegyben járók.És ha Úr elé veti a levágott részt Cipporah, akkor az Urat emlékezteti erre a szövetségre.De ha meg ez így van,akkor tudnia kellett arról,miért is kell ezt csinálni.
A "lába elé veté"ről meg az jutott eszembe,hogy az Úr kezébe csak nem adhatta.De lehet így akarta nyomatékosítani,hogy arra a darabkára semmi szükség.De ez csak akkor állja meg a helyét,ha az Úr elé vetette.
Ha Mózes elé vagy a fia elé,akkor az teljesen más történet.Azon nem gondolkodtam.Lehet nem is kell?

Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #203 Dátum: 2011 Május 01, 20:20:08 »
Kedves Ajin, bocsánat, hogy ismét kérdezek.

:2angel:

Mit tudsz a víz teremtéséről, és a levegő teremtéséről?
 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #204 Dátum: 2011 Május 01, 22:52:22 »
Kedves testvéreim.

Szerettem volna már előbb is hozzá szólni csak nem volt időm rá.

Én egy kicsit másképp látom a dolgokat.

Van két kérdés, ami fel se merült.

1. Mózesnek két fia volt. Tehát ... miért csak az egyik nem volt körülmetélve (úgy tűnik, hogy az elsőszülött)?
2. Mózes miért küldte haza Cipórát és a két fiát, ezután az eset után? 2Móz.18r

Ha erre a két kérdésre megtaláljuk a választ, talán tisztább lehet a kép.
Az Úr Mózest akarta megölni ő a "főszereplő", az előző versben az Úr vele beszél, neki ad utasításokat.

Én úgy gondolom, hogy éppen Cipóra volt az akadály. Cipóra nem engedte Mózesnek a körülmetélést. Ő volt az aki nem akarta annak idején körülmetélni a fiát. (általában a kivűl álóknak a hívő szertartások, az Isteni parancsolatok, bolondságnak tünnek, talán kellemetlennek, vissza taszítónak. Nem értik, hogy egyes dolgokat miért teszünk. Ezért van az, hogy aki hitetlennel köti össze az életét, az sok mindenben meg van akadályozva, hogy kövesse az Úr akaratát) Több mint valószínű a második fiut már körülmetélték.

"...vevé és lemetszé az ő fiának előbőrét és lába elé veté ".  Számomra ez a cselekedet is, inkább az indulatából fakadt, abból hogy nem értett egyet ezzel a szertartással, -  "de ha muszáj megteszem" - alapon.  Mózes elé veti, és "vérjegyesem vagy te nékem" - azt jelenti, hogy mostmár a fiának vére is össze köti őket, mert ez által megmentette Mózes életét.

Talán ezért küldte vissza Jetróhoz, Cipórát, és a két fiát, mert félt hogy a felesége (makacssága, vagy akár engedetlensége) további akadályokat gördíthet a szolgálatába, küldetésébe, az Úr akaratának teljes véghezvitelében. Rájött, hogy az Úrral nem lehet játszani, az Úr törvénye mindenkire vonatkozik. Nem kedvezhet még a feleségének sem, gyermekeinek sem. ( ... aki jobban szereti feleségét, vagy gyermekét ... nem méltó hozzám. - Jézus szavai). Ezt a munkát komolyan kell venni, nem lehet tétovázni, vagy kibúvókat keresni.

Mózes csak egyedűl tudta tisztán megőrizni engedelmességét - minden külső idegen befolyástól mentesen. Ha Cipóra a gyülekezet előképe is - egy idegen asszony, aki nem Isten népéből való  akadályt jelenthet az Istennek való szolgálatban. Ezért figyelmeztett az ige ne legyünk hitetlenekkel felemás igában. 2Kor 6:14 

Tudom egészen más fényben tüntettem fel ezt a történetet - (lehet nem fogtok egyetérteni)
Nekem ez a meglátásom, én így értettem meg ezt a kis történetet.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #205 Dátum: 2011 Május 02, 00:15:19 »
Ez nagyon tetszik. :) Az Igét többféle aspektusból meg lehet vizsgálni,akárhányszor olvasod,mindig más fényben tűnik fel.Ha neked ezt jelenti,az nem baj.El fogok gondolkodni ilyen szemszögből is ezen a történeten.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #206 Dátum: 2011 Május 02, 05:51:05 »
Kedves Zoltán, nagyon örülök, hogy leírtad.
Körtevirág azt írja: el fogok gondolkodni, nem baj, hogy leírtad.

Nekem egész más a reakcióm.

Amikor a történetet olvastam, nekem is hasonló volt a belső megérzésem - tudom ezzel a szóval sokan hadilábon vannak, és lehet, hogy én is azzal lennék, ha nem velem történik  :060:

Nálam a megérzés egész furcsa dolgot jelent - inkább intuiciónak mondanám, de ez is sok értelmű.

Szóval, ha Isten Írott Igéjének, illetve Isten Igazságainak a kereséséről írok, akkor semmivel kapcsolatban nincs biztos értelmi tudásom, de biztos megérzésig eljutok, aztán van, hogy ezt meg is értem, vagy azt gondolom, hogy értem, de nem úgy mint egy matematikai törvényt, vagy fizikai-kémiai kísérletet, annak az eredményét.

Nálam Isten dolgainál úgy jelentkezik az ismeret, hogy mint egy repdeső pillangó érintése, aztán örzöm, de nem kétkézzel, hanem óvatosan.

Ajin leírását azért fogadtam el, mert az egész más oldalról érintette, mint amit nekem mutatott az írás.

Amit most te írtál le Zoltán, az sokkal közelebb van ahhoz, amit én "éreztem".
Nekem is indulattal telített a lába elé dobás - megteszem mert kényszerítve vagyok rá, de nem azért mert ezzel belsőleg is azonosultam.

Az elküldése a családnak, feleségnek, és ugyan akkor Jetró tanácsának elfogadása, még sok kérdést vet fel, többek között a 2x-i megütése a kösziklának.

Az biztos, hogy a kivonulás előkészítése volt a mikor az esemény történt, Jetró pedig már a kivonulás alatti időben jelenik meg, de az Ígéretföldje, még csak ígéret, Mózes egész  földi életében.

Jetró olyan mint nekünk a leírt újszövetség a pecsétet rá csak a Szent Szellem teheti, különben az egész holt betű, ami csak észbeli tevékenységre serkenthet, az pedig nem felülről való bölcsesség.

Gondolom sokan nem értik mit írtam, és főleg nem, hogy miért írtam  :pirul:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #207 Dátum: 2011 Május 07, 10:18:25 »
Shalom a Lejchem Achim.
/Béke nektek Testvérek/
 http://www.youtube.com/watch?v=s1I6d0OTSOA#       /Ez ma számomra mindennél jobban kifejezi az érzéseim.  ( ha Tikva = A Remény! Izraeli himnusz )
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #208 Dátum: 2011 Május 07, 11:00:38 »
Shalom a Lejchem Achim.
/Béke nektek Testvérek/
 http://www.youtube.com/watch?v=s1I6d0OTSOA#       /Ez ma számomra mindennél jobban kifejezi az érzéseim.  ( ha Tikva = A Remény! Izraeli himnusz )

Nagyon örülök neki.

:angel2:

Reggel én is ezzel ébredtem, ezt akartam megkeresni a yutubon, mert még nem tudom kívülről, de megállásra indított a Szent Szellem.
Most tudom már, hogy miért.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #209 Dátum: 2011 Május 07, 11:06:33 »
 :161:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,