Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261472 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #255 Dátum: 2011 Május 14, 19:45:46 »
Kedves Somer Ajin Testvérem!
Nagyon köszönöm ezt a nagyszerű írást.Úgy kell tanulnunk Isten igazságát,azzal a "kíváncsisággal" és tudni vágyással és bizalommal,ahogy a gyermekek tanulnak.
Dicsőség az Úrnak!

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #256 Dátum: 2011 Május 14, 21:25:46 »
Én is köszönöm a magyarázatot, jó ebben a kérdésben világosan látni. Várom a folytatást!

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #257 Dátum: 2011 Május 14, 21:28:26 »
Én is köszönöm a magyarázatot, jó ebben a kérdésben világosan látni. Várom a folytatást!

Az üzenőfalra írtam, csak a szemem törölgetésével tudtam elolvasni 3x-i nekifutásra, nagy áldás számomra a nem könyvízű leírás.
Élő és a szívemhez szóló.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #258 Dátum: 2011 Május 14, 22:02:00 »
Egyetértek.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #259 Dátum: 2011 Május 15, 20:42:54 »
http://www.youtube.com/watch?v=CAJaqDr2KVg#
Ezt a linket Irma Testvérem tette be egy topikba... megnéztem....most azt mondom nektek: Hát...........IMÁDKOZZUNK!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #260 Dátum: 2011 Május 15, 21:01:26 »
Mennyire igaz ez Testvérem!

"...Ébredj fel, aki alszol, támadj fel a halálból, és felragyog neked a Krisztus."
(Ef 5,14)
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #261 Dátum: 2011 Május 15, 21:06:08 »
ÁMEN!!! ÁMEN!!! ÁMEN!!!

Halleluja! Halleluja! Ezért az üzenetért.

Máté 5:4  Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Az Igaz gyöngy a szenvedésből, születik.
A megváltásunk, a szenvedésből született.

Minden ami értékes a szenvedésből születik.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #262 Dátum: 2011 Május 15, 23:27:34 »
ÁMEN!!! ÁMEN!!! ÁMEN!!!

Halleluja! Halleluja! Ezért az üzenetért.

Máté 5:4  Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Az Igaz gyöngy a szenvedésből, születik.
A megváltásunk, a szenvedésből született.

Minden ami értékes a szenvedésből születik.

 :2smitten:
:angel2:
Én is örülök a reakcióknak  :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #263 Dátum: 2011 Május 22, 16:16:04 »
Testvéreimnek szeretettel.
                     Ha Kol. /A Minden /
   
Mózes az égő csipkebokor előtt áll, és az Úrral beszél. Mózes kérdése az Úrhoz: Ma Semo? (mi a neved?) /"2Móz 3,13    
Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?"/
És erre az Isteni felelet: Echje aser Echje! (Vagyok aki Vagyok) /   "2Móz 3,14    
És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."/
   
A teremtett ember, tehát nem képes értelemmel felfogni Isten nevének jelentését (sem)! Ezért megérteti velünk a cselekedeteiből. Vagyok jelenti pedig: volt-van-lesz. tehát állandó! Mindig és mindenütt jelenlevő-Mindenható-Korlátozhatatlan-teljhatalmú-Első és Utolsó,vagyis EGYETLEN!!! E miatt mondja a próféta:Ézs 43,10    
Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!
   
