Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 132641 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #240 Dátum: 2011 Május 11, 21:32:08 »
Testvérem a lapozást csak a rendezés után fogjuk megtenni. Nem kértél nyilvánosan bocsánatot senkitől sem.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #241 Dátum: 2011 Május 11, 23:28:58 »
Somer:
Idézet
Úgy gondolom, te senkivel nem beszéltél meg semmit! Ellenben magadat Jézushoz hasonlítod (!!!) Legyen már benned egy kis Istenfélelem! Jézus soha nem Tett volna ilyen dolgot. Jézus soha nem beszélt senkivel közönségesen és bárdolatlanul azért, mert nem rá figyeltek.
Te idejöttél és "tanítani" akarsz. Ám neked van szükséged tanulásra! Először is: meg kell tanulnod, nem az intellektuális ismerettel jutsz előre, hanem azzal ha megéled Jézus tanítását. Ha olyan erényekben gyakorlod magad, mint: előzékenység, tisztelet adás, önuralom,békesség ....
Látod? Azt mutattad, hogy épp ezen gyümölcsöknek vagy híjával. Ez baj!!! Ezek a Szentszellem gyümölcsei!

Szerintem meg somer nem ismersz. De majd bizonyságot tesz Krisztus rólam... Meglátod a hitemet a cselekedeteimből. És bizony találkozunk majd az új Jeruzsálemben. :afro:

Miből gondolod, hogy tanítani akarok? Miből gondolod, hogy lehet tanítani valakit aki nem akar tanulni?

A zsidó írástudók is furcsálták Krisztust és az ő tanítványait. Mert még törvényekben éltek. Nem ismerik a kegyelmet. És Jézusnak is azt mondták, hogy nem féli az Istent. Hozzászólásodból látni héber gyökereidet testvérem.

JA, és a Szent szellemnek 9 gyümölcse van. Galata 5-ben. Van miben bővőlködnöm még, dicsőség az Úrnak. :01:

Neked ezeket küldöm:
1Kor 8,2 Ha pedig valaki azt hiszi, hogy tud valamit, még semmit sem ismer úgy, amint ismernie kell.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.
Bocsásd meg a mi bűneinket, miként mi is megbocsátunk az ellenünk vétkezőknek

Róm 14:3  Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik; és aki nem eszik, ne kárhoztassa azt, aki eszik. Mert az Isten befogadta őt.
Róm 14:4  Te kicsoda vagy, hogy kárhoztatod a más szolgáját? Az ő tulajdon urának áll vagy esik. De meg fog állani, mert az Úr által képes, hogy megálljon.

ÉS kérlek testvérek lapozzunk túl ezen... Minden nap új van. Van esetleg valakinek valami elmélkedése esetleg?

Kedves fife.

Ez a beírásod teljesen elszomorít.
Nem tanultál semmit.
Hol az alázat? Hol a tisztelet? Hol a bűnbánat?
Hol a szeretett?
Hol a békesség?
Hol a jó akarat?
Hol a szívesség?
Hol a jóság?
Hol a türelem?
Hol vannak azok a gyümölcsök amiben bővőlködsz?

Ján 9:41  Monda nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

Kérd az Urat, hogy láss. Lásd önmagad. Jel 3:18 

Most Somer ajin testvéremet bántod?

Máté 5:23  Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened:
Máté 5:24  Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat.

Ezt neked küldöm:
Idézet
1Kor 8,2 Ha pedig valaki azt hiszi, hogy tud valamit, még semmit sem ismer úgy, amint ismernie kell.
1Kor 10:12  Azért a ki azt hiszi, hogy áll, meglássa, hogy el ne essék.

:(

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #242 Dátum: 2011 Május 12, 08:34:58 »
Kedves Fife!

