Szerző Téma: Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.  (Megtekintve 261419 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #315 Dátum: 2011 Június 04, 17:53:13 »
Shalom Magdus. A kérdésedre válaszul: Mindenek előtt tisztázandó: A Hála Istennek ajánlandó, mert Isten az aki annak gyümölcsét megtermi!(   Ézs 57,19    
Megteremtem ajkaikon a hálának gyümölcsét. Békesség, békesség a messze és közel valóknak, így szól az Úr; én meggyógyítom őt!)ill.: (Ézs 42,8    
Én vagyok az Úr, ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak.) Tehát: A Testvéri szolgálatért, Istennek kell hálát adni, De a Szolgálót illik megbecsülni!(hogy csak pár példát említsek:)
1.    1Kor 16,18    
Mert megnyugtatták az én lelkemet és a tiéteket is. Megbecsüljétek azért az ilyeneket.
2.    Fil 2,29    
Fogadjátok azért őt az Úrban teljes örömmel; és az ilyeneket megbecsüljétek:
3.    1Thess 5,12    
Kérünk továbbá titeket atyámfiai, hogy becsüljétek azokat, a kik fáradoznak közöttetek, és előljáróitok az Úrban, és intenek titeket...

Köszönöm a válaszod kedves Ajin, és valóban a hála Istent illeti meg, és felé irányuló hálánkat termi meg a Szent Szellem,
ennek ellenére nekem kellemetlen a hálátlanságot tapasztalni, ez akár felém akár más felé indul.

Rossza a - "nekem jár" mentalitás - aki mindenkitől elvárja, hogy őt szolgálják, és ez neki annyira természetes, hogy ezért semmi viszonosságot nem ad.

Nem hiszem el, hogy a Megváltó nem vár el a megváltottól semmit, nem hiszem el, hogy akit megváltottak az azt csinálhat mindent továbbra is amit akar, és úgy ahogy akarja.

Ha valaki elfogad egy dolgot - hívő ember - akkor igaz, hogy azt Istentől fogadja, mert valóban Ő az Aki, erre buzdítja az adásra - az engedelmes embert - de az engedelmessége méltányolandó, és vétkezik Isten ellen, ha ezért a hálátlanságának ad hangot.
Ezzel ő követőket gyárt és a hálátlanság Isten előtt nem dicsérendő - gondolom én.

:2angel:
 
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #316 Dátum: 2011 Június 04, 18:25:12 »
Nos.Ugyan nem írtál konkrét dolgot,(valószínűleg nem is kell),Ám így picit bonyolult válaszolni.Általánosan javallható majd minden helyzetre: az önvizsgálat!
Az ember kérdezze meg magát,magára nézve!(Gal 6,4    
Minden ember pedig az ő maga cselekedetét vizsgálja meg, és akkor csakis önmagára nézve lesz dicsekedése és nem másra nézve.)
Ez a legtöbb esetben működik. Jelen esetben: Én mennyire tudok hálás lenni? Miért tudok hálás lenni? kinek tudok hálás lenni? Mert ha én elvárom-ill. reménylem a hálát bár miért is, akkor az a minimum, hogy én is tudjak hálás lenni!
Amit vet az ember azt aratja is!(Gal.6,7)
Ám véleményem szerint itt inkább a "viszont tartozásról" beszélünk.Ugyanis: Azok akik Istenéi,bármit is tesznek,vagy bár miben működnek közre, Isten eszközeiként, Isten beavatkozását hordozzák.Ezért Istennek jár a hála! De a Testvérnek jó és hasznos lehet a viszont tartozás megadása, (számára alkalmas időben.) A legtöbb szolgáló, azzal is boldogan beérné ha nem támadnák hátba azok, akik felé szolgált.Ha nem kérdőjeleznék meg a hitét,ill. a vezetését.(Isteni vezetését) Ha azok akikfelé szolgált, nem tekintenék őt "leküzdendő akadálynak" hogy magukat erősnek, vagy "mittomén" minek mutassák.
Ez is egyféle hála akár, mondjuk: megbecsülés.
Ám Pál szavai ma is fontosak lehetnek:   2Kor 10,7    
A szem előtt valókra néztek? Ha valaki azt hiszi magáról, hogy ő a Krisztusé, viszont azt is gondolja meg önmagában, hogy a mint ő maga a Krisztusé, azonképen mi is a Krisztuséi vagyunk.
Amennyiben nem a kérdésedre válaszoltam, kérlek jelezd felém, és korrigálok azonnal.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #317 Dátum: 2011 Június 04, 18:46:32 »
 :2angel: Pontosan a kérdésre válaszoltál, illetve elkezdtük a beszélgetést az együtt gondolkodást.