Héberben, /ezen a nyelven szólt Isten a választott népéhez, ez a nyelv volt a választottak nyelve, ezen a nyelven írta saját kezével a Parancsolatokat/ (2Móz 31,18    
Mikor pedig elvégezte vele való beszédét a Sinai hegyen, által adá Mózesnek a bizonyság két tábláját, az Isten ujjával írt kőtáblákat.)
A névnek Jellem jelző,ill. prófétikus jelentése van! Tehát a cselekedeteiből nyilvánítja ki számunkra az Ő személyére vonatkozó tulajdonságait.
Isten tehát először tesz valamit, mi pedig ebből értjük meg az Ő nevét abban a cselekedetében. Vegyünk egy példát: Jahve Rófe ( Az úr a TE Gyógyítód)
ezt akkor értjük meg: amikor egy betegségünkből felerősít-meggyógyít, és ekkor FELISMERJÜK BENNE A GYÓGYÍTÓNKAT!  És megvalljuk: ISTEN AZ ÉN GYÓGYÍTÓM!  nem általánosan-hanem személyesen. ebben lesz erő akkor amikor bizonyságot teszek róla mint SZEMÉLYES GYÓGYÍTÓMRÓL, és egyben ez a különbség az intellektuális ismerettel rendelkező bizonyságtevő ill. a személyes meggyőződésen alapuló bizonyságtevő között is! Ez naggyából akkora különbség, amekkorát csak közhellyel tudnék prezentálni, ám Jézus esete miatt megfogalmazódott a szentírás bizonysága szerint a hallgatóságában.:Mt 7,28-29     
És lőn, mikor elvégezte Jézus e beszédeket, álmélkodik vala a sokaság az ő tanításán:   
Mert úgy tanítja vala őket, mint a kinek hatalma van, és nem úgy, mint az írástudók. Ez a hatalom pedig jelenti a teljes meggyőződésen alapuló kijelentéseket!

   
Tehát Isten nevét,ill annak jelentését Emberi értelem fel nem foghatja, ámde az Úr mégis törekszik arra hogy megismerjük őt, azáltal: hogy kijelenti magát számunkra az Ő cselekedetei által! A megismerésének fontosságára pedig Pál is utal:Ef 3,19    
És megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felül haladó szeretetét, hogy ekképen beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig.
Minek okán tehát szükség megismernünk az Urat teljességgel! Mindez pedig hogyan lehetséges? Nos:Gal 2,20    
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus;
Ami pedig jelenti: Én meghaltam e világnak- az egómnak- a törvény által tehát halott vagyok! mint halott tehát NEM TEHETEK SEMMIT! CSELEKVŐ KÉPTELEN VAGYOK!
Amikor pedig szükségbe kerülök, az Úr szabadítására van szükségem, NEM JÓ DOLOG VISSZAJÁRNI KÍSÉRTENI! A VILÁG SEM NÉZI JÓ SZEMMEL AZ ÉLŐ HALOTTAK CSELEKVÉSÉT! NE LEGYÜNK OLCSÓ HORRORFILMEK ZOMBIJAI!
HA valamit én teszek-akkor tehát nem az Úr teszi! (Bár megengedi, de ne legyünk értetlenek ebben a dologban. ez nem kedves Isten előtt, és nekünk sem kedvez. nem visz közelebb a célunkhoz: vagyis nem vezet bennünket a saját cselekedet Isten ismeretre!)
Más azonban ha a gondommal Istenhez fordulok, és Ő megsegít! Ebből nekünk lesz egyszer egy szabadulásunk a szorultságunkból-azután egy bizonyságunk Isten gondoskodásáról-és ezekkel egyszerre Hatalom a bizonyságtételünkben!
   
