Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #285 Dátum: 2011 Május 28, 14:27:32 »
Azért, mert Isten a saját képére teremtette a férfiút!(   1Móz 1,26    
És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon)
De számodra az Igének ebben a vonzatában, mit jelent az : szeretni?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #286 Dátum: 2011 Május 28, 14:49:31 »
Azért, mert Isten a saját képére teremtette a férfiút!(   1Móz 1,26    
És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon)
De számodra az Igének ebben a vonzatában, mit jelent az : szeretni?

 :?:

Idézet
Rm 1,25   
Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.

Aztán pedig nem is a férfiút teremtette Isten a saját képére, mert amikor Isten teremtette az embert nem is volt férfiú, hanem csak EGY EMBER.

Férfi csak attól lett, hogy lett nő  :hehe:

Én például azért próbálom magam szeretni, mert ez nem csak a házasokra áll, hanem minden Megváltását elfogadóra, hogy szeresd felebarátod, mint magadat, de ha magamat nem tudom szeretni, akkor hogy szeressem őt azt a másikat :?:

Szóval azért próbálom, mert értem meghalt az Úr Jézus, én neki ennyire fontos vagyok, tehát akkor magamnak is fontosnak kell legyek, aztán Ő, ilyen esendő testben akar lakni, tehát akkor ez az esendő test nagyon hasznos, mert NEKI kel lakásul.
Aztán egy csomó ideig várt rám, amíg mind azokon a zegzugokon végig jártam, amiket kárnak és szemétnek ítélhetek, és Ő ebből,  a sok salátából, finom ennivalót tud készíteni, amivel én is és más is táplálkozhat.

Szóval ilyen dolgok szoktak eszembe jutni - Ő juttatja eszembe - amikor az idős kor tanulása nehezemre esik :2funny:



Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #287 Dátum: 2011 Május 28, 14:58:02 »
Testvérem. Megértettem hogy :Téged tanít Isten... Téged IS tanít Isten... Téged ÚGY tanít Isten.
Ám attól talán Isten és az emberek előtt nem találtatok hazugnak, ha engem nem úgy tanít Isten... :szomorkas:
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #288 Dátum: 2011 Május 28, 15:11:31 »
Testvérem. Megértettem hogy :Téged tanít Isten... Téged IS tanít Isten... Téged ÚGY tanít Isten.
Ám attól talán Isten és az emberek előtt nem találtatok hazugnak, ha engem nem úgy tanít Isten... :szomorkas:

Jól is néznénk ki, ha téged is úgy tanítana legjobb tudomásom szerint te férfi ember vagy.
 :2angel:

Én majd 2x olyan korú, mint te, amit te tanulsz és megosztod, és amit én tanulok és megosztom az igazán a KRISZTUS TESTÉNEK a tulajdona, mert a tanulás ott kamatozik, oda megy minden amit a FEJ jónak ítél.

Még jó, hogy nem mi szűrjük meg, mert akkor úgy járnánk mint az Úr Jézus földi szolgálata idején az akkori vallásos zsidók, - ahogy az Úr nekik mondta.

 :2smitten:

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #289 Dátum: 2011 Május 28, 15:48:56 »
Kedves Somer-ajin testvérem!