Azt nem tudom, hogy honnan indult a beszélgetés, de azt látom, hogy hova fajult. Te nagyon fiatal vagy, mind korodat, mind a fórumozási idődet tekintve. Ezért nem is értem, hogy honnan veszed a bátorságot az ilyen hangnem megütéséhez? Olyan tesókat kezdtél ki, akik itt már jó bizonyságot adtak mind hitükről, mind a Krisztusban lévő jó gyümölcseikről. De példa előttünk mind Zoltánnak, mind Somer-ajinnak az ismeretben, a tanítás ajándékában való bővőlködésük nagyon kedves számunkra, de Magda élete is Isten számára jó illat. Nem tudom honnan is fakad ez az arrogancia, de ha Somer gyökereit kutatod, akkor jobb ha előbb magaddal vetsz számot, a te gyökereid vajon hova is vezetnek? Biztos, hogy ott van a te alapod, amit olyan nagyképüen magadénak vallassz?

Kedves Fife mi mindig szívesen fogadunk mindenkit, de hidd el jobb kedvességben és elfogadásban közelíteni minden esetben, mert ki mit vet azt aratja. Fiatalkorodra való tekintettel jobb ha tiszteletet mutatsz azok iránt, akik előljáróid lehetnek a hitben.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #243 Dátum: 2011 Május 12, 09:36:10 »
Testvérem a lapozást csak a rendezés után fogjuk megtenni. Nem kértél nyilvánosan bocsánatot senkitől sem.

Ne haragudj, mert nincs miért... Így ez el is fog maradni.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #244 Dátum: 2011 Május 12, 09:53:29 »
Mi a véleményetek a formálódásról?

Péld 27,17 Vassal formálják a vasat, és egyik ember formálja a másikat

A bennünk lévő vasak összeéleződnek. Van úgy, hogy az ISten oda tesz az ember elé egy nagy vasoszlopot.
Nem véletlen, hanem azért, hogy hogy formálja. Ez az igehely, mind emberi kapcsolatainkra, mind házasságra is igaz. Szükséges egy kis összecsiszolódás. Kultúrális, neveltetési, társadalmi helyzetből hozott szokásaink lemettsződnek.
MErt nem ezek kapcsolatunk alapja, hanem Krisztus.

Mindegy, hogy honnan jövünk, egy biztos, hogy Krisztus képmására fogunk formálódni. A formálódás olykor fáj, mint minden próba. De növekedést hoz.

Kicsi lemetsződések egy nemesebb dolgot hoznak elő. Addig melegíti az ötvös az aranyat, amíg arcát meg nem látja benne.
Vagy Jeremiás 18,3-4. Készített az Úr rossz edényt, de nyomban helyre hozta. Mi kell az agyag formálásához? Egy kis víz és egy formáló kéz. Megnedvesít minket is Isten az ő Szent Szellemével. Meglágyít formálás előtt. HA kell büszkeséget tör le, vagy megtöri szívünk, hogy hozzá kiálltsunk.
Az ujjának finom mozdulatával egy hengerből szép cserépedény lesz. A horpadás fáj.

Akarunk e együtt formálódni, egymás hite által épülni? Mert a próba növekedést hoz. Bővölködhetünk Krisztus jellemében. A szellem gyümölcseiben. Aki elkezdte bennünk a jó dolgot, be is fejezi. Akarunk e kipróbált keresztények lenni, akik megállnak a viharban, ha fúj a szél?

És végezetül, ahogy Jakab levél is mondja, ezt mindenkor örömnek vegyük. Jak 1,2-3  Teljes örömnek tartsátok, atyámfiai, mikor különféle kísértésekbe estek. Tudván, hogy a ti hiteteknek megpróbáltatása kitartást szerez.
2Kor 10,5    Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #245 Dátum: 2011 Május 12, 10:14:01 »
Kedves fife, biztos nem vetted észre, hogy ez egy blog.
Ezt a blogot Ajon testvérem indította, és ez olyan, min amikor valaki épít egy házat, és ha oda be akar menni valaki akkor kopog, de a betörő nem kopog az biztos.
Ráadásnak erre a házépítésre én kértem meg őt  :hehe:

Ennyit előljáróban.