Valóban önvizsgálatot kell tartani abban a formában ahogy leírtad, én mikor vagyok hálás, illetve meddig terjed az én hálám.
Itt már a hűség kérdése is hozzá kapcsolódik a gondolathoz - legalább is bennem ez is felmerül.

Valaki felé - konkrét személy felé - csak a figyelmes ember tud szolgálni.

Egyszer egy, nekem nagyon kedves ember, azt mondta, egy családban szílvás gombócot főznek Jóska nagyon szívesen eszi, Pistinek nem a legkedvesebb étele, de a szülök igazságosan akarnak osztani, így mindenki 6 gombódot kap - és senki sem elégedett.

Valahogy így van a társas kapcsolatunk minden területe - bocs de most ez jutott eszembe.

Te válaszolsz nekem és én azzal háláljam meg hogy (?) :063:
Neked mi a hála?
Mi a viszont tartozás?
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #318 Dátum: 2011 Június 04, 18:59:15 »
Szeretnék én is kérdezni. Mindenkitől, aki jelenlétével megtiszteli ezt a topikot, ha szabad. Mire vonatkozik ez az Ige?:2Móz 20,7    
Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi!
Valóban érdekelne a testvérek véleménye.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #319 Dátum: 2011 Június 04, 19:02:50 »
Szerintem vonatkozik a hiába kimondott szavakra is, amelybe Isten nevét kimondják.
Másodsorban amelynek nagyobb hordereje is van az előzőnél, ha Isten nevében cselekszünk hiábavaló dolgokat.

Egyelőre ennyi jutott eszembe a témáról...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #320 Dátum: 2011 Június 04, 19:15:26 »
Idézet
1.    
És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:
2.    
Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.
3.    
Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
4.    
Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.
5.    
Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.
6.    
De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.
7.    
Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

Gondolom, hogy összefügg az előtte levő sorokkal a tiltás.
Azt is gondolom, hogy jelentősége van annak a szónak a te Istenednek nevét...
A Csipkebokornál Mózesnek azt mondja Ábrahám Izsák és Jákob Istene, tehát kifejezetten a népének szól a figyelmeztetés.

Mikor mondom valamire, hogy hiába való, hiába volt.
Akkor amikor nincs eredménye a cselekedetemnek a tevékenységemnek az utamnak.

Azt mondja a Mindenható Kiálts hozzám és megfelelek

Ha nem hiszem, hogy a problémámban Ő tud segíteni, a problémámban CSAK Ő tud segíteni, akkor hitetlen vagyok.
Nem hitből szólítom meg, tehát hiába vettem fel az Ő SZENT NEVÉT
 :ima02:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #321 Dátum: 2011 Június 04, 19:23:50 »
Köszönöm a hozzászólásotokat. Még várnék pár hsz.-t
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #322 Dátum: 2011 Június 04, 19:31:04 »
Amellett,hogy szavakban nem vesszük hiába az Úr nevét,az életünknek is olyannak kell lenni,hogy az Ő útjain járjunk.Mert ha nem így teszünk,alkalmat adunk arra,hogy miattunk szidalmazzák az Úr szent nevét. :062:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #323 Dátum: 2011 Június 05, 11:52:22 »
http://www.youtube.com/watch?v=0E3dQtXkns0#
E föld enyém, mert itt születtem én,
itt várt sok küzdelem, remény.
Itt voltam kisgyerek és mindent ismerek,
innen léptem át az álmok küszöbén.
E föld enyém, itt megértik szavam,
itt életemnek célja van.
Sok hősi nemzedék emléke bennem ég,
ha erre gondolok, elönt a büszkeség.

Sok hősi nemzedék emléke bennem ég,
ha erre gondolok, elönt a büszkeség.
Ezt nem veheti el senki már,
bal sors, vagy jó szerencse vár,
míg élek én, e föld enyém.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #324 Dátum: 2011 Június 05, 17:13:30 »
               Az Ítélet,amit magunkra kértünk!
   