Az a jó, hogy Isten mindőnket különféle utakon járat és tanít. Mindig nagyon nagy örömet szerez ha ti, tapasztaltabb testvérek megosztjátok azokat a kincseket amelyeket Istentől kaptok. Sokat épit ezáltal az Úr! Köszönöm. :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #290 Dátum: 2011 Május 29, 06:35:27 »
Shalom. Értem a kérdésed. Tehát. Ortodox körökben, (ahol ez lehetséges)
Az történik: hogy a szülők döntenek, esetenként már akkor, mikor a házasulandók még gyermekek.akár egymástól távol,más országban élnek. nem kutatnak egymás után,kivárják a rendelt időt-bízva a szüleik döntésében. A szülők esetenként ismerhetik egymást-esetenként nem. Általánosnak mondható, hogy Házasság közvetítőn keresztül köttetik a "Szövetség" Közvetítőn keresztül megegyeznek-majd sok év múlva, megejtik a kézfogót.
Eljegyzés (kézfogó): Ez már egy fogadalom! Itt már "majdnem Házasságról" beszélünk. A pár egy, ám még felügyelet nélkül nem találkozhatnak. Nincs "magánéletük" Ám ennek ellenére Ők már egyek.Ebbe nem szólhat bele kívül álló-ill. nem gondolhatják meg magukat a szövetség tagjai! Visszavonás nincs!
(kivéve a paráznaságot,ami ez esetben már házasságtörés) Rendkívül érdekes párhuzam: Nézd csak a jelen állapotunkat! Mi Jézus Krisztus jegyesei lettünk! (egyház) Már nem járhatunk más utakon-kerülendő a kitérő, de az esküvő még várat magára!!!
Neológ körökben ez szintén ismert eljárás, ám itt már vannak kivételek. Elképzelhető, hogy a pár tagjai választanak, ill. döntenek.
A kézfogótól azonban már itt is Szentségről beszélünk!
Világi viszonylatban azonban nekem lenne egy kérdésem: (nem vita indítónak szánom, hanem gondolkodtatónak) Ádámnak és Évának mennyi ideig kellett várni az anyakönyv vezetőre? Amennyiben ők voltak az első ember pár, tehát elsőként mégis az anyakönyv vezetői hivatal volt az első? Isten ajánlásra (amennyiben Ő volt a közvetítő) Ki mondott igent? Ha ezek nem voltak így, akkor hogy hogy nem kérdőjelezték meg Ádám és Éva házasságát a későbbiek? (hiszen ez így nem volt törvényes a "mai" legalábbis a "felvilágosult" modern kor szerint) Vagy az anyakönyv vezetői hivatal, és az azzal járó "törvényesítés" csak emberi törvény csupán? ha pedig az: Akkor hogy van az: hogy az egyház számára mégis az az első, és az Isteni pecsét csak sokadlagos?
Mert ugyanis ez régen nem így volt-és a "fejlődő" társadalmakban továbbra is az a menete a dolgoknak: hogy a két család összefog, építenek egy házat közösen az ifjú párnak,( ez esetenként egy-két nap!) és megáldva egybekötik őket! Ne azt nézzük hogy ez pl afrikában van így-hanem azt nézzük hogy azon törzsön belül is így van, akik a KOHENITÁK leszármazottai (FŐPAPI REND) délafrikában, és ők ennek tudatában is vannak, és gyakorolják a hitüket, és megtartják a törvény parancsolatait, ahogy egyebekben ez tőlük el is várható!!!
Tréfás Zsidó lábjegyzet a jegy gyűrűről: Miért csak a nők hordanak jeggyűrűt? Mert a galamb sem gyűrűzi meg a gazdáját!

Kedves Ajin, a jegyesség előtt az elígérkezettek egymással milyen kapcsolatot tartanak, a szülőknek milyen kapcsolatuk van.
Gondolom  leveleznek, életvitel tekintetében megegyeznek, ez még engedélyezetten felbontható, ez a kapcsolat?
Pl. kiderül, hogy valamelyikük elfogadta a Messiást, vagy elviselhetetlenül rossz érzése van a másik jelenlétében.
Gondolom itt a kölcsönösség érvényes, vagy megkülönböztetik, hogy a galambot a gazda gyűrűzi  :pirul:
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #291 Dátum: 2011 Május 29, 12:38:18 »
Kézfogótól kezdődően tartanak kapcsolatot. ez már nem felbontható kapcsolat! Itt már esküvel kötelezték magukat.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #292 Dátum: 2011 Május 29, 12:59:12 »
Kézfogótól kezdődően tartanak kapcsolatot. ez már nem felbontható kapcsolat! Itt már esküvel kötelezték magukat.
Kedves Ajin köszönöm a válaszod.
Tehát jól értem?
-  sem levelezés, sem telefon beszélgetés nem lehetséges a kézfogóig?

A "kézfogó" milyen szokás rendszerben zajlik?
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #293 Dátum: 2011 Május 29, 15:19:31 »
Sziasztok


Más téma - megbocsájtással kapcsolatos

A nagynénémmel beszélgettem a megbocsájtásról is, pl kérdezte hogy ennek meg annak az életemben hogy tudtam megbocsájtani. Igyekeztem elmagyarázni neki, majd bocsánatot kértem tőle is, azokért, amikkel valaha megbántottam, egy-két konkrétumot is megemlítve (megjegyzem, az általa állandóan felemlegetésre kerülő dolgokért már többször bocsánatot kértem tőle, mégis mindig előhozza)

Majd mondtam . előre kérve ne legyen mérges, hogy haraggal voltam(vagyok- sajnos elő elő jön még) a rokonokra, és rá is bizonyos dolgokért, amiket már párszor megbeszéltünk (tisztázni nem sikerült szerintem soha). De szeretném, ha tudná én megbocsájtok neki. Sajnos ezen majdnem vita lett, mert azt mondta ő nem tett semmit, amit nekem meg kellene bocsájtani ( tudom ez talán csak akkor lenne érthető teljesen, ha leírnám életem történetét...megszülettem, gyerek voltam éltem jó család, jó rokonok.......aztán meghalt anyukám....aztán jött minden csőstül).
A lényeg, olyan rossz érzésem van, amiatt hogy ő nem fogadta a bocsánatkérésemet, mintha nem lenne teljes a megbocsájtásom.....pedig bennem az én bántásaim miatt bennem van az öszinte megbánás, de ebbe is bezavar, hogy ő nem fogadta a megbocsájtásomat....
remélem érthetőre sikerült :( :( :07:

Hát harcolgatok itt én "kicsi gyermek", az ellenség lehet az ó-emberem meg az egom...

hogyan tovább....
Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #294 Dátum: 2011 Május 29, 15:26:58 »
Testvérem. Először is, nem írtad meg hogy az említett nagynéni,megtért hívő-e? Abból amit írsz, azt gondolom nem! Ebben az esetben, csak magadban menjen végbe a megbocsájtás felé, mert ő nem értheti... ill erre is vonatkozik:Mt 7,6.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #295 Dátum: 2011 Május 29, 15:34:22 »
Kedves B.Tünde.
Talán értem, talán nem amit leírsz, a konkrétumokat biztos nem mert azt nem is írtál, de a benned zajló csatát azt én is éltem, és élem is még mindég.

Lehet, hogy más is, de nem biztos, mert a magányos bokor, magányos fa jobban ki van téve a szél cibálásának, mint az erdei fa és bokor, de sokkal szivosabb lesz, ha megmarad a cibálások után. - ez egy hasonlat amit az Írott Írásban is sokszor alkalmaznak az emberre=fa.

Minden ami ért engem addig amíg nem adtam át teljesen magam az én Uramnak, az hozzásegített, hogy közelebb kerüljek Ő hozzá, de nem mindenki kerül a próbák által közelebb a Mindenható Istenhez.

Aki nem Hozzá kerül közelebb, hogyan is érthetné meg azt aki ezeken a nehézségeken keresztül jutott el arra, hogy neki igen is szüksége van arra az Istenre, Aki magát feláldozta érte.

Talán érthető  :hehe: amit írtam, ha nem akkor kérdezz privátban  :017:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #296 Dátum: 2011 Május 29, 15:37:15 »
Testvérem. Először is, nem írtad meg hogy az említett nagynéni,megtért hívő-e? Abból amit írsz, azt gondolom nem! Ebben az esetben, csak magadban menjen végbe a megbocsájtás felé, mert ő nem értheti... ill erre is vonatkozik:Mt 7,6.

Ajin,

Nem ő nem tért meg, ő "hithű katolikus", sajnos Mária képecskével a szobában
Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #297 Dátum: 2011 Május 29, 15:47:33 »
Testvérem. Először is, nem írtad meg hogy az említett nagynéni,megtért hívő-e? Abból amit írsz, azt gondolom nem! Ebben az esetben, csak magadban menjen végbe a megbocsájtás felé, mert ő nem értheti... ill erre is vonatkozik:Mt 7,6.

Ajin,

Nem ő nem tért meg, ő "hithű katolikus", sajnos Mária képecskével a szobában
Tünde
:?:
Hát... ezaz...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #298 Dátum: 2011 Május 29, 16:03:31 »
Bocsáss meg kedves Somer-ajin testvérem, mert a kérdés nem nekem lett feltéve, de lehet több körülmény ismeretében / priviben is beszélgetünk Tündével / jobban értem amit leírt.

Drága Tünde!

Ha te őszintén megbántad, és őszinte szívvel bocsánatot kértél akkor te a te részedet megtetted. Csak a sátán akar téged bevinni egy zegzugos "zöld" erdőben ahol majd hagy keringeni az önvádlás, a kárhoztatások, és a terhek újból és újbóli felvételével. Jól lefoglal, hogy ne tudj békességre találni Jézus Krisztusban. Ne hagyd. Ha őszintén rendezted Jézus Krisztussal, az érintetekkel akkor nyugodtan menj tovább, akkor is ha a többiek nem tudnak ezen túllépni. Te megmaradhatsz békességben, mert igéretünk van rá, hogy nem nekünk kell innentől harcolni, mert harcol értünk maga az Isten. De csak akkor teheti meg, ha te mozdulsz ki abból a kegyelemből, amit kaptál.
Tudom könnyebb mondani, mint megtenni, hogy egy felhánytorgatás közben békességben maradj, te nem is tudod megtenni, de a benned élő Jézus Krisztus meg tudja tenni, Ő szótlanul állt a vádlói előtt is. Csak add át ezt a helyzetet Őneki, és hagyd, hogy Ő rendezze ezeket a dolgokat.

szeretettel : Irma
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető B.Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 153
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #299 Dátum: 2011 Május 29, 17:05:10 »
Kedves Magdi, Irma, Ajin

Köszönöm a válaszokat... :2smitten:


meg vagytok hivva túrógombócra....a gombóc valós...a meghívás virtuális... :08:

Tünde
"Vesd az Úrra terhedet, és Ő gondot visel rád." (55.Zsolt.22)