Ha megengeded tennék fel neked egy két kérdést, amire szeretném, ha szívedből válaszolnál, mert az értelmeddel sok mindent tudsz, de Isten a szíveket vizsgálja.

Szóval egy pár kérdésre, ha a többiek is megengedik akkor kérnék választ, ha hajlandónak mutatkozol erre.
 :2angel:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #246 Dátum: 2011 Május 12, 10:19:14 »
Kedves Fife!

Azt nem tudom, hogy honnan indult a beszélgetés, de azt látom, hogy hova fajult. Te nagyon fiatal vagy, mind korodat, mind a fórumozási idődet tekintve. Ezért nem is értem, hogy honnan veszed a bátorságot az ilyen hangnem megütéséhez? Olyan tesókat kezdtél ki, akik itt már jó bizonyságot adtak mind hitükről, mind a Krisztusban lévő jó gyümölcseikről. De példa előttünk mind Zoltánnak, mind Somer-ajinnak az ismeretben, a tanítás ajándékában való bővőlködésük nagyon kedves számunkra, de Magda élete is Isten számára jó illat. Nem tudom honnan is fakad ez az arrogancia, de ha Somer gyökereit kutatod, akkor jobb ha előbb magaddal vetsz számot, a te gyökereid vajon hova is vezetnek? Biztos, hogy ott van a te alapod, amit olyan nagyképüen magadénak vallassz?

Kedves Fife mi mindig szívesen fogadunk mindenkit, de hidd el jobb kedvességben és elfogadásban közelíteni minden esetben, mert ki mit vet azt aratja. Fiatalkorodra való tekintettel jobb ha tiszteletet mutatsz azok iránt, akik előljáróid lehetnek a hitben.

1 Tim 4,12 Senki a te ifjúságodat meg ne vesse, hanem légy példa a hívőknek a beszédben, a magaviseletben, a szeretetben, a lélekben, a hitben, a tisztaságban.

Kedves Irma, lehet igazad van abban, hogy én még csak 11 éve vagyok Jézus követője. Ajándékaim az írásmagyarázás, nyelvek nemei. Az intést még csak most gyakorolom. Csak kb. 8 tantárgyat vettem a KETA iskolában a 40 helyett. Még tanulok. Ám a fenti ige neked is szól.
Ha hitéletemre kíváncsi bárki, akkor: Magyarországi Biblia Szól Egyház, Pásztor Majoros Kende vezető lelki pásztornál legyen kedves Imrefi Ferencről érdeklődni, mert neki vagyok elszámoltatható, mert a rábízott gyülekezet betakarását van szerencsém élvezni.

Mielőtt érdemben válaszolnál, kérlek olvasd el előző hozzászólásomat is.

Szeretettel: Feri

Nem elérhető fife

• Testvérünk
  • *
« Válasz #247 Dátum: 2011 Május 12, 10:21:53 »
Kedves Magda. Várom kérdéseidet, ha fel szeretnéd tenni.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #248 Dátum: 2011 Május 12, 10:25:56 »
Kedves Magda. Várom kérdéseidet, ha fel szeretnéd tenni.

Köszönöm!
Milyen evangéliumot hallottál, amire elfogadtad a megváltásodat?
Ez mikor volt?
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #249 Dátum: 2011 Május 12, 10:34:09 »
Fife-t tiltottam a forumrol. A topicot ki fogjuk tisztitani az irasaitol, de errol Somer Ajin testveremmel egyeztetunk, hiszen az O blogja.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #250 Dátum: 2011 Május 12, 10:34:43 »
Kedves Fife!

