Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261460 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #210 Dátum: 2011 Május 07, 11:45:43 »

Marad ám még kérdésem:
1. miért veti a lába elé?
2. mit jelent a vérjegyesség?
 :04:

2. Kérdésre Igék

Isten szövetsége Ábrahámmal így hangzott:

1Móz 17:10  Ez [pedig] az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánad való magod között: minden férfi körülmetéltessék nálatok.
1Móz 17:11  És metéljétek körül a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele.
1Móz 17:12  Nyolcnapos korában körülmetéltessék nálatok minden férfigyermek nemzedékeiteknél; akár háznál született, akár pénzen vásároltatott valamely idegentől, aki nem a te magodból való.
1Móz 17:13  Körülmetéltetvén körülmetéltessék a házadban született és a pénzeden vett; és örökkévaló szövetségül lesz az én szövetségem a ti testeteken.


Somer írta feljebb, hogy a mídianiták arab törzsek voltak.
Arab törzsek, tehát Ábrahám magva iszmail vonalán...Cippóra és apja is mídianita volt. Itt a vérszövetség származásra utal.

Ellenben az újszövetséggel. Ott Jézus vére volt a szövetség.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #211 Dátum: 2011 Május 07, 11:50:14 »
Idézet
Mt 27,25   
És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #212 Dátum: 2011 Május 07, 12:02:35 »

Marad ám még kérdésem:
1. miért veti a lába elé?
2. mit jelent a vérjegyesség?
 :04:

2. Kérdésre Igék

Isten szövetsége Ábrahámmal így hangzott:

1Móz 17:10  Ez [pedig] az én szövetségem, melyet meg kell tartanotok én közöttem és ti közöttetek, és a te utánad való magod között: minden férfi körülmetéltessék nálatok.
1Móz 17:11  És metéljétek körül a ti férfitestetek bőrének elejét, és az lesz az én közöttem és ti közöttetek való szövetségnek jele.
1Móz 17:12  Nyolcnapos korában körülmetéltessék nálatok minden férfigyermek nemzedékeiteknél; akár háznál született, akár pénzen vásároltatott valamely idegentől, aki nem a te magodból való.
1Móz 17:13  Körülmetéltetvén körülmetéltessék a házadban született és a pénzeden vett; és örökkévaló szövetségül lesz az én szövetségem a ti testeteken.


Somer írta feljebb, hogy a mídianiták arab törzsek voltak.
Arab törzsek, tehát Ábrahám magva iszmail vonalán...Cippóra és apja is mídianita volt. Itt a vérszövetség származásra utal.

Ellenben az újszövetséggel. Ott Jézus vére volt a szövetség.
Érdekes Kapcsolat:   1Móz 21,10    
Monda Ábrahámnak: Kergesd el ezt a szolgálót az ő fiával egybe, mert nem lesz örökös e szolgáló fia az én fiammal, Izsákkal.
És a történetből tudjuk: Mózes is hazaküldte asszonyát és fiát.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #213 Dátum: 2011 Május 07, 12:12:36 »
Idézet
Mt 27,25   
És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.

Mi ebből az igéből a mondanivaló?

Jézus Pilátus előtt áll, a nép mondanivalója halálának következmény rajtunk legyen.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #214 Dátum: 2011 Május 07, 12:14:25 »
Képzeld csak el, mi lenne ha Jézus áldozatának "következménye" nem lenne rajtunk...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #215 Dátum: 2011 Május 07, 12:15:59 »
Miért kötözködsz?

Tudod, hogy nem ez volt a mondanivalóm. A Mózes könyvében lévő vérszövetsére válaszoltam.

És jeleztem, hogy az nem egyenlő Jézus vérével által kötött újszövetséggel.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #216 Dátum: 2011 Május 07, 12:18:06 »
Testvérem. Kérlek bocsáss meg, ha az írásomból az tűnt ki hogy kötekedem. Isten a tanúm hogy nem volt ilyen szándékom.
A továbbiakban pedig igazad van, nem egyenlő az a vérszövetség, csak előkép! /Zsid 9,22    
És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat./
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #217 Dátum: 2011 Május 07, 12:19:33 »
 :2smitten:

Semmi gond. Csak el akartam kerülni a félreértéseket.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #218 Dátum: 2011 Május 07, 12:22:53 »
Volna egy kérdésem nekem is. Mi jut eszetekbe arról, hogy a kecske bőr  mellett a szent sátornál borz bőrt is használtak takarónak, hisz az az állat tisztátalan?

 :167:  :05:
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #219 Dátum: 2011 Május 07, 12:39:04 »
De jó kérdés... Erről a témáról jó pár éve hallgattam egy előadást a Messiási Teológián, ám a magyarázat nekem nem tűnt "Kósernak" ezért töröltem magamban,és várok a kijelentésre. De talán Zoltán testvérünk tud erről mondani valamit...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető fife

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 57
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #220 Dátum: 2011 Május 07, 12:57:58 »
Nekem elsőre Péter története az apcsel 10-ben.

Amikor látomása volt. Hogy az égből egy edény szállt le, amely tele volt tisztátalan állattal és az Úr mondta neki, hogy öljed és egyél.  Illetve, Péter vonakodása,  amire, ami  után mondta az Úr: „hogy amit Isten megtisztított ne mond tisztátalannak.”