Aki előtt bizonyságot teszek Isten szabadításáról, az érezni fogja a különbséget az általános megvallás, és az én bizonyságtételem között. most mégegyszer utalnék Mt.7,28-29 re.
Hogy miért is fontos hogy erővel és hatalommal legyünk bizonyságok? Nos: MERT EZÉRT VAGYUNK!!!Zsolt 107,22    
És áldozzanak hálaadásnak áldozataival, és hirdessék az ő cselekedeteit örvendezéssel!; Csel 1,8    
Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.
De ha nem ismerjük Őt személyesen, ha nincs vele közösségünk, ha nincs róla kijelentésünk, ha nem értjük Őt mi sem, akkor miről tehetünk bizonyságot Vele kapcsolatban? Nem a mi lelkesült szavaink hatására térnek meg az emberek Jézushoz, hanem a kiáradó Szentszellem bizonyságtételére! Ha azonban a mi beszédünk erőtlen és silány, akkor a bizonyságtételünk legjobb esetben is csak kellemes időtöltés!ÁLLJUNK MÁR MEG EGY PILLANATRA ENNÉL A PONTNÁL! ne nézzünk már el e felett a kijelentés felett, mert ez igazán sarkallatos pont. Itt dől el, hogy valaki a szolgálatával NEVETSÉG TÁRGYÁVÁ TESZI E MAGÁT, VAGY ERŐVEL TUD E SZOLGÁLNI AZ ÚR DICSŐSÉGÉRE! Mielőtt sértődötten felhorkanna valaki, kérlek benneteket nézzünk erre egy példát bizonyságul, természetesen a Szentírásból: Apcsel.19,11.    
És nem közönséges csodákat cselekszik vala az Isten Pál keze által:
12.    
Annyira, hogy a betegekhez is elvivék az ő testéről a keszkenőket, vagy kötényeket, és eltávozának azoktól a betegségek, és a gonosz lelkek kimenének belőlök.
13.    
Elkezdték pedig némelyek a lézengő zsidó ördögűzők közül az Úr Jézus nevét hívni azokra, a kikben gonosz lelkek valának, mondván: Kényszerítünk titeket a Jézusra, kit Pál prédikál.
14.    
Valának pedig némelyek Skévának, egy zsidó főpapnak fiai heten, a kik ezt mívelik vala.
15.    
Felelvén pedig a gonosz lélek, monda: A Jézust ismerem, Pálról is tudok; de ti kicsodák vagytok?
16.    
És reájok ugorván az az ember, a kiben a gonosz lélek vala, és legyőzvén őket, hatalmat vőn rajtuk annyira, hogy mezítelenen és megsebesülve szaladának ki abból a házból.
17.    
Ez pedig tudtokra lőn mindeneknek, mind zsidóknak, mind görögöknek, kik Efézusban laknak vala, és félelem szálla mindnyájokra, és magasztaltatik vala az Úr Jézusnak neve.
18.    
És sokan a hívők közül eljőnek vala, megvallván és megjelentvén cselekedeteiket.
   
Mindezek fényében tehát, fussunk neki a témának megint! HA Isten cselekvését megtapasztalom szorultságomban, akkor megismerem-FELISMEREM ŐT, mint:
1. Jahve-Cidkénú - Az Úr a mi igazságunk – bűnbocsánat, szabadulás a bűn uralma alól
2. Jahve-Mekaddés - Az Úr a megszentelő - Az Úr aki elválaszt-megszentel engem
3. Jahve-Salóm - Az Úr az én békém-békességem
4. Jahve-Samma - Ott lakik az Úr ( Bennem lakik az Úr)
5. Jahve-Rófe - Az Úr az én gyógyítóm – egészség és gyógyulás
6. Jahve-Jíre - Az Úr gondoskodik – sikereim záloga, szabadulásom a törvény átkától (is)
7. Jahve-Nisszi - Az Úr az én zászlóm – biztonság, szabadulás Az Úr aki ENGEM diadalra vezet.
8. Jahve-Rói - Az Úr az én pásztorom
És ezeket személyesen KELL MEGTAPASZTALNI-ÁTÉLNI, HOGY A TAPASZTALAT ÁLTAL MEGGYŐZŐDÉSSÉ VÁLJÉK BENNEM AZ ÚR SZABADÍTÁSA,MINDEZEK ÁLTAL PEDIG VALÓDI KÖZÖSSÉGEM LEHESSEN VELE, AZÉRT: MERT Ő ÍGY AKARJA-ERRE HÍVOTT EL!!!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #264 Dátum: 2011 Május 23, 06:01:31 »
Igen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #265 Dátum: 2011 Május 23, 06:42:17 »
 :angel2:

Idézet
2Móz 10,2   
És azért, hogy elbeszéljed azt a te fiadnak és fiad fiának hallatára, a mit Égyiptomban cselekedtem, és jeleimet, a melyeket rajtok tettem, hogy megtudjátok, hogy én vagyok az Úr.

:2angel:

5Móz 6,8   
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.

4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.    
És kössed azokat a te kezedre jegyül, és legyenek homlokkötőül a te szemeid között.
9.    
És írd fel azokat a te házadnak ajtófeleire, és a te kapuidra.