Ézsaiás 8,20. A tanításra és bizonyságtételre hallgassatok! Ha nem ekként szólnak azok, a kiknek nincs hajnalok:
21.    
Úgy bolyongani fognak a földön, szorongva és éhezve; és lészen, hogyha megéhezik, felgerjed és megátkozza királyát és Istenét, s néz fölfelé,
22.    
És azután a földre tekint, és ímé mindenütt nyomor és sötétség, és szorongatásnak éjszakája, ő pedig a sűrű sötétben elhagyatva!
   
Az Úr Igéje: Zakariás 13,7.    
Fegyver, serkenj fel az én pásztorom ellen és a férfiú ellen, a ki nékem társam! így szól a Seregeknek Ura. Verd meg a pásztort és elszélednek a juhok, én pedig a kicsinyek ellen fordítom kezemet.
8.    
És lészen az egész földön, így szól az Úr: a két rész kivágattatik azon és meghal, de a harmadik megmarad rajta.
9.    
És beviszem a harmadrészt a tűzbe, és megtisztítom őket, a mint tisztítják az ezüstöt és megpróbálom őket, a mint próbálják az aranyat; ő segítségül hívja az én nevemet és én felelni fogok néki; ezt mondom: Népem ő! Ő pedig ezt mondja: Az Úr az én Istenem!

Egyszer rég a Tanítóm-Barátom és Mentorom azt mondta nekem: Vigyázz mit kérsz az úrtól, mert megkapod!
Most látom mi történik, és látjuk mind hogy mik vannak. széthúzó és széteső gyülekezetek-leromlott állapotú testvérek, abba maradt szolgálatok, sekélyessé és erőtlenné lett minden amiért oly sokat dolgoztak-oly sokan. ANDRÁS KERESZTEK ÉS ÁCSKAPCSOK... ezekkel toldozunk-foltozunk,ezekkel próbáljuk összetartani azt aminek látszatát fent szeretnénk tartani.A világon csapás-csapást követ, természeti katasztrófák, balesetek, háborúk és merényletek!
A Hívők imája az elmaradásért-a szétesett dolgok hejreállásáért könyörög, a csapások megszűnését kérjük...ezzel kimondatlanul is az érintetlenül hagyást!
Kutassuk Isten elrejtett igazságát eggyütt, és kérjünk kijelentéseket: amik vezetése szerint igyekezzünk azon, hogy a csapás minket ne sújtson!
Az Úr Igéje:Zsidókhoz írt levél 12,25.    
Vigyázzatok, meg ne vessétek azt, a ki szól; mert ha azok meg nem menekültek, a kik a földön szólót megvetették, sokkal kevésbbé mi, ha elfordulunk attól, a ki a mennyekből vagyon,
26.    
Kinek szava akkor megrendítette a földet, most pedig ígéretet tesz, mondván: Még egyszer megrázom nemcsak a földet, hanem az eget is.
27.    
Az a "még egyszer" pedig jelenti az állhatatlan dolgoknak mint teremtményeknek megváltozását, hogy a rendíthetetlen dolgok maradjanak meg.
28.    
Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.
29.    
Mert a mi Istenünk megemésztő tűz.
   
Tudjuk mind: Azért veszélyes a gonosz, mert Istent utánozza! Mint teremtmény nem tudja Isten teremtését felülmúlni, de a HAMÍSÍTVÁNYAIVAL megtévesztheti az Isten követőit! nem lebecsülendő veszély, mert az Úr mondja:Mk 13,22    
Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is. Az érthetőség kedvéért lássunk erre egy példát: Az Úr Igéje:V Mózes 6,4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.ÉS KÖSSED AZOKAT A TE KEZEDRE JEGYÜL, ÉS LEGYENEK HOMLOKKÖTŐÜL A TE SZEMEID KÖZÖTT!
Utánzat:Jel.13,16.    
Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenekí! Mindezekből látható, a csalás és utánzás valós veszély!
Ennek fontosságára elvezetett minket a szentszellem, így vele egyetértésben mi magunk kértük Istent,több esetben is : Leplezze le a csalót,
tegye számunkra láthatóvá a megtévesztést!
És láttuk mind, és Tanui vagyunk az ünneplésnek! láttuk az emberi erő diadalát, az emberi elme "nagyságát", a gazdagság növekedését,az emberi akarat és dac győzelmét, az erőszak nagyságát és legalizálását,A gazdagság, az erő és a bujálkodás bálványainak emberek általi felemelését!
És láttuk az oltáraik megépítését, az emlékoszlopok emelését...
És most látjuk azok porbahullását! és halljuk az imákat, hogy NE TÖRTÉNJEN MEG?!
MERT A HÍVŐK, AKIK SZÁMÁRA A LÁTHATATLAN A VALÓSÁG: JOBBAN RAGASZKODNAK A LÁTHATÓKHOZ MINT A LÁTHATATLAN MEGNYILVÁNULÁSÁHOZ!
Zakariás könyvének a figyelmeztetése nem a világnak szól hanem nekünk! Erről beszél Péter:1Pt 4,17    
Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk kezdődik, mi lesz azoknak a végök, a kik nem engedelmeskednek az Isten evangyéliomának?
A két próféciát együtt értelmezve-egymás kiegészítéseként olvasva megláthatjuk hogy bizony súlyos ítélet van kialakulóban, ami először minket érint,és közülünk esnek el sokan az ítéletben!
Nekünk szól Ámos intése:Ámós próféta könyve 5,   
18.    
Jaj azoknak, a kik kívánják az Úrnak napját! Mire való néktek az Úrnak napja? Sötétség az és nem világosság.
19.    
Mintha valaki oroszlán elől szaladna, és medve bukkanna rá; vagy pedig bemenne a házba és kezét a falhoz támasztaná, és kígyó marná meg.
20.    
Nem sötétség lesz-é az Úrnak napja és nem világosság?! Sötétség lesz az, s még hajnalfénye sem lesz.
21.    
Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.
22.    
Még ha égőáldozatokkal áldoztok is nékem, sőt ételáldozataitokat sem kedvelem; kövér hálaáldozataitokra rá se tekintek.
23.    
Távoztasd el tőlem énekeid zaját, hárfáid pengését sem hallgathatom.
24.    
Hanem folyjon az ítélet, mint a víz, és az igazság, mint a bővizű patak.
   
Mint bölcsekhez szólok, mint akik járatosak Isten beszédeiben, mint felnőttkorú testvéreimhez szólok.
Azt mondja az Úr Igéje:Jelenések könyve 4. rész 10.    
Leesik a huszonnégy Vén az előtt, a ki a királyiszékben ül, és imádja azt, a ki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyiszék elé teszi, mondván:
11.    
Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek.
Tehát ők visszadták azt amit kaptak annak akitől kapták...ez azt jelenti: Elismerik hogy az Isten mindent jobban tud és alávetik önmagukat az Ő akaratának, mintegy : elismerve az Ő hatalmát,Minden hatóságát és Királyságát!
Pál mondja:   1Kor 4,7    
Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?
Mert az Úr Igéje ez:   Mt 6,10    
Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is. Ám ehez az kell hogy először bennünk legyenek meg ezek!
Bennem-bennünk jöjjön el Isten országa! Az Ő uralma!!! Ő uralkodjon a gondolatainkon-szavainkon - cselekedeteinken! /Akkor, és csak is akkor bennünk a hallgatóság, tévedhetetlenül felismeri Jézust! De ez is a cél! Ő éljen bennünk valósággal.A Testvérekben levő kételkedést nem lehet hangerő növeléssel vagy sértegetéssel lenyomni! A felkent szolgáló pedig nem "oktató" legfőképp nem lehet "kioktató" ez elijeszt mindenkit, ez nem hasznos Istennek. Hisz Jézus sem így tanított!!! Nem szabad, hogy a hallgatóságban azon érzések vegyenek erőt, hogy a szolgáló magát erölteti a hallgatókra.Akkor a szolgáló akarata nyilvánul meg! Ezt nem szabad!
Legyen meg a Te akaratod! nem a miénk! azok csak kárunkra voltak eddig is! ne úgy legyen ahogy mi szeretnénk! Úgy ahogy Isten akarja!!!
Akarja! az akarat hattározottságot jelez. Ő tudja mire van szükség-hogy lesz jó! mi nem tudjuk!
Ne engedjük hogy ötleteink-gondolataink-érzelmeink vezessenek!
Akik leteszik a hatalmukat ( szabad akarat + egó) Isten trónja elé és alávetik magukat az Ő rendelésének, azok-azok akik az egyharmadot alkotják!
Azok maradnak meg, azok nyernek! Jézus mondja:Mt 10,39.    
A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.
Aki megtartja az életét vagyis az egóját és azt őrzi, annak érdekében tesz: az elveszíti mindenét és önmaga is elveszik.
De aki lemond az önös érdekeiről Isten javára az megmarad!