Ezután ment Kornéliushoz és háza néphez. Ez a történet után öntetett ki a pogányokra is a Szent szellem.

Ezzel a történettel tudok párhuzamot vonni a szent sátorra is. Tiszta és tisztátalan állat, mint takaró. Mindazt szemlélve, hogy a szent sátorban való áldozati rendszer előképe volt Jézus áldozatának, úgy tudom. Bár nem tudom, hogy te mit hallottál róla…

Várom én is a többieket szólni  :06:
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #221 Dátum: 2011 Május 07, 13:07:36 »
Idézet
Mt 27,25   
És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.

Mi ebből az igéből a mondanivaló?

Jézus Pilátus előtt áll, a nép mondanivalója halálának következmény rajtunk legyen.

Ezt lehet gondolni, ha figyelmen kívül hagyom:
Idézet
Jn 11,50   
Meg sem gondoljátok, hogy jobb nékünk, hogy egy ember haljon meg a népért, és az egész nép el ne vesszen.51.    
Ezt pedig nem magától mondta: hanem mivelhogy abban az esztendőben főpap vala, jövendőt monda, hogy Jézus meg fog halni a népért;
52.    
És nemcsak a népért, hanem azért is, hogy az Istennek elszéledt gyermekeit egybegyűjtse.

Két érdekes gondolat is van itt  :2funny:

1. "Ezt nem magától mondta"

 2. A másik még elgondolkodtatóbb  :angel2:
52.    
És nemcsak a népért, hanem azért is, hogy az Istennek elszéledt gyermekeit egybegyűjtse.


Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #222 Dátum: 2011 Május 07, 14:35:32 »
Volna egy kérdésem nekem is. Mi jut eszetekbe arról, hogy a kecske bőr  mellett a szent sátornál borz bőrt is használtak takarónak, hisz az az állat tisztátalan?

 :167:  :05:

Nem tudom ha az én meglátásom helyese.
A szentsátor a mennyei dolgok kiábrázolója, '... mindent úgy csinálj ahogy láttad".
Ugyanakkor a szentsátor a Krisztus Urunk kiábrázolója.
Krisztust mutatja be.

2Móz 26:1  A hajlékot pedig tíz kárpitból csináld: sodrott lenből, és kék, és bíborpiros, és karmazsin színűből, Kérubokkal, mestermunkával készítsd azokat.
2Móz 26:7  Ezután csinálj kecskeszőr kárpitokat sátorul a hajlék fölé; tizenegy kárpitot csinálj ilyet.
2Móz 26:14  Csinálj a sátornak takarót is veresre festett kosbőrökből, és e fölé is egy takarót borzbőrökből.


Krisztus nem csak Isten volt, hanem ember is volt.
A hajlék, maga a mennyei Krisztus, aki emberi testet öltött. (Péter és Pál is úgy beszél a testről mint sátor). Tehát a szent, tiszta és fedhetetlen Krisztus  emberi sátorban lakot.

A hajlék Krisztus:

- a sodrott lenfonálból készült szőnyegek az Ő életének és jellemének szeplőtlen tisztaságát ábrázolja ki.
- a kék bíbor - ami az ég szine - ezért Krisztus mennyei jellemére mutat. Ő menyből való volt, a mennyből szállot alá és emberré lett.
- a piros bíbor - a méltóság jele -  Krisztus királyi mivoltára mutat, Ő A Király.

A kecske, kos, és borz bőrök a sátort képezték. - Krisztus emberi mivoltára mutat.

A kiváltságosak akik beléphettek a Szentek szentjébe, csak a a sodrott lenfonálból készült szőnyegeket, kék bíbort, és karmazsint látták, vagyis Krisztusnak belső szépségét.
A külső szemlélő mind ebből semmit sem látott.
Amikor Krisztus e földön járt, milyen kevesen ismerték fel Őt. ismerték meg igazán. Csak akinek a drága Szent Szellem megnyitotta szemeit, azok ismerték meg, a testben megjelent Krisztust.
 Sok zsidónak, csak tanító volt, egy egyszerű ember. Később, a farizeusoknak, írástudóknak, és a népből  sokan, az utolsó napon tisztátalannak bűnösnek kiáltották ki. Sokan nem láttak az emberen, a sátoron túl.

Még valami.
A pirosra festet, kosbőrök, az Ő Istennek való teljes odaszentelést fejezi ki, amelyben halálig kitartott. Ő volt az egyedüli tökéletes szolga, aki a keresztfának haláláig engedelmes maradt.

Röviden így látom.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #223 Dátum: 2011 Május 07, 16:14:55 »
Nagyon köszönöm a válaszod testvérem. Teljes békességem van az írásodban.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #224 Dátum: 2011 Május 07, 16:27:18 »
De jó kérdés... Erről a témáról jó pár éve hallgattam egy előadást a Messiási Teológián, ám a magyarázat nekem nem tűnt "Kósernak" ezért töröltem magamban,és várok a kijelentésre. De talán Zoltán testvérünk tud erről mondani valamit...

Nekem ez a beírás nagyon tetszik :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)