Kinek szól a felszólítás, kinek kell hallani?

Nem mindenki hallja, csak az hallja akinek szól!

Jeruzsálemben, akiknek szólt, azok hallották, akiknek szólt, azok saját nyelvükön hallották - megértették - akiknek nem szólt, azok azt gondolták "..édes bortól részegedtek meg ..."

Tanítani kellett a leszármazottakat arra, hogy milyen csodákat cselekedett "...velünk Isten...", a csoportos tanítás, a fiúnak adott tanítás, úgy, hogy az unoka - "fiad fia is hallja" - közösségi tanítás.
Különben a szó ismeretszerzésre jó, de:
Péld 29,19   
Csak beszéddel nem tanul meg a szolga, mert tudna, de még sem felel meg.


"Kösd a te kezedre", felszólítással a cselekvés közben is gondolást, "...gondolkodj arról éjjel és nappal ...", felszólítást hozza tudomására annak aki meghallja, mert neki szól.
Idézet
Zsid 8,8.    
Mert dorgálván őket, így szól: Ímé napok jőnek, ezt mondja az Úr, és az Izráel házával és Júdának házával új szövetséget kötök.

 :2angel:

9.    
Nem azon szövetség szerint, a melyet kötöttem az ő atyáikkal ama napon, mikor kézen fogtam őket, hogy kivezessem Égyiptomból, mert ők nem maradtak meg abban az én szövetségemben, azért én sem gondoltam velök, mondja az Úr.

:2angel:


10.    
Mert ez az a szövetség, melyet kötök az Izráel házával, ama napok multán, mond az Úr: Adom az én törvényemet az ő elméjökbe, és az ő szívökbe írom azokat, és leszek nekik Istenök és ők lesznek nekem népem.

:2angel:

11.   
És nem tanítja kiki az ő felebarátját és kiki az ő atyafiát, mondván: Ismerd meg az Urat; mert mindnyájan megismernek engem a kicsinytől nagyig.

Nincs mindenkinek a szívében a törvény, mert nem mindenkinek szól az ígéret.

Ahogy nem hallotta mindenki a szót, mert nem volt halló füle
mert:
Péld 20,12   
A halló fület és a látó szemet, az Úr teremtette egyaránt mindkettőt.


Csak akinek Ő adja, mert nem mindenkié hit.

Egyetlen fület sem tehetek hallóvá, sokszor elmondhatom "figyelj", akarhat is ő szándékosan figyelni, még is csak azt hallja, ami megerősíti az ő szívének gondolatát: "édes bortól részegedtek meg".

Ha azt gondolom magamról, hogy tudok valamit, az az én szívemnek gondolata:
1Kor 8,2   
Ha pedig valaki azt hiszi, hogy tud valamit, még semmit sem ismer úgy, a mint ismernie kell.


Tovább vezetni engem csak akkor tud az úton a Mindenható - milyen érdekes Ő Mindenható, és mégsem tud engem tovább vezetni - akkor tud tovább vezetni, ha én megalázom magam az Ő hatalmas keze alatt :pirul:

Igen Uram, megalázom magam a Te hatalmas kezed alatt, mert még csak egyet tudok, hogy semmit sem tudok

:ima02:

Ámen








Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #266 Dátum: 2011 Május 25, 15:15:38 »
 :012:

Nagyon fontos kijelentés, mert minden témánál ez köszön vissza.
Most figyelek fel rá
 :019:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #267 Dátum: 2011 Május 27, 19:24:16 »
Shalom!
Kérlek Ajin írd le az ismerkedéstől a házasságig azokat a lépéseket, amiket a hívő izraelita betart.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #268 Dátum: 2011 Május 27, 19:27:49 »
Ez engem is érdekel! :afro:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #269 Dátum: 2011 Május 27, 20:57:05 »
Ismerkedés???  Ortodox körökben előfordul, hogy az eljegyzéskor látják életükben először egymást a házasságkötők.
Nagyot lendítene a dolgon, ha konkrét kérdést tennél fel testvérem.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,