Isten Igéje mondja:II Mózes 12. A páska bárány elrendelése, készülődés az utolsó csapásra! "22.    
És vegyetek egy kötés izsópot és mártsátok a vérbe, a mely az edényben van, és hintsétek meg a szemöldökfát és a két ajtófelet abból a vérből, a mely az edényben van; ti közűletek pedig senki se menjen ki az ő házának ajtaján reggelig.
23.    
Mikor általmegy az Úr, hogy megverje az Égyiptombelieket és meglátja a vért a szemöldökfán és a két ajtófélen: elmegy az Úr az ajtó mellett és nem engedi, hogy a pusztító bemenjen öldökölni a ti házaitokba.
24.    
Megtartsátok azért ezt a dolgot, rendtartás gyanánt, magadnak és fiaidnak mindörökre.
Ugye nem feljtkezünk el arról az "Apróságról" hogy ezt megelőzően Isten sötétséget bocsájtott a földre?!
nem a szemnek szolgálva kell cselekednünk! Pál mondja:Ef 6,6    
Nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekből!
Miért utasít az Isten Igéje minket arra hogy örökkévaló rendtartás /Szidra/ legyen nekünk?
Nos: A válasz is megvan a Könyvben! Rm 15,4    
Mert a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.
és újra:1Kor 10,11    
Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.
Tehát okuljunk , tanuljunk és tudván az elkövetkezendőket: Várjunk!!!
Nem a kívülállók miatt vagyunk hívők, hanem azért engedelmeskedünk hogy a pusztító hozzánk ne jöjjön be!
Az Úr mondja:Mt 16,26    
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?
És ismét:49 es Zsoltár,8.    
Senki sem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat Istennek.
9.    
Minthogy lelköknek váltsága drága, abba kell hagynia örökre!

Az állhatatlan dolgok elvesztése:A NEM IGAZI-LÁTSZAT HÍVŐK BUKÁSÁT IS JELENTI!!!
   
MA MÉG FELKELT A NAP...MA MÉG TART A KEGYELEM!       DE MIT HOZ A HOLNAP?
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #325 Dátum: 2011 Június 05, 17:50:19 »
Kedves Shomer ajin testvérem!

Ámen és Ámen minden sorodra! Az Örökkévaló áldjon!


Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #326 Dátum: 2011 Június 05, 21:57:22 »
               Az Ítélet,amit magunkra kértünk!
   
Ézsaiás 8,20. A tanításra és bizonyságtételre hallgassatok! Ha nem ekként szólnak azok, a kiknek nincs hajnalok:
21.    
Úgy bolyongani fognak a földön, szorongva és éhezve; és lészen, hogyha megéhezik, felgerjed és megátkozza királyát és Istenét, s néz fölfelé,
22.    
És azután a földre tekint, és ímé mindenütt nyomor és sötétség, és szorongatásnak éjszakája, ő pedig a sűrű sötétben elhagyatva!
   
Az Úr Igéje: Zakariás 13,7.    
Fegyver, serkenj fel az én pásztorom ellen és a férfiú ellen, a ki nékem társam! így szól a Seregeknek Ura. Verd meg a pásztort és elszélednek a juhok, én pedig a kicsinyek ellen fordítom kezemet.
8.    
És lészen az egész földön, így szól az Úr: a két rész kivágattatik azon és meghal, de a harmadik megmarad rajta.
9.    
És beviszem a harmadrészt a tűzbe, és megtisztítom őket, a mint tisztítják az ezüstöt és megpróbálom őket, a mint próbálják az aranyat; ő segítségül hívja az én nevemet és én felelni fogok néki; ezt mondom: Népem ő! Ő pedig ezt mondja: Az Úr az én Istenem!