Te irtad ezt az Igét :

"....1 Tim 4,12 Senki a te ifjúságodat meg ne vesse, hanem légy példa a hívőknek a beszédben, a magaviseletben, a szeretetben, a lélekben, a hitben, a tisztaságban....."

hanem légy példa....beszédben...magaviseletben....
Van még mit tanulnod. Nagyon arrogánsan léptél föl, és már mindenkibe belekötöttél aki csak írt a hozzászólásodhoz. Én ezt a stílust nem szeretem, és csak azt remélem, hogy Somer testvérem megelégeli azt amit a blogjával művelsz, és törli az egészet. Nincs jó hatása rám az írásaidnak. Nyoma sincs benned az alázatnak, a mások tiszteletben tartásának. Nagyképűen sorolod itt, amit az Úrtól kaptál. Ez nekem csak annyit árul el, hogy Isten türelme végtelen és szeretete kimeríthetetlen. Nem is szeretném folytatni veled a beszélgetést. Én nehezem tudom kezelni azt, amikor valaki ilyen módon képviseli azt amiben hisz. Nem is kell ebbe belefolynom, majd tapasztaltabb testvéreim reagálnak mindarra, amit itt te behoztál a fórumra. Tulajdonképpen nagyon sajnálom, hogy így alakult. Itt mi szeretünk Isten előtti kedvességben beszélgetni látásainkról, és amikor még nem is sikerül teljesen így, tudunk egymástól bocsánatot kérni, és tudjuk egymást magunktól különbnek tartani. Így ez a te fellépésed nekem teljesen idegen, bocsáss meg nekem azért, hogy itt befejezem a beszélgetést veled. / De azért azt szívből kívánom, hogy egyszer valósággal tudjon áradni belőled a Krisztus beszéde gazdagon! /

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #251 Dátum: 2011 Május 14, 15:44:57 »
Alázat-vagy ÁL alázat?! Ezt a kérdést járjuk körbe, ha van rá kapacitásotok Testvéreim.
Mert nagy különbség van e két fogalom között! Mert amíg az Alázat fontos és kiemelten elhagyhatatlan,(Jób 5,11;Jób 22,29;Péld 16,19;Péld 18,12;   Péld 29,23;Ézs 57,15;Mik 6,8(!!!);Sof 2,3;Mt 11,29!!!;Rm 12,16... és van még jó néhány erre való figyelmeztetés,
Ellenben az ÁL alázat nem jó, sőt...Ám ennek megértéséhez ugorjunk egyet témában és térben, és nézzük meg a Tanító ill.Tanítvány viszonyulását.
A Tanító az akinek Ismerete megvan ahhoz hogy taníthasson, Tanítvány pedig az: Aki jellemvonásaiban, megnyilvánulásában, beszédében a Tanítóját jeleníti meg!
Tehát: Ha a Tanítvány túl akar lépni a Tanítón, akkor a tanító érdekes arckifejezéssel mered rá.mert tudja: A tanítvány ismereti szintje a legjobb esetben is csak részleges és nem igazolja azt hogy "függetlenítse magát"
Ám ha a Tanító a tanítványát megbízza egy feladattal, és az nem végzi el, mondván: nem vagyok erre készen ill. nem vagyok rá méltó! Azzal ad 1: Megkérdőjelezi és kétségbe vonja a tanítóját! ad2; felülbírálja a tanító döntését! ad3; ENGEDETLEN!!! Ebben az esetben ezt nevezzük ÁL alázatnak, és mint látjuk ez NEM JÓ!

Szeretném látni erről a témáról a véleményeteket!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #252 Dátum: 2011 Május 14, 16:02:28 »
Kedves Ajin soraidat olvasva érdekes fényt kapott az Úr Jézus "Missziói parancsa"
Mt 28,19   
Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,
20.    
Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen

Azért érdekes, mert mindég (?) úgy gondoltam, és most ez megerősödik, hogy  csak az Ő tanítványai lehetünk, és mindenkinek aki Tőle elfogadta a megváltását, tanítványává kell válnia.
Mindenen, minden helyzeten, és mindenkin keresztül Ő tanít
 :angel2:

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #253 Dátum: 2011 Május 14, 16:14:55 »
Mt 23,8    
Ti pedig ne hivassátok magatokat Mesternek, mert egy a ti Mesteretek, a Krisztus; ti pedig mindnyájan testvérek vagytok.
Ebben az aspektusban a mester = Tanító !!! ez csak Jézus lehet!!! mert ugyan Ő adott Tanítói szolgálatot,Ef 4,11    
És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul: de mint mondtam: " Tanítvány pedig az: Aki jellemvonásaiban, megnyilvánulásában, beszédében a Tanítóját jeleníti meg!
Tehát a Testben lévő tanítói szolgálatban állók, igazából csak TANÍTVÁNYOK (!!!) Akik Mesterüket közvetítik a hallgatóság felé!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #254 Dátum: 2011 Május 14, 16:21:04 »
II. Rész. A tanítói- írásmagyarázói elhívásról.

Ebben a részben a tanítói- írásmagyarázói 'hivatal' kulisszatitkaiba szeretnélek bevezetni titeket. Kicsit ellebbentve a fátylat erről, az egyesek által túlmisztifikált- míg mások által teljesen le 'degradált' szolgálatról.
Először is a tények: tény: hogy a tanítói- írásmagyarázói szolgálat fontos, ha valóban Istentől kiválasztott ember végzi. (erről később bővebben)
tény az is, hogy erre a szolgálatra igazából a hívőknek csak az első lépéseikben LENNE
szükségük. (sajnos ez nem így történik de nem csak a tanítók hibájából)
Ugyanis meg van írva: ( Jer.31,31) 'És mindannyian Istentől tanítottak lesznek.   És nem
tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyafiát mondván ,ismerjétek meg az Urat,
mert ők mindnyájan megismernek engem a kicsinytől a nagyig. Azt mondja az Úr.'
(Egy-null a lenézőknek) ám sajnos mint mondtam ez valamiért mégsem így van.
Miért? Nos a válasz több részből áll, és a felelősség megoszlik mindkét csapat közt.
Elsősorban vannak tanítók, akik saját hivatalukat többnek tartják mint ami.
Maguknak nagyobb fontosságot tulajdonítanak, mint amit az Úr rendelt.
A tanulókat elijesztik a maguk generálta fontoskodásukkal.
Azután a' lelkes hívők ' tábora: akik kényelemből nem akarnak felnőni,
Akik lustaságból és érdektelenségből nem nyúlnak a tudásért,
/ és persze ezt álalázattal tetézik, mondván: ki vagyok én? És hogy jövök én ahhoz?)
akik a felelősséget így próbálják elhárítani, ezt mondván: ő mondta!!! Nálunk így tanították!
Persze ezeket a kifogásokat nem fogja elfogadni az Úr.
Azt fogja mondani ezeknek az embereknek: volt Szentírásod, kaptál lehetőséget, volt tanítód.   de téged nem érdekelt mert az Én személyemből neked nem kellett több. Nem érdekelt téged az amit adni akartam! Neked fontosabb volt a te téveszméd, mint az igazság. Na persze a 'tanítók' is kapnak egy - két jó szót.. .Az írásban legalább annyi figyelmeztetés vonatkozik a tanítókra, mint a prófétákra.
Lássunk ezekre is példát: Máté 5,19 ' Valaki csak egyet is megront a legkisebb parancsolatok
közül és úgy tanítja, az embereket, a mennyek országában a legkisebb lészen'
Jakab levele 3,1 'Atyámfiai, ne legyetek sokan tanítók, tudván azt hogy súlyosabb ítéletünk
lészen!' ( akar még valaki önként tanítani??? Hm?)
Egy-egy.( A misztifikálók egyenlítettek)
Az egyszerűség kedvéért a továbbiakban szorítkozzunk az Úrtól küldött tanítókra. / ez egyszerűbb, mert egyrészt belőlük kevesebb van, másrészt az ő motívumaikat a szentírásból könnyebb nyomon követni/
Egy az Úr által kiválasztott tanító, 'foggal-körömmel ragaszkodik a szentíráshoz. Nem beszél 'kútfőből' nem a saját ötleteit osztja meg másokkal.
Igét - igére építi fel a tanítást, sőt ő maga a háttérben maradva az Úrra mutat, és szinte hozzá húzza- lökdösi a tanítványokat. Az igazi tanító, ( hogy egy ismert filmből idézzek) csak az ajtót mutatja meg, de tudja, hogy minden embernek egyéni joga oda bemenni-vagy nem menni, És ezt nem '' felejti ''el közölni az érintettekkel. De bátorítania kell az embereket arra, hogy felfedezzék a belső teret, nem törődve a falakkal, megmutatva nekik azt: hogy azok csak ködfalak, amik az állhatatlanok, és a felületes emberek elijesztésére, és távoltartására vannak.
Megértetve a hallgatósággal, hogy nincs felső határ az Úr ismeretében, mindig több és több van belőle, csak éhezni és szomjúhozni kell. Azt mondja az Úr : ( Mt.5,6) ' Boldogok akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ŐK MEGELÉGÍTETTNEK . Azt mondja az Úr ( Jn.14,6) ' Én vagyok az út , az élet és az IGAZSÁG!