Egyszer rég a Tanítóm-Barátom és Mentorom azt mondta nekem: Vigyázz mit kérsz az úrtól, mert megkapod!
Most látom mi történik, és látjuk mind hogy mik vannak. széthúzó és széteső gyülekezetek-leromlott állapotú testvérek, abba maradt szolgálatok, sekélyessé és erőtlenné lett minden amiért oly sokat dolgoztak-oly sokan. ANDRÁS KERESZTEK ÉS ÁCSKAPCSOK... ezekkel toldozunk-foltozunk,ezekkel próbáljuk összetartani azt aminek látszatát fent szeretnénk tartani.A világon csapás-csapást követ, természeti katasztrófák, balesetek, háborúk és merényletek!
A Hívők imája az elmaradásért-a szétesett dolgok hejreállásáért könyörög, a csapások megszűnését kérjük...ezzel kimondatlanul is az érintetlenül hagyást!
Kutassuk Isten elrejtett igazságát eggyütt, és kérjünk kijelentéseket: amik vezetése szerint igyekezzünk azon, hogy a csapás minket ne sújtson!
Az Úr Igéje:Zsidókhoz írt levél 12,25.    
Vigyázzatok, meg ne vessétek azt, a ki szól; mert ha azok meg nem menekültek, a kik a földön szólót megvetették, sokkal kevésbbé mi, ha elfordulunk attól, a ki a mennyekből vagyon,
26.    
Kinek szava akkor megrendítette a földet, most pedig ígéretet tesz, mondván: Még egyszer megrázom nemcsak a földet, hanem az eget is.
27.    
Az a "még egyszer" pedig jelenti az állhatatlan dolgoknak mint teremtményeknek megváltozását, hogy a rendíthetetlen dolgok maradjanak meg.
28.    
Annakokáért mozdíthatatlan országot nyervén, legyünk háládatosak, melynél fogva szolgáljunk az Istennek tetsző módon kegyességgel és félelemmel.
29.    
Mert a mi Istenünk megemésztő tűz.
   
Tudjuk mind: Azért veszélyes a gonosz, mert Istent utánozza! Mint teremtmény nem tudja Isten teremtését felülmúlni, de a HAMÍSÍTVÁNYAIVAL megtévesztheti az Isten követőit! nem lebecsülendő veszély, mert az Úr mondja:Mk 13,22    
Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket és csodákat tesznek, hogy elhitessék, ha lehet, még a választottakat is. Az érthetőség kedvéért lássunk erre egy példát: Az Úr Igéje:V Mózes 6,4.    
Halld Izráel: az Úr, a mi Istenünk, egy Úr!
5.    
Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből.
6.    
És ez ígék, a melyeket e mai napon parancsolok néked, legyenek a te szívedben.
7.    
És gyakoroljad ezekben a te fiaidat, és szólj ezekről, mikor a te házadban ülsz, vagy mikor úton jársz, és mikor lefekszel, és mikor felkelsz.
8.ÉS KÖSSED AZOKAT A TE KEZEDRE JEGYÜL, ÉS LEGYENEK HOMLOKKÖTŐÜL A TE SZEMEID KÖZÖTT!
Utánzat:Jel.13,16.    
Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenekí! Mindezekből látható, a csalás és utánzás valós veszély!
Ennek fontosságára elvezetett minket a szentszellem, így vele egyetértésben mi magunk kértük Istent,több esetben is : Leplezze le a csalót,
tegye számunkra láthatóvá a megtévesztést!
És láttuk mind, és Tanui vagyunk az ünneplésnek! láttuk az emberi erő diadalát, az emberi elme "nagyságát", a gazdagság növekedését,az emberi akarat és dac győzelmét, az erőszak nagyságát és legalizálását,A gazdagság, az erő és a bujálkodás bálványainak emberek általi felemelését!
És láttuk az oltáraik megépítését, az emlékoszlopok emelését...
És most látjuk azok porbahullását! és halljuk az imákat, hogy NE TÖRTÉNJEN MEG?!
MERT A HÍVŐK, AKIK SZÁMÁRA A LÁTHATATLAN A VALÓSÁG: JOBBAN RAGASZKODNAK A LÁTHATÓKHOZ MINT A LÁTHATATLAN MEGNYILVÁNULÁSÁHOZ!
Zakariás könyvének a figyelmeztetése nem a világnak szól hanem nekünk! Erről beszél Péter:1Pt 4,17    
Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk kezdődik, mi lesz azoknak a végök, a kik nem engedelmeskednek az Isten evangyéliomának?
A két próféciát együtt értelmezve-egymás kiegészítéseként olvasva megláthatjuk hogy bizony súlyos ítélet van kialakulóban, ami először minket érint,és közülünk esnek el sokan az ítéletben!
Nekünk szól Ámos intése:Ámós próféta könyve 5,   
18.    
Jaj azoknak, a kik kívánják az Úrnak napját! Mire való néktek az Úrnak napja? Sötétség az és nem világosság.
19.    
Mintha valaki oroszlán elől szaladna, és medve bukkanna rá; vagy pedig bemenne a házba és kezét a falhoz támasztaná, és kígyó marná meg.
20.    
Nem sötétség lesz-é az Úrnak napja és nem világosság?! Sötétség lesz az, s még hajnalfénye sem lesz.
21.    
Gyűlölöm, megvetem a ti ünnepeiteket, és nem gyönyörködöm a ti összejöveteleitekben.
22.    
Még ha égőáldozatokkal áldoztok is nékem, sőt ételáldozataitokat sem kedvelem; kövér hálaáldozataitokra rá se tekintek.
23.    
Távoztasd el tőlem énekeid zaját, hárfáid pengését sem hallgathatom.
24.    
Hanem folyjon az ítélet, mint a víz, és az igazság, mint a bővizű patak.
   
Mint bölcsekhez szólok, mint akik járatosak Isten beszédeiben, mint felnőttkorú testvéreimhez szólok.
Azt mondja az Úr Igéje:Jelenések könyve 4. rész 10.    
Leesik a huszonnégy Vén az előtt, a ki a királyiszékben ül, és imádja azt, a ki örökkön örökké él, és az ő koronáit a királyiszék elé teszi, mondván:
11.    
Méltó vagy Uram, hogy végy dicsőséget és tisztességet és erőt; mert te teremtettél mindent, és a te akaratodért vannak és teremttettek.
Tehát ők visszadták azt amit kaptak annak akitől kapták...ez azt jelenti: Elismerik hogy az Isten mindent jobban tud és alávetik önmagukat az Ő akaratának, mintegy : elismerve az Ő hatalmát,Minden hatóságát és Királyságát!
Pál mondja:   1Kor 4,7    
Mert kicsoda különböztet meg téged? Mid van ugyanis, a mit nem kaptál volna? Ha pedig úgy kaptad, mit dicsekedel, mintha nem kaptad volna?
Mert az Úr Igéje ez:   Mt 6,10    
Jőjjön el a te országod; legyen meg a te akaratod, mint a mennyben, úgy a földön is. Ám ehez az kell hogy először bennünk legyenek meg ezek!
Bennem-bennünk jöjjön el Isten országa! Az Ő uralma!!! Ő uralkodjon a gondolatainkon-szavainkon - cselekedeteinken! /Akkor, és csak is akkor bennünk a hallgatóság, tévedhetetlenül felismeri Jézust! De ez is a cél! Ő éljen bennünk valósággal.A Testvérekben levő kételkedést nem lehet hangerő növeléssel vagy sértegetéssel lenyomni! A felkent szolgáló pedig nem "oktató" legfőképp nem lehet "kioktató" ez elijeszt mindenkit, ez nem hasznos Istennek. Hisz Jézus sem így tanított!!! Nem szabad, hogy a hallgatóságban azon érzések vegyenek erőt, hogy a szolgáló magát erölteti a hallgatókra.Akkor a szolgáló akarata nyilvánul meg! Ezt nem szabad!
Legyen meg a Te akaratod! nem a miénk! azok csak kárunkra voltak eddig is! ne úgy legyen ahogy mi szeretnénk! Úgy ahogy Isten akarja!!!
Akarja! az akarat hattározottságot jelez. Ő tudja mire van szükség-hogy lesz jó! mi nem tudjuk!
Ne engedjük hogy ötleteink-gondolataink-érzelmeink vezessenek!
Akik leteszik a hatalmukat ( szabad akarat + egó) Isten trónja elé és alávetik magukat az Ő rendelésének, azok-azok akik az egyharmadot alkotják!
Azok maradnak meg, azok nyernek! Jézus mondja:Mt 10,39.    
A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.
Aki megtartja az életét vagyis az egóját és azt őrzi, annak érdekében tesz: az elveszíti mindenét és önmaga is elveszik.
De aki lemond az önös érdekeiről Isten javára az megmarad!

Isten Igéje mondja:II Mózes 12. A páska bárány elrendelése, készülődés az utolsó csapásra! "22.    
És vegyetek egy kötés izsópot és mártsátok a vérbe, a mely az edényben van, és hintsétek meg a szemöldökfát és a két ajtófelet abból a vérből, a mely az edényben van; ti közűletek pedig senki se menjen ki az ő házának ajtaján reggelig.
23.    
Mikor általmegy az Úr, hogy megverje az Égyiptombelieket és meglátja a vért a szemöldökfán és a két ajtófélen: elmegy az Úr az ajtó mellett és nem engedi, hogy a pusztító bemenjen öldökölni a ti házaitokba.
24.    
Megtartsátok azért ezt a dolgot, rendtartás gyanánt, magadnak és fiaidnak mindörökre.
Ugye nem feljtkezünk el arról az "Apróságról" hogy ezt megelőzően Isten sötétséget bocsájtott a földre?!
nem a szemnek szolgálva kell cselekednünk! Pál mondja:Ef 6,6    
Nem a szemnek szolgálván, mint a kik embereknek akarnak tetszeni, hanem mint Krisztus szolgái, cselekedvén az Istennek akaratját lélekből!
Miért utasít az Isten Igéje minket arra hogy örökkévaló rendtartás /Szidra/ legyen nekünk?
Nos: A válasz is megvan a Könyvben! Rm 15,4    
Mert a melyek régen megirattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.
és újra:1Kor 10,11    
Mindezek pedig példaképen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, a kikhez az időknek vége elérkezett.
Tehát okuljunk , tanuljunk és tudván az elkövetkezendőket: Várjunk!!!
Nem a kívülállók miatt vagyunk hívők, hanem azért engedelmeskedünk hogy a pusztító hozzánk ne jöjjön be!
Az Úr mondja:Mt 16,26    
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?
És ismét:49 es Zsoltár,8.    
Senki sem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat Istennek.
9.    
Minthogy lelköknek váltsága drága, abba kell hagynia örökre!

Az állhatatlan dolgok elvesztése:A NEM IGAZI-LÁTSZAT HÍVŐK BUKÁSÁT IS JELENTI!!!
   
MA MÉG FELKELT A NAP...MA MÉG TART A KEGYELEM!       DE MIT HOZ A HOLNAP?
Idézet
1Pt 4,17   
Mert itt az ideje, hogy elkezdődjék az ítélet az Istennek házán: ha pedig először mi rajtunk kezdődik, mi lesz azoknak a végök, a kik nem engedelmeskednek az Isten evangyéliomának?
 :2angel:
Ézs 1,27   
Sion jogosság által váltatik meg, és megtérői igazság által;
 :2angel:
Ézs 16,5   
És Isten kegyelme megerősített egy ülőszéket, és ül azon igazsággal Dávid sátorában egy bíró, jogosság keresője, igazság ismerője.
 :2angel:
Ézs 28,17   
És a jogosságot mérőkötéllé tevém, és az igazságot színlelővé, és jég söpri el a hazugság oltalmát, és vizek ragadják el a rejteket.
 :2angel:
Ézs 56,1   
Így szól az Úr: Őrizzétek meg a jogosságot, és cselekedjetek igazságot, mert közel van szabadításom, hogy eljőjjön, és igazságom, hogy megjelenjék:
:angel2:

Ézs 56,1   
Így szól az Úr: Őrizzétek meg a jogosságot, és cselekedjetek igazságot, mert közel van szabadításom, hogy eljőjjön, és igazságom, hogy megjelenjék:





Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #327 Dátum: 2011 Június 06, 00:32:52 »
Ámen. "Lk 10,28    
Monda pedig annak: Jól felelél; ezt cselekedd, és élsz."
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #328 Dátum: 2011 Június 06, 17:12:43 »
http://www.youtube.com/watch?v=0E3dQtXkns0#
E föld enyém, mert itt születtem én,
itt várt sok küzdelem, remény.
Itt voltam kisgyerek és mindent ismerek,
innen léptem át az álmok küszöbén.
E föld enyém, itt megértik szavam,
itt életemnek célja van.
Sok hősi nemzedék emléke bennem ég,
ha erre gondolok, elönt a büszkeség.

Sok hősi nemzedék emléke bennem ég,
ha erre gondolok, elönt a büszkeség.
Ezt nem veheti el senki már,
bal sors, vagy jó szerencse vár,
míg élek én, e föld enyém.

Nagyon szép! Nagyon igaz!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Kérdések- válaszok, avagy gondolkodjunk együtt.
« Válasz #329 Dátum: 2011 Június 06, 21:34:29 »
http://www.youtube.com/watch?v=Kp9sdwlI7mY#
/Elijachu ha Nabiin = Illés a Próféta/
Peszachi este záróakkordjaként éneklik ezt a nyitott ablaknál állva. Utalás ez Malakiás Próféciájára:Mal.4,5.    
Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.
6.    
És az atyák szívét a fiakhoz fordítja, a fiak szívét pedig az atyákhoz, hogy el ne jőjjek és meg ne verjem e földet átokkal.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,