Példa besz.8,17 ' Én az engem szeretőket szeretem, és akik engem szorgalmasan keresnek megtalálnak'
Tehát meg kell küzdeni a tudásért, a kijelentésekért. És tudjátok mekkora boldogság amikor az Úr kijelenti magát?! Egy szempillantás alatt összeforrnak az igék, egymást magyarázva. Egy új, addig sosem látott mélységben értjük meg a írást, azok az igék, amiket már annyiszor elolvastunk, egy egészen új fényben ragyognak fel, sokkal mélyebb és teljesebb értelemben, Csodálatos táncban összekapcsolódva új fényben, világosságot árasztva, teljesen átformál, mintegy kiemel magunkból, és könnyes szemmel csak azt tudjuk mondani: köszönöm Jézus! Értem, megértettem. Tudom mit jelent az hogy él bennem az ige. Uram értem amit mondasz a János ev.6,63-ban: ' A beszédek, melyeket néktek szólok: szellem és élet!!! Jézus. Annyira csodálatos vagy Uram.
És ezek után nem úgy szól az imátok: Jézus legyél az én Uram, legyen szívem a trónszéked, Hanem így: Jézus: Uram vagy, én a tied vagyok, szívem a trónszéked. És akkor, és csakis akkor megértitek mekkora különbség ez.
Igen Uram. Örvény-örvényt hív elő zuhatagjaid hangjára ( Zsolt.42,8) mert belőled sosem elég, mindig többet és többet belőled. Szeretlek Jézus!
Szívünk együtt kántálja az Istentől ihletett sorok szerzőjével: „ ki kétkedőn vizsgálja Őt, annak választ nem ád.. .az igaz hívőnek kijelenti az Úr önmagát"
És teljes szívetekből fogjátok érezni azt hogy ezt másnak is látnia kell! Ezt másoknak is meg
KELL mutatnom. Minden nap azt fogjátok mondani: Uram el akarok menni hozzád minden
nap a tanításaidért, el akarom vinni a testvéreimnek. Amíg téged szolgállak, addig van részem
ebben a gyönyörben, ez a csoda a lételememmé vált, nem akarok többé nélküle élni.
És a lelketek együtt énekel az angyalok kórusával: Uram igéd éltet. Minden szavad élet, és
szellem. És mint fa víz mellett levelet hajt, termést érlel, új virágot és gyümölcsöt terem, igéd
bennem.
( upsz, kicsit elkalandoztam. Bocsássatok meg.) de a lényeg ez!
Istentől kapott, és csakis tőle származó tanítást szabad átadni, egy jó tanító nem mások által 'leadott' tanítást ad elő sajátjaként, hisz az Isten gazdagságának tárháza végtelen és kimeríthetetlen. Pláne meg: egy az Úrtól küldött tanító előadása, mindig zavarba hozóan időszerű, a hallgatók számára személyes üzenetet hordoz, fel nem tett kérdésekre választ ad.

És most, nyíljon meg a lelki szemeitek, és lássátok amit meg szeretnék mutatni nektek. Egy az Úrtól érkezett tanító, a tudás és az ismeret hegyének egy tetszőleges szintjén áll. Nem érdekes mennyire magasan, hiszen mindig több van előre.
A feladata: hogy a testvéreit, felsegítse arra a szintre ahol ő van, és segítse őket a feljebb jutásban, azzal hogy bátorítja őket. Ebben az esetben nem természet ellenes, ha a tanítvány magasabb szintet ér el mint a tanítója. ugyanis, mint már említettem, csak a távlatokat mutathatjuk meg másoknak, csak a lehetőségeket, és persze azokból sem mind. Hiszen mindenkinek magának kell érte menni,
És az elszántságán (tudás és ismeret éhségén és szomján) múlik mennyit ér el.

Találós kérdés: tudjátok mit jelent ez? ' A Szeleket teszi követeivé, és a lángoló tüzet szolgájává' ( Zsolt.104,4)
Ezen érdemes elmerengeni, én nem mondom meg.

Egy, az Úrtól küldött tanító, elsősorban tanuló! Olthatatlan szomjjal, és éhséggel keresi-kutatja az igazságot. Gyermekként lelkesedik és gyönyörködik az új kijelentésekben. Soha nem elégszik meg.

Mindig többet és többet akar. Semmit nem tart meg magának.
Apropó! Még egy találós kérdés: tudjátok mi különbözteti meg a Galileai tengert a holt tengertől? Hmmm??? ... nos az, hogy a Galileai tengeren átfolyik a Jordán folyó, és miközben életet visz tovább, addig a Galileai tengert is gazdaggá és élővé teszi. De a Holt tengerbe csak belefolyik.
Így járnak azok is akik maguknak tartják meg önző módon a kijelentéseket, és az ajándékokat!
Amit kapok azt adom. Ahogy kapom úgy adom!
Ezt parancsolta az Úr : ( Mt.10,7-8) ' Ingyen kaptátok- ingyen adjátok!!!
( pffff na ez...) Igen! Ez parancs! Ez is. És még mi? Hát pl.: Jn.14,15 ' Aki engem szeret, az
megtartja amiket parancsoltam!!! ( vagy) Jn.14,21 ' Aki ismeri az Én parancsolataimat és
megtartja azokat, az szeret Engem, azt szereti az Én Atyám, Én is szeretem azt, ÉS
KIJELENTEM MAGAM ANNAK!   Egyszóval semmit nem adnak ingyen!

De a legigazabb tanító sem ér semmit, ha nincs hallgatósága! Mert a sikerhez a tudásra éhes
tanulók is kellenek. És most álljunk meg egy szóra. Nem elírás az hogy tanuló, szándékosan
nem tanítványt írtam. Ugyanis: az hogy tanítvány már egy rang! Egy tisztség.
Tanítványok azok, akikben fel lehet ismerni Jézust. Pl.: Mt.26,73 ' Kevés idő múlva pedíg az
ott álldogálók menének hozzá, és mondának Péternek: bizony te is közülük való vagy, hiszen
a te beszéded is elárul téged'
LE SEM TAGADHATTA A MESTERÉT
Na... ilyen egy tanítvány!
Ha már itt tartunk Péterről néhány gondolat. Péter esetében a hívők általában mosolyogni
kezdenek. ' a hirtelen meggondolatlan emberke' mondják róla.
Őt még Pál is rendre utasította.
De valamiért mégis ő lett a kőszikla!
Miért?
Először is. Péter egy kemény életet élő halász ember volt, mint olyan, durva is lehetett, de amikor találkozott Jézussal azonnal felismerte Őt és így szólt: ( Luk.5,8) ' Menny el tőlem Uram, mert én bűnös ember vagyok' azonnal bűnbánatra indult. Azután a viharos tengeren történt „ malőr" ( Mt.14,28-31) ' Péter pedíg felelvén néki monda, Uram ha te vagy ,parancsolj, hogy hozzád mehessek a vizeken. Ő pedíg monda: jövel. És Péter kiszállván a hajóból jár vala a vizeken, hogy Jézushoz menjen. De látva a nagy szelet megrémüle, és mikor kezd vala merülni, kiálta: Uram tarts meg engem! Jézus pedig azonnal kinyújtván a kezét, megragadá őt és mondá: kicsiny hitű miért kételkedtél? Ezen azután jót mosolyog mindenki. De belegondoltunk már abba? Hogy csak ő merte erre kérni Jézust? Valaki elgondolkodott már azon? Hogy amíg a többiek halálra váltan kuporogtak Péter a vizen járt. És a legfontosabb: mint halász mindenki biztos lehet abban, hogy Péter tudott úszni. Méghozzá nem is akár hogy. János evangéliumában olvashatjuk.21,7-8. Mégsem azt olvassuk, hogy hitetlenségében visszatempózott a csónakhoz! Törődjünk bele: Péternek nagyobb volt a hite már akkor is, mint sok mai ' önjelölt hithősnek.' Későbbiekben meg még nagyobbra nőtt.
Tanulók pedig, azok a Szentírás megfogalmazása szerinti '' gyermekek'' ( Zsid.5,13); ( I Kor.3,1-4) akik még járatlanok az igazság beszédében, és tejjel élnek. Gyorsan oszlassunk el egy csúnya félreértést: EZ NEM SZÉGYEN! De tovább KELL fejlődni. Ehhez kellenek a tanítók, ehhez kell a tudás éhség és szomjúság. Ehhez kell egy határozott döntés: meg akarom tanulni, tanítvány akarok lenni! És ez nem időhöz van kötve, hanem csak a szándékhoz! Mennyire kell az ismeret? Mennyire vagy képes magad átadni?

Erről Pál így írt: ( I Kor.9, 24-27 ) Nem tudjátok- é, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan de csak egy veszi el a jutalmát? Úgy fussatok, hogy elvegyétek. Mindaz pedig aki pályafutásban viaskodik, mindenben maga türtető, azok ugyan hogy romlandó koszorút nyerjenek, mi pedig hogy romolhatatlant.
Én azért Úgy futok, mint nem bizonytalanra. Úgy viaskodom mint aki nem levegőt vagdos. Hanem megsanyargatom testem, és szolgává teszem, hogy amig másoknak prédikálok, magam valami módon, méltatlanná ne legyek'
Így kell nekünk is! Mindannyiunknak, kivétel nélkül. Nincs megállás, nem lankadva. Mindig csak tovább előre.
Tehát még egyszer: a tanítónak a feladata, hogy elindítsa az embereket a tanítványság rögös útján, felkészítve és bátorítva őket. Nem vitás hogy nagy a felelősség. De nekik szerepük igazából ''csak'' az indulásnál van! ( optimális esetben)
Ha az én ' szösszeneteimmel' vagy beszédemmel nem az Úrra és az Úr igéjére irányítom a figyelmet, akkor nem ér semmit a szolgálatom. Ha az előadásaim hallgatása, vagy az írásaim olvasása után nem az Úrnak vagytok hálásak az Ő igéiért, akkor tolvaj és szélhámos vagyok, aki meglopja az Urat. A tanító kötelessége: hogy minden esetben az Urat hirdesse! (és nem önmagát) a tanító eszköz az Úr kezében az Ő céljaira, Isten dicsőségének magasztalására, az Úr igéinek hirdetésére a parancsolat szerint! (Mt.28,19-20) '' Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak, és a Szentszellemnek nevében. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt amit Én parancsoltam néktek, és íme, én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen.
Ézs